Şimdi Ara

Erkek Hakları ve The Red Pill Belgeseli (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
43
Favori
14.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
227 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Katılıyorum kardeşim yalnız bunu forumda paylaşmak sadece forum içi tartışmaya yol açar bunu daha evrensel yada ülke içinde falan tartışma konusu yapabilecek bir şey lazım bence.
  • Konu sahibi arkadaşın aktardığı tüm bilgilere katılmakla beraber ataerkil, "at, silah, avrat" kavramıyla yetişmiş ve dolayısıyla kadını fütursuzca ve amaçsızca el üstünde tutan ve kayıran Türk toplumunda anti-feminist oluşumların gelişmeye başlaması kaçınılmaz olmakla beraber sevindirici. Bir şeyin altını çizmek istiyorum; anti-feminist görüşlere sahip olmanın dindar ve gelenekçi olmakla alakası yok. Zira toplumdaki kadın kayırmasının %90'ı dinden ve gelenekten nemalanır.

Olayın biraz daha net anlaşılabilmesi için geçenlerde yaşadığım bir olayı aktarmak istiyorum.

Dünyaca ünlü bir Franız markasına ait olan bir süpermarkette alışverişimi yaparken birden yanıma nereden geldiği ve kim olduğu asla belli olmayan bir hanımefendi geldi ve durduk yerde, sanki bir tandığını görmüş kadar sıcak bir tavırla "Merhaba, nasılsınız?" dedi. O kadar sıcak ve samimi bir şekilde dediki bunu, birkaç saniye yüzüne bakıp tanımaya çalıştım ama tanıyamadım. Bunun üzerine "Tanışıyor muyuz?" diye sordum haklı olarak. O da bu sorunun soğukluğuyla azda olsa demoralize olmasına rağmen yine gülümseyerek cümle içinde "Unicef" kelimesine benzer bir kelimeyi (o kadar hızlı konuştuki bundan emin değilim) kullanarak bir karşı atık yapıp umarsızca ismimi sordu. Ben bunun üzerine biraz daha sertleşerek, "Ne satıyorsunuz?" diye sordum. O bir şey satmıyorum dedi ve tekrar ismimi sordu. Ben de bunun üzerine çok acelem olduğu için ayrılmam gerektiğini söyleyerek olay yerinden uzaklaşmaya yeltendim. Hanımefendi de aşırı şekilde bozularak, "teşekkür ederim" diyerek uzaklaştı.

Şimdi yukarıdaki hanımefendinin yerinde bir erkek olsa yirmi defa sapık damgası yerdi ve muhtemelen alışveriş merkezinden de atılırdı. Aslında kadınların kendilerine bu kadar özgüven duymalarının sebebi erkekler. Avrupa'da ve Amerika'da böyle bir durum yok. Ben oralarda da bulundum. Satış temsilcileri bile yanınıza yaklaşırken ilk önce hatrınızı sorarlar ve izin isterler. Sorunlu olan bizim ülkenin sistemi.

• erkekler savasta öluyor kahrolsun kadınlar :(((

betalık zekayı düşürüyo sanırm :(
  • Rajeesh kullanıcısına yanıt
    Yorumuna yaklaşık 5 dakikadır gülüyorum.Kendi özelliklerini tam anlamıyla başkasına söylemek.Konuda erkeklerin savaşta ölmesinden dolayı kahrolsun kadınlar denmiyor.Sadece , erkeklerin de çok ezildiğini , kadınlara pozitif ayrımcılık yapılarak erkek haklarının manipüle edildiğinden bahsediliyor.Bunu anlayamacayacak kapasitede birisin.

Ayrıca beta erkek feminen erkeklere deniyor. https://forum.donanimhaber.com/alfa-erkek-misiniz-beta-erkek-misiniz--130269665 Şunu da bir oku.Sen ya bir beta erkeksin ya da erkek düşmanı bir kızsın 3. bir ihtimal yok .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxkingdom -- 20 Ocak 2018; 17:10:15 >

• Femizimi kadinlara kufrederek ya da siddet uygulayarak engelleyemezsiniz aksine daha da beslersiniz. Feminizm ancak erkeğin kadına merhametli davranması ile ortadan kalkar, engellenir. Ben bir erkek olarak feminizmi bir tehdit değil bir isyan olarak görüyorum. Erkeklerin kadınlara zulmü ne kadar artarsa bu isyan da o kadar fazla oluyor. Aşırıya kaçmış bir isyandır o kadar.

