Şimdi Ara

erkeklere özel lazer epilasyon (76. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.352
Cevap
211
Favori
409.522
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim anüs çevresinde çok fazla kılım var ve özellikle yazın sıcakla beraber terlemeyle kıl kökü iltihaplarına sebebiyet veriyor. Bu durumdan kurtulmak istiyorum. Geçen senelerde anüs çevresine lazer uygulandığını, bunun da anüs çevresinin hassaslığı nedeni ile düşük enerjili kullanıldığını bundan dolayı çok iyi sonuç vermediğinden bahsetmişsiniz. Bu durumda kadınlarda bu kadar etkili olmasının sebebi cinsiyet farkının getirdiği bir takım anatomik ve hormonel etkiler midir? Ben bu anüs çevresindeki kıllarımdan kurtulmak istiyorum açıkçası. Bunun için en etkili ve doğru yol nedir sizce?

Teşekkürler,
  • FIRTINA kullanıcısına yanıt
    Sayın fırtına anüs çevresi melanosit denilen cilde koyu rengi veren melanin pigmentini salgılayan hücreler açısından zengin bir bölgedir. Bu nedenle bölge derisi lazer ışınlarını fazla emerek yanık hasarı oluşma riski açısından oldukça tehlikelidir. Bu nedenle bu bölgelerde riski en az şekilde işlem yapmak gerekir. Erkek ile kadın arasında bu bölgedeki ve genel anlamdaki en belirgin fark testesteron varlığı ve erkeklerin tüm vücutta kadınlara göre daha derin yerleşimli kıllara sahip olması. Zira lazer teknolojileri ciltte belli bir derinliğe kadar etki etmekte ve bu en iyimseri olarak 5 mm derinliktir. Beyaz ten ve ince ciltlerde bu mümkün iken daha koyu ten rengi ve kalın ciltlerde bu derinlik daha azdır. Bu gibi faktörler erkekte lazerin kadınlara göre daha başarısız olmasının nedenidir. Yani kişisel faktörler lazer başarısında en önemli belirleyicidir. Birinde çok iyi sonuçlar alınırken bir diğerinde başarısız olunmasının sebebi kişisel farklılıklardır. Anal bölge e.coli ve anaerob bakteriler açısından oldukça yoğun bir bölge olduğu için bu alanda enfeksiyon oluşturmak bizim için oldukça riskli olan bir durumdur. Özellikle e.coli enfeksiyonları sepsis dediğimiz ölümcül reaksiyonlara sebep olabileceğinden bu bölge çalışmalarında minimal travma yaratmak gerekmektedir. Bu nedenle de diğer vücut bölgelerindeki gibi hoyrat davranmak mümkün olmamakta. Başarısızlığın en temel sebebi kişisel farklar olduğu gibi bizimde düşük doz çalışmamız buna katkı sağlamakta. Tüm bu bigilere rağmen yinede lazer bu bölgede en emniyetli yöntemdir. Umarım aklınıza takılan konuları aydınlatanilmişimdir. Saygılarımla

Op.Dr Kadir Aksu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar yanak ense ve boyun için bitme garantisi verebiliyor musunuz acaba?

• İstanbul Anadolu Yakası için önerdiğiniz bir yer var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: naturel erkek epilasyon

