Şimdi Ara

erkeklere özel lazer epilasyon (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.352
Cevap
211
Favori
409.522
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Syn slckssmz yazılarımı takip ettiysen zaten bunları hep anlattım androjenik etkinin en maksimum olduğu dönem erkeklerde ergenlik ve gençlik dönemleri. Bu yüzden epilasyon sonrası nüksün en sık görüldüğü dönem bu yaş grubunda.ana seanslar yıllık 2 kez kontrol seanslar ile takip edilmelidir bu dönemde. Yeni kıl oluşumu döneminde olduğunuz için epilasyon sonrası çıkanlar muhtemel yeni kıllardır. Yada zayıflayan kılların androjen etkisi ile yeniden kalınlaşmasıdır. Hep belirttiğim gibi erkekte epilasyon maalesef kadın kadar başarılı olmuyor. Bu yüzden yıllık bir iki kontrol seansına girmek gerekebiliyor uzun süre. Heleki androjenik etkinin max olduğu bu dönemde yılda en az 2 seans gerekiyor. Bu olaya bakışınız yıllık kişisel bakım yaptırmak olmalı. Radikal sonuçlar beklerseniz hayal kırıklığınız çok olacaktır. Yeni ütüleme sistemlerde bu acı en alt seviyede oluyor. Eğer yine epilasyon düşünürseniz bunları gözardı etmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • naturel erkek epilasyon N kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben ankarada yaşıyorum. Ankarada sizin gibi sadece erkeklere özel bir yer biliyor musunuz?

• Syn cihat sakal üstünde iz kalması diye bişey sözkonusu değil.(yanık olmadıkça) Bahsettiğiniz kontur düz çizgi oluyor ise evet sakala çok girerse uzmanınız düz kontur olma ihtimali var. İşlem uygulayan kişiyi sakala çok girmemesi konusunda uyarın. İşlem bıyık üst eğim bölgesi ile kulak deliği içinde yukarı dönüş bölgesi köşesi arasında çizilen çizgi üzerinde yapılırsa daha estetik görünüm elde edersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: naturel erkek epilasyon

Syn cihat sakal üstünde iz kalması diye bişey sözkonusu değil.(yanık olmadıkça) Bahsettiğiniz kontur düz çizgi oluyor ise evet sakala çok girerse uzmanınız düz kontur olma ihtimali var. İşlem uygulayan kişiyi sakala çok girmemesi konusunda uyarın. İşlem bıyık üst eğim bölgesi ile kulak deliği içinde yukarı dönüş bölgesi köşesi arasında çizilen çizgi üzerinde yapılırsa daha estetik görünüm elde edersiniz.

Teşekkür ederim benim bahsettiğim cilt köklerinde iz kalmasıydı

• Maalesef bilmiyorum. Sadece erkeklere lazer epilasyon yapan bir iki kurum var onlarda istanbulda. Mecburen bayan salonlarına veya hastane bünyesi merkezlere gideceksiniz. tavsiyem erkeklerde en az acı ütüleme sistem ile sağlanıyor. Ayrıca daha zayıf kılları görmeside alexandriteye göre bir avantaj. Fakat nüks ihtimali erkekte sık olduğu için kurumunuz söylemesede yıllık bir iki kez mutlaka kontrol atışları yaptırın. Kadın salonlarında bu konu pek bilinen şeyler olmadığı için size garanti verebilirler iyi niyetli olarak ama inanmayın çok nadir vakada nüks olmaz.. Yaş 20 li yaşlarsa nüks daha sık olur.

• Syn cihat kıl köklerinde ilk 3~4 seansta yeni çıkan kıllara bağlı sivilcelenme beklenen bir durumdur. Bu dönemde bunları sıkmamak gerekir. Cildin dengeli ph da bir sabunla veya antibakteriel sabunlarla günde iki kez yıkanması yeterlidir. eğer iltahabi reaksiyon çok yoğunsa bazen antibiyotik tedavisi bile gerekebilir. Yeterli temizlik ve enfeksiyon kontrolü sağlanamazsa tıpkı ergenlik sivilceleri gibi izler kalabilir. Bu pek sık görülen bir durum değildir ancak risk vardır. Haricinde Yanık ve enfeksiyon dışında herhangi bir iz kalmaz

• Hocam iyi günler sakallar ile ilgili bir sorum var

Sakal çizgisi çektirerek lazer epilasyon yaptırmak istiyorum bir kaç sorum var.

1-Sakal çizgisi araştırdığım kadarıyla bir beyaz kalemle çiziliyormuş.Peki burada anlamadığım bir nokta var.Bu çizgi sonuçta insan eliyle çiziliyor bildiğim kadarı ile.Peki simetrik olmazsa ne olacak diğer yanakla ?Yani yanaklar arasında ki fark olur mu diyorum?

2-Her seans ta bu çizgi çekiliyor mu?Eğer çekiliyorsa bu çizgi bir önce ki seansta ki çizgi ile nasıl eşleşecek?Yani aşağı ya da yukarı fark edebilir

3-Bildiğim kadarı ile boyun altına da çizgi çekilerek bu işlem yapılıyor?

