Şimdi Ara

erkeklere özel lazer epilasyon (78. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.346
Cevap
210
Favori
408.260
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: naturel erkek epilasyon

Sayın sonfeminen tavsiyede bulunurken konu hakkındaki bilgi ve tecrübe düzeyiniz nedir yazarsanız fikrinizin bir kıymeti olur. Ben 10 yıldır sektörün içinde olan bir doktor olarak ve binlerce uygulama tecrübeme dayanarak konuşuyorum. Sizin husustaki vasfınız sadece bir şahsi fikir ise lütfen bunu kati bir hüküm gibi yazmayın. Burda epilasyon ile ilgili bilimsel yönlerini tüm detaylarıyla yazıp insanları doğru bilgiye ulaştırmaya çalışırken birde kesin hüküm içeren kulaktan dolma fikir kirliliğiyle uğraşmayalım. Dikkat ederseniz internet ortamında erkek epilasyon ile ilgili en net bilgileri bıkmadan usanmadan anlatmaya çalışıyorum. Bu bilgilere bilimsel veriler doğrultusunda bir katkınız olacaksa buyrun yazın ama şahsi kanaatlerinizle fikir kirliliği yaratmayın lütfen. Saygılarımla

Op.Dr Kadir Aksu
    Dermokozmetik uzmanıyım. Branşınız nedir doktor olduğunuzu söylemişsiniz? 12 Yıldır sektör içerisindeyim. Yorum belirtirken tecrübelerime dayalı olarak belirttiğim şahsi bir fikirdir tabikide sizinki gibi. Tecrübe odaklı bir tavsiyedir yazdığım. Yüz hassas bir bölgedir ve epilasyon uygulaması için diode lazer ile mükemmel sonuçlar elde edilebilir.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonfeminen -- 17 Kasım 2018; 13:47:34 >
  • sonfeminen kullanıcısına yanıt
    Benim verdiğim bilgiler tecrübelerime değil bilimsel verilere dayalıdır. Ayrıca 10 yıllık sektör 21 yıllık hekimlik(genel cerrahım bu arada) tecrübem mevcuttur ancak tecrübe bir bilimsel yayın olmadığı için tecrübelerimi değil bilimsel verileri ön planda anlatıyorum. Bilimsel yayın olarak iğneli epilasyon yüze yapılmaz diye söylerseniz bunu bilimsel bir çalışma sonucuyla desteklemeniz gerekir. Bunu şahsi fikir olarak ortaya koyarsanız bu sadece sizi bağlar burada konuyla ilgili son noktadır diye konması doğru olmaz. 130 yıldır iğneli epilasyon uygulanan bir yöntemdir ve milyonlarca kez yüze uygulanmıştır. Riskleri mevcut olup zaten yazılarımı incelerseniz onlarıda en ayrıntılı şekilde yazdım. Yüz için lazer tercihiniz diyod olmalıdır diye defalarca yazdım ancak erkeklerde kıl kök derinliği lazerin etki alanı olan 5 mm derinlikten daha derinde olduğu için lazerin etkinliğinin sınırlı kalacağını ve bu durumda iğneli epilasyonun tek çözüm olduğunu ve belli başlı sorunların yaşanabileceği konusunda 5 yıldır burda bilgi paylaşıyorum. Bu alanda bilimsel veri harici şahsi kanaatlerinizi elbette sunabilirsiniz sonuçta engeliniz yok ancak bu kanaatinizin kaç kişiyi yanlış yönlendirebileceğini bilseniz inanın yapmazsınız. O nedenle lütfen bilimsel bir yayınınız varsa paylaşın bizde bilgileniriz. Sonuçta dünyadaki tüm bilgiye vakıf olmamız mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturel erkek epilasyon -- 14 Aralık 2018; 16:24:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Benim verdiğim bilgiler tecrübelerime değil bilimsel verilere dayalıdır. Ayrıca 10 yıllık sektör 21 yıllık hekimlik(genel cerrahım bu arada) tecrübem mevcuttur ancak tecrübe bir bilimsel yayın olmadığı için tecrübelerimi değil bilimsel verileri ön planda anlatıyorum. Bilimsel yayın olarak iğneli epilasyon yüze yapılmaz diye söylerseniz bunu bilimsel bir çalışma sonucuyla desteklemeniz gerekir. Bunu şahsi fikir olarak ortaya koyarsanız bu sadece sizi bağlar burada konuyla ilgili son noktadır diye konması doğru olmaz. 