Sayın fırtına anüs çevresi melanosit denilen cilde koyu rengi veren melanin pigmentini salgılayan hücreler açısından zengin bir bölgedir. Bu nedenle bölge derisi lazer ışınlarını fazla emerek yanık hasarı oluşma riski açısından oldukça tehlikelidir. Bu nedenle bu bölgelerde riski en az şekilde işlem yapmak gerekir. Erkek ile kadın arasında bu bölgedeki ve genel anlamdaki en belirgin fark testesteron varlığı ve erkeklerin tüm vücutta kadınlara göre daha derin yerleşimli kıllara sahip olması. Zira lazer teknolojileri ciltte belli bir derinliğe kadar etki etmekte ve bu en iyimseri olarak 5 mm derinliktir. Beyaz ten ve ince ciltlerde bu mümkün iken daha koyu ten rengi ve kalın ciltlerde bu derinlik daha azdır. Bu gibi faktörler erkekte lazerin kadınlara göre daha başarısız olmasının nedenidir. Yani kişisel faktörler lazer başarısında en önemli belirleyicidir. Birinde çok iyi sonuçlar alınırken bir diğerinde başarısız olunmasının sebebi kişisel farklılıklardır. Anal bölge e.coli ve anaerob bakteriler açısından oldukça yoğun bir bölge olduğu için bu alanda enfeksiyon oluşturmak bizim için oldukça riskli olan bir durumdur. Özellikle e.coli enfeksiyonları sepsis dediğimiz ölümcül reaksiyonlara sebep olabileceğinden bu bölge çalışmalarında minimal travma yaratmak gerekmektedir. Bu nedenle de diğer vücut bölgelerindeki gibi hoyrat davranmak mümkün olmamakta. Başarısızlığın en temel sebebi kişisel farklar olduğu gibi bizimde düşük doz çalışmamız buna katkı sağlamakta. Tüm bu bigilere rağmen yinede lazer bu bölgede en emniyetli yöntemdir. Umarım aklınıza takılan konuları aydınlatanilmişimdir. Saygılarımla

Op.Dr Kadir Aksu
    Kadir Bey,

Peki bu lazer epilasyon kıl kökü iltihabı oluşumunu engelleyecek midir anüs çevresinde? Lazer epilasyonu anüs için tavsiye ediyor musunuz? Benim %100 tüm kılları yok etsin diye bir beklentim yok lazerin. %60-70 oranında oradaki kılların sıklığını azaltırsa da benim için çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Bir de anüs çevresine ne sıklıkla lazer uyguluyorsunuz bu konuda tecrübeniz ne durumdadır ve anüs çevresine lazeri bizzat siz kendiniz mi uygulamaktasınız?
  • lord-06- kullanıcısına yanıt
    Sayın lord 06 bitme garantisi sadece iğneli epilasyon için verilebilir ve benim kurumumda bu yazılı garanti olarak verilmekte. Bizimle 0506 114 91 11 nolu telden irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımla

Op.Dr Kadir Aksu

• Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Sayın stand alone anadolu yakasında bildiğim bir kurum yok ancak o bölgeden kurumuma gelen çok sayıda müşterim var. Eminim gelenler bu araştırmayı yapmışlardır ama lazer ve iğneli epilasyon işlemini kurumsal olarak sadece erkeklere yönelik yapan ilk ve tek kurum olduğumuz için bulamamışlardı. Son zamanda açılmışsa da inanın hiç bilgim yok. Saygılarımla

Op.Dr Kadir Aksu

• FIRTINA kullanıcısına yanıt
    Sayın fırtına anüs çevresinde kıl azalması konusunda dediğim gibi önceden bişey söylemem imkansız. Sizin kıl derinliğiniz hakkında objektif değerlendirme yapacak bir cihaz veya yöntem olmadığı için işleme başlayıp sonuçları birlikte göreceğiz. Tecrübe konusuna gelince ben bir genel cerrahım ve anal bölge hastalıklarını ameliyat ediyorum. Bir lazeri tutmak takdir edersiniz ki ameliyat etmekten çok daha zor bişey değil ve benim asıl işim bölgenin ameliyatları. Erkek epilasyon konusunda 10 yıldır işlem yapmaktayım ve 20 yıllık doktorum. İşlemleri de ben yapıyorum. Bu konuda eminim daha tecrübeli birini bulmanız imkansız:)

• naturel erkek epilasyon N kullanıcısına yanıt
    Kadir bey o zaman lazer operasyonu ile kılların bitmeme ve tekrar çıkma ihtimali kesin diyebilir miyiz?