4-Bu işlemi favorilere de yapıyor musunuz?Mesela favorisi kalın biri favorilerini inceltmek istiyor diyelim.Bu şekilde mümkün mü?

5-Sakal üst çizgisini favoriler ile birleştirerek yapabiliyor muyuz?Yani favorilerin yan tarafından başlayarak sakal üst çizgisini bıyıklarda bitirmek gibi.Yani yarım çember gibi düşünün.
  • Fiyat uygun değil hatta çok pahalı diyebilirim. Seans başı 300 tl'de nedir arkadaş. Kesin birde çok seans verilir. 10-11 seans 2 kat epilasyon ücreti alırlar.
  • Sayın pentagram sakal kontürü belirlenirken bıyık aşağı dönüş açısı ile kulak deliği üst köşesi arası sanal bir çizgi hat olarak kullanılır. Rastgele bir çizgi yapılırsa tabiki simetri bozulur. Kuaförler daha iyi bilir favori ayarıda kulak ön tarafında belirlenen bir hatta göre yapılır. İşlem favori kalınlığındada aynı yüz simetri hatlarına göre yapılır. Tabiki çizgi her seansta çizilmeli zira beyaz hat ışının alt bölüme yansımasınıda engelleyecektir

• TaiChiChuan T kullanıcısına yanıt
    Syn taichi bu fiyat saç ve sakal hariç tüm vücuttur. İsterseniz sadece genital ve kalça yaptırıcam diye bir araştırın bakalım fiyat ne olacak. Tabi yapan bulursanız çünkü epilasyon bayan salonlarının tekelinde olduğu için erkek eleman pek yok ve bayanlarda bu bölgeye çalışmıyor. Araştırın erkek tüm vücut saç sakal hariç aklına gelen her yeri daha ucuza yapan yer varsa oraya gidin kaçırmayın fırsatı. Yok bulamazsanız kuruma beklerim:)

• Hocam burun içi kıllarda başarı şansı nedir?Yüzde yüz lazerle yok edilebiliyor muyuz?Ben burun içi lazer yaptırmak istiyorum çünkü kıllar beni rahatsız ediyor nefes almamı filan zorlaştırıyor.

Günlük tıraş olmak yüzümü çok yıpratıyor.Yüzüm tıraştan sonra sanki zımparalanmış gibi oluyor.günlük tıraş olursam çok tahriş oluyor.Bu yüzden sakal bırakmak zorunda kalıyorum.Hafra da 1 gibi tıraş oluyorum.

Sakalların hepsini lazerle aldırmak mümkün mü?
  • Merhaba,

Epilasyon uzun süredir yaptırmak istediğim, araştırdığım bir konu.

Yaptığım araştırmalar neticesinde alexandrite 'in en iyi yöntem olduğu sonucuna ulaşmıştım. alexandrite uygulamasına karar verdikten sonra; bilinen bir epilasyon merkezine gittim ve muayene oldum.

Ancak muayene sonrasinda beyaz tenli oldugum icin uygulamanın basarili sonuclanmayacagina karar verilmesi sebebiyle lazer islemine baslayamadik.

Sorularıma gelince; merkez tarafından açık tenli kişilerde etkili ve kesin çözüm getiren yöntemin iğneli epilasyon olduğu belirtilmişti. sizin mesajlarınızdan okudugum kadarıyla lazer ütüleme etkili. bu iki bilgi arasinda kararsiz kaldim. iki yöntemi kiyaslar misiniz lutfen?

Epilasyon yaptırmak istedigim bölgelere gelince: sakal üst çizgisi, boyun, ense, omuz, sırt (tüm sırtta kıl yok - birkaç bölgede mevcut), kalça. fiyat ve seans bilgisi alabilir miyim?

gerçekten etkileyici fiyat teklifinizi bekliyorum :)

cevabınız için teşekkürler.
  • Syn pentagram burun içine lazer olmaz bu bölgede iğnelide olmaz çünkü enfeksiyon riski çok yüksek ve işlem içinde zaten pekuygun bir bölge değil.burun içi işlem kanalın alt kısımlarında yapılabilir sadece. Sakalda da köklerin derinliği nedeniyle lazerdense iğneli daha çok tercih edilmeli. Gerçi onda da iz riski var ama bu bölgede başka türlü başarı şansı çok düşük

• soru_cevap S kullanıcısına yanıt
    Sayın soru_cevap lazer asıl beyaz ten siyah kıl varlığında en başarılı sonuçları verir. Kıl rengi sarı beyaz ve kızıl olanlarda başarı neredeyse yoktur. Bunlarda iğneli kesin çözümdür. İğneli için de enfeksiyon ve iz riskini unutmamak gerek. İşlem sonrası bölge hijyenine çok dikkat etmek gerekli. Fiyat konusunda iğneli epilasyon için saat ücreti verilir her kurumda bizde 200 tl dir ve 3~4 seansta tamamen bitirilir.her seansı 2~3 saat olarak hesaplarsanız en fazla 2400 tl gibi bir rakam olur. Aslında ilk seans en uzun son seans en kısadır ama ben ortalama 2~3 saat diyorum. Kuruma gelirseniz bakar ona göre daha gerçekçi bir rakam çıkarırız.

• quote:

Syn neozin her kurumun fiyat politikası farklıdır. O kurumda bayan uzman nedeniyle etek yaprıramadığınızı söylüyorsunuz. benim kurumumda sadece erkeklere ve erkek doktor tarafından epilasyon yapılıyor ve her bölgeye uygulanıyor. Her güzelin bir kusuru var maalesef:) orda biraz ucuz ama isteklerinize yanıt yok bende biraz pahalı ama isteklere cevap var... Tercih size ait.

O kadar da değil sevgili meslektaşım, uygulamada sizden tek eksiği etek uygulaması, buna gerek duyanlar tabi bu uygulamayı yapan merkez az olduğundan yüksek fiyatları mecbur kalıyor bu farklı bir düşünce apsesi. Velkelam diğer uygulama bölgeleri için zannımca sizin bahsettiğiniz fiyatlar haksızlıktan öteye geçmez, zira uygulayın bayan olması şahsen tercihim ve cihaz/yetkinlik yeterliği mevcut ise başka neden iki kat fiyat verilsin, tabi illa etek etek diye tutturmayan için :)

• quote:

Sayın soru_cevap lazer asıl beyaz ten siyah kıl varlığında en başarılı sonuçları verir. Kıl rengi sarı beyaz ve kızıl olanlarda başarı neredeyse yoktur. Bunlarda iğneli kesin çözümdür. İğneli için de enfeksiyon ve iz riskini unutmamak gerek. İşlem sonrası bölge hijyenine çok dikkat etmek gerekli. Fiyat konusunda iğneli epilasyon için saat ücreti verilir her kurumda bizde 200 tl dir ve 3~4 seansta tamamen bitirilir.her seansı 2~3 saat olarak hesaplarsanız en fazla 2400 tl gibi bir rakam olur. Aslında ilk seans en uzun son seans en kısadır ama ben ortalama 2~3 saat diyorum. Kuruma gelirseniz bakar ona göre daha gerçekçi bir rakam çıkarırız.

merhaba,

öncelikle hızlı cevap için teşekkürler. kıllarımın siyah olmadığını söylemeliyim... sarı kahverengi diyebiliriz.

ütüleme ve iğneli epilasyon yöntemleri arasında hangisini tercih etmek gerekir? iğneli epilasyon %100 çözüme ulaştırır mı? bir de ağrı/acı durumu nedir?
    ayrıca bu yöntemde enfeksiyon riski yüksek demişssiniz. bunun bir çözümü yok mudur?
    Sayın soru_cevap açık renk kıllarda lazer epilasyonun hiçbir tipi önerilmez zira başarısızdır. Bu vakalarda iğneli epilasyon tek tercihtir. İğnelide enfeksiyon ve iz kalma riskleri herzaman vardır. Sterilizasyon şartlarına tam uyumla enfeksiyon riski azaltılabilir. İz konusuna gelince bu durum bazen kılın derinliğine bağlı aşırı enerji verilmesine bağlı yanıklar nedeniyle olur. Usta bir elde risk azalacaktır.

• neozine kullanıcısına yanıt
    :) syn neozin bende onu dedim zaten pahayı veren bu bölgeler. Takdir edersinizki kimsenin yapmadığı bölgelere siz işlem yapıyorsanız bunun değeride ona göre oluyor. Arz talep durumu yani;) birde o dediğiniz sitelerden elbette ucuza satış yapılıyor ama çok sınırlı sayıda. Piyasa fiyatlarını araştırırsanız o fiyatlara kurum bulmak çok çok zor. Makinenin başlığını 25000 tl ye değiştiren bir kurum o fiyatlarla sürekli iş yapamaz zaten.

Birde iğneli %100 sonuç verirmi demişsiniz işlem uygulanan her kıl kökü için çözüm %100 dür. Ancak uyuyan kıllar seans esnasında yakalanamazsa sadece onlar kalır.onlarda bir sonraki seanslarda sonlandırılır. Bu yüzden 3~4 seansta biter işlem. Sonuç garantilidir.

• quote:

Birde iğneli %100 sonuç verirmi demişsiniz işlem uygulanan her kıl kökü için çözüm %100 dür. Ancak uyuyan kıllar seans esnasında yakalanamazsa sadece onlar kalır.onlarda bir sonraki seanslarda sonlandırılır. Bu yüzden 3~4 seansta biter işlem. Sonuç garantilidir.

sayın naturel erkek epilasyon,

iğneli epilasyon için seans ücretinde donanımhaber farkıyla fiyat teklifiniz ne olur?

ayrıca lokal anestezi uyguladığınızı söylemiştiniz. bu anestezi kremle mi yoksa iğneyle mi yapılıyor? merak ediyorum..
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.