130 yıldır iğneli epilasyon uygulanan bir yöntemdir ve milyonlarca kez yüze uygulanmıştır. Riskleri mevcut olup zaten yazılarımı incelerseniz onlarıda en ayrıntılı şekilde yazdım. Yüz için lazer tercihiniz diyod olmalıdır diye defalarca yazdım ancak erkeklerde kıl kök derinliği lazerin etki alanı olan 5 mm derinlikten daha derinde olduğu için lazerin etkinliğinin sınırlı kalacağını ve bu durumda iğneli epilasyonun tek çözüm olduğunu ve belli başlı sorunların yaşanabileceği konusunda 5 yıldır burda bilgi paylaşıyorum. Bu alanda bilimsel veri harici şahsi kanaatlerinizi elbette sunabilirsiniz sonuçta engeliniz yok ancak bu kanaatinizin kaç kişiyi yanlış yönlendirebileceğini bilseniz inanın yapmazsınız. O nedenle lütfen bilimsel bir yayınınız varsa paylaşın bizde bilgileniriz. Sonuçta dünyadaki tüm bilgiye vakıf olmamız mümkün değil.
    Genel cerrahsanız çok da ilgi alanınız değil maalesef. Lazer epilasyon yapıyorsanız farklı bir dal üzerine yoğunlaşmışsınız demektir ve genel cerrah olmanız daha iyi bileceğiniz anlamını taşımıyor. Çünkü uzman olana kadar biz de çeşitli eğitimler alıyoruz ve bunu sürdürüyoruz. Kendimizi durmadan da yeniliyoruz. Burası açık bir platform herkes gorüş belirtme hakkına sahiptir oncelıkle bunu belirteyim. Burada her şeyi bilimsel olarak yazarsak başa çıkamayız. Fakat yazmıyorsak bilmediğimiz anlamına gelmiyor. Burada iğneli veya diode lazer hangisi iyi bu bana bir şey katmıyor maalesef sadece doğruya yönlendirme konusunda bir bilgi sundum. Unutmayın ki bilimsel çalışmalar da yapılan testler ışığında gerçekleşir. Bir nevi denemeler içerir. Bu da tecrübe ile ilişkilendirilir. İyi bir diode lazer cihaz ile yüz epilasyonu uygulandığı taktirde sonuç fazlasıyla başarılı olacaktır. İğneli son yöntem olmalıdır. Konu daha fazla uzamasın sizlere kolay gelsin.
  • Sayın sonfeminen tıp eğitimi almış biri olarak bir estetisyenden çok daha fazla anatomi fizyoloji bilirim ve bundan beyhaberken 3 aylık kursla herşeyi öğrendiğinizi ve benden daha fazla bildiğinizi iddia ediyorsanız benimde sizin o gelişme çabalarınızdan daha fazlasını yapabileceğimi düşünemiyorsunuz demektir. 10 yıldır bu sektördeyim derken sadece erkek epilasyon üzerine çalışan bir kurumun sahibiyim ve bu yönde yazılmış neredeyse tüm makale ve bilimsel yayınları okumuş biri olarak burda konuşuyorum. Sizin kurumunuz da erkek epilasyon konusunda profesyonel anlamda ilgileniyor ve bu hususta tüm eğitimimi aldım diyorsanız ve bir doktordan daha iyi anatomi fizyoloji biliyorum diyorsanız sizinle tartışmamızın bir gereği yoktur. Trajikomik bir yön ise kendinizi bu işte eğiterek nirvanaya çıkabilecek kadar yetkin görüp bir doktorun bu eğitimleri anlayabilecek kadar zeki olabileceğine ihtimal verememenizdir. Biraz daha aklıselim yaklaşımlar bekliyorum.. Saygılarımla

