Şimdi Ara

Erken Emeklilik ve Finansal Özgürlük (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
26
Favori
9.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hedefe daha çabuk ulaşmak için için süper hızlandırıcı lazım. yani takviye yatırımlar yapmak gerek.

süper hızlandırıcıdan kasıt parayı uçacak kaçacak denilen spkülasyon hisselerine veya alt coinlere yatırmak değil. biz al-sat yaparak para kazanamayan gruptayız. bu gerçeği kabullenerek plan yapmalıyız.

benim süper hızlandırıcıdan kasıtım ek iş yaparak ekstra para kazanarak portföye ekleme yapmak.

bu konunun sahibi mesela kullanmadığı 2.el eşyalarını satarak portföye katkı yapmış. benimde kullanmadığım zamanında aldığı elektronik bir sürü ıvır zıvır var. mesela sony a6000 aynasız fotoğraf makinem var şuan sıfırı 15000tl. ben bunu 7000tl ye satsam 1 maaş kadar para eklemiş olurum. öteki elektronik aletler de 7000tl eder.

asıl mesele düzenli ek gelir yaratmak bunun için neler yapabiliriz arkadaşlar?

youtube kanalı açıp para kazanmaı denedim beceremedim düzenlilik ve devamlılık sağlayamıyorum.

blog yazmak bana göre değil.

benim niyetim e-ticaret yapmaktı,ama gündüz vakti hafta içleri işteyiz. bir ara denedim ama olmadı millet 1 gün dahi kargosunun geç gelmesinden ötürü hemen olumsuz yorum yazıyor satıcı profimime ve puanımı düşürüyor. ayrıca pazar yeri komisyonları ve kargo ücretleri de çok arttığı için karlılık düştü.

1 iade gelirse zaten sattığım 5 adet üründen elde ettiğin karı kargo şirketine ödemek zorunda kalıyorsun.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

Ben kullanmadığım 2 ayakkabıyı satıp lot almıştım.

satacak bir şeyim kalmadı 

bugün yürüyüş yaparken düğün salonların önünden geçerken , Sahibi ile görüşüp , haftada 1 gün çalışıp elden para istesem mi diye düşündüm.

200-300 TL bile alsam, Allah bereket versin  

Para kazanma yolunda farklı fikirleri olan arkadaşlar yazarsa güzel olur. 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bernoulli Denklemi kullanıcısına yanıt

hocam zaten ana işimizde başkası için çalışarak para kazanıyoruz. çoğu finansal okur yazarlık kitabı başkası için çalışarak zengin olunmaz diyor.

ana işimizde zaten bu yanlışı çeşitli nedenlerle sürdürüyoruz,ek işte bari aynı yanlışı yapmamak gerek.

mesela yurt dışında uber şoförlüğü yaparak çok güzel ek gelir kazanılabiliyor. uber şoförlüğünde kendi namı hesabına çalışmış oluyorsun tabi uber e de komisyon vermiş oluyorsun. burada işin güzelliği istediğin vakit ve istediğin kadar çalışmak .

yani yapacağımız ek iş sabit ücretli iş olmamalı mümkünse ekpülansiyel şekilde büyüyen bir iş olmalı.veya kendi namı hesabımıza çalışabileceğimiz iş olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 3 Haziran 2022; 0:14:54 >

Başkası için çalışarak zengin olunmaz genellikle doğru ama çok iyi kazanç elde edilebilir. Ticaretin riski özellikle tecrübesizler için çok büyüktür, yüklü sermaye ile iş kurup başarılı olan 1 kişi varsa batan 5 kişi vardır. O yüzden atadan zengin olmayan birisinin tüm sermayesi ile ticaret yapması bence alınabilecek bir risk değil. Az yada hiç sermaye ile kendi adınıza çalışacağınız işlerde ise zengin olamazsınız ama ek gelir elde edilebilir. Büyükşehirde yaşayan genç arkadaşlar için bazı günler köpek gezdirme işi iyi para kazandırıyor diye biliyorum, veya fotoğrafçılıktan anlayan için stok fotoğraf-video sitelerine içerik üretip pasif gelir elde etmek mümkün.

Bu arada finans ve ekonomi kitaplarında yazanları değişmez kuralmış gibi kabul etmenizi önermem. Zenginlik ne demek bunun bile tartışmalı olduğu bir yerde "başkası için çalışarak zengin olunmaz" çok büyük bir laf. Mesela büyük şirketlerde hissedarlar için çalışan CEO'lar zengin değil diyebilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtesHırsızı -- 3 Haziran 2022; 2:46:0 >

• AtesHırsızı kullanıcısına yanıt

Başkası için çalışan zengin olmazdan maksat : kazandığını yatırım için kullanmazsan zengin olman çok zor.. ne yükselirsin ne de alçalırsın.

