Şimdi Ara

Erkek, erkeği öldürünce 'cinayet'- Erkek, kadını öldürünce 'erkek terörü' demek

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
108
Cevap
4
Favori
12.758
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Erkek, erkeği öldürünce 'cinayet'- Erkek, kadını öldürünce 'erkek terörü' demek
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2189 Mesaj
    Şu tiplere gel. Bir de şu yoruma gel "Azınlığın hatasından dolayı milyarlarca erkeği aynı kefeye koyamazsınız"

Ben de adım gibi eminim, ve bu konuda 1 gram yanılıyorsam dünya'nın en mal insanıyım. Sizin gibiler bir kaç haber izleyip, mesela Suriyeli bir insanın haberini izleyip "süriyeliler böyledir" yok "araplar böyledir" diye aşağılarsınız, sonra çıkıp "azınlığın hatasından dolayı milyarlarca erkeği aynı kefeye koyamazsınız" dersiniz. En basitinden Almanya'da yaşayan bir Almanın Türklere karşı sizin Suriyelilere karşı yaptığınız aynı şeyleri yapsa, ki sizden daha beter ayrımcı ve aşağılıyıcı bile değildirler buna da eminim, ve bunun üzerine Almanları faşist ilan edersiniz :)
    |
    |
    Bu feminist denen insanlikdan nasibini almamis gruplar ve medyada erkeklere karsi bir cadi avi baslatilmis durumda. Bir hiç uğruna çok kadın katledilmiştir , hepimizin vicdani yara almistir ama bunu erkeklere karsi bir savas baslatmakla cozecegini dusunenler bosa zaman harcamasin. Daha 1-2 hafta once haberlerde bir kadin kocasini uyurken balta ile oldurdu. Simdi bunun sebebini vs tartismak sacma ama bunu bir erkek bir kadina yapsa ortalik yikilacakdi. Halbuki her iki durumdada bu bir vahsettir ve en agir ceza verilmelidir. Bence artik kadinlar hak aramak istemiyor idrek erkek uzerinde egemen olmaya calisiyorlar. Nasilki erkekler kadini sindirmemesi gerekiyorsa kadinlarda erkegi sindirme veya ezme cabasindan vazgecmeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Demek istediğini anlıyor olsamda, femiznmide saçma bulmama rağmen,konuda yanlışın var, şöyle ki bir erkek bir erkeği açık giyindin ya da etek giydin diye öldürmüyor. Ya da bir erkek bir erkeği beni başkasıyla mı aldatıyorsun diye öldürmüyor. Ama bir erkek bir kadını örneklerini gördüğümüz gibi bu sebeplerden öldürebiliyor. Burdaki öldürmenin sebebi erkek içgüdülerinden kaynaklanıyor. Buna ister dinsel sebepleri ister ahlaki sebepleri dahil etsin sonuç değişmez. Burda kalkıpta geçende bir kadın bir adamı öldürmüş gibi örnekler vermek çok yersiz ve mantıksız. Elbetteki herkes herkesi öldürebilir bu olası, fakat burda tartışılan konu kadının erkeği veya ufak bir çocuğun kadını veya erkeği öldürmesi değil, öldürme sebepleri. Mesela bakıcı bir kadın ufak bir çocuğa şiddet uyguluyor sonrasında çocuğun babası aynı şekilde kadını videoya alıp öldüresiye dövüyor belki de kadın ölüyor, ama kimse kalkıpta erkek terörü demedi o olay için, aksine herkes içten içe bu görüntüleri görünce sevindi. Umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metodiev35 -- 6 Aralık 2019; 22:0:5 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    445 Mesaj
    Feminizm bir hastalıklı düşünce ve algı sistemidir. Önce bunu kavramak lazım: Toplumlar dezavantajlı fertler için avantaj teşkil edecek tutumlarda bulunurlar. Mesela engeli olan bireylere diğerlerinden daha hassas davranır, topluluklar. Ama kadınlar ve erkekler arasında avantaj dezavantaj dengesizliği oluşturursanız, kadınlar özenli davranılmaya muhtaç gibi düşünürseniz, kadın erkek eşitliği algısını kırmış olursunuz. Bunun için kadınlarımızın feminist olmamaları toplumun yararınadır. Ayrıca bu haberler özelinde: kadın cinayeti tabiri kullanılmaya devam edildikçe, emin olun ki birileri cesaret bulacaktır. Cüneyt Özdemir " Ben özellikle bunları haber yapmamayı ya da çok dikkatli bir şekilde sunmayı seçerdim" demiştir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    693 Mesaj

Bu meriçlik olayı benim başıma defalarca geldi :))

20 li yaşlarımda kendi mahallemde takılıyorum ufak bi cocuk var babası rica etti şu bizim oglanı evin oraya kadar götürsene köşeden bak eve girsin dedi..

