Şimdi Ara

erkeklere özel lazer epilasyon (88. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.352
Cevap
211
Favori
409.689
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sayın tosunpaşa yanakta iğneli işlemi yapılıyor ve sizin için toplam süre 100-150 kılda yarım saati geçmez. Saat ücreti 250 tl dir. Saygılarımla
    Op.Dr.Kadir Aksu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Yurtdışında yaşıyorum, ayda 1 kez istanbula geldiğimde cumartesi günleri lazer epilasyon yaptırmak istiyorum ama önce öğrenmem gereken bazı konular var.

1-Koyu renk ten, koyu, oldukça kalın ve uzun vücut kıllarım var. Buz lazer ne kadar etkili olabilir? İğneli epilasyonu ne olursa düşünmüyorum.
    2-Tam vücut epilasyon işlemi hangi periyotta yapılır (ayda 1?) İşlem ne kadar zaman alır ve takribi kaç ay boyunca devam eder?
    3-İşlem sonrası neler hissediliyor, yanma/ağrı gibi durumlar var mı? Kıyafetimi giyip hiçbirşey olmamış gibi günümü geçirebilir miyim yoksa, ağrı ve yanma nedeniyle o gün eziyet mi olur/dinlenmek mi gerekir?
  • schumacher__ S kullanıcısına yanıt
    Sayın schumacher buz lazer koyu renk tenliler için en iyi tercihtir. Kıllara lazerin etkinliği kişiden kişiye değişir. Sebebi; kişinin kıl köklerinin derinliği, testosteronik aktivitesi, kıl rengi gibi faktörlerdir. Lazer ışınları ciltte 5 mm derinliğe kadar iner ancak etkinlik göstercek en az konsantrasyon değeri maalesef 5 mm den daha yukarı seviyededir. Bu nedenle ışınların etkin konsantrasyon oluşturan derinliğinden daha derin yerleşimli kıllarda ölüm gerçekleşmeyecektir. Bu kıllarda belli oranda zayıflama ve çıkış sürelerinde gecikme olacaktır. Ancak testosteron belli bir süre sonra zayıflayan kılların tekrar kalınlaşmasına neden olacağından yılda 2-3 kez görünümü korumak için lazer yapılması gerekir. Seans aralıkları kıl çıkış hızına göre kişiden kişiye değişir. Kılların, ölmesi beklenen kıllar hariç olarak tamamının çıkması beklenerek seans yapılması maksimum fayda için olmazsa olmazdır. Bu bağlamda seans aralıkları değişken olmakla beraber yaklaşık 1 ila 2 ay arasında yapılır. Zamanla seans aralıkları artarak açılacaktır. Lazer teknolojisinde, kılların ışınları emerek ısınması ve böylece etrafındaki kendini oluşturan hücreleri yakması temel prensiptir. Yani olay yakma işlemidir. Bu nedenle acı olması kaçınılmazdır. Acı seans anında en çok iken seans sonrası en aza inecek ve seanstan 3-4 saat sonra tamamen dinecektir. Saygılarımla
    Op.Dr.Kadir Aksu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturel erkek epilasyon -- 29 Ekim 2019; 12:39:58 >
  • Merhaba Değerli Hocam. Ben beyaz tenli, kıl kökleri çok kalın ve siyah olan biriyim. Lazer türü olarak ne önerirsiniz. Alexandrite cihazının yüze ve boyun bölgesine uygulanmasının sakıncası nedir? (Yüzüm ve boynumdaki kıllar da kalın ve siyah.)

