Şimdi Ara

Erişim engeli kaldırıldı: Uber tekrar Türkiye'de (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
3.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uber eskiden de onlara hizmet verebiliyorken bunu bile bile engele oy verdiler sanmıyorum taksi düzeninin değişeceğini ama umarım öyle olur.
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt

Haklısınız, peki bu uygulamın bitaksi ve itaksi den farkı ne olacak? daha mı ucuz tarifeyle yolculuk etmiş olacağız uber üzerinden taksi çağırırsak?

• Sarper Yasin Mutlubay kullanıcısına yanıt
    Taksi sisteminin düzelmesi için taksi sistemini kökten değiştirmek lazım. Taksi plakası mafyaciligini yıkmak lazım
  • Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    İşte bu yüzden CHP, bu yüzden Ekrem İMAMOĞLU... şaka şaka parti ve siyaset umurumda değil, hizmet edip düzgün yöneten olduktan sonra at partisi olsun ben ona da varım.
  • Rachsuchtig kullanıcısına yanıt

yıkılması için plaka sisteminin kaldırılması lazım.

Bu işi belirli eğitimden ve sınavlardan geçmiş bu işi yapabileceğine dair belirli belgeleri alabilmiş herkesin belirli standartlardaki kendi araçlarıyla plakasız olarak isteyen herkesin yapabilmesi gerekiyor. Ayrıca aracın sahibinden başkasınında kullanmaması gerekiyor ancak böyle düzelir.

Yoksa ibb’nin yapmaya çalıştığı işin galericilerden farkı yok. İşin sonunda yine kira derdi olacak bunun sonucunda daha fazla para kazanmak için türlü türlü dolandırıcılıklar yapılmaya devam edilecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fakasupi F kullanıcısına yanıt

en fazla komisyon farkı olur başka bir fark olmaz gerçi ben hep bitaksi kullandım ve bitaksi araçlarında sorun yaşamadım çünkü şoförü oylama var eğer kötü hizmet ederse düşük puan verebiliyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun..

• Spider_hip kullanıcısına yanıt

Bay çok bilmiş sabıkası olan yatıp çıkmış olan adama taksi vermiyorlar merak etme taksi de çalışması için şoför kartı alması lazım şoför kartı için de bir ton evrak veriyorsun sabıkan olmaması gerekiyor sabıkan varsa zaten başından yapamıyorsun bu işi. Şoför kartı yoksa zaten babanın yeri bile olsa sana araba vermezler.

• Ehliyetine el konmuş hala çalışıyor. Keşke dediğiniz gibi ülkemizde sistem düzgün işlese.

• hazır mı bekliyormuş engel kalktı anında hizmete başladı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Ehliyetine el konmuş hala çalışıyor. Keşke dediğiniz gibi ülkemizde sistem düzgün işlese.

O büyük ihtimal mal sahibinin yada durak sahibinin falan arkadaşı köylüsü bir şeyidir bu yanlış zaten ama o kadar taksici içinden bir tanesi böyle çıktı diye hepsi böyle olacak değil. Şuan kesinlikle kartın yoksa taksinin kapısına bile elini süremezsin. Adam çünkü şoför kartında ki numaranı alıp sisteme işliyor sigorta falan yapıyor bu numara olmadan hiç kimse taksiye çıkamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ByKayseriLi38

Bay çok bilmiş sabıkası olan yatıp çıkmış olan adama taksi vermiyorlar merak etme taksi de çalışması için şoför kartı alması lazım şoför kartı için de bir ton evrak veriyorsun sabıkan olmaması gerekiyor sabıkan varsa zaten başından yapamıyorsun bu işi. Şoför kartı yoksa zaten babanın yeri bile olsa sana araba vermezler.

Veriyorlar kardeşim ıspatlarım'da sana Ankara Balgat Metiş taksi durağı git bak adam hapisten çıkmış taksicilik yapıyor internette taksi durağının numarasıda var arayıp kendin sorabilirsin ayrıca hükümlü çalıştırma zorunluluğu diye birşey var

• quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

Veriyorlar kardeşim ıspatlarım'da sana Ankara Balgat Metiş taksi durağı git bak adam hapisten çıkmış taksicilik yapıyor internette taksi durağının numarasıda var arayıp kendin sorabilirsin ayrıca hükümlü çalıştırma zorunluluğu diye birşey var

Alıntıları Göster

Abicim zaten sabıkası olan yatıp çıkmış olana şoför kartı verilmiyor ki ibb sistemine evrakları yüklüyorsun orada zaten daha engel çıkıyor devam ettirmiyor.

