Şimdi Ara

Ergo Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yılda 199 TL (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
320
Cevap
30
Favori
36.184
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi son kez soruyum hanım ben ve 1-4 yaş 2 çocuğu yaptırıcam çocukların 2 side şuanda bronşit ve sık sık bronşit oluyor ateşleniyorlar malum çocuklar...

Şimdi bronşit için gitsek bakmayacaklar mı bize

Yada kızımda benimde geniz eti olabilir dedi doktor ama biz yaxı bekliyoruz operasyon için yaptıramazmıyıx bu kapsamda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özel sağlık sigortası sektöründe iyi bir firmada çalışıyorum. Poliçenin bu şekilde reklam yüzüne bakmak sizi aldatır, yarın öbürgün başınıza ciddi birşey gelirse ve karşılamazsa şoka uğramayın. Bir çok trick bulunur sözleşmelerde. Bekleme süreleri ve istisna maddelerini detaylıca incelemelisiniz. Yenileme garantisi bölümüne bakmalısınız, gelecek yıl şartlar ne olacak ? Özel sağlık sigortası 1 sene alınıp bırakılacak birşey değil her yıl devam etmelisiz ki bir işe yarasın. Zaten genelde ilk 3-5 yıl kullanırsanız cezalandırılırsınız, muafiyet uygulamasına tabi olursunuz. Bu fiyata poliçe olması çok mümkün değil, ilk yıl çoğu şeyi ödemiyordur muhtemelen.

Edit: Genel sorulara şöyle cevap vereyim;

* Sigortalı olunmadan önceki hiç bir rahatsızlığı poliçe ödemez.
    * Geniz etim var, septumum var, bademciğim var yaptırayım da ameliyat olayın 2 ay sonra kafasına hiç girmeyin muhtemelen en az 1 yıl bekleme süresi vardır bu tür kist kltle operasyonlarında.
    * Özel sağlık sigortası yaptırdım herşeyi ödetirim cayır cayır kullanırım vs diyorsanız hiç ümitlenmeyin.
    * Hiç bir şirket böyle ufak tutarlı poliçeler için kendini yük altına sokmaz.
    * Bu poliçenin anlaşmalı kurumları yüzde bir milyon çöp oğlu çöp kurumlardır.

Sorunuz varsa alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yggdrasil Asgard -- 20 Nisan 2018; 15:14:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mtasova

Nerden anlıyorlar önce teşhis edildiğini?
    SGK sistemine ister özel ister devlet hastanesine gidin doktor hastalık teşhis kodu giriyor. Bu kod ile sistemde daha önce aldığınız tedaviler ilaçlar takip edilebiliyor. Bu hem iyi hem kötü iyi tarafı doktor sizin önceki hastalıklarınızı bilip ona göre tedavi uygulayabiliyor kötü tarafı ise mahremiyet yok.

Tekrar yazıyorum Sigorta özel şartlarını okumadan tam olarak kavramadan sakın almayın, süslü sözlere boş laflara kanmayın hiç bir yetkili bu şartları değiştirmez sizde bu şartlara imza atarsınız. Bu sigorta özel sağlık sigortası değil özel hastanelerin aldığı fark ücretini karşılama sigortası. Benzer adlar altında bir çok firmada var. Daha önceden teşhis edilen bir hastalık var ise bu sigortanın kapsamında değil. Daha önceden tedavi gördüyseniz bu sigorta hatta hiç bir özel sağlık sigortası karşılamaz.

Sigorta şirketleri sizden daha uyanık ve hepsi de boşuna yıl sonunda kar açıklamıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: extinct

Tanımlayıcı olayını araştırdınız mı acaba ?
    tanımlayıcı olayını anlayamadım.
  • Bu üründe Ömür Boyu Yenileme Garantisi (ÖBYG) hakkı bulunmamaktadır. Poliçe yenileme döneminde şirketin uygun görmesi durumunda yenileme yapılacaktır.

Sadece hastalıklar için uygulanan bekleme süreleri kaldırılacaktır. Ömür Boyu Yenileme Garantisi (ÖBYG) hakkı bu üründe olmadığından devredilmez.