• bilalgoregen B kullanıcısına yanıt
    Sayın bilalgören siyah, kalın kıllar ve beyaz ten için hem alexandrite hem de diyod lazerleri kullanabilirsiniz. Yada önce alex sonra diyod kombinasyonuda yapılabilir. Lazerin başarısı, kıl köklerinizin lazerin etkinlik sınırları içerisinde olmasına ve ölmeyen ancak zayıflayan kılların, testosteronik aktivitenizden ne denli etkilendiğine bağlı olarak değişir. Derin yerleşimli kıllarda teknolojik olarak yetersiz etkin derinliğe sahip yöntemlerle başarı en az olacaktır. Sizin dikkat etmeniz gereken gideceğiniz kurumda hakikaten lazer cihazı kullanılıp kullanılmadığı olsun. Zira ıpl makineleri son dönemde buz lazer diye pazarlayan kurumlar ortaya çıktı. Bu tip yerlerden uzak durmaya çalışın. Sadece alex değil tüm lazer tiplerinin ayva tüyü diye tabir edilen çok ince kıllarda kalınlaşmaya neden olma gibi riskleri mevcuttur. Bu nedenle işlem yapılacak alanın bir uzman tarafından değerlendirilerek işleme uygun olup olmadığınızın tespiti çok mühimdir. Forumda da takip ederseniz birçok kişi lazer sonrası artıştan bahseder ki bu kişilerin işlem öncesi özensiz değerlendirme mağduru olduklarını söyleyebilirim. Şunu belirtmekte fayda var ki erkek epilasyon ile kadın epilasyon arasında anatomik ve fizyolojik açıdan birçok farklar vardır. En basit örnek olarak hiçbir bayan kıl seyreltme talebiyle bir kuruma başvurmaz iken erkeklerde kıl seyreltme talebi daha sık olmaktadır. Kıl seyreltme işlemi, yok etme işlemine göre çok farklı usüllerde ve kozmetik yapı açısından da her bölgede farklı yoğunlukta yapılması gereken bir durumdur. Örneğin kolda nerede kıl yoğun, nerede az yoğun olacağını uygulama yapan kişi bilmeli ve ona göre teknikler kullanmalıdır. Takdir edersiniz ki bu gibi hassas konularda hakim olmayan bir uzman lazer epilasyon için en büyük tehlikedir.Saygılarımla
    Op.Dr.Kadir Aksu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturel erkek epilasyon -- 30 Ekim 2019; 20:35:37 >
  • Sayın doktorum Diyarbakırdan aylık geliş gidiş yapsam, aynı gün içinde lazer ve iğneli epilasyon işlemini yapabilir misiniz? Sakal üstü, ense, boyun bölgesini iğneli ile halletmek istiyorum fakat ayda bir gün gelebilirim.

• Hocam selamlar,

Daha önce istanbulda adını söylemek istemediğim kurumsal bir estetik markasının diot lazer tedavisi ile kol ve üst vücut lazer tedavisi oldum. Incecik olan kol tüylerim ve kol üstü tüyler daha sert ve canlı hala geldi kurum bu konuda daha fazla seans yapıldığında düzeleceğini söylese de ben operasyonu bıraktım. 5 seans lazer operasyonu gerçekleşti. Ben beyaz tenli ve siyah tüylere sahip bir erkeğim. Bu süreçten sonra eşimin tavsiyesiyle iğneli epilasyon yaptırmayı düşündüm ama fiyatlar çok yüksek ve süreç uzun geldi. Siz ne önerirsiniz nasıl bir süreç gerçekleştirilebilir?

Saygılarımla
    Seanslarınızı aynı gün içinde yapılacak şekilde ayarlarız ancak gelebileceğiniz tarihi bize 15 gün önce mutlaka bildirmeniz gerekir ki iğneli epilasyon için yer açabileyim.

• FUJIKA kullanıcısına yanıt
    Sayın fujika konu içerisinde de birçok kez anlattığım gibi lazer epilasyon işleminin ayva tüylerinde az veya çok artışa neden olabilme gibi bir yan tesiri mevcuttur. Bu nedenle işlem öncesi değerlendirme çok mühimdir. Erkek epilasyonun kadın epilasyondan birçok yönden farkları mevcut olup risk faktörlerinin değerlendirilmesi de mutlak surette erkek epilasyon hususunda bilgisi olan birisi tarafından yapılması gerekmektedir. Ayva tüyleri terminal kıla dönüşse bile zaten sınırlı etkinliğe sahip olan lazerin bu kılları ilerleyen seanslarda yok edeceğinin söylenmesi aşırı iddialı bir yaklaşımdır. İğneli epilasyon ise tüm kıl tiplerinde %100 bitme garantisi ile yapılan bir işlemdir. Özellikle sırt ve omuz gibi hiç kıl olmamasını istediğimiz alanlarda iğneli epilasyon tek garantili yöntemdir. Dilerseniz 0506 114 91 11 nolu telden randevu alırsanız durumu değerlendirir ve ona göre bir yol haritası çizeriz. Saygılarımla
    Op.Dr.Kadir Aksu

• Sayın hocam iğneli epilasyon işlemi sırasında anestezi uyguluyor musunuz?