• 3 ay eğitim almadim 12 yildir kendi branşımda uzmanlaştim. Sayisiz eğitime katildim. Milli sorunumuz şu ki herkes sadece her şeyi kendi bildiğini saniyor. Size bir sir vereyim fizyoloji ve anatomi öğrenmek icin yüzlerce kaynak var. İnsanin kendini ne kadar geliştirebildiği ile alakali. Ameliyat da yapmiyoruz lazerden bahsediyoruz. Siz bir kurum sahibi olabilirsiniz fakat bu sizi en iyi bilen yapmiyor. Bugun parasi olan herkes erkek epilasyon icin isletme kurabilir. Daha fazla alintilamayin lutfen size hayirli isler kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonfeminen -- 17 Kasım 2018; 22:11:36 >
  • sonfeminen kullanıcısına yanıt
    Sayın sonfeminen uzmanlaşmak için çaba göstermişsiniz anlaşılan zira alınganlık ediyorsunuz. Ancak uzmanlık anlamında yaptığınız çabalardan edindiğiniz bilgileri bizlerle paylaşmanız ve bu bilgilerin dayanağı konusunda açıklamalarınızı bekliyoruz. Alıntı yapmak konusunda söyleminizi ise artık haddinizi aşmak olarak algılıyorum. Girdiğiniz bu sayfada biraz merak edip 70 kusur sayfa boyunca hangi bilgileri vermişim bir okuyun sonra tekrar konuşuruz. Bu sektörde 10 yıldır sadece erkek epilasyonla uğraşan ve binlerce hastası olan bir kişiyle atıştığınızın umarım farkındasınızdır. Türkiyede sadece erkek epilasyonla ilgilenen ilk ve şuan için alanında tek olan bir kurum sahibi olan ve hayatının 21 yılını aktif hekim ve 12 yılını tıp eğitimi alarak geçiren 33 yıldır tıbbın içinde olan biri olarak meslek hayatında arada sırada erkek epilasyon yapan bir estetisyen ile erkek anatomi ve fizyolojisi alanında aramızda fark olacağını kabul edememeniz biraz fazla abartılı. Sizinle bilimsel anlamda tartışmayı dilerdim ama maalesef laf cambazlığına ve mahalle tartışmasına döndürdünüz işi. Konu hakkında bilimsel bir bulgu veya belgeniz varsa konuşun yoksa susun lütfen. Enerjimi bu tip seviye altı tartışmalarla harcamak istemiyorum. Bildiğiniz mesnetli bilgiler ve belgeler neyse onları burda yazın bizde ona göre bilgi ve belgeyle karşı tezimizi savunalım. Dilerseniz herkes haddini bilerek bu seviyesiz tarrışmaya son versin. Bu arenada sadece bilimsel veriler ortaya konur ve verilen her bilginin tıbbi mesneti olursa insanlara daha faydalı işler yapmış oluruz. Son noktada ben kendi adıma tartışmanın bitmesi için kaba davranışlarımdan ötürü özür dileyerek gönlünüzü almak isterim. Saygılarımla

• Bu iğne epilasyon nasıl birşey görsel paylaşabilir misiniz veya video ?
  • alemburda34 kullanıcısına yanıt
    Sayın ademburda konunun ilk sayfasında video mevcuttur.