Şu maddelerden anlaşılıyor tırt olduğu. Allah korusun poliçede başınıza bir iş geldi; diz bel fıtığı vs ameliyatı oldunuz. Size ben seneye poliçe yapmıyorum benim için risklisin diyebiliyorlar. Bu poliçeyi alıp bel bağlamayın, düzgün bir şirketten YG hakkı olan sadece yatarak bir poliçe yaptırın kendinizi teminat altına alın. Örnek veriyorum Acıbadem, Liv Hospital, Yeditepe Üniversitesi hastaneleri gibi düzgün hastanelerde bir bademcik ameliyatı bile 7-10 bin tl arası. Kimse size bu paralara müthiş teminatlar vaad edemez. Bu poliçe ha olmuş ha olmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yggdrasil Asgard -- 20 Nisan 2018; 16:55:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yggdrasil Asgard

Bu üründe Ömür Boyu Yenileme Garantisi (ÖBYG) hakkı bulunmamaktadır. Poliçe yenileme döneminde şirketin uygun görmesi durumunda yenileme yapılacaktır.

Sadece hastalıklar için uygulanan bekleme süreleri kaldırılacaktır. Ömür Boyu Yenileme Garantisi (ÖBYG) hakkı bu üründe olmadığından devredilmez.

Şu maddelerden anlaşılıyor tırt olduğu. Allah korusun poliçede başınıza bir iş geldi; diz bel fıtığı vs ameliyatı oldunuz. Size ben seneye poliçe yapmıyorum benim için risklisin diyebiliyorlar. Bu poliçeyi alıp bel bağlamayın, düzgün bir şirketten YG hakkı olan sadece yatarak bir poliçe yaptırın kendinizi teminat altına alın. Örnek veriyorum Acıbadem, Liv Hospital, Yeditepe Üniversitesi hastaneleri gibi düzgün hastanelerde bir bademcik ameliyatı bile 7-10 bin tl arası. Kimse size bu paralara müthiş teminatlar vaad edemez. Bu poliçe ha olmuş ha olmamış.
    Uyarılarınızda haklısınız ama çok uç örnekler vererek insanları da korkutuyor gibi görünüyorsunuz.

Yaptırılacak her türlü kasko ya da sigorta poliçelerinde böyle detaylar ya da kendilerini korudukları istisnalar var tabiki. Araba, ev ya da sağlık vs. hepsi için geçerli...

Hangi sigorta şirketi size ilk senede "ömür boyu yenileme" garantisi veriyor ki? İllaki belli bekleme süreleri koyuyorlar.

Ya da hangi şirket dibine kadar kullandığınız bir poliçenin sonunda size önceki seneden daha düşük ücretle yenileme şansı verir ki?

Saydığınız hastanelerde zaten TSS geçmiyor (bazı branşlar dışında), zaten TSS yaptıran kişiler orta seviye hastanelere gidebileceğinin farkındadır.

Bu işin espirisi şu; sağlıklı bir vatandaşsınız, nezledir, griptir, öksürüktür vs. ilaç tedavisi ile geçecek hastalığınız olduğunda devlet hastanelerinde sıra beklemeyeyim diye bunu alır.

Hee bu arada Allah korusun hastanede yatmanız gereken bir kaza geçirdiniz, bunu karşılar.

Ama sizin de belirttiğiniz gibi zaten var olan bir hastalığı "devlette operasyona gireceğime 300 veririm özelde yaptırırım" düşüncesi ile hareket edecek kişiye yaramaz.

350 TL ye zaten daha ne olsun? Özel sağlık sigortasını "ayakta dahil" yatırırsanız herhalde 3000-5000 verirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: jr1907

Uyarılarınızda haklısınız ama çok uç örnekler vererek insanları da korkutuyor gibi görünüyorsunuz.

Yaptırılacak her türlü kasko ya da sigorta poliçelerinde böyle detaylar ya da kendilerini korudukları istisnalar var tabiki. Araba, ev ya da sağlık vs. hepsi için geçerli...

Hangi sigorta şirketi size ilk senede "ömür boyu yenileme" garantisi veriyor ki? İllaki belli bekleme süreleri koyuyorlar.

Ya da hangi şirket dibine kadar kullandığınız bir poliçenin sonunda size önceki seneden daha düşük ücretle yenileme şansı verir ki?

Saydığınız hastanelerde zaten TSS geçmiyor (bazı branşlar dışında), zaten TSS yaptıran kişiler orta seviye hastanelere gidebileceğinin farkındadır.

Bu işin espirisi şu; sağlıklı bir vatandaşsınız, nezledir, griptir, öksürüktür vs. ilaç tedavisi ile geçecek hastalığınız olduğunda devlet hastanelerinde sıra beklemeyeyim diye bunu alır.

Hee bu arada Allah korusun hastanede yatmanız gereken bir kaza geçirdiniz, bunu karşılar.

Ama sizin de belirttiğiniz gibi zaten var olan bir hastalığı "devlette operasyona gireceğime 300 veririm özelde yaptırırım" düşüncesi ile hareket edecek kişiye yaramaz.

350 TL ye zaten daha ne olsun? Özel sağlık sigortasını "ayakta dahil" yatırırsanız herhalde 3000-5000 verirsiniz...

Alıntıları Göster
    Yenileme garantisi genelde 3 yılın sonunda, azami iyi niyet prensibinin dışına çıkılmadıysa ve aşırı bir kullanım yok ise verilir. Bahsettiğim hangi örnek uç ? Çevrenizde kaç tane bel fıtığından ve eklemlerinden ameliyat olan tanıdığınız var ? Cümleyi okurken aklınıza 5 kişi gelmiştir bile. Grip, nezle için neden özel sağlık sigortası yaptırılsın ki, bu parayı çöpe atmaktır. Aile sağlık hekimi diye birşey var bu basit hastalıklar için.

Allah korusun bir kaza geçirdiniz hastanede yattınız, açık açık ben sana seneye poliçe yapmayabilirim diyor bu poliçe. Her hastalığınız için de muafiyet uygulayabilirim diyor. Bunun yerine yine tamamlayıcı hastanelerde geçen 700-800 TL'ye poliçeler alınabilir. Kullanıma göre fiyatlar daha da düşüyor. Yenileme garantisi olmayan bir poliçe almak boş yatırımdır. Yıllar çabuk geçiyor, 5 yıl poliçeyi aldınız 6. yıl ameliyat oldunuz adamlar kapıya koyacak sizi. Ondan sonra nerde adalet diye söylenirken iş işten geçer. Özel sağlık sigortası sisteminde en önemli durum kazanılmış hak durumudur ve bu poliçede bu yok.

Edit: 1 üst mesajdaki arkadaş benim söylediğimi argo tabirle çok net ifade etmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yggdrasil Asgard -- 20 Nisan 2018; 18:35:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Evet. Teşhis konulan hastalıkları kamsam dışı maalesef. Sigorta özel şartlar altında yazıyor. Aksini kimse yapamaz.

Alıntıları Göster
    Cunku teshis konulan hastaliklari sormadilar. onean dedim

• 50 yaş üzeri 4 kişiye tamamlayıcı yada sağlık sigortası yaptırmak istiyorum hangi firmayı tercih etmeliyim ?

• 7.36 Her türlü alerjik hastalıkların deri testleri ve alerji aşıları,

Böyle saçma kapsam dışı hal mi olur. Geçenlerde kaşınmaya başladım biraz ne oluyor yaz geldi polen falan mı acaba diye gidip bir sorayım dedim. Sonra baktım teminat dışı kalan hallerde yazmışlar. Yani ben gidip bakamayacak mıyım şimdi neyim var diye :/
  • Emrah_d kullanıcısına yanıt
    Hangi firma ne kadar şartlar neler bilgi verir misiniz ?

• muhalif13 kullanıcısına yanıt
    Devlet hastaneleri tamam da özel hastaneler bizim sağlık verilerimizi nasıl görebiliyor ki? Bu tamamen hasta mahremiyetinin ihlali değil mi? Acaba bir ara edevlette çıkan 'E-Nabız' izni alma çabası bundan mıydı? Ben onaylamadım gerçi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qeep

Devlet hastaneleri tamam da özel hastaneler bizim sağlık verilerimizi nasıl görebiliyor ki? Bu tamamen hasta mahremiyetinin ihlali değil mi? Acaba bir ara edevlette çıkan 'E-Nabız' izni alma çabası bundan mıydı? Ben onaylamadım gerçi.
    Sağlık çalışanı değilim ama siz hastaneye gittiğinizde damar izi parmak izi aldılar SGK sistemine girebiliyor bu iyi de kötü de iyi doktor sizi görebiliyor kodlar vasıtası ile uyarı çıkıyor daha önce girildi teşhis var diye belki ilaca karar verebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhalif13 kullanıcısına yanıt
    O parmak izi, damar izi felan kimlik doğrulama amacıyla diye düşünüyordum. O izleri almalarına izin vermeye mecbur kalmak ile sağlık bilgilerimize ulaşmalarına izin vermek ayrı şeyler değil mi? Şimdiye kadar hiçbir özel hastane sağlık geçmişime dair tek kelam etmedi. Senede 1-2 anca giderim ama ‘özel’ hastaneler görebiliyorsa sıkıntı. Gerçi bir ara SGK’nın sağlık verilerini yok paraya sattığıyla ilgili bi haber vardı. Olur mu olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yggdrasil Asgard

Özel sağlık sigortası sektöründe iyi bir firmada çalışıyorum. Poliçenin bu şekilde reklam yüzüne bakmak sizi aldatır, yarın öbürgün başınıza ciddi birşey gelirse ve karşılamazsa şoka uğramayın. Bir çok trick bulunur sözleşmelerde. Bekleme süreleri ve istisna maddelerini detaylıca incelemelisiniz. Yenileme garantisi bölümüne bakmalısınız, gelecek yıl şartlar ne olacak ? Özel sağlık sigortası 1 sene alınıp bırakılacak birşey değil her yıl devam etmelisiz ki bir işe yarasın. Zaten genelde ilk 3-5 yıl kullanırsanız cezalandırılırsınız, muafiyet uygulamasına tabi olursunuz. Bu fiyata poliçe olması çok mümkün değil, ilk yıl çoğu şeyi ödemiyordur muhtemelen.

Edit: Genel sorulara şöyle cevap vereyim;

* Sigortalı olunmadan önceki hiç bir rahatsızlığı poliçe ödemez.
    * Geniz etim var, septumum var, bademciğim var yaptırayım da ameliyat olayın 2 ay sonra kafasına hiç girmeyin muhtemelen en az 1 yıl bekleme süresi vardır bu tür kist kltle operasyonlarında.
    * Özel sağlık sigortası yaptırdım herşeyi ödetirim cayır cayır kullanırım vs diyorsanız hiç ümitlenmeyin.
    * Hiç bir şirket böyle ufak tutarlı poliçeler için kendini yük altına sokmaz.
    * Bu poliçenin anlaşmalı kurumları yüzde bir milyon çöp oğlu çöp kurumlardır.

Sorunuz varsa alabilirim.
    hocam selam, madem konu açıldı, biraz konu dışı bir şey sorayım.

ben 2011 senesinden beri özel sağlık sigortasındayım. İş yeri dolayısıyla tamamlayıcı. kalp nakli olsa Allah korusun 15 lira verip çıkıyorum bir çok hastanede, memnunum.

sorum şu, ben lisede 2002 senesinde sol üst baldır kemiğinden ameliyat geçirdim. Dize yakın bölge ama diz değil.
    İlk girişte Diz komplikasyonları teminat dışı dendi. Umursamadım ama geçen sene itiraz ettim, bana raporları getir dendi. Raporlar 5 senede atılıyor, çözüm bulamadım.

Sol baldırdan ameliyat oldum diye sağ dizimde menisküs olsa bakmayacaklar, bu adil değil.
    1-Bu durumda ne yapmalıyım sizce? nasıl bir belge bu teminat dışı hali düzeltir?

2-2011'den beri bazı tanılar konuldu, mesela gilbert sendromu varmış. Ben işten çıksam ve örneğin sigortaya 2 sene ara verilse sigorta tekrar başladığımda karaciğer hastalığı kapsam dışıdır denilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

hocam selam, madem konu açıldı, biraz konu dışı bir şey sorayım.

ben 2011 senesinden beri özel sağlık sigortasındayım. İş yeri dolayısıyla tamamlayıcı. kalp nakli olsa Allah korusun 15 lira verip çıkıyorum bir çok hastanede, memnunum.

sorum şu, ben lisede 2002 senesinde sol üst baldır kemiğinden ameliyat geçirdim. Dize yakın bölge ama diz değil.
    İlk girişte Diz komplikasyonları teminat dışı dendi. Umursamadım ama geçen sene itiraz ettim, bana raporları getir dendi. Raporlar 5 senede atılıyor, çözüm bulamadım.

Sol baldırdan ameliyat oldum diye sağ dizimde menisküs olsa bakmayacaklar, bu adil değil.
    1-Bu durumda ne yapmalıyım sizce? nasıl bir belge bu teminat dışı hali düzeltir?

2-2011'den beri bazı tanılar konuldu, mesela gilbert sendromu varmış. Ben işten çıksam ve örneğin sigortaya 2 sene ara verilse sigorta tekrar başladığımda karaciğer hastalığı kapsam dışıdır denilir mi?

Alıntıları Göster
    Sigortacınızın insafına göre değişir ama o bölgede bir ameliyat var ise zaten doku deformedir. Muafiyetin kaldırılması pek mümkün değil. Ancak ameliyat raporlarınız ve o dönemki mr gibi görüntüleme sonuçlarınız ile tekrar inceleme sağlatabilirsiniz. 10 yıldır evrak saklama süresi ama bu süre aşılmış. Muafiyetin kalkması sizin için pek mümkün değil gibi duruyor.

İşten çıktınız diyelim 30 gün ara verebilirsiniz en fazla, 31. gün hak kaybı yaşarsınız geçmiş yıllarınız kaybolur. 2 sene ara vermek gibi bir durum söz konusu dahi olamaz zaten. Daha önceki bütün rahatsızlıklar kapsam dışı kalır poliçe yaptırmak istediğinizde.

• Yggdrasil Asgard kullanıcısına yanıt
    Peki şüphelendiğimiz bir rahatsızlık var ama henüz doktora götürmediysek?

Gördüğüm kadarıyla yatarak tedavi için 3 ay bekleme süresi var diyor.

Poliçe başladıktan sonra muayenesini yaptırıp 3 ay dolunca operasyon yaptırsak bir sorun olmuyor gibi duruyor.

• 2 ayda bi 75 tl fark verip çocuğu özele götürdüğümü varsaysam yılda 6 kez.. yılda 450 tl ediyor..

şimdi 199 tl verip ergo tss yapsak, çocuğu özel hast. çocuk dr'a kaç kez götürme hakkımız olcak?

önceki rahatsızlıkları kapsamıyor derken.. öksürük boğazda kızarma ateş vs gibi normal çocuk rahatsızlıkları için bi çok defa götürmüştük.. o tür rahatsızlık olunca sigorta kapsamı dışında mı olacak yani?
  • nabiaga kullanıcısına yanıt
    199 olanda muayene hakkı yok, sadece yatarak tedavileri kapsıyor.

Öksürük vs dahildir olur herhalde, kronik rahatsızlıklar kastediliyordur.

• elmadilimi E kullanıcısına yanıt
    aslinda hastanenin kendisi yapsa boyle bisey milletinde isine gelir..

yilda 12 ayakta muayene (+ 10 icinde kontrol) 350 tl.. her ay 30 tl ye gelir muayene isi..

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.