Şimdi Ara

ERKEK TİPİ SAÇ DÖKÜLMESİNE KESİN ÇÖZÜM!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
461
Cevap
29
Favori
153.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Erkek tipi kellik nedeniyle androjenler için katagen içine erken giriş sonucudur. Saç kaybını önlemek için amacıyla, bu iki kritik aşamaları, yani, erken giriş indüksiyon mekanizmasını ve katagen regresyon işlemini anlamak önemlidir. Başlangıcında, dihidrotestosteron (DHT), dermal papilla hücreleri büyüme faktörü-beta2 (TGF-beta 2) transforme sentezini uyarır. TGF-beta 2 epitel hücrelerinin çoğalmasını baskıladığı ve bazı kaspaz sentezini uyarır. Sonra TGF-beta2 içsel kaspaz ağı tetikler ve daha sonra epitel hücreleri apoptotik hücre ölümü ile ortadan kalkar. TGF-beta antagonist katajen gibi morfolojik değişiklikleri engellemede bazı in vivo ve in vitro olarak saç köklerinin uzama teşvik etkilidir. Kanıt bu çizgiler güçlü içeren, erkek tipi kellik bir "katajen çağlayan" varlığını düşündürmektedir: tip II 5-alfa-redüktaz tarafından DHT testosteron (1) dönüşüm; (2), dermal papilla hücreleri TGF-beta2 sentezi; ve (3) iç kaspaz ağı aktivasyonu. Bu sıralı olaylar insan saç döngüsünün kısalmasına katkıda bulunur.

Yani erkeklerle kelliğe sebep olan TGF Beta'dır.Bunun en büyük düşmanı Taurindir.Taurin, TGF'yi baskılayıcı etkisiyle saç dökülmesini engeller.Saç köklerinin sıkışmasını engelleyip, daha sağlıklı ve kalın saçların çıkmasına neden olur.Taurin, nano teknolojiyle boğaların testosteronlarından alınır.Redbull içeceklerindede bu aminoasit bulunmaktadır hatta o yüzden simgesi boğadır.Bu araştırmayı Alman dermatologlar gerçekleştirip, çözümünü bulmuşlardır.

Eğer sizin de incelen saçlarınız varsa kellikten korkuyorsanız, kesinlikle taurin kullanmalısınız.Çünkü kellik çoğu erkek için korkulu bir kabus gibidir.Taurini nasıl bulurum diyorsanız yaptığım tasarıma göz atabilirsiniz.

GÜNCELLEME:Günümüzde Schwarzkopf Osis, BC ve 3DMEN ürünlerinin sahteleri piyasada artmış bulunmakta.Markaların (Schwarzkopf, Loreal) önerdiği kendi bayilerinden başka yerlerden alınmasını tavsiye etmiyorum.Bayi dışı alınan ürünlerden şikayetçi olan arkadaşlarla ilgilenmeyeceğimi belirtmek isterim.Sonra gelip dünyanın en köklü markalarına (Schwarzkopf, Loreal, Goldwell, Wella, Sebastian, Davines vs) çamur atmayın.

GÜNCELLEME:Markaların serileri güncellenmiştir, yakın zamanda konu güncellenecektir.

ERKEK TİPİ SAÇ DÖKÜLMESİNE KESİN ÇÖZÜM!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepfear7 -- 9 Eylül 2018; 15:7:7 >

• 1. Konu tamamen reklam kokuyor.

2. Şampuanlar ile, yani kozmetik ürünler ile saç dökülmesi önlenemez.

3. 250'lik şampuanı her gün kullanarak 4-5 ayda bitiremeyen birisini Guinness'e başvurmaya davet ediyorum.

4. Moleküler biyoloji ve genetik öğrencisiyim. Dazlaklık üzerine birçok problem çözdük derslerde. Anne veya baba tarafında kellik var diye, yeni doğan bireyin de kel olacağı anlamı çıkmaz buradan. Ailede kellik yok diye çocukların da kel olmayacağı anlamı çıkmaz. Sonuçta pakiten evresinde gerçekleşen crossing-over olayı ile sonsuz seçenekten birisine sahip oluyor yeni birey. Mitoz bölünme ile oluşmuyoruz ki, bizi oluşturan bireyin tıpa tıp aynısı olalım.

5. Şakaklar geriliyorsa, bu fizyolojik kelliktir. Bu bireyin karyotip özelliklerinden çok, kafatası yapısıyla ilgili bir durumdur. Gerileyen saç çizgisinin ön kısmından saç çıkarmasını bir şampuandan beklemeyin. Gidin saç ektirin.
  • Gayet güzel yazı , ellerinize sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Markus Schulz

Gayet güzel yazı , ellerinize sağlık

Teşekkürler
  • bilgiler için teşekkürler.

merak ettiğim kaç yaındasın kardeşim ve de sen hangisini kullanıyorsun? kerastase mi şıvarzkof mu? bir de nereden alıyorsun? ürünlerin tam fotoğraflarını da paylaşırsan eğer... merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi people are strange -- 26 Haziran 2015; 22:37:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepfear7

quote:

Orijinalden alıntı: people are strange

bilgiler için teşekkürler.

merak ettiğim kaç yaındasın kardeşim ve de sen hangisini kullanıyorsun? kerastase mi şıvarzkof mu? bir de nereden alıyorsun? ürünlerin tam fotoğraflarını da paylaşırsan eğer... merak ettim.