• Merhaba ben daha önce sakal üstü lazer epilasyon yaptırıyordum, yalnız yaptırdığım yerde sakalları bi çizgi gibi oval bi şekilde yapmışlar, ve resmen buraya lazer epilasyon yaptırıldı diye bağırıyor, benim gözüme çok batmadı ama arkadaşlarım bana söyledikten sonra dikkat ettim gerçektende çok kötü bir görüntü var, yaklaşık 7 8 seans gittim ve en son seans haziran ayında gitmiştim, şuan yavaş yavaş düzelme var, sakal üstü tüyler çıkmaya başladı ve sakallar biraz eski doğal görüntüsüne döndü gibi, bi daha lazer yaptırmamaı düşünüyordum ancak sakal üstü kıllar çok yoğun ve bildiğin sakal gibi kalın, aldığım zaman siyah siyah noktalar kalıyor, bu yüzden tek çözümüm lazer epilasyon gibi, sakallarımın doğallığını bozmadan o bölgeye epilasyon yapabilir misin? Yaparız derseniz hemen geleceğim, çünkü çok takıntı yapmaya başladım

• cronaldo07. C kullanıcısına yanıt
    Sayın cronaldo sakal üstü için kesin çözüm iğneli epilasyondur. İstediğiniz şekil de ancak iğneli epilasyon ile verilebilir ve elde edilen sonuç hayat boyu kalıcılığı garantilidir. Lazer geçici bir çözümdür ve bu nedenle sakal üstü için tavsiyem iğneli epilasyon yapılmasıdır. Saygılarımla

Op.Dr Kadir Aksu

• quote:

Sayın cronaldo sakal üstü için kesin çözüm iğneli epilasyondur. İstediğiniz şekil de ancak iğneli epilasyon ile verilebilir ve elde edilen sonuç hayat boyu kalıcılığı garantilidir. Lazer geçici bir çözümdür ve bu nedenle sakal üstü için tavsiyem iğneli epilasyon yapılmasıdır. Saygılarımla

Op.Dr Kadir Aksu
    Ya hocam sakalların doğallığı bozulmadan, dışardan bakan insana bu sakal üstü tüylerini almış dedirtmeyen bi şekilde yapında ne yapıyorsanız yapın çünkü çok takıntı yaptım gerçekten

• cronaldo07. C kullanıcısına yanıt
    Sayın cronaldo sakal üstü doğal görünüm sakallar seyrek olunca mümkündür. Çok sık sakallarda doğal görünüm sağlamak mümkündür ancak oldukça zordur. Bu nedenle çok detaylı çalışmak gerekir ve işlemin her adımında sizin olması istediğiniz şekil için yönlendirme yapmanız gerekir. Zira bana göre doğal olan size göre hoş görünmeyebilir. Bu nedenle şekil verme konusunda sizin yönlendirmeniz oldukça önemli. Kafanızdaki görünüm konusunda yapacağınız yönlendirmelerle dilediğiniz şeklin aynısı uzmanlarım tarafından gerçekleştirilecektir. Ancak iğneli epilasyon aşamalarında heyecan hep had safada olur. İşlem sonrası bölgede şişlik yara kabukları ve 6 ila 9 ay arası süren lekeler oluşur. Bu nedenle oldukça heyecanlı ve kaygıları bol bir süreç geçireceksiniz. Kuruma gelebilirseniz hem daha detaylı konuşur hemde yaşayacağınız sorunlar ve olacak sonuçlar için daha detaylı konuşabiliriz. 0506 114 91 11 nolu telden randevu alabilirsiniz. Saygılarımla

Op.Dr Kadir Aksu

• Arkadaslar Ankara’da sakal üstü bölge için lazer epilasyon arıyorum. Güvenebileceğim, işini düzgün yapan bi yer tavsiye eder misiniz? Herkese teşekkürler.

• hoffa kullanıcısına yanıt
    Sayın Forum Üyeleri ; İğneli epilasyon işleminin yapılışı ile ilgili çok sayıda soru ve video talebi geldiği için bir kaç çalışmanın videosunu sizlerle paylaşma ihtiyacı hasıl olmuştur. videolar hastalarımızın onayı alınarak çekilmiş ve paylaşılmıştır..

çekilen videoların linkleri

İğneli epilasyon kol çalışması
    https://youtu.be/33dP-kd9k9k
    https://www.youtube.com/watch?v=ults72cNBS8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturel erkek epilasyon -- 14 Aralık 2018; 18:4:36 >
  • naturel erkek epilasyon N kullanıcısına yanıt
    Sayın Forum Üyeleri ; İğneli epilasyon işleminin yapılışı ile ilgili çok sayıda soru ve video talebi geldiği için bir kaç çalışmanın videosunu sizlerle paylaşma ihtiyacı hasıl olmuştur. videolar hastalarımızın onayı alınarak çekilmiş ve paylaşılmıştır..