Ben olaya önce islami yaklaşarım, bildiğim kadarıyla kadınların yükümlulukleri sadece kocasına itaat etmek ve neslin devamını sağlamak . Bu kadar. Koca ise evin geçimini sağlamak eşine yardım etmek, sahip çıkmak ve cihat etmek zorunda. Birbirleri ile aynı sorumlulukları ise iki tarafta cihat etmek zorunda tabi cihat dedigimiz cahil ışid vb harici kafaların gundeme getirdigi savaş değil cihat islamı yaymak ile söz ile tevhide çağırma ile de olur. Hatta islam için ilim öğrenmek bile cihat sayılır.

İslam'ı sıradan bir din olarak görmek islamı tanimamak demektir.

Kadınların fıtratları zayıftır. Ağır işlerde çalisamaz, zor kosullara ayak uyduramazlar. Fıtratı gereği erkek dayanıklı olduğundan ağır işlerde calisir, askerlik yapar kılıçla cihat edebilir ya da kuvvet gerektiren her işi yapabilir. Erkeğin kuvvetli yapısı gereği birden çok eş ile evlenmesine ehliyet verilmiştir. Bakın ehliyet diyorum yani emir değil ehliyet. Erkeğin eşlerinin rızası var ise birden çok eş alabilir. Islami açıdan 4 ile sınırlıdır.

Kadın erkeğin rızası olmadan misafirliğe gidemez. Ancak kadın erkeğinden razı değilse bunu dile getirebilir zulm ettiğini şikayet edebilir. Erkek, eşine zulmedemez yasaktır. Kadın da bu zulmü şikayet edebilir dilerse boşanabilir. Ancak kadın eşinezulm görmeden itaat etmiyorsa bu da islam açısından yasaktır. Kadının erkeğe itaat etmesi gereklidir. Ancak kadına ev işleri de dahil olmak uzere herhangi bir iş zulm oluyor ve yoruluyorsa o işleri yapmayabilir. Bunu eşine söyleyebilir. Eğer eşi kadına zulm olan bu yükleri paylaşmıyor ya da yardım etmiyorsa bu da yasaktır. Zulme girer ve kadın isterse bu işlerin hiçbirini yapmayabilir.

Mantıken bakarsak kadinlarin feminen ve esitlikci davranmasinin femizmin dogmasinin asil sebebi erkek ustunlugunun erkegin özgurlugunun had safhalara cikmasindan kaynaklidir. Kadınların kolelestirilmesi,alinip satilması, kiz cocuklarinin eve gelir olmadigi icin hor gorulmesi, taciz tecavuz vb zorla alikonma ve erkekler tarafindan kole gibi kullanilmasi nedeniyledir.

Ben feminizmi biraz bile umursamiyorum karsimda feminen biri geldiginde onun fikirleri benim hicbir ozgurlugumu kisitlamiyor. Kadinin erkeğe ozenmesi onu kuvvetli gordugundendir. Aslinda erkeklerin aşırı üstünlük taslaması kadınlarda bu hareketi ortaya cikarmistir. Feminist bir kadının beni taklit etmesi benim kuvvetim ile bir olduguna inanması bana gülünç geliyor. Ancak feminizm erkeklerin merhametsiz davranışından kaynaklanıyor. Yani yardım isteyen bir kadına şiddet uygulamak, kadını köle ya da paralı hizmetçi gibi kullanmak zulmdür. Bir erkek en az eşi kadar evin temizliğinden supurulmesinden yemek pisirilmesinden, cocuklarini doyurmaktan giydirmekten yikamaktan egitmekten uyutmaktan vs. sorumludur. Bu eşitlik değil adalettir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cinali1 -- 20 Ocak 2018; 14:39:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sembroni

Erkek oldugu icin kendini ustun zanneden elemanlar neye guveniyorlar acaba?

Neymis evsizlerin cogu erkekmis

Evsiz kadinlara sahip olmasino biliyorsunuz. Evlenmeyin o zaman? Kadin icin olecek adamlar kadinlar hayatini yasiyor diyor.

Cinayet sonucu olenlerin cogu erkekmis. Cunku erkekler kavgaci ve egoisttir. Daha gecen gun bir kiz icin 2 kisi kavga etti

Zamaninda kadinlari insan yerine bile koymuyordunuz. Haklarino bulduklari icin mi kuduruyorsunuz? Kadinlari artik mal gibi alamiyorsunuz istedikleriyle beraber oluyorlar diye ki kuduruyorsunuz?