Sayın bilalgöregen lokal anestezi uyguluyoruz. Ancak yüz bölgesinde anestezi uygulaması, daha fazla ödem ve buna bağlı travmanın artmasından ötürü uygulanmamakta.

• Arkadaşlar buradan epilasyon yaptıran var mı.tecrübelerini aktarıcak arkadaşları bekliyorum

• Hocam yakın zaman da iğneli epilasyona bir kampanya gelmesi söz konusu mu?

• iar İ kullanıcısına yanıt
    Sayın iar iğneli epilasyonda aşırı yoğunluk nedeniyle kampanya yapamıyorum. Belki nisan veya mayıstan sonra yaza merhaba kampanyasında yapabilirim. Ama şimdiden söz veremiyorum. Son iki yıldır iğnelide yazın bile neredeyse full çalışıyoruz ve işi mükemmel bilen eleman bulmak zor olduğundan kampanyayı kaldırabilecek yer sıkıntım var. Arada açılan boşluklar önceden rezerve edildiği için anında doluyor. Ama lazer için bir kampanyamız olacak fakat oda kasım sonu gibi belli olur. Saygılarımla
    Op.Dr.Kadir Aksu

• Selam iğneli epilasyon düşünüyorum sırtımda ama benim sırtım biraz yoğun durumda,

görüntü aşağı yukarı şu google'dan bulduğum foto gibi,https://cdn.shopify.com/s/files/1/1383/0317/files/guide_to_removing_body_hair_grande.jpg?v=1543605667

buna benzer birisine iğneli yaptınız mı, ne kadar vakit aldı? bir de malum bölgelere uygun epilasyon yöntemi nedir? sizde var mı?
  • sercankd kullanıcısına yanıt
    Sayın sekankd bu yoğunluktan çok daha fazlalarını yaptık. İşlem yaklaşık 90 saate tamamen bitecek şekilde garantili olarak yapılır. Erkek genital bölgeden bahsediyorsunuz anladığım kadarıyla malum bölge derken. Bu bölgede lazer epilasyon uyguluyoruz. 0506 114 91 11 nolu telden randevu alırsanız daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Saygılarımla
    Op.Dr.Kadir Aksu

• naturel erkek epilasyon N kullanıcısına yanıt
    Saatini 250 lira olarak gördüm sanki bi yerde 22bin lira yapıyor bu doğru mudur?
  • sercankd kullanıcısına yanıt
    20 saatlik paketlerimiz 2750 tl dir. 250 tl estetik çalışmalardaki saat 0cretidir. Vücutta saat ücreti 200 tl dir ama bu 0cret 20 saat altı işlemler için geçerlidir. Ayrıca vücut çalışmalarında süre çok uzun olduğu için anahtar teslim diye adlandırdığımız bir uygulama da mevcuttur. Bunda da tüm işlemleri içeren süre hesaplanarak çok daha uygun fiyattan toplam ödeme hesaplanır. Bu miktar elden 3 takside kadar taksitlendirilir. Watsaptan yazdığım numaraya fotolarınızı gönderirseniz sizin için bir fiyat belirlemesi yapabilirim. O zaman en azından sizin için maliyeti net olarak öğrenebilirsiniz. Saygılarımla
    Op.Dr.Kadir Aksu

• Hocam Merhaba , kulak kıllarımdan rahatsızım. iğneli epilasyon düşünüyorum net fiyat almak isterim sizden isterseniz fotoğraf gönderebilirim. Kaç seans gerekir oluşacak yara kabuklar ne kadar sürede düzelir bilgilendirirseniz sevinirim...
  • tamyak kullanıcısına yanıt
    Sayın tamyak 0506 114 91 11 nolu tele watsapptan fotolarınızı gönderirseniz net bir fiyat çıkarabilirim. Saygılarımla
    Op.Dr.Kadir Aksu

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.