Sayın lord 06 lazerle tamamen bitme garantisi asla verilemez ama teorik olarak kılların çok yüzeyel olması durumunda bitme olması mümkündür. Ancak bu durum %5 i geçmez. Sizde lazerle kesin biter veya bitmez demek için her kılın tek tek derinliğini bilmek gerekir ki bu teknolojik olarak mümkün değil. Bu durumda yapılacak en mantıklı şey lazeri denemek ama 6 seans sonrasında beklenen sonuç elde edilememişse iğneli epilasyona yönelmektir. Bölgede kıl yoğunluğu az ise veya ayva tüyü yoğunluğu %30 un üzerinde ise lazerle uğraşmadan direk fda tarafımdan kılsızlaştırma işlemlerinde %100 başarısı onaylanan tek işlem olan iğneli epilasyon ilk tercih olmalıdır. İğneli epilasyonun ilk tercih olması için gördüğünüz gibi 3 faktör ortaya çıkıyor. 1. Lazerin denenmiş ama istenen sonuca ulaşılamamış olması 2. Bölgede kıl yoğunluğu az ise lazerle aynı maliyete geleceği için boşa maddi kayba girmeden garantili bir yönteme yönelmek 3. Bölgede lazer sonrası olası kıllanmada artışa neden olabilecek düzeyde ayva tüyü varlığı. Bu üç faktörden birine sahipseniz mutlaka ilk tercih iğneli epilasyon olmalıdır ki boşa zaman ve para kaybına uğramayın. Umarım yeterince açıklamayı başarabilmişimdir. Saygılarımla

Op.Dr Kadir Aksu

• naturel erkek epilasyon N kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler kadir bey cevaplarınız için. Son sorum olarak ortalama bir insanda sakal üstü ense ve boyun iğne yöntemi ile kaç liraya mal olur ayrıca kaç seans da biter seanslar birden fazla olacak ise seans aralıkları ne sürede olur. Ankarada yaşıyorum çünkü gerçek anlamda makül süre ve fiyat olur ise önümüzdeki ay istanbula kısa süreli de olsa iş için geleceğim. Geldiğim de yaptırabilirim.

Sayın lord06 bu bölgede işlem için orra yoğunlukta ise 1 gününüzü ayırmanız yeterli olur. Genelde yüz bölgesinde işlemi 4 veya 5 seansta tamamlıyoruz. İlk tur 2 ye bölünüyor ve takribi 1 ay arayla 2 seans yapılıyor. 2. ve 3. tur ise genelde tek seansta bitiriliyor ve bu turlar arasında 2 aylık bir bekleme süresi gerekiyor. Maliyet konusunda saati 200 tl den çalışma yapılıyor ve geldiğinizde kaç saat net çalışma yapılmışsa o kadar ödeme yapılıyor. Genelde ilk seansımız 5 ila 6 saat arası maksimum sürüyor. Sonraki seanslarda süre hep bir öncekinin yarısı kadar oluyor. Ancak çok yoğun bir kıl yapısı varsa bu süre arttığı gibi daha seyrek ise azaladabiliyor. En doğru fiyat işlem yapılacak bölgenin görülmesinden sonra verilir ama ense boyun ve sakal üstü ortalama kıl yoğunluğu olan bir kişide 2000 tl civarı bir harcama yapılmakta. Eğer watsapptan bölgenin fotosunu gönderirseniz size daha detaylı bilgi verebiliriz. Saygılarımla

Op.Dr Kadir Aksu

• Selamlar kadir hocam sırt omuz göğüs ve kollarıma lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorum seans ücretleri ne kadar acaba
  • ads04 A kullanıcısına yanıt
    Sayın ads04 seans olarak alırsanız 300 tl dir. 10 seanslık paketlerimiz ise 2000 tl dir. Saygılarımla

Op.Dr Kadir Aksu

• Merhaba sormak istediğim bir kaç soru var.

IPL lazer mi kullanmaktasınız? Nd-Yag vs. alternatifleri mevcut mu?