Aslında ben kendime öyle bir şey katmak istiyorum ki, her zaman para kazanabileyim bu özelliğim sayesinde. Kendime yatırım yapmak istiyorum kısaca..

maalesef eğitim sistemi biz gençleri hayattan alıkoyup köreltti. Sisteme adam yetiştirdi. Böylelikle iş hayatında kural koyan değil, kurallara harfiyen uymak zorunda, aksi takdirde yerini bir çok işsiz gençle doldurulmakla tehdit edilen robotlara dönüştük.  

her neyse konuyu çok dağıtmayayım.

Faydalı gördüğüm bir videoyu paylaşayım :

Integral Forextvyoutube
    Türk Traktör'le 1Ç22 Bilançoyu Konuştuk #ttrak #bilanço #borsa İntegral ForexTV kanalında, İntegral Yatırım Araştırma Müdürü Seda Yalçınkaya Özer, Türk Traktör Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi Ahmet Dinç ile bir araya geldi. Türk Traktör Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi Ahmet Dinç, 1Ç22 dönemi bilançosunu değerlendirirken, yıl sonu hedef ve beklentilerini de İntegral Yatırım Araştırma Müdürü Seda Yalçınkaya’nın soruları eşliğinde yatırımcılar için aktardılar. 00:00 Yasal uyarı 00:50 1. çeyrekte önemli noktalar 06:15 Borç pozisyonu 08:53 Türkiye Traktör Pazarı & TürkTraktör 12:00 Ürün fiyatları ve girdi maliyetleri 13:31 Tüketici finansmanı 15:32 Yağış durumu 17:12 2022 yıl sonu beklentileri 19:26 Tarımsal ekipman & iş makinesi 21:49 Temettü Integral Yatırım'da hisse hesabı açmak için link'e tıklamanız yeterli : https://lp.integralyatirim.com.tr/2ntTu7wTaK Dolar, Euro, Altın, Endeks ve VİOP yatırımlarınızda kaldıraçlı işlem yapmanın tam zamanı: https://lp.integralyatirim.com.tr/8gIWACv8NV Videoları “Beğen”meyi, “Paylaş”mayı ve hakkında "Yorum" yapmayı ihmal etmeyin. "ABONE" olmayı ve bildirimlerin gelmesi için "ZİLİ" (🔔) açmayı unutmayın ve canlı yayınlarımızı kaçırmayın. Seda Yalçınkaya Özer, Dr. Artunç Kocabalkan, Cüneyt Paksoy, Prof. Dr. Burak Arzova, Prof. Dr. Ahmet Kasım Han, Atilla Yeşilada, Işık Ökte, Murat Sağman, Devrim Akyıl ve tüm ekibimiz sizler için piyasaları yorumluyor. Daha detaylı bilgi almak, hisse senetleri ve emtialar hakkında merak ettiklerinizi sormak için bize ulaşabilirsiniz. Sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacağız. Uzman müşteri temsilcilerimize ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız https://lp.integralyatirim.com.tr/2ntTu7wTaK Sosyal Medya Hesaplarımız İntegral ForexTV Twitter https://twitter.com/IntegralForexTV Facebook https://www.facebook.com/integralforexTV İntegral Yatırım Twitter https://twitter.com/integralyatirim Facebook https://www.facebook.com/integralyatirim Instagram https://www.instagram.com/integralyatirim/ İşbirliği, konuk talepleri ve halka arz röportajları için: kahramaninsan@gmail.com
    https://www.youtube.com/watch?v=pZvBKdC1TRU&feature=youtu.be

• AtesHırsızı kullanıcısına yanıt

biz borsada ne tür şirketlere yatırım yapıyoruz? mesela benim portföyün tamamı imalat yapan şirketlerden oluşuyor.

o halde biz de hem lmalat hem ticaret yapabileceğimiz ek iş kurmalıyız.

yani evde üretip satabileceğimiz bir şey olmalı.

mesela en basitinden yastık kılıfı dikerek satabiliriz.veyahut hazır yastık kılıfı ve yastık iç dolgusu alarak yastık yapıp satabiliriz.

köyde olsam reçel,turşu,kurutulmuş meyve ,sebze ve tohum satabilirdim.

yani tukaş ın yaptığı gibi turşu üretip satmak,tat gıda nın yaptığı gibi ev yapımı salça üretip satmak,avod gibi kurutulmuş meyve sebze satmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 3 Haziran 2022; 9:1:55 >
  • neredeyse 100k değil bugün 98300 dü düz hesap 100k olsun diye 1700tl ekleme yaptım. psikolojik sınırı geçmek için.

