Şimdi Ara

erkek kadın yazılarından..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Erkekler konuşmaya değil, eve et getirmeye alışık! Fazlasını beklemeyin. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Ertuğrul Eşel, binlerce yıl sadece avlanarak eve yiyecek getirmesi beklenen erkeklerin, ihtiyaç duymadıkları için duyguları anlama ve iletişim gibi yeteneklerini geliştiremediklerini söyledi.

Erkeklerin kadınlara göre daha düz düşünüp düz konuştuklarını belirten Eşel, şöyle dedi: "Kadınların konuşma yeteneği daha iyi. Bu, kadınların konuşurken hem sağ hem de sol beyni kullanmalarından kaynaklanıyor. Erkekler ise konuşurken daha çok sol beyni kullanıyor.

Kadınlar söylenenleri anlamada da erkeklerden başarılı. Eski çağlarda erkeklerin eve et getirmesi yeterliydi. Kendisinden konuşması beklenmiyordu. Binlerce yıl bu tarzda yaşadıktan sonra bir yüzyılda erkeklerin değişmesi bekleniyor. Bu da kolay olmuyor. Bu nedenle erkekler telefonda söyleyeceklerini söyleyip kapatır. Bir kadın, iki hafta tatilde olduğu arkadaşıyla, eve geldiği günün akşamı telefonda iki saat daha konuşabilir. Bu erkeklerin anlayamayacağı durumdur."
    (Radikal)

• işte böyle dallamaları ana bilim dalı başkanı yaparlar

biraz sosyoloji antropoloji vb okusa keşke
  • quote:

Orjinalden alıntı: sakirdilek

işte böyle dallamaları ana bilim dalı başkanı yaparlar

biraz sosyoloji antropoloji vb okusa keşke

neden, senin düşüncen nasıl ki yazsaydın keşke..
  • Kadının çenesinin düşük olduğu malumdur. Bunu daha süslü terimlerle söyleyince gazetede yazı oluyor işte.

• james_earl_cash ,

SENİN KOCAN NASIL ? SEN DE ONU YAZSAYDIN KEŞKE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iski -- 15 Şubat 2005, 21:34:46 >
  • quote:

Erkeklerin kadınlara göre daha düz düşünüp düz konuştuklarını belirten Eşel, şöyle dedi: "Kadınların konuşma yeteneği daha iyi. Bu, kadınların konuşurken hem sağ hem de sol beyni kullanmalarından kaynaklanıyor. Erkekler ise konuşurken daha çok sol beyni kullanıyor.
  • yani ?

• Kadınların beynin iki yanını da kullandıkları tartışılır..Hayır,birine bile razıyız..

• babdoll
  • quote:

Orjinalden alıntı: james_earl_cash

Erkekler konuşmaya değil, eve et getirmeye alışık! Fazlasını beklemeyin. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Ertuğrul Eşel, binlerce yıl sadece avlanarak eve yiyecek getirmesi beklenen erkeklerin, ihtiyaç duymadıkları için duyguları anlama ve iletişim gibi yeteneklerini geliştiremediklerini söyledi.

Kadınlar söylenenleri anlamada da erkeklerden başarılı. Eski çağlarda erkeklerin eve et getirmesi yeterliydi. Kendisinden konuşması beklenmiyordu. Binlerce yıl bu tarzda yaşadıktan sonra bir yüzyılda erkeklerin değişmesi bekleniyor. Bu da kolay olmuyor. Bu nedenle erkekler telefonda söyleyeceklerini söyleyip kapatır. Bir kadın, iki hafta tatilde olduğu arkadaşıyla, eve geldiği günün akşamı telefonda iki saat daha konuşabilir. Bu erkeklerin anlayamayacağı durumdur."
    (Radikal)

1-Peki kadınlar erkekler gibi avlanabiliyolarmı????
    2-Aynı zamanda telefonda iki saat konuşmanın diğer adını annesiyle, kız kardeşiyle, eski ahbapıyla dedikodu olarak adlandırılabilirmi???
    3-Bunların üçü bi çelişkimi???

• valla benim gerek bu topicte gerekse her zaman gördüğüm kadarıyla ......
    bugünün erkeklerinin bir çoğu konuşurken beyninin hiç bir kısmını kullanmıyor...

ama yinede kadınlar böyle beyinsizleri daha çekici buluyolar...

ben bile kötü erkek olunca bazen bende kazanıyorum bazen kaybediyorum ... ama iyi erkek olunca hep kaybediyorum...

bu kadın milleti hep kötü erkekleri seçiyor...
    çünkü kadın gözüyle bakınca onlar daha erkeksi geliyor ... ama iyi erkekler kadınlara çocuk gibi görünüyor...

bu ne iştir...?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsgan -- 16 Şubat 2005, 0:05:48 >

• bargsanın sözlerine sonuna kadar katılıyorum. bizzat da deneyimledim.

kadınlar herzaman iyi olanın tarafını tutarlar ama, kötü ve güçlü olanla birlikte olurlar.
  • Yine kompleksli birisi daha. Sen aptal olduktan sonra, tüm kadınlar akıllı olmuş ne anlamı var??
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.