Lambalar ne sıklıkla değişiyor?
  • nozan11s kullanıcısına yanıt
    Sayın nozan11s diyod ütüleme kullanıyoruz ve başlık bozulmadıysa 5 milyon atışta değişiyor. Ndyag ve alexandrite kullanmıyorum. Sadece diyod ile işlem yapıyorum. Kurumum lazerdense iğneli epilasyon konusunda daha yoğun çalışan bir merkezdir zira erkek epilasyonda %100 başarı sağlayan ve fda tarafından bu konuda onay almış tek yöntem olduğundan ilgi alanımızı bu yönde geliştirdik. Lazer için düşüncelerimi ve bilimsel açıklamalarımı konu içerisinde defalarca kez yazdım. Bu doğrultuda konuyu inceleme fırsatınız olursaı lazerle çözüm olma hususunda gayret göstermediğimi zaten anlayacaksınız. Elbette tercihiniz yinede lazer olursa ve bizim yapmamızı isterseniz sizi kurumumda ağırlamaktan kıvanç duyarım ama hep dediğim gibi en yakınınızda diyod lazer kullanan bir merkez seçmek istanbul koşullarında sizi zaman açısından rahatlatacaktır. İğneli epilasyon konusuna gelirsek erkek iğneli epilasyon konusunda sektörün ilk ve tek kurumu olarak sizi mutlaka kurumuma beklerim. Bu son cümle biraz tevazudan uzak oldu ama yıllardır verdiğim mücadeler nedeniyle azda olsa hakkımdır artık:)) saygılarımla

Op.Dr Kadir Aksu

• merhaba kadir bey,

foruma özel bir sonraki kampanya döneminiz ne zaman olur acaba?

maddi konuda biraz problem yaşıyorum ama bir an önce gelmeyi de çok istiyorum.

daha önceki yazılarınızdan kalça kasık için iğneli epilasyon yapıyordunuz diye hatırlıyorum.

bu konuda artık daha farklı mı düşünüyorsunuz?

bunun dışında benim vücudumda her kökten 2-3 kıl çıkıyor , bu neden olmuş olabilir bilginiz var mı?
    iğneli epilasyonda her kıl köküne tek tek giriliyor malum artık sizin sayenizde daha bilinçliyiz.
    aynı yere 3 kere iğne mi batacak ? yada işlem süresini uzatır mı bu durum?

şimdiden teşekkür ederim.
  • Onurg9 O kullanıcısına yanıt
    Sayın onurg9 şuan için yeni kampanyamız yok. Kuruluş kampanyamız kasımda olacak ama şimdilik hatları belli değil. Kalça kasık için iğneli epilasyon yapılmaz değildir ancak enfeksiyon riski fazladır. Bu bölge enfeksiyonları oldukça tehlikeli olabileceği için ben kurumda en başından beri yaptırmıyorum zira bir kişide bile sorun olsa bu sorumluluğun altından kalkmak vicdanen mümkün değil. Bu nedenle kalça kasık bölgesinde lazer öneriyorum. Zannımca genel olarak bu bölgede de iğneli yapılabilir dediğim genel bilgi yazımı okumuşsunuzdur. Evet genel olarak yapılabilir ancak ben bu riske hastamı atmak istemem. Kıl köklerimde çoklu kıl mevcut demişsiniz. Bu durumda o folikülde kaç kıl varsa o kadar kök vardır anlamına gelir ve folikülde yerleşim yerine göre bu kökler de tek tek yakılır. Yani 3 kıl varsa 3 giriş yapmak gerekir ancak kökler birbirine çok yakın yerleşimliyse ilk köke verilen enerjiden erkilenerek yanarsa tek veya 2 giriştede 3 kıl alınabilir. Yani köklerin yerleşimi asıl giriş sayısını belirler. Süre uzaması elbette olacaktır ama işleme başlamadan önce size verilen süre neyse o sürenin üstüne çıkılsa bile ücretlendirme size verilen süre üzerinden yapılacağı için sizin fazla ödemeniz söz konusu değildir. Bu uygulamayı biz kurumda stoploss olarak adlandırıyoruz. Yani işleme başlamadan önce size işlem 50 saat sürecek ve fiyat 5000 tl olacak dendiyse ama işlem 80 saat sürdüyse siz ek bir ücret ödemezsiniz. Yani 30 saatiniz bedava yapılır zira biz sizi süre konusunda yanıltmışsak cezasını size ödetmemiz ahlaki değildir. Kurumumda her tur için stoploss uygulaması ve üç turda bitmezse bitirene kadar ücretsiz işlem yapılacağı yazılı imzalı garanti olarak verilir. Yani süre uzaması kaygısına gerek yoktur. Siz geldiğiniz zaman dilediğiniz görünüme gelene kadar ne kadar ücret vereceğiniz önceden söylenir ve asla ek ücret istenmez. Süre daha erken biterse de çalışılan süre kadar ücret ödeme yapılır. Yani 50 saat 5000 dediysek ama 40 saate biterse siz 4000 ödersiniz. Fazlası bize azı size yani:) saygılarımla

