Şimdi Ara

Erkek Hakları ve The Red Pill Belgeseli (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
43
Favori
14.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
227 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kadınlar hep böyledir.
    Kendisi/kendileri lehine sürekli pozitif ayrımcılık yapmaya çalışırlar.

Sözde savundukları şey eşitlik iken nedense eylemlerine hep erkeklere karşı nefret yansır.
    Böyle kadınların en ufak hatasını bulursanız sizin de onu ezmeniz gerekir. Yoksa ders çıkaramaz.
    Erkeğe iftira atarak ceza almasını sağlayan kadının normalde erkeğin de ona iftira atarak ceza alması durumunda ceza alması gerekir ancak bizim hakimlerimiz ya meriçlikten ya da üzerlerine yapılan büyük baskılardan dolayı kadınların lehine karar vermek zorunda kalıyorlar çünkü işin içinde kendilerine dahi yapılabilecek bir linç girişimi var.
  • Ne bileyim Avrupa'da, ABD'de olursun da ağlamana "bir nebze" hak verip seni ağlamaya iten sebepleri anlamaya çalışırım AMA;

Türkiye'de ne red pill'i lan? Erkek hakkını konuşmak tabu diyor herif, hem de Türkiye'de.

Bütün gününü internet medyası yiyerek geçirip karşı cinsten yüz bulamayan herkes red pillci şu sıra. Ne kadar tanıdığım varsa bu profilde.
  • Yalnız o verdiğin istatistiklerin hepsi erkek egemen sistem yüzünden oluyor. Savaşı çıkaran da erkekler yani. Biraz buga girmiş konu
  • Bütün forum sakinlerine tek bir soru:

Çevrenizdeki erkek ortamlarında konuşulan konular ile kızlar arasında konuşulan konulara hiç dikkat ettiniz mi?

Hiç siyaset, bilim, sanat konuşan kız arkadaş grubuna denk geldiniz mi? Belki milyonda bir vardır ama erkeklerin bu konularda daha donanımlı olduğundan eminim.

Gerisi hep story'sine kim bakmış, berkecan selam vermiş, aylin suratına botoks yaptırmış, pelin'in istagram hesabında 10k takipçisi varmış, gratis'de indirim varmış, squat kalçaları büyütüyormuş vs muhabbetleri.

Romantizme gerek yok kadınların tek derdi başka kadınlara nasıl hava atarım, milleti nasıl peşimde koştururum, çatır çatır para yeyip zengin gezerim.

Not: Üstteki saydığım konularda donanımlı olan, entellektüel, sanata önem veren "azınlık" hanım kızlarımızı tenzih ediyorum. :)
  • Hepsine aynen katılıyorum.

• Kadın ve erkek eşit değildir. Eşit olmaları gereken tek konu adalettir ama tarihsel anlamda kadının her daim geri planda kalması ve tutulması baskısından ötürü her geçen gün sözde özgürlük adı altında bu meseleyi de bir sopa gibi kullanan kitleler artıyor.

Burada her iki tarafa da düşen durumu araçsallaştıran kişi, sivil toplum ve kuruluşlardan uzak durmak.
  • Yemin ederim geçen haftalarda böyle bir konu açacaktım. Ama tabi ki kendi benzer fikirlerimle. Linç edilirim diye açmadım ama benim gibi düşünüyormuş herkes

• beyler şaka bir yana aynı asansöre tanımadığınız kadınlarla bile binmeyin diyorlar tecavüz şuçlamasına muhatap olmamak için. bu şekilde çok mağdur olan var. bir yanda da kızlara tecavüz edip elini kolunu sallayarak çıkanlar var.

• Gerçekten de konuyu okuyunca ne çok abartılmış kayırma var dedim. Ömür boyu nafaka ve kadın beyanının esas alınması kim bilir kaç kişinin canını yakmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sebtom

Bütün forum sakinlerine tek bir soru:

Çevrenizdeki erkek ortamlarında konuşulan konular ile kızlar arasında konuşulan konulara hiç dikkat ettiniz mi?