Yalaka kız düşüremezsin bu forumda ne boş adamsın sen

• xxxkingdom kullanıcısına yanıt
    of bu terimler dhye kadar dustu mu ya. ergenler redpill ögreniyo :(

beta feminenmiş lul
  • InScienceWeTrust kullanıcısına yanıt
    Herif bir vajina için yedi sülalesini satıyor,forumda tanımadığını mı satmıyacak,aynı şey tr deki erkeklerin %99.9 için geçerli,erken yanında kadınlara saydıran herifler kadın yanında bildiğin dut yemiş bülbül,gerçekten kadına erkeğe davrandığı gibi davranan erken ben daha Türkiye'de görmedim,davrandıysada yaşlı çirkin ve ana bacısına öyle davranıyor yani cinsel bir potansiyel görmediği için ,oysa erkek de kadında birey olarak görüp öyle davranırsak her şey çözülür

• Feminist kızlarımızın çoğunun çirkin olması ve erkeklerden hiç ilgi görmemiş olması hatta hiç erkek arkadaşlarının bile olmaması (kanka olarak) tesadüf olamaz heralde. Ben daha güzel ve kız erkek karışık ortamı olan bir kızın çıkıpta ben feministim erkekler şöyle alçaklar kadınlar böyle üstünler hede hödö dediğini duymadım kendi çevremde.
    Yazık, ilgi göremeyince erkek düşmanı oluyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 20 Ocak 2018; 15:9:14 >
  • Eskiden kadın olmak daha zordu ama şimdi kat kat daha avantajlı kadın olmak.

Yanlış yerde yanlış zamanda doğmuşuz.

• Biraderlik kazanacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son derece yararlı tespitler. Hukuk, adil olmakla yükümlüdür. Erkeğe karşı da adil olmalıdır. Kadının hakları olacağı gibi erkeğin de hakları olmalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sembroni

Erkek oldugu icin kendini ustun zanneden elemanlar neye guveniyorlar acaba?

Neymis evsizlerin cogu erkekmis

Evsiz kadinlara sahip olmasino biliyorsunuz. Evlenmeyin o zaman? Kadin icin olecek adamlar kadinlar hayatini yasiyor diyor.

Cinayet sonucu olenlerin cogu erkekmis. Cunku erkekler kavgaci ve egoisttir. Daha gecen gun bir kiz icin 2 kisi kavga etti

Zamaninda kadinlari insan yerine bile koymuyordunuz. Haklarino bulduklari icin mi kuduruyorsunuz? Kadinlari artik mal gibi alamiyorsunuz istedikleriyle beraber oluyorlar diye ki kuduruyorsunuz?

Birkaç kızla konuşmayı ve samimi olmayı başardığın için hemen Meriç olmuşsun.
    Sana düşmanca değil dostça bir tavsiye veriyorum.Böyle hep onları savunmaya devam edersen onların sadece arkadaşı olarak kalacaksın hep.
    Muhtemelen sevgilileri var ve seni sadece arkadaş olarak görüyorlar.Bunu farkettiysen sorun tipinde veyahut başka bir yerinde değil.
    Sorun bakış açında, aklında bulunsun.

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevengeRain -- 20 Ocak 2018; 15:49:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cinali1

Femizimi kadinlara kufrederek ya da siddet uygulayarak engelleyemezsiniz aksine daha da beslersiniz. Feminizm ancak erkeğin kadına merhametli davranması ile ortadan kalkar, engellenir. Ben bir erkek olarak feminizmi bir tehdit değil bir isyan olarak görüyorum. Erkeklerin kadınlara zulmü ne kadar artarsa bu isyan da o kadar fazla oluyor. Aşırıya kaçmış bir isyandır o kadar.

Ben olaya önce islami yaklaşarım, bildiğim kadarıyla kadınların yükümlulukleri sadece kocasına itaat etmek ve neslin devamını sağlamak . Bu kadar. Koca ise evin geçimini sağlamak eşine yardım etmek, sahip çıkmak ve cihat etmek zorunda. Birbirleri ile aynı sorumlulukları ise iki tarafta cihat etmek zorunda tabi cihat dedigimiz cahil ışid vb harici kafaların gundeme getirdigi savaş değil cihat islamı yaymak ile söz ile tevhide çağırma ile de olur. Hatta islam için ilim öğrenmek bile cihat sayılır.

