Şimdi Ara

Ergenliğe girme zamanın sınav sonucuna etkisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şöyle ki ergenliğe daha erken giren veya daha hızlı tamamlayanlar beyin gelişimi daha iyi olduğundan dönemlik bir avantaj elde ediyor. Genel bir gözlem yaparsam özellikle ortaokulda memesi olgunlaşmış ve sakalları çıkmış öğrenciler diğerlerine göre istatistiksel olarak çok daha fazla puan alıyordu. Sakalı erken çıkınlar dereceli yapar demek elbette hatalı olur ama nispi bir avantaj sağladıklarını söylüyorum. Ben sakalsız veya çocuksu türkiye birincisi pek görmedim.

Mesela şu birincilerine bakarsanız hepsi nispeten akranlarından daha olgun duruyorlar. Tüm birincilere bakın neredeyse hepsi ortalamaya göre daha olgun duruyor. Yani gelişiminini erken tamamlayanın sağladığı bir avantaj var. Bütün birincileri google üzerinden aratın hepsinin yüz gelişimi tamamlanmış hiç çocuksu tip yok. Hepsi benim lise akranlarından açıkça hepsi büyük duruyor.

• sana öyle geliyo olum, böyle bi tip değilsen sıkıntı asıl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • doğru bir tespit değil bence lise sonda derece yapanların çoğu liseye de dereceyle giriyor. ayrıca @ümitcan kardşm bu tezinii çürütürErgenliğe girme zamanın sınav sonucuna etkisi 

• Yaş bir tık da olsa önemli

1-2 yıl büyük olmak diğer tüm avantaj-dezavantajları bir kenara koyarsak sınav için daha iyi -bence-

• ygs 2015 şampiyonu lisedeki ingilizce hocama benziyor bayaa 35 yaşında falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sriiouss -- 8 Aralık 2021; 20:28:8 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • O yüzden miydi lan ben de birincilere bakıp 8 kere mezuna kaldılar sanıyordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.