Şimdi Ara

Ergani 24. Mühimmat Bölüğü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
19.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Numarani aldım kardeşim irtibata geçeriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • f.server F kullanıcısına yanıt
    Eyvallah kardeşim bekliyorum.

• Arkadaslar bende Amasya - Diyarbakir Ergani 2. Celp sizin gibi . Nasil bir yer acaba kisa donem azinlikta gibi geldi bana .

• Benimde acemilik amasya ustalık ergani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maposm -- 2 Eylül 2017; 21:3:9 >
  • maposm M kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar burada hali hazırda askerlik yapan arkadaşlar içeriyle ilgili biraz bilgilendirirse seviniriz kısa dönem torunlar olarak geliyoruz az kaldı 369. Dönem b grubu 😂

• Kardeşim gidiyor...

Var mı arkadaşlar güncel bilgi verebilecek? Nasıldır burası? Mühimmat lojistik tam olarak ne yapar? Tehlikeli bir bölge midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Arizona Dream

Kardeşim gidiyor...

Var mı arkadaşlar güncel bilgi verebilecek? Nasıldır burası? Mühimmat lojistik tam olarak ne yapar? Tehlikeli bir bölge midir?
    2 Martta döndük buradan yukarıdaki arkadaşlarla.

Diyarbakır'ın en risksiz bölgelerinden biridir. Görevde olduğumuz 6 ay boyunca herhangi bir problemle karşılaşmadık.

Zaten bölük sürekli jandarma ve PÖH tarafından izleniyor. 30 yıldır bir saldırı taciz vs. olmamış.

Telefon kullanımı rahattır. Komutanlar iyidir. İki tane yüzbaşı vardı birini Ankaraya aldılar. Diğeri tam bir işkolik ama kötü insanlar değildir. Bölük komutanı binbaşı da iyi bir insandır. Mantıksız çok iş yaptırmaz.

Eğitimleri dönem dönem sıklaşır. Denetlemesi boldur. İkmal takımı veya hizmet takımına girmediği müddetçe rahattır.

Kısa dönem sayısı 50'den fazladır. Çok sıkıntlı tipleri vermezler buraya. Diyarbakır'dan Siverek ve Mardin'e dağıtım olur. Sıkıntılı tipleri biraz oralara gönderebilirler. Gönüllü gitmemesinde fayda var. Ancak gideceği yerlerde de iş çok yoktur.

İkmal takımı mühimmatla uğraşır. Taşıma tasnif vs. Ağır iştir ancak deli şafak atar. Ben ikmal takımındaydım.

Hırsızlık bir kez oldu o da çocuk cüzdanı düşürdü mü yoksa çaldılar mı belli değil. Telefonları yatağın üstünde şarja bırakıp giderdik öyle bir yerdi. Devrecilik yoktu. Sıracılık da azdı yani o kadarı da askerliğin şanındandır. Atışa kadar zordur orası. Koğuşa su basmak bile yasaktı.

Askerliği yaparken küfür edeceği ancak bittikten sonra çok özleyebileceği kadar iyi dostluklar edinebilir. Her içtimada Makam Dağı'na bakarak özgürlüğünü alacağı günü bekler. Ancak o gün geldiğinde Makam Dağı'na bakınca içini buruk bir sevinç kaplayacak.

Gözünüz arkada kalmasın, Diyarbakır candır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tango-1 -- 13 Mayıs 2018; 13:10:25 >

• Tango-1 kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. İçim bir nebze rahatladı. Yarın sabahtan yola çıkacak bugün yemin töreni yapıldı. Allah askerimizi korusun.

• 2010 senesindeki bölük komutanı kimdi hatırlıyo musun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olcaytoz -- 26 Nisan 2020; 3:31:30 >
  • Arkadaşlar resimdeki lte2 yazısının bır turlu kapatmadım nasıl yapacağız

Ergani 24. Mühimmat Bölüğü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IhtiyaR87 -- 16 Nisan 2021; 17:39:55 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.