Saygılar
    Op.Dr. Kadir AKSU

İĞNELİ EPİLASYON KOL ÇALIŞMAMIZ

• naturel erkek epilasyon N kullanıcısına yanıt

Saygılar
    Op.Dr. Kadir AKSU

İĞNELİ EPİLASYON KOL ÇALIŞMAMIZ
    www.naturelestetik.com

• Merhaba,

Kasım ayı içerisinde bir kampanya olacak demiştiniz ama aralık ayının ortasına gelmemize rağmen herhangi bir kampanya göremedim.

Kampanya yapma planınız var mıdır?
  • Onurg9 O kullanıcısına yanıt
    Sayın onurg9 yeni yıl için kampanya yapılacak zira kasım ayı kuruluş kampanyamızı aşırı doluluk nedeniyle yapamadık. Bu nedenle elimizdeki işlerin hafiflemesini takiben kampanyamız açıklanacak. Şu an bile nisan sonuna kadar aşırı yoğunluk mevcut ama kampanya geleneğimizin bozulmaması adına kısıtlıda olsa bir kampanya olacak. Saygılarımla

Op.Dr Kadir Aksu

• quote:

Sayın onurg9 yeni yıl için kampanya yapılacak zira kasım ayı kuruluş kampanyamızı aşırı doluluk nedeniyle yapamadık. Bu nedenle elimizdeki işlerin hafiflemesini takiben kampanyamız açıklanacak. Şu an bile nisan sonuna kadar aşırı yoğunluk mevcut ama kampanya geleneğimizin bozulmaması adına kısıtlıda olsa bir kampanya olacak. Saygılarımla

Op.Dr Kadir Aksu
    Kadir hocam kasım ayını iple çektik :) güzel haberlerinizi bekliyoruz...
    Saygılar
  • sedatu S kullanıcısına yanıt
    Sayın sedatu kampanyanın nihayi şeklini 3 gündür oluşturmaya çalışıyoruz. Arada boşluklar yaratmak için randevu ayarlamalarını hallettik gibi. İlk ay biraz seyrek randevu vererek ocak ayı sonunda daha yoğun randevularla yaza yetiştirmeyi planladığımız kampanya müşterisi alanlarını açtık. Ancak bu müşterilerin sayısı konusunda henüz istediğim rakama ulaşamadım. İğnelide 8 müşteri için şuan alan açıldı ama sayıyı 10 a çıkarmaya çalışıyorum. Yarın gün içinde 2 hastamın daha işleminin biteceği umudum var. Eğer her ikisinede 7 saat minimum çalışma ile bitirebilme durumu olursa kampanyayı başlatıcam. Kampanyaya başlamadan şimdideb 4 tane müşterim kampanya için isim yazdırdı. Bu nedenle 10 kişiye çıkabilirsem 6 kişi daha alabilme durumum olacak. İnanın yoğunluktan ötürü kampanya yapmaya zorlanıyorum ama ilke olarak bu geleneğide bozmak istemiyorum zira kampanya bekleyen o kadar kişiye haksızlık etmek istemiyorum. Kampanya sayısı uzman iş yapma kapasitesiyle doğru orantılı olduğu için onlarında hakkını yemek istemiyorum ama dediğim gibi ilkelerimizden de vazgeçmek istemiyorum. Allahın izniyle yarın 2 hastamın durumu bitme noktasına gelirse kampanya açıklanacak. Bu kampanya döneminde istediğim rakam 20 kişiydi ama maalesef yapamadım ama yaza merhaba kampanyasında bunu mutlaka telafi edicem. Bu konuda da sizlerin affına sığınıyorum. Saygılarımla

Op.Dr Kadir Aksu

• 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.