Hiç siyaset, bilim, sanat konuşan kız arkadaş grubuna denk geldiniz mi? Belki milyonda bir vardır ama erkeklerin bu konularda daha donanımlı olduğundan eminim.

Gerisi hep story'sine kim bakmış, berkecan selam vermiş, aylin suratına botoks yaptırmış, pelin'in istagram hesabında 10k takipçisi varmış, gratis'de indirim varmış, squat kalçaları büyütüyormuş vs muhabbetleri.

Romantizme gerek yok kadınların tek derdi başka kadınlara nasıl hava atarım, milleti nasıl peşimde koştururum, çatır çatır para yeyip zengin gezerim.

Not: Üstteki saydığım konularda donanımlı olan, entellektüel, sanata önem veren "azınlık" hanım kızlarımızı tenzih ediyorum. :)

Yuz yillar, bin yillar once kadinlarin ezilmesinin sebebi buydu belki de. Erkekler dunyayi ileriye tasima gayreti icindeyken, bilimle ugrasirken o zamanlar da kadinlarin buyuk bir kismi dedikodu ve suslenmekten baska bir sey yapmiyorlardi. Toplumu ileri goturmekten ziyade olduklari yerde sayiyorlardi.

O zamanki sorunlarin cok farkli oldugunu zannetmiyorum, sadece sekil degistirdiler. Eskiden sehir meydaninda neler olmus diye konusuyorlardi, simdiyse Instagramda storysinde ne paylasmis var. Tum kadinlar boyledir demiyorum, kadin dusmani da degilim. Fakat toplumdaki azimsanmayacak kadar coklukta boyleleri. 2000 yil once de boyleydiler, 2000 yil sonra da boyle olacaklar. Neden? Cunku biyolojik yapilari boyle.

Kendini gelistiren ve muhabbeti bu sekilde sig olmayan bi kadin bulursaniz kacirmayin zaten. Tabi sizin de boylesini hak etmeniz gerekiyor.

Konumuza donersek, eskiden ne yapti erkekler bunun sonucunda? Kadinlari yonetici konumuna yukseltmediler, haklarini kisitladilar, imkan vermediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dondaki fren izi -- 22 Ocak 2018; 13:20:44 >

• erkeklerdeki fiziki güç kadınlarda olsa ağzımızın içine salıncak kurup sallana sallana....

• Ne erkekler kadınlardan üstündür ne de kadınlar erkeklerden üstündür.F*ministler kadınların üstünlüğünü savunup,erkek düşmanlığı ve cinsiyetçilik yapıyor, sen de erkeklerin üstünlüğünü savunuyorsun.Ben bu iki görüşe de karşıyım.İkisi arasında bir seçim yapmak zorunda değilim.Eğer bu konuya bir iyilik yapmak istiyorsan yorumunu kaldırmalısın.Ben de bu yorumumu kaldıracağım.

Sembroni adlı şahıs zaten bende banlı.Onun kadınlara tapan,erkek düşmanı,köle bir beta erkeği olduğunu forumda zaten bilmeyen yok.Ama durum böyle olsa bile, o şekilde cevap vermemelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxkingdom -- 22 Ocak 2018; 14:47:56 >
  • the red pill buraya kadar düştü ise emekli olmanın vakti geldi demektir.
  • Kadınlar gerçekten çok garip yaratıklar,hipergamiyi köküne kadar yaşıyorlar,güçsüz erkekleri böcek gibi görürler,varlığından tiksinirler . The redpill bunu dile getirence reeeerö yapıp kıyamet koparırlar. Bence her zaman kadınlar ne söylüyorlarsa tersini yaparlar. Onun için kadınların ne dediklerine değil ne yaptıklarına bakın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • osmancan71 kullanıcısına yanıt
    Demek istediğini anladım şimdi. Benim de demek istediğim yaklaşık olarak bu aslında batı aşmış derken zaten kadınların çok hakkı var . Ama yine de erkek söylenildiği gibi mağdur olmuyor o kadar.