30k ben eklesem en kötü ihtimalle de borsa yükselişinden de 30k gelir.

1 yıl sonra 160bin tl olur.

iyi ihtimalse erken seçim olur ve iktidar değişirse borsaya yabancı akını olur işte o vakit borsa yükselişinden 30bin değil 200bin bile kazanabilirim.

• Üretim yapabilen ve ürettiği ürünlere alıcı bulabilen var ise çok iyi bir seçenek tabi.

Ben adı lazım değil bir bitki yetiştirip satmaya başladım balkonda , bu yaz saksı toprak alıp üretimi artırdım çiçekcilerden ucuza koydum online platformlardan biraz getiri sağlıyor. Valla herkesin yapısı farklı arkadaş köpek gezdirme işi demiş ben bunun için profil falan oluşturdum zamanında ama bana köpeğini veren yok baktım genç kızlara veriyorlar bu işi yani marjinal bir tip değilseniz köpeğini vermiyorlar.

Bunun dışında bende ingilizce biraz da ispanyolca var bunu nasıl paraya dönüştürürüm bir fikrim yok. Bana en mantıklısı apartman merdiven temizliği işi gibi geliyor bir apartman merdiveni temizliği işinden iyi para kapıyor teyzeler deterjan masrafı vs var onu çıkarttığında tek bir apartmandan kılçıksız 350 tl kalır bence en az.

Yeni bir şeyler öğrenmeye isteğiniz var ise freelance sitelerinde çok talep ama az arz olan işleri bulup incelemenizi öneririm. Döviz olarak para kazanıldığı için Türkiye şartlarında ciddi bir ek gelir elde ediliyor.

• Ağustos gelince 2 sene olacak bu yola çıkalı güzel gidiyorum

Şunu söyleyebilirim ilk zamanlarda hep eksilerdeydim bayada öyle devam ettim bu iş sabır işidir sabırlı olun vazgeçmeyin konununda takipçisiyim sayımız ne kadar artarsa o kadar iyi olur

• mdiler27 kullanıcısına yanıt

2 yılda ne kadar kazandın?

Yüzde 50 60 arası koymuştur anaparamın üzerine

• mdiler27 kullanıcısına yanıt

az değil mi bist100 bile 2 yılda %145 artmış.

senin hisseler hangileri ki

• güzel konu 2020 Nisan ayından beri düzenli olarak temettü hisseleri biriktiriyorum. Tek hedefim özel sektörden bir an önce kurtulmak. Kulübe katılabilirim portföyüm dolar bazında %35 karda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderGelişenOsasunaAtağı -- 3 Haziran 2022; 18:44:44 >
  • Hektaş ve sasa sağolsun 3 haftada çok iyi kar ettim. Borsa candır.

• BiletlerBiletxD kullanıcısına yanıt

Sasa ve Hektaş'i bugün aldım. Geç alanlardanım ne yazık ki. 2-3 ay önce girdim piyasaya farklı kağıtlardan güzel kârlar elde ettim. Artik bunlara da ekleme yapacağım

uzun süredir bakmıyordum daha doğrusu güncellemiyordum yüzde 120 yapmışım hocam arada primlenip sattığım hisselerde var jantsa esen tarzı

Elimdeki şirketler olgunlaşmış sağlam şirketlerde var ereğli tüpraş gibi gelecek vaad eden şirketlerde var parsan tuğçelik gibi

Tek portföyümde borsa değil tabi gayrimenkulda var

Bide fon investtede param var 5 k kadar yeni kurulan şirketlere ortak oluyorsun gibi birşey ileride satılırsa falan büyürse payın büyüyor kısaca özet geçmek gerekirse

Yani kısaca tek sepette gitmiyorum bitek coin işine bulaşmadım bulaşmam gibide duruyor

• https://www.lattedenborsaya.com/2018/05/27/yatirimda-en-zor-olan-ilk-100-000i-kazanmaktir/

güzel bir yazı. 100bin barajını işte bu yüzden geçmek istiyordum ve geçtim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.