Şimdi Ara

Erken öleceğim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Böyle hissediyorum. 1.5 yıldır stres peşimi bırakmıyor ve bırakacak gibi değil de hiçbir zaman. Gerçekten salt mutlu olduğum hiçbir zaman yok. 1 ay öncesine kadar her gün ölüm korkusundan uyuyamıyordum. Şimdi yok ama yakında yine gelir.
    Böyle giderse hastalıklar için açık hedef haline gelicem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benimde öyle uyurken bile strese altındayım

• Kardeşim seni bu kadar stes altına sokan nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Üniversite sınavına tekrar hazırlanıyorum. Hayatım ev - dershane arasında geçiyor şu an. Bütün gün 4 duvarın arasında kısılı kalmaktan bıktım. Dışarı çıksam yapacak bir şeyim yok. Arkadaşlarımın çoğu üniversiteye geçti. Arada kendimi zorlayıp elime kitap alıp okuyabilirsem mutlu oluyorum ama kapağı açana kadar ona bile elim gitmiyor.
    Çok sıkıldım ben bu hayattan. İntihar etmek gibi bir isteğim var zannetmeyin, asla yok ama bu hayatta beni heyecanlandıran tek şey medeni, sessiz,sakin, doğası güzel bir ülkeye yerleşmek. Belgesellerde görüyorum, sabah mesela finlandiyanın bin göller diyarını gösteriyordu, mest oldum. Oralar gitme düşüncesi bile beni heyecanlandırıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karıya git düzelir

• The Smoke Of Many Fires kullanıcısına yanıt
    Hocam universite sınavına tekrar hazırlanıyorum dedin ya, zaten benim tüylerim diken diken oldu. Bende aynı şeyi yaşadım o yıl başıma gelmeyen kalmadı. O kadar stres oluyordum ki kendime zarar vermek istiyordum. Ne yap et o üniversiteye gir hocam sonrada unide bir iş bulmaya çalış. Hayatını düzene sok sana bi özgüven gelsin. Ben üniye başlayınca buna odaklandım şuan da saçmalıklar başımda gene ama en azından kendimi daha iyi hissediyorum.

Yeni şeyler öğrenmeye karşı olan şevkini kaybetme sürekli araştır, kendini geliştir. İnsanlarla olan iletişimini kuvvetlendir. İnsanlar sana saygı duymaya başlayınca sende kendini toparlayacaksın.

• Hiçbir ölüm erken değildir
  • Yaşayınca ne olacak ? Mercedese mi bineceksin ? Villanmı olacak ?

• Tipim olsa yeter

• Gerçekten hayattan beklentilerim bu değil. Geleceği düşünmeyecek, kitap okumak, müzik yapmak gibi hobilerime yetecek, yazları birkaç ülkeyi gezecek,şayet olursa aileme iyi bakacak kadar para kazansam yeter, şimdi düşünmek için erken bile aslında, en azından 5 yıl daha bunları düşünmem gerekmiyor.

• Üniversiteye girersem daha iyi olacağım gibi görünüyor. Zaten bir sene daha hazırlanamam, psikolojim kaldırmaz. Ne yapıp edip bu sene iyi bir yerlere girmeliyim.
    İnsanlarla iletişimim kötü değil ama yapım gereği sürekli sosyalleşecek enerji bulamıyorum ve çok arkadaş seçiyorum, her türlü ortama giresim hiç gelmiyor. İnsanlar benimle samimi olduklarında tepkileri şu oluyor "Dışarıdan çok sessiz görünüyorsun ama konuşurken hiç öyle değilsin" bu lafı daha geçen hafta 4 sene aynı okulda okuduğum ama bu seneye kadar çok samimi olmadığım kız söyledi. Bu sene dershanede aynı sınıfta 2 kişiyiz de. Bu içedönüklük hali iyi mi kötü mü bilemiyorum, konuştuğum çok arkadaşım olmuyor ama konuştuklarım da bana zarar verecek insanlar olmuyorlar böylece.
    İşte bu yüzden üniyi kazanınca yurtta kalmaktan ya da bir işte çalışmaktan korkuyorum. Yurtta benim halimden anlayan adamlar gelmezse mesela o 1 sene çok zor geçer benim için. İşte çalışınca da işin gereği herkesle iletişimde olman lazım. Mezun olup kendi işimi yaptığımda sıkıntı olmaz ama okurken girdiğim bir işte olabilir

• Bu konuda ben de aynı durumdayım, yıllardır maddî kaygılar, hayat, takıntılar... Hepsinden bunaldım, belki bir gün kendi başıma yaparım bunu.

• Kardeş gel buluşalım ben açarım seni.

• Bu dunyada caba caba caba
    sonrada hadi yallah zaten. velhasıl berbat bir dunyada cırpınip duruyoruz

• kozmozun delisi K kullanıcısına yanıt
    şizofrenlik var mı? (ciddi anlamda soruyorum)
  • Sebebi dusuncelerinle yalniz kalmaktan bikmis olmak olabilir cozumu sosyallik

• Delimi kullanıcısına yanıt
    Olabilir hocam ama bendeki şeyin ve dediğin şeyin tanımını bilmiyorum

Ara ara çıldırma seansları geçiriyorum mutlu olunca deli gibi hareket ediyorum garip sesler çıkarıyorum yanımda kimse yoksa uluyorum felan.cok düşünürüm herşeyi düşünürüm yolda geçen herkese bakar ve biseyler düşünürüm

• kozmozun delisi K kullanıcısına yanıt
    bi sıkıntın var sanırım. sizofrenlik kendisini özel hissetmek ve birilerinin senin sürekli peşindeymişsin gibi acaba bu adam beni öldürecek mi? diye düşünmek ve bunu kendine inandırmak. halüsinasyon görmek ve değişik sesler duyuyorsan ve bunlara cevap şizofren olabilirsin. bu arada kaç yaşında olduğunu söyler misin?
  • Delimi kullanıcısına yanıt
    Yaş 21 halisinasyon gördüğümü sanmiyorum pek

Aslında tüm sorunumun tiroidle alakalı olduğuyla ilgili şüphelerim mevcut

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.