• Dünya sizin be! Yetmedi mi? Daha ne erkek hakkı acaba?

Hergün onlarca kadın , erkek , çocuk , hayvan öldüren ve tecavüz eden siz.

Bütün canlılık erkeklere düşman olmalı. Erkekler bile erkekliğe düşman olmalı. Anca öyle bu dünya daha güzel bir yer olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orange. -- 22 Ocak 2018; 16:4:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ichyn

Demek istediğini anladım şimdi. Benim de demek istediğim yaklaşık olarak bu aslında batı aşmış derken zaten kadınların çok hakkı var . Ama yine de erkek söylenildiği gibi mağdur olmuyor o kadar.

Bence masumiyet karinesinın ıslemedıgı bu durumlarda karsı tarafa iftira atılan kişiye ne verilecekse onun daha fazla verılmelı ceza olarak kı böyle şeylerden korkulsun

Not: iftiranın ıspatlanması durumunda...

• çok haklı ve doğru bir yazı olmuş, mağlesef durum tam da anlattığınız gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OriginalGangsta

Yazıya kısaca bir göz attım. Yazıda mantıklı şeyler olsa da saçma argümanlar da var. Mesela şiddet konusu, savaşlar, iş yaparken yardım vs. Kadın ve erkek tamamen eşit değildir ve feminizm kadın erkek eşitliğini değil kadın-erkek HAKLARININ eşitliğini savunmaktır. Bir erkeğin fiziksel olarak kendisini kadına karşı savunması ile bir kadının kendini bir erkeğe karşı savunması bir mi? Tabii ki kadına şiddet olaylarının gündeme gelmesi gerekiyor. Bunu oranlamak, karşılaştırmak çok saçma. Sokakta tek başınayken bir kadın nasıl kendini bir erkeğin saldırısına karşı savunabilir? Belki yakın dövüş eğitimi almış kişiler falan anca savunabilir, o da belki. İş yaparken kadınlara yardım edilir, erkeklere sorulmaz demişsiniz. Ne kadar saçma bir argüman bu ya, ortalama herhangi bir kadın fiziksel olarak herhangi ortalama bir erkeğe göre daha az güçlüdür. Savaş konusunda da öyle, kadınların erkekler gibi savaşa, askere gitmesini istemek saçma geliyor bana. Bazı ülkelerde kadınlara da zorunlu askerlik var ama yine ortalama bir kadın herhangi bir tüfeği/silahı taşıyıp kullanacak fiziksel güce sahip değildir, savaşa giren kadın sayısının erkeklerle eşit olmasını beklemek yine saçma. Yaş ve birey eşitliği deyip küçük çocuklara da iş yaptırın, yük taşıtın, savaşa gönderin o zaman. Feminist biri olsam da feminaziliğe ben de karşıyım ama feminazilik feminizmin abartılmış haliyse bu konu da aynı abartının erkekler tarafından yapılmış olanı bence. Hiç fark yok.

Şu basit detayı kaçırıp bir sürü sapır saçma konular açıyorsunuz kadınlara karşı. Şunu öğrenin artık: Mesele KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ DEĞİL KADIN-ERKEK HAKLARININ EŞİTLİĞİ

Söylediklerine cevaben; öncelikle bir kadının kendini bir erkeğe karşı savunacak fiziksel güçte olmaması konusunda sana katılıyorum. Fakat bir erkek de başka bir erkeğe karşı kendini savunacak fiziksel güçte olmayabilir. Ayrıca bir erkek o fiziksel güçte olsa bile bunu kullanmak istemeyebilir ya da psikolojik olarak karşılık veremeyebilir.

İkinci olarak, eğer isterse her kadın silah tutabilir. Kendini geliştirdiklerinde fiziksel olarak çoğu erkekten güçlü olan kadınlar olduğunu biliyoruz.

Bu yüzden bunların kadın erkek eşitliği değil, kadım erkek hakları eşitliği olduğu görüşündeyim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.