Op.Dr Kadir Aksu

• bu hafta 10 saatlik bel üstü rötuş turumu tamamladım. bir tek ense kaldı. enseye son iki seferdir girilmediğinden bayaa kötü durumda ama vücut iyi toparladı. beklediğimden yavaş ilerlese de, sürekli farklı şehirden git gel yorucu olsa da sona yaklaşıyoruz gibi hissediyorum.

bu kadar uğraştığıma değeceğini anlamak için bittiğini görmeme de gerek yok. şu anki sonuçlar bile tatmin edici. iyi ki bu sürece girmişim. iyi ki bu başlığa rastlamışım.

kasım aralık gibi boğazlı giyebileceğim dönemde ense boyun için gidip vücutta -umarım ki tek tük- kalanları da temizletip bu yorucu yıpratıcı süreci tamamlamak istiyorum artık. aksilik olmazsa 3 ana turun devamına 3 de rötuş turu gitmiş olacağım. bu kadar sürmesini beklememiş olsam da geç olsun güç olmasın diyelim ne diyelim. bu kadar uzamasında öncesinde lazerli olmamın da etkisi olabilir. diğer müşterilerde bu kadar uzama olmamış aklınızda olsun.

darısı bu sürece girmiş bulunan diğer arkadaşların ve girme niyetinde olanların başına. son olarak beni yollarda mağdur etmemek için her turda elinden gelenden fazlasını yapmaya çalışan Gülşah'a ayrıca teşekkürler. Kadir Bey'e eşi İlknur Hanım'a da tekrar teşekkürler ve selamlar.
  • bunickinsahibi B kullanıcısına yanıt
    Sayın bunickinsahibi güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Lazer çıkışlı hastalarda kılların sonradan uyanması nedeniyle süreç biraz daha uzun sürse de nihai sonuç mutlaka olmakta. Sizde de artık sona yaklaşmış olmak oldukça sevindirici. Ayrıca ilgilenen diğer arkadaşlar için kurumumda 3 tur sonrası yapılan tüm işlemler ücretsiz yapılır ki süreç uzasa da maddi bir kayıp olmasın diye böyle bir tedbir alınmıştır. Zira lazer çıkışlı hastalarda özellikle 3. tura kadar uyuyan kıllarda uyanmalar olmakta ve bunlar bazen hesapları bozmakta. Bu durumun size maddi olarak yansımaması için kurumum 3 tur sonrası ve 3 turda maksimum sürelerin aşılması halinde herhangibir ek ücret talep edilmeyeceğini yazılı olarak taahhüt eder. Sağlıcakla kalın. Saygılarımla

Op.Dr Kadir Aksu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturel erkek epilasyon -- 16 Eylül 2018; 15:38:12 >
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.