22 yaşındayım, baba tarafında genetik kellik var ama çok şükür bende öyle bir sorun yok.Kozmoyodan Schwarzkopf alıyorum

muhtemelen benim yaşımdakinde (33) işe yaramayacaktır ama ürünün linkini yollayabilir misin kardeşim? hem bunun hem diğerinin. bilgimiz olsun en azından. denemekten zarar gelmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi people are strange -- 26 Haziran 2015; 22:43:31 >
  • deepfear7 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • people are strange kullanıcısına yanıt
    Vücutta taurin doğal olarak bulunuyor.Ayrıca balık,tavuk gibi gıdalardan alınabiliniyor.Yalnız stresli geçen dönemlerde taurin'in seviyesi ciddi derece düşüyor ve geri dönüşü olmuyor.Sanırım bu şampuanlar gerekli olan katkıyı sağlıyor.
  • Markus Schulz kullanıcısına yanıt
    muhtemelen.

o yüzden ne olursa olsun ırsi olana bir çözüm bulamaz da, bu yaştan sonra dökülmeyi geciktirse bile kafi.
  • Sülfat,paraben,silikon, tuz gibi içerikleri nedir öğrenmek adına içindekiler SS i paylaşabilir misin hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Francis J. Underwood

Sülfat,paraben,silikon, tuz gibi içerikleri nedir öğrenmek adına içindekiler SS i paylaşabilir misin hocam ?

Sulfate yazanlar sülfat, sonu -paraben yazanlar adı üzerine paraben, dimethicone gibi sonunda -one yazanlar silikondur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Sülfat,paraben,silikon, tuz gibi içerikleri nedir öğrenmek adına içindekiler SS i paylaşabilir misin hocam ?

Sulfate yazanlar sülfat, sonu -paraben yazanlar adı üzerine paraben, dimethicone gibi sonunda -one yazanlar silikondur.

Bunu sormamıştım içeriğinde bu tip maddelerin olup olmadığını merak ettiğimden içindekileri merak etmiştim. teşekkürler yinede.
  • quote:

quote:

quote:

Bunu sormamıştım içeriğinde bu tip maddelerin olup olmadığını merak ettiğimden içindekileri merak etmiştim. teşekkürler yinede.

Hangi ürün?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hangi ürün?

Sizin kullandığınız SCHWARZKOPF 3DMENSION Erkeklere Özel Saç Dökülmesi Önleyici Şampuan 250ml adlı ürün hocam

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hangi ürün?

Sizin kullandığınız SCHWARZKOPF 3DMENSION Erkeklere Özel Saç Dökülmesi Önleyici Şampuan 250ml adlı ürün hocam

Pmden numaranızı verin whatsappdan resmını atayım

• Hocam şükredin benim baba tarafı genetik dökülme var yaşım 17 alnim açıldı şuanda minoxil ve bir sürü ilaç fayda etmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: Langerius

Hocam şükredin benim baba tarafı genetik dökülme var yaşım 17 alnim açıldı şuanda minoxil ve bir sürü ilaç fayda etmedi

Benim de baba tarafı genetik ama kuaförüm bugün çok güzel saçların vae maşallah dedi

Ne güzel

Benim şakak lar geriledi 2 cm geniş bir alına sahibim küçüklükten beri fotoğraflara bakıyorum pek bir değişme yok ta sakallar açıldı içime korku saldı 1 senedir tedavi görüyordum en son dökülsun ektiririm deyip bıraktım. Su anda sabah yastikta 10-12 tel gün içinde de bir o kadar dökülüyor düzeldi gibi yavaştan. Doktoruma sormadan bu sampuani kullanmada bir sakınca Varmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Langerius

Ne güzel

Benim şakak lar geriledi 2 cm geniş bir alına sahibim küçüklükten beri fotoğraflara bakıyorum pek bir değişme yok ta sakallar açıldı içime korku saldı 1 senedir tedavi görüyordum en son dökülsun ektiririm deyip bıraktım. Su anda sabah yastikta 10-12 tel gün içinde de bir o kadar dökülüyor düzeldi gibi yavaştan. Doktoruma sormadan bu sampuani kullanmada bir sakınca Varmı ?

Tabiki yok, şöyle söyleyim Schwarzkopf Professional'daki Arge ekibi hiç bir markada yok

Hocam Ürün Siparişlerini makul bir fiyata nerden yapabiliriz bilginiz Varmı ?

• Yazınızı beyendim gayet güzel bir yazı. teşekürler. Birde sizden bir konuda bana yardımcı olmanızı istiyecegim . erkekler için günlük ve haftalık cilk bakımı ve ürün tavsiyenizi bekliyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.