Şimdi Ara

Erdoğan: Salgın nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan bazı ülkelere bütçe desteği vermeye çalışıyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 2 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 10
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
 • Ortalama Mesaj Aralığı 22 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 5
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • amadeus99 (2 mesaj) sarkat (1 mesaj) BlackLead (1 mesaj) Guest-2DF0CD106 (1 mesaj) GoSSgO (1 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (6 mesaj) Mobil (4 mesaj) Mini (1 mesaj)
 • @
1 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkileriyle ilgili konuştu. Erdoğan, "Bu zorlu dönemi aşabilmenin anahtarı, uluslararası iş birliği ve küresel dayanışmadır" dedi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanBirleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu Kovid-19 Zirvesi'ne video mesajla seslendi.

  Toplantının başarılı geçmesini, tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, "Uluslararası toplum, 21. yüzyılın en büyük küresel imtihanıyla karşı karşıyadır. Bu zorlu dönemi aşabilmenin anahtarı, uluslararası iş birliği ve küresel dayanışmadır. Bu oturum, işte bu nedenle, son derece zamanlı ve faydalı olmuştur" ifadelerini kullandı.

  Bu girişime öncülük eden Bağlantısızlar Hareketi Dönem Başkanı Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve BM Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır başta olmak üzere, Özel Oturum'un düzenlenmesine destek veren herkese teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

  • "Türkiye olarak salgının ilk günlerinden itibaren uluslararası toplumla iş birliği içinde hareket ettik. BM'nin yanı sıra Dünya Sağlık Örgütü, G20, MİKTA, Türk Konseyi, İslam İşbirliği Teşkilatı ve diğer uluslararası platformlardaki faaliyetlerde hep ön saflarda yer aldık. Bugüne kadar 156 ülkeye ve 9 uluslararası kuruluşa yardım sağladık.Salgın şartlarında gıda güvenliği sorunu yaşayan ülke ve bölgelere destek oluyