Şimdi Ara

Erik dalı oynayabilen, mangal yapabilen robot: ADA GH5 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
2.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MrbBenBurak

Tamam güzel girişim adamlar robot üretmeye çalışıp faydalı işler yapmak istiyorlar, ama erik dalı oynamak nedir yahu? Robotun erik dalı oynamasının ne gibi bir faydası var? Saçma özellikler ekleyeceklerine daha çok çalışıp,geliştirip düzgün şeyler eklesinler şu robotlara diğer türlüsü vakit kaybı.

Olay erik dalı oynaması değil. Kabiliyetler.
    Paintte de çok özellik yok ama kabiliyetli olanlar neler yapabiliyor.
    Robotun sınırlarını görüyoruz burada olay o.
    Ayrıca reklam reklamdır.
    Muhtemelen hardcoded hareketlerdir. Ama olsun.
    Her şey adım adım...
  • insansı yürüme çok zor bir iş onu denediler ve başarısız oldular, çözüm olarak ayakları sabitleyip teker sistemi yapmışlar ve 50-60 'lı yılların robot tasarımlarına benzemiş. Kötü görünmüyor ama bir şekilde iki ayakla yürüme çalışmalarını devam ettirmeliler. İşin şov kısmıyla ilgili olarak Boston Dynamics belki 300-500 deneme yapıyor ve birinde robot takla atıp düşmemeyi başarıyor bunu içerisinden seçip kullanıyorlar ve hayranlıkla bakıyoruz. Akınsoft için ooo mangal yelliyor demek biraz komik kalıyor tabi yine de Türk insanını etkilemek açısından o seviye yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escapetolife -- 17 Şubat 2018; 17:1:31 >
  • Vizyon
  • sabah akşam "devrim arabamızı, nuri demirağ'ın uçağını engellemişler" yazan tipler, nerede emekleme seviyesinde bir projemizi görseler alaya başlıyorlar. her halleri çelişki. önce icraat yapmak sonra da bunları ikna etmek gerekiyor.

• Şey değil bu ya? Perşembe pazarında satılan 5 liralık robot oyuncaklar?

• elalem robot ordusu kuruyor bizimki daha erik dalı oynuyor

https://www.youtube.com/watch?v=HTPIED6jUdU
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrbBenBurak

Tamam güzel girişim adamlar robot üretmeye çalışıp faydalı işler yapmak istiyorlar, ama erik dalı oynamak nedir yahu? Robotun erik dalı oynamasının ne gibi bir faydası var? Saçma özellikler ekleyeceklerine daha çok çalışıp,geliştirip düzgün şeyler eklesinler şu robotlara diğer türlüsü vakit kaybı.

elon mosk uzaya niye araba yolladıysa muhtemelen ondan dolayı erik dalı oynamışlardır. maksat reklam olsun .
  • Önemli olan erik dalı oynaması değil yeğen, önemli olan erik dalının neden gevrek olduğunu tespit edebilmesi.

20-25 sene önce adamların yaptığı robotlar hatasız dakikada araba büyüyor, bizimkisi oynuyor.

Bunu görünce aklıma 90'li yıllarda Çinlilerin bize sattığı şarkı söyleyen et bebekler geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genel de hep yazılımın zor olduğu aşılanır insanlara ama zor olan tasarımdır. Bu cihazların genç kesimden tepki almasının nedeni altında bulunan tekerler ve tasarımı. İnsanların aklına robot dediğiniz zaman direk robocop geliyor ve o tarz daha mekanik ve metalik bir tasarım bekliyor.
  • ben şok :(

dokunmatik ekranlı olması güzel olmuş, paket içeriği zengin anlaşılan.menemen de yapıyorsa olay tamamdır benim tarafımdan, ah güzel ülkem.

• Isteseler daha gelişmişlini yaparlar ama yapmıyorlar neden? Dünyayı ele geçirmesini mi istiyorsunuz robotların?? Bu daha piyasaya sürülen robot üst sürümleri evlerinde hizmett ediyordur zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boston dynamic yeni videosu var. Robotları artık kapıyı açabiliyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne üretimi ne robotu birader japonlar bu tip robotları 95 lerde üretmeyi bıraktılar. tipsiz, kullanışsız, hareketi kısıtlı robotlar. ayrıca o karnındaki ekran ne öyle

bu robotlar boston dynamics in robotlarını görse eli ayağı yağ boşalır kendine format atar
  • Skynet bizi kıskaniyirr.
  • Haberde kullanılan fotoğrafta arkada bim ketçap mayonezi var. Robotu da cuma indirimlerinde satarlar artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu adamlar yıllardır robot yapıyor. Kimseye sattıklarıda yok. Finansmanı nasıl sağlıyorlar yada amaçları ne?

• yaptıkları robot şöyle böyle demek istemem sonuçta bir emek var ama robotu yapanların zihniyeti mide bulandırıcı bana öyle geldi robota mangal, erik dalı oynatmak nediryaa
  • çocukken benim vardı böyle robotum. pilli

düğmesine basınca sağa sola kollarını sallaya sallaya gidiyordu.

bunlarınkide oyuncaktan farkı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 17 Şubat 2018; 20:5:32 >
  • göbeğine tablet koy robot diye kakala teşviği kap sorarlarsa robot yaptım dersin. bunun dozerden ne farkı var elde jeoistik kablosuz dozer gibi elinde pençeyi aç kapat yap . robot dediğinin yazılımı kendine özgü olur bunda andriod kit kat vardır birde root atmışlardır oh
  • boston dynamicsi görünce bunlar hava civa geliyor daha alınacak çok yol var.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.