Şimdi Ara

Erkek bebeğe isim önerisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi help21 -- 7 Nisan 2019; 19:12:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mesajınızı görmeden önce "Bulut" diyecektim ama iki isime karşıyım ben çünkü çocuğa her yerde eziyet. sınava girecek kodla babam kodla. bir yere yazacak "a.kadir bilmemne" veya "i.ali hasanoğlu" uzadıkça uzuyor. tabii sizin bileceğiniz iş. biri eşinin tarfı gücenmesin diye veya onun taraftan koyduk bizim taraf gücenmesin diye çocuğa bol bol isim koyuyorlar o da yetmiyor göbek adı bilmem ne. sünnet diye çocuğun adını abdul samet koyuyor seslenirken göbek adıyla mert diyor güya hem dünyasını hem ahireti garantiye alıyor. "bence" yanlış. bir kişinin bir ismi olmalı.
  • rapstar_bg kullanıcısına yanıt
    Şu isimle dünya ahiret hayatını garantiye alma olayına bitiyorum ya. Çocuklara dinlerini adam gibi öğretmekten aciz insanlar çocuklarına peygamber isimleri koyuyorlar. Sonra bu isimlere sahip kişiler tecavüz, hırsızlık, cinayet vs. olaylara karışıyor. Nerde peygamber ismi verilmiş kutlu bebenin ahlakı? Allah allah güzel isim de koyduk ahreti de garantiydi, şimdi niye böyle oldu ki acaba?

• Öz Türkçe isimler koymanızı öneririm. Arap isimleri koyarsanız ileride yurtdışına çıkınca problem olabilir. Ayberk,Mete,Kubilay,Aslan,Baybars

• Herşeyde olduğu gibi kolayımıza geliyor. Uğraşıyorsun en azından mesela çocuğa düzgün eğitim vermek zahmetli iş uğraşman lazım bir gün değil, iki gün değil belki bir ömür uğraşman lazım ama kolayı ne kuranda geçen isim koydum, oeygamberimizin sünneti "bitti." aynı şey sakal için de geçerli. İş sakala gelene kadar ohoo dünya kadar mesela var. Hiç bişey olmasa oturduğun yerden düşüncelerini kontrol altına al mesela ama yok o da uğraştırıcı yani bir gün değil beş gün ne değil bir ömür uğraşman lazım. Biz ne yapıyoruz sakal bırak sünnet mi sünnet "bitti"

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • rapstar_bg kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam. Tembellik, şekilcilik ve riyâkarlık bir araya gelince böyle bir tablo çıkıyor

Ayrıca isim olarak konu sahibi arkadaşa Alparslan ismini öneririm. Tek isim güzel olur.

• Arif ismi kesin olacak arkadaşlar başına öneride bulunursanız daha sağlıklı olur iki isim tek isim tartışmasını geçtik ne yazık ki

• help21 kullanıcısına yanıt
    Ozan, Oğuz,Osman,Bilgin,Ayhan,Akın,Altan Arif fena değil gibi

• Bir insanın doğacak çocuğuna ismi DH forumundaki biçarelerden bulması kadar garip bir durum yok.

Kendiniz koyun yüreğinizden geçen bir ismi, sevdiğin bir aile büyüğü veya sinema yıldızının isminin bile bir anlamı var. Oğlun yıllar sonra sorduğunda bu ismi donanımhaberde biri söyledi diye koydum dersen çok alınır o çocuk değersiz bulur kendini. Çocuk oğul bu be, yıllarca belki bir tane evladın olacak, donanım parçası mı bu.

Oldu olacak Arif V 216 koy bari bir esprisi olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 21 Ocak 2019; 15:41:23 >
  • İnşAllah sağlıklıca doğar. Tebrikler şimdiden. Öneri olarak Ozan olabilir. Kısaltması Ozi falan iyi bence
  • Kaybedenler Klübü kullanıcısına yanıt
    Ozan çok uzunmuş hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: fuwafuwaboy

Ozan çok uzunmuş hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: MonitörKertenkelesi

Bir insanın doğacak çocuğuna ismi DH forumundaki biçarelerden bulması kadar garip bir durum yok.

Kendiniz koyun yüreğinizden geçen bir ismi, sevdiğin bir aile büyüğü veya sinema yıldızının isminin bile bir anlamı var. Oğlun yıllar sonra sorduğunda bu ismi donanımhaberde biri söyledi diye koydum dersen çok alınır o çocuk değersiz bulur kendini. Çocuk oğul bu be, yıllarca belki bir tane evladın olacak, donanım parçası mı bu.

Oldu olacak Arif V 216 koy bari bir esprisi olsun.

Kardeş zaten oğlumun isminin çok önemli bir anlamı var arif ve ona eşlik edecek ismi önerilerle koymanın ve burdan biri söylerse nesi kötü? Ozan mesela diyelim koydum çocuk sorunca evet donanımhaber den bilmem şu nickli abin söyledi diyecek halimiz yok ozan isim anlamı arife güzel eşlik ettiğini düşündüğümüz için koyduk diyecem ki öyle olur olacaksa

• quote:

Orijinalden alıntı: fuwafuwaboy

Ozan çok uzunmuş hocam.
    Kısa mı olması gerekiyordu? Yanlış bişe mi söyledim hocam
  • "Abdul muttalip bin veledi cünüp" arifin yanina cok hos durur.

• Arif arif olsun hocam

• onur koy reis
  • Talha bin Ubeyde koy adını ilk Müslüman olan sahabenin ismi Allah Sag Saglim kucagınıza Almayı nasip etsin
  • Mustafa koy hocam ben çok beğeniyorum. Mustafa hem dini hem ülkemiz kurucusu açısından ortak olduğu için kendi çocuğuma ileride bu ismi koyacağım gibi.(gibi si eşini ikna etme çabası)
  • Berker koyun hocam sencer de olabilir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.