Şimdi Ara

Erdoğan: Türkiye'yi dünyanın en iyi 10 ekonomisi arasına sokmaya hiç olmadığımız kadar yakınız. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
0
Favori
10.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Erdoğan: Türkiye'yi dünyanın en iyi 10 ekonomisi arasına sokmaya hiç olmadığımız kadar yakınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 300 spartalı filmindeki gibi aynı, adamlar ölecek ama lider "zafere hazırlanın" diyordu.

• Ciddi ciddi insallah diyenler. Olacak şeye Amin deyin...
    Olayin matematiği açık.
    Erdoğan: Türkiye'yi dünyanın en iyi 10 ekonomisi arasına sokmaya hiç olmadığımız kadar yakınız.

• Aha ayvayı yedik, ilk 10 dendiyse bilin ki ilk 100'den bile düşülebilir. Kısacası bize gg, onlara hf tabii.

• 10. Ulke Kanada. GDP si 1.7 Trilyon Dolar. Bizim 700 Milyar dolar. Ilk 10’a girmemiz icin 1 Trilyon Dolar kadarcik buyumemiz gerekiyor. Daha 5 Milyar dolar borc bulamiyoruz. Erdogan’in diplomasi yok diyorduk kanit diyorlardi. Al sana kanit, daha matematik bilmiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tabii tabii

Hisse senetleri

halkbank, vakıfbank, albaraka, vs

10 yıldır patinaj çekiyor

1 kuruş kazandırmamış

• Reis konuştukça dejavu oluyoruz ülkece

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7FA365660

Ciddi ciddi yazmaya gerek yok Caps herşeyi anlatıyor

• Dalga geçiyor arkadaşlar daha neyi anlamadınız? Aleni billur geçiyorlar bizimle.

Dünyanın ilk 10 ekonomisine girmeyi niye isteyelim ki? Benim öyle bir isteğim yok şahsen.

Dünyanın en büyük ekonomisi Çin ve ABD değil mi? Bu ülkelerin halkları dünyanın en yüksek refah seviyesine, demokrasisine, özgürlüğüne sahip mi? Değil. Ben istemiyorum zaten böyle olmak.

Ama bakıyoruz Yeni Zelanda, İsveç, Finlandiya. Bırakın ilk 10 ilk 20 bile değiller. Bangladeş Finlandiya'dan daha büyük ekonomi.

Basit bir şekilde sıralarsak;

1. ABD
    2. Çin
    3. Japonya
    4. Almanya
    5. Hindistan.

Kendinizi bir Çinli ya da Hintli olarak düşünün. Hükumet dünyanın en büyük 5 ekonomisi arasına girdiğinizi anlatıyor. Ama siz 50. sıradaki Finlandiya'ya gidebilmenin yollarını arıyorsunuz.

Türkiye 10. olamaz mı? 20 yıllık iyi bir ekonomik planla çok rahat 10. olur. Ama bize faydası olur mu? Orası muamma.

• Bu sefer haklı galiba, bu Akdeniz'den filan gazı alabilirsek kimse bizim önümüzde duramaz. Belki çıkartılıyordur ama saklanıyordur. Su anda Türkiye dışında Akdeniz'de kimse gemi gezdiremiyor.

• yakında ilk 20 den çıkıcazErdoğan: Türkiye'yi dünyanın en iyi 10 ekonomisi arasına sokmaya hiç olmadığımız kadar yakınız. 

• Yav ben birinciyiz sanıyordum Erdoğan: Türkiye'yi dünyanın en iyi 10 ekonomisi arasına sokmaya hiç olmadığımız kadar yakınız. 

• Doğru söylüyor 2+1 bi ev 1.2 milyon 200 bin dolar demek 200 bin dolara amerikada satılıyor evler ..40 bin dolara arabalar satılıyor dolar olarak düşünürsek pahalı ülke olucaz kimse bişi alamicak bizden biz alamıyoz yabancıda alamasın cok değeli olcak dimi

• quote:

Orijinalden alıntı: OnTEC

Ciddi ciddi insallah diyenler. Olacak şeye Amin deyin...
    Olayin matematiği açık.

Dilin matematiği olmaz

• Niye

• İnandım valahi nedenini soracak olursanız vergilerden

• Söylenecek çok şey var ama şu ülkede özgürce ifade edemiyorsun duygularını. Ne forumda ne başka yerde.
    Hepsi baskıcı. Küfrü hakedecek olana edemiyorsun içine atıyorsun. Bak edecem gene zor tutuyorum kendimi

• Hamdolsun bugünleri de gördük.

Selam ve dua ile..

• damat akşam yemeklerinde ayranına rakımı karıstırıyor ne yapıyor anlamadım.

• "When you hit the bottom , you just go up !"

Dibe vurunca sadece yukarı gidersin....

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.