Kadınların fıtratları zayıftır. Ağır işlerde çalisamaz, zor kosullara ayak uyduramazlar. Fıtratı gereği erkek dayanıklı olduğundan ağır işlerde calisir, askerlik yapar kılıçla cihat edebilir ya da kuvvet gerektiren her işi yapabilir. Erkeğin kuvvetli yapısı gereği birden çok eş ile evlenmesine ehliyet verilmiştir. Bakın ehliyet diyorum yani emir değil ehliyet. Erkeğin eşlerinin rızası var ise birden çok eş alabilir. Islami açıdan 4 ile sınırlıdır.

Kadın erkeğin rızası olmadan misafirliğe gidemez. Ancak kadın erkeğinden razı değilse bunu dile getirebilir zulm ettiğini şikayet edebilir. Erkek, eşine zulmedemez yasaktır. Kadın da bu zulmü şikayet edebilir dilerse boşanabilir. Ancak kadın eşinezulm görmeden itaat etmiyorsa bu da islam açısından yasaktır. Kadının erkeğe itaat etmesi gereklidir. Ancak kadına ev işleri de dahil olmak uzere herhangi bir iş zulm oluyor ve yoruluyorsa o işleri yapmayabilir. Bunu eşine söyleyebilir. Eğer eşi kadına zulm olan bu yükleri paylaşmıyor ya da yardım etmiyorsa bu da yasaktır. Zulme girer ve kadın isterse bu işlerin hiçbirini yapmayabilir.

Mantıken bakarsak kadinlarin feminen ve esitlikci davranmasinin femizmin dogmasinin asil sebebi erkek ustunlugunun erkegin özgurlugunun had safhalara cikmasindan kaynaklidir. Kadınların kolelestirilmesi,alinip satilması, kiz cocuklarinin eve gelir olmadigi icin hor gorulmesi, taciz tecavuz vb zorla alikonma ve erkekler tarafindan kole gibi kullanilmasi nedeniyledir.

Ben feminizmi biraz bile umursamiyorum karsimda feminen biri geldiginde onun fikirleri benim hicbir ozgurlugumu kisitlamiyor. Kadinin erkeğe ozenmesi onu kuvvetli gordugundendir. Aslinda erkeklerin aşırı üstünlük taslaması kadınlarda bu hareketi ortaya cikarmistir. Feminist bir kadının beni taklit etmesi benim kuvvetim ile bir olduguna inanması bana gülünç geliyor. Ancak feminizm erkeklerin merhametsiz davranışından kaynaklanıyor. Yani yardım isteyen bir kadına şiddet uygulamak, kadını köle ya da paralı hizmetçi gibi kullanmak zulmdür. Bir erkek en az eşi kadar evin temizliğinden supurulmesinden yemek pisirilmesinden, cocuklarini doyurmaktan giydirmekten yikamaktan egitmekten uyutmaktan vs. sorumludur. Bu eşitlik değil adalettir.

Kadın senin kölen mi la sen de ayrı bir değişiksin

• quote:

Orijinalden alıntı: InScienceWeTrust

quote:

Orijinalden alıntı: Cinali1

Femizimi kadinlara kufrederek ya da siddet uygulayarak engelleyemezsiniz aksine daha da beslersiniz. Feminizm ancak erkeğin kadına merhametli davranması ile ortadan kalkar, engellenir. Ben bir erkek olarak feminizmi bir tehdit değil bir isyan olarak görüyorum. Erkeklerin kadınlara zulmü ne kadar artarsa bu isyan da o kadar fazla oluyor. Aşırıya kaçmış bir isyandır o kadar.

Kadın senin kölen mi la sen de ayrı bir değişiksin

O kadar şey yazdım erkek kadına bakmakla yukumlu dedim sen nasıl çıkardın bu yorumu anlamış değilim...

• Şunuda şuraya bırakayım. Başka konudan aldım.

• Yazık kimin çocuğuysa.

• Harika bir konu. helal olsun kardeş.

Ben de Herb Goldberg'in şu kitabını öneriyorum. Bizim sırf erkek olduğumuz için hayatta nasıl haksızlığa uğradığımızı anlatıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kaç ay önce kızlara nasıl yazarım diye buralarda dolanıyordun bence senin burda konuşma hakkın yok.
  • Fahrenayk kullanıcısına yanıt
    niye? sadece tavsiye istedim ve heyecanlı birisi olduğum için birilerine anlatıp rahatlamak istedim. gene olsa gene yaparım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.