Bende tamam abi nedemek... çocugu aldım gidiyoruz beraber önümüze bi kız geçti kız dedim benden büyük ablam yaşında dır vs.

Derken biri camdan çıkıp HAYIIRDIR BİŞEY VARMI DİYE BAGRIYOR... Bende deliler birbirine bagrıyor heralde diyorum cocuga :)) derken kafamı kaldırdım yukarıya adama bakıyorum adam bana bakıyor bana bakarak kıza dediki sıkıntı mı var :)))

Tabi ozamanlar fevri zıpkın olarak atladım dedim ki bana mı konuşuyosun sen hacı abi ses kesildi karşıda !

Kızda şaşırdı bu arada aa yok bişey dedi , bende dedim 20 senedir bu sokaktayım artist sen nezaman geldin de bu sokaga iş koyuyorsun artistik yapıp hava mı atıyorsun ?

Kız o sırada bana döndü bişeyler söyledi ben hiç ona bakmıyorum bile adama döndüm

Seni aşşagıya bekliyorum bu konun devamını ileride baş başa konuşalım SENİ ÇIKTIGIN YER İLE TANIŞTIRCAM DİYİNCE CAM KAPANDI !!! SES YOK

Bekliyorum gelen de yok :)))

Yine 20 li yaşlarım da bar da egleniyoruz bir arkadaşımız içkiyi fazla kaçırdı olabilir gayet dogal ama toplum içinde dikkat etmesi gerekiyor. Bu arkadaş kızlara yazıyor kimisyle tanışıyor vs. Derken bi kızla konuşuyor araya bir amca girdi bildiginiz amca hayırdır kaybol burdan diyor...

Döndüm dedim abicim kusura bakma arkadaş alkolü fazla kaçırdı sana bi yanlışı olmadı. Kızın abisimisin kız senin arkaadaşın mı ? YOK E peki kız sen den yardım vs destek istedimi yok ?

O zaman sen ne alaka ? Artistik yapıyorsun .. Derken küfür edince bamgüm daldım ses yok.. KAÇTI...

Kızdan da ben hiç ilgim alakam muhabbetim konuya kel alaka olmam la özür diledim arkadaşım adına ... Arkadaşımı alıp evine bıraktım...

Bu tiplerin ayarını vericeksiniz !!!

Yine 30 lu yaşlarımda mahallemde kahvemi içiyorum sohbet ediyoruz... Bir kız geçti yanımızdan arkasından Bir çocuk döndüm yanımdakilere dedim ki bakın bu kız birazdan bağırıcak :))

İzleyin kimse bişey anlamadı :)) söyledigimden DERKEN !! KIZ BAĞIRMAYA BAŞLADI APARTMANIN İÇİNDE İMDAAT BABA ANNE DİYE çocuk koşarak diger taraftan kaçtı...

Taciz etmiş kızı !!! Bana arkadaşlar dedi NEDEN HAYIRDIR DEMEDİN ?

Bende döndüm BEN NEDEN HAYIRDIR DİYEYİM ? İNSANLARIN NAMUS BEKÇİLİGİNİ YAPMAK BANA MI DÜŞTÜ ? EGER YARDIMA İHTİYACI OLSA TELEFONUNU ÇIKARTIR POLİSİ ARAR BABASINI ARAR İMDAT YARDIM DİYE SOKAKTAN İSTERDİ... O ŞEKİLDE YARDIM İSTENİRSE KOŞARSIN ELİNDEN NE GELİYORSA YARDIMCI OLURUM...

Ama bana yardım denilmeden nasıl yardım isteyeyim... POLİS BİLE SORUYOR ŞİKAYETCİMİSİN DİYE ?
    |
    |
    Michael Giacchino kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    445 Mesaj
    Dünya Pembe bir Hayal dünyası değil.

Kadınlar zayıf varlıklar. Asla hiçbir zaman erkeklerle eşit olamayacaklar.
    Hukuken olabilirler ama fiilen olamayacaklar.
    Doğaları, yapıları buna müsait değil. Asla da olmayacak.

Kadınlar Tv ve sanal alemde bedavadan gaza getirilip,
    "Ben özgürüm her b.ku yaparım" kafasına getiriliyor.
    Yapamazsın abi sen kadınsın, erkeklerde yapamaz. Sen hiç yapamazsın.

Kadın dediğin önce Can ve Namus güvenliğini ön planda tutacak. Her önlemi alacak Allah'a emanet yaşamayacak.
    Kadınları kağıt gibi buruşturup atacak. Kölesi halesine getirmeye çalışacak, dövecek, sövecek, öldürecek bu kadar tehlikeli erkek varken dışarıda hala ağzı bir karış açık bir hayat yaşıyor kadınlar. Özellikle genç kızlar.

