Şimdi Ara

ERKEKLER METRO İSTANBUL'DA ÇALIŞAMAZ!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
3
Favori
15.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
157 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cicibebe bağımlısı

Sırf kadın diye onu üstün görmek yanlış. Bununla övünmek aptallıktır. Tamam o kadınların da işe ihtiyacı var ama mesela bir erkek bir kadın aday işe alınırken kadın olan sırf cinsiyeti dolayısı ile seçiliyor ise burda ayrımcılık vardır.

Aynen katılıyorum ve +rep verdim bende mesela hiç genelev de güvenlik hariç erkek görmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlar da bir iş görüşmesine çağırmadı. Hepsi aynı şok. Herşey torpido olmuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ERKEKLER METRO İSTANBUL'DA ÇALIŞAMAZ!!!

Kadın erkek günümüzde eşit diyenler şu habere baksın. Kadın vekil oranı %17. Günlük hayatınızda ne kadar çalışan kadın arkadaşınız var bilmiyorum ama benim çok fazla. Ve her gün uğradıkları taciz, eşitsizlik, erkek meslektaşları tarafından küçümseme gibi şeylere dinliyorum ve hatta şahit oluyorum kendi çalıştığım yerde. Göz göre göre eşitmişiz diye davranmayacağım. Hiç yoktan benim vicdanım bunu kaldırmıyor.

• Smamp ne la

• scientia kullanıcısına yanıt

Mesele bundan ibaret.

Sonra geliyolar neden benim kiz arkadasim yok neden bakirim diye agliyorlar.

Kadin ozgurlestikce daha iyi olacaktir.

Istanbulda ayrimcilik vs yok

Erkek calisanlar hala cok cok onde.

Bu durumda anca elinizle sevisirsiniz beyler.

• Ayrımcılığın pozitifi negatifi olmaz, ayrımcılık ayrımcılıktır.

• Haklısın. Ayrıca kadın çalışan sayısı artarsa ilişkilerde ekonomik dengede sağlanır ve erkek tüm yükü sırtına almaktan da kurtarılır. Kadın iş bulamıyorum diye evde oturursa sen köpek gibi çalışırsın tabii. İşin bir de cinsiyet oranı meselesi var. Bildiğiniz gibi cinsiyet 1:1 oranına sahip. Eğer siz kadınları büyük ölçüde çalışmaktan yoksun bırakırsanız aslında var olan potansiyelinizi de 0.5 oranında azaltıyorsunuz demektir. İki tane Orhan Pamuk, Mehmet Öz, Aziz Sancar, Nevzat Aydın çıkacağına bir tane çıkmaya başlar. İki tane devasa şirketler ortayacağı çıkacağına bir tane çıkmaya başlar. Ve çok uzun zamanda potansiyel iş imkanlarından, gelir fırsatlarından da yoksun kalırsınız. Benim yerine onu aldılar çok ama çok mikro bakış açıcısı.

• Cidden kimse anlamadı mı bu afişlerin anlamını? :D

Aslında orada yazılan şeyler gerçekte kadınlara yapılıyor, afişte ise 'erkekler' olarak değiştirerek kadınların o söylemler karşısında nasıl hissettiğini erkeklere hissettirmek istiyorlar.

• Grkwnxs G kullanıcısına yanıt

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caer aMuirehen -- 13 Temmuz 2021; 19:45:59 >
  • siz girin sahibinden.comdaki iş ilanlarına hep bayan arıyolar zaten önceden de kadınlar metroistanbulda iş bulamıyolardıysa da genel olarak iş bulmaları erkeklerden daha kolaydı zaten hep bi cinsiyetçilik var ortada

• Bu resmen aşağılık göstergesi.

• Aynı şeyi ben de düşündüm. %92 çok fazla. Nice erkeğin hakkını yemişlerdir bu denli kadın istihdama ulaşabilmek için. Sırf erkek olduğu için elenmiştir insanlar

• "%92 kadın istihdam oranı diye övünerek yazmışlar. Ben bunda övünülecek bir yan göremiyorum. Liyakatsizlik görüyorum pozitif ayrımcılık görüyorum.%92 oranını tutturmak için acaba kaç insanın hakkını yediler."

Kadınlar insan değil mi ?

• akp gittiğinde böyle şeylerle bol bol uğraşırız merak etmeyin önce şunları bi yollayalım

• scientia kullanıcısına yanıt

Burada matematiksel işlem yapmaya kalkarsan sonu matematikteki gibi olmaz. Çünkü bu toplumsal bir durum, matematik problemi değil. Şu saatten sonra her durumda adil olmalısın ki bu durumların önüne geçebilesin. Geçmişte bana bunu bu kadar yaptılar, ben de bugün bunu bu kadar yapayım ki dengelensin diye düşünürsen asıl o zaman dengeyi yakalama imkanın kalmaz. Forumdan çıkıp biraz toplumsal hayata katılırsan bunu anlarsın. Zaten buranın geneli toplumdan kopuk, bu çok kötü bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 20 Haziran 2021; 1:15:33 >
  • En büyük sorunumuz bu olsun ne güzel sorun bu be

• iyi yapmıslar. calısmayan kadın = topluma ve devlete yük

• Saçmasapan pozitif ayrımcılıklar.

• Sence başvuran erkeklerin ve kadınların o işi hak etme oranı %92 ve %8 midir? Başvuru yapan 100 kişiden 92 kadın 8 erkek alınmış bu nasıl orandır sence hak yemeden bu oran elde edilebilir mi??

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.