• Uber konusunda ise uber kendi araçları ile vito vs ile iş yapamıyor yani bitaksi, itaksi gibi uber'e kayıt olup sarı taksilere iş verecekler.

• quote:

Abicim zaten sabıkası olan yatıp çıkmış olana şoför kartı verilmiyor ki ibb sistemine evrakları yüklüyorsun orada zaten daha engel çıkıyor devam ettirmiyor.

Alıntıları Göster

Ben sana kanıtı ile sunuyorum sen hala kafana göre yazıyorsun  doğru ben bindiğim konuştuğum taksideki adamı bilmeyeceğim sen bileceksin haklısın

• quote:

Ben sana kanıtı ile sunuyorum sen hala kafana göre yazıyorsun  doğru ben bindiğim konuştuğum taksideki adamı bilmeyeceğim sen bileceksin haklısın

Alıntıları Göster

Bende sana işin içinde olduğum için bildiklerimi söylüyorum. Komik olan bir durum yok. Şunu bilin şoför kartı olmadan hiç bir durak adama araba vermez artık kartı bırak araba verirken bile ya kefil istiyorlar yada referans istiyorlar. Bunlar yoksa yine araba yok. Tanıdığın istersen köylün olsun çocukluk arkadaşın olsun elinde ibb'den aldığın kartın yoksa yine araba vermez. Olay sadece kart ile bitmiyor psikoteknik falan da isteniyor. Psikoteknik yoksa da araba nanay. Bu işin içindeyim çünkü bende taksiciyim sağdan soldan duyduklarını bana yazma burda. Hangi adama gidersen git hangi durağa uğrarsan uğra yada ilk başta ya kartın var mı diye soracak yada evrakların var mı diye. Yok dediğin an gönderirler seni. Çünkü cezaları ağır adam neden senin için dünyanın cezasını yesin ki. Hem arabayı kullanan adama hem de arabayı veren şahısa durağa herkese ceza yazıyorlar ve artı olarak da arabayı bağlayıp götürüyorlar. Yani öyle her önüne gelen yapamıyor bu işi. Sabıkalıya da zaten ibb kart vermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByKayseriLi38 -- 17 Ocak 2021; 2:17:59 >
  • quote:

Bende sana işin içinde olduğum için bildiklerimi söylüyorum. Komik olan bir durum yok. Şunu bilin şoför kartı olmadan hiç bir durak adama araba vermez artık kartı bırak araba verirken bile ya kefil istiyorlar yada referans istiyorlar. Bunlar yoksa yine araba yok. Tanıdığın istersen köylün olsun çocukluk arkadaşın olsun elinde ibb'den aldığın kartın yoksa yine araba vermez. Olay sadece kart ile bitmiyor psikoteknik falan da isteniyor. Psikoteknik yoksa da araba nanay. Bu işin içindeyim çünkü bende taksiciyim sağdan soldan duyduklarını bana yazma burda. Hangi adama gidersen git hangi durağa uğrarsan uğra yada ilk başta ya kartın var mı diye soracak yada evrakların var mı diye. Yok dediğin an gönderirler seni. Çünkü cezaları ağır adam neden senin için dünyanın cezasını yesin ki. Hem arabayı kullanan adama hem de arabayı veren şahısa durağa herkese ceza yazıyorlar ve artı olarak da arabayı bağlayıp götürüyorlar. Yani öyle her önüne gelen yapamıyor bu işi. Sabıkalıya da zaten ibb kart vermiyor.

Alıntıları Göster

Hala sağdan soldan duyduğun diyorsun kardeşim ben haftada 1 defa ankara'da kar yağışına göre ordan taksiye biniyorum ve sürekli bindiğim için insanlar beni tanıyor bende onlarla muhabbet ettiğim için onları tanıyorum adam kendisi anlatıyor hatta başka şöför geldiğin'de sorduğum'da evet kendisi hapisten çıktı uzun yıllar içerde yatmışlığı var diyorlar sen bana sağdan soldan duyduğun diyorsun adam kendi ağzı ile söylüyor ben hapisten çıktım diye sen hala kart diyorsun demek ki kart vs. olmadan'da bu adamlar şöförlük yapabiliyor belki kaçak köçek yapıyor ama yapıyor demek ki bunun gibi kaçak göçek yapanlar var ki bize denk geliyor

• quote:

Hala sağdan soldan duyduğun diyorsun kardeşim ben haftada 1 defa ankara'da kar yağışına göre ordan taksiye biniyorum ve sürekli bindiğim için insanlar beni tanıyor bende onlarla muhabbet ettiğim için onları tanıyorum adam kendisi anlatıyor hatta başka şöför geldiğin'de sorduğum'da evet kendisi hapisten çıktı uzun yıllar içerde yatmışlığı var diyorlar sen bana sağdan soldan duyduğun diyorsun adam kendi ağzı ile söylüyor ben hapisten çıktım diye sen hala kart diyorsun demek ki kart vs. olmadan'da bu adamlar şöförlük yapabiliyor belki kaçak köçek yapıyor ama yapıyor demek ki bunun gibi kaçak göçek yapanlar var ki bize denk geliyor

Alıntıları Göster

Ben ankarayı bilmem dostum istanbul da bu kart olmadan arabaya binemezsin zaten şuan araba bulmakta zor bütün herkes kıl durumda tanıdık olmadan araba veren yok istediğin kadar kartın olsun elinde şuan çok kötü piyasa. Araba fiyatları yüksek olduğu için kimse almıyor zaten duraktan falan genelde kiracılar çalışıyor şimdi şoför çalışmadığı için. Denetimler sıkı çünkü taksicilere hep bir sorun çıkartıyorlar artık polis her şeye ceza yazıyor kartı olmayan evrağı olmayana da anında cezayı kitliyor arabayı da alıp götürüyor. Sen nasıl taksilere biniyorsun bilmiyorum ama sabıkası olan yatıp çıkmış olana ibb kart vermiyor. Sicilin temiz olacak.

• İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, İstinaf Mahkemesinin Uber’in erişim engelini kaldıran kararını temyize götürdü.

Bir yıl önce Türkiye’de kullanımı engellenen Uber’e İstinaf Mahkemesi tarafından erişim engeli kaldırılması taksicileri harekete geçirdi.

Sadece sarı taksilerle İstanbullulara hizmet verebilmenin yolunu açan mahkeme kararının ardından İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, Uber için yeni bir adım attı. Oda yönetimi, Uber’in engelini kaldıran kararı temyiz başvurusunda bulundu.

“UBER’İN ÇALIŞMA SİSTEMİNE GÜVENMİYORUZ”

Kararın Yargıtay temyiz yolunun açık olduğunu ve 14 günlük itiraz süresinin bulunduğunu söyleyen İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, “Biz Uber’i dava eden taraflardan biriyiz. Bizimle birlikte aralarında dernek ve federasyonların da olduğu üç davacı daha var. Biz Oda olarak temyiz başvurusunda bulunduk. Geçmişte yaşanmış olaylardan dolayı Uber’in çalışma sistemine güvenmiyoruz” dedi.

“KENDİ APLİKASYONUMUZU OLUŞTURARAK YOLCULARIMIZA HİZMET VERECEĞİZ”

Dünya Gazetesi’nden Çiğdem Yücesoy Subaşı’nın haberine göre; 17 bin 395 tahditli sarı taksinin kayıtlı olduğu İstanbul Taksiciler Esnaf Odası yönetimi Uber’le çalışmaya sıcak bakmıyor.

Başkan Aksu, iTaksi, Bitaksi gibi benzer uygulamaların da olduğunu söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz hali hazırda yolcu taşıma hizmeti veren uygulamalara katılmak istemiyoruz. Kendi aplikasyonumuzu oluşturarak yolcularımıza hizmet vereceğiz” dedi.

ODA’DAN YERLİ VE MİLLİ APLİKASYON

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’na ait olmak üzere yerli ve milli bir yazılım oluşturmak üzere yönetim, geçen hafta Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile bir araya geldi. Bakanın bu konuda destek verdiğini söyleyen Aksu sözlerini şöyle sürdürdü:

“En kısa zamanda uygulamayı oluşturarak faaliyete geçirmek istiyoruz. Bu konuda 23 firmayla görüşerek bir ilerleme kaydettik. Yakın zamanda taksiciler olarak kendi yazılımımızla başta Uber olmak üzere bu aplikasyonlarla rekabete başlayacağız.”

Yazılım İstanbul öncülüğünde yapılarak tüm Türkiye’ye yayılacak. Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu ile görüştüklerini söyleyen Aksu, birlikte yapılacak bir girişimle, uygulamayı hızla Türkiye’ye yayacaklarını da sözlerine ekledi

https://www.turizmgunlugu.com/2021/01/18/istanbullu-taksiciler-uberin-calisma-sistemine-guvenmiyoruz//

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.