Kadınlar twitter da ağlayarak değil, kendi hayatlarına çeki düzen vererek, güvenlik önlemlerini alarak. Erkek seçerken 1 numaraya kişilik kriterini bir koyarak birşeyleri değiştirebilirler.
    |
    |

• Yarbay
    4394 Mesaj
    Bre gafiller aristo okuyun aristo

Ulan post modernizmi en bilinen gerçekleri bile oyun hamuru yaptın,milletin aklını yedin.Evet,evet biliyorum bunlar modern dönem kavramsallaşmaları.Ama bilirsin söylenmiş olmaklık açısından söylemlerim en az seninkiler kadar post modernist

Sonuçta hiçbir haltın değiştiği yok
    |
    |

Orijinalden alıntı: lautream0nt

İşte ülkenin nasıl erkek egemen zihniyete sahip oldugu yine belli oluyor. Bir kaç tane kadın nafaka haberinden sonra tum kadınları seytan olarak ilan eden zihniyetlerin ozellikle su günlerde kadınları katleden erkekleri görmezden geliyor. Bir sürü katık sapık haberine rağmen bu tur zihniyetlerin hic biri "erkekler" gibi genelleyici kelimeler kullanmıyor, ama soz konusu nafaka gibi bir kac haberin uzerine "kadınlar..... " diye hater olabiliyorlar :) Kusura bakmasın kimse ama bu ulke de erkek olan kisilerin %90 ı erkek egemen zihniyetinde ve ayrımcı bir düşünceye sahip. Bunu anlamak cok kolay. Bir erkek baska bir erkegi öldürse bile altında yine ruh hastası baska bir erkek var. Bir de kalkmış erkekleri savunuyorlar. İnsanda gercekten bir anlayış olsa kabul eder gerçeğin ne olduğunu. Siz hayatınızda kac tane cocuk katili bir kadın gördünüz? Alın en son ki sapık ruh hastası erkek daha once bir çocuğu öldürmüş, sonra ataerkil toplumun yaratıcısı devlet bu insanı acik ceza evine nakletmis, uzerine kacmis ve masum bir kadını öldürmüş. Hadi bana boyle bir tane kadın olan birisini ornek gösterin :)
    Hoşgeldiniz Meriç bey buyrun

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1702425/5-ve-7-yasindaki-cocuklarini-olduren-annenin-cezasi-belli-oldu.html

Bütün anlar sizin oldu tebrik ederim sizi.

• Yarbay
    2189 Mesaj

Evet bunu yapan bir kadın. Ama ne kadın ne de insan olabilir. Sen bana bu alıntıyı yaparken daha önce hic bu kadın düşmanı olan bir forumda aynı şekilde kadinları genelleme yapanlara karsı paylasim yaptun mı? Butun gun bir kac kadını ornek alıp tum kadınları asagılayanlara bu konuyu acan kisi gibi "azınlıgın hatasını tum kadınlara yapmayın" gibi bir cumle kurdun mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Rasyonelizm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    171 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: xxxkingdom

Erkek terörü ifadesi cinsiyetçi ve ırkçı bir ifade. Kürt terörü demek gibi bir şey. Kürt terörü demek, Kürtler terörist demektir ve ırkçı bir ifadedir. Erkek terörü demek ile Kürt terörü demek aynıdır. İkisi de ırkçılıktır. Nefret ve kindarlıktır.
    Cevap vermemiş çünkü %100 haklısın.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: lautream0nt

Evet bunu yapan bir kadın. Ama ne kadın ne de insan olabilir. Sen bana bu alıntıyı yaparken daha önce hic bu kadın düşmanı olan bir forumda aynı şekilde kadinları genelleme yapanlara karsı paylasim yaptun mı? Butun gun bir kac kadını ornek alıp tum kadınları asagılayanlara bu konuyu acan kisi gibi "azınlıgın hatasını tum kadınlara yapmayın" gibi bir cumle kurdun mu?
    Kadınlarla ilgili bir konu açmadım çünkü kadınlara karşı yapılan haksızlık ve zulüm zaten ortada.

Gerek toplum, gerek devlet bu konuda adımlar atıyor zaten.

Kadınlar insanlığın temelidir her bireyi bir kadın doğurur, onu yetiştiren de yine kadındır ve en az erkekler kadar saygıyı ve sevgiyi hakediyorlar.

Kadınlara karşı yapılan her türlü haksızlığa, şiddete ve ayrımcılığa karşıyım ancak iş erkek düşmanlığına, cinsiyetçiliğe veya bir cinsiyeti aşağılamaya gelirse orda tavrımı koyarım.

Kadın düşmanı gibi bir izlenim mi bıraktım acaba?

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    3 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Cani anne terörü diyorlar onada.
    kadın terörü denmiyor ama
    quote:

Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

Devlet adam gibi adaleti uygulasaydı bu toplumsal bir sorun olmazdı. Kadınlar bugün sokakta rahatça dolaşamaz oldu çünkü birileri kadınları hedef gösteriyor senin gibiler de buna destek çıkıyor.
    Bence bilip bilmeden kadınların yaşadığı korkuyu yaşamadan savunmaya geçme.
    Bir suçlu varsa kadın değil yukarıdakilerdir.
    quote:

Kadınlar bugün sokakta rahatça dolaşamaz oldu çünkü birileri kadınları hedef gösteriyor senin gibiler de buna destek çıkıyor.

İftira. Yok öyle birşey.

Kadınlara hedef gösterenleri desteklediğimi kanıtla!

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

Alıntıları Göster
    Anne kadın terörü gibi söylenmesi ne bileyim olmuyor.

Annenin kadın olduğunu otomatikman anlarlar diye düşünmüşler..

quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

Alıntıları Göster
    Çünkü bir kesim tarafından kadın tanrılaştırıldı.

Gelecekte bir kadın suç işlese şöyle başlıklar gorebiliriz

"Erkeğin X kromozomu içeren bir sperm hücresinin yumurtayı döllemesi sonucu ortaya çıkan varlık cinayet işledi."

|
    |
    quote:

Alıntıları Göster
    Başlığa kadın terörü desinler o zaman içerikte açıklarlar.

quote:

Orijinalden alıntı: Rasyonelizm

Başlığa kadın terörü desinler o zaman içerikte açıklarlar.

Alıntıları Göster
    Neyin kafasını yaşıyorsunuz neyi sorguluyorsunuz anlamakta güçlük çekiyorum. Kadınlara karşı tavrınızin sebebi küçükken annenizden dayak yemeniz mi? Travmatik durum oluşmuş galiba.

quote:

Alıntıları Göster
    o zaman aynı mantıkla "koca terörü" niye demiyorlar ?
    çünkü o zaman algı değişiyor ,tüm erkekler yerine ,sadece koca akla geliyor

bakın birden tekilleşti olay değil mi ?

koca terörü denilince sadece 1 tana adamın terör estirdiği algısı oluşuyor
    ama erkek terörü denilince bütün erkekler olarak anlaşılıyor

üstelik bu tip cinayetlere terör demek ne derece doğru olur ?
    terörü terörist işler ,terörist varsa terör örgütü de vardır

peki birbiriyle hiç tanışı olmayan ,hiç bir araya gelmemiş ,hepsinin farklı sebepleri olan cinayetler nasıl terör oluyor ?
    böyle söyleyince terör tabiri bile cıvıtılmış oluyor bana göre

• Yarbay
    5938 Mesaj

Haberlerin coğu sahte gündem yaratma amacıyla masabaşında üretilen sahte haberler. Bu sahte habeerlerde güvenlik kam, mobese görüntülerini dahi özel üretiyorlar gerçek değil. Bu üretim sahte haberlerin arasına arasıra bazen gerçek haber de ekliyorlar böylelikle ne gerçek neyin sahte olduğunu ayırmak cok zorlaşıyor aynen bir cuval kum ile bir cuval unun birbirine karıştıktan sonra birbirinden ayırmanın cok zor olması gibi. Dine inanan var, inanmayan var değil mi? Ancak bu sahte haberlere herkes inanıyor. Medya bir din konumunda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    xxxkingdom kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Neyin kafasını yaşıyorsunuz neyi sorguluyorsunuz anlamakta güçlük çekiyorum. Kadınlara karşı tavrınızin sebebi küçükken annenizden dayak yemeniz mi? Travmatik durum oluşmuş galiba.

Alıntıları Göster
    Küçükken annemden yedigim dayakların sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Kadinlarla ilgili hiçbir problemim veya düşmanlığım yok.
    Hakkımda böyle bir algı oluşmuzsa zihninizde silin onu.

Meseleyi kadın düşmanlığı yaptığımı ima ederek oldu bittiye getirmeyin!

Kadınları en az sizin kadar seviyorum.

Arkadaşlarımın %70'i kadın.

yukarda ne yazmışsam aynen aktarıyorum

quote:

Kadınlarla ilgili bir konu açmadım çünkü kadınlara karşı yapılan haksızlık ve zulüm zaten ortada.

Gerek toplum, gerek devlet bu konuda adımlar atıyor zaten.

Kadınlar insanlığın temelidir her bireyi bir kadın doğurur, onu yetiştiren de yine kadındır ve en az erkekler kadar saygıyı ve sevgiyi hakediyorlar.

Kadınlara karşı yapılan her türlü haksızlığa, şiddete ve ayrımcılığa karşıyım ancak iş erkek düşmanlığına, cinsiyetçiliğe veya bir cinsiyeti aşağılamaya gelirse orda tavrımı koyarım.

Kadın düşmanı gibi bir izlenim mi bıraktım acaba?

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
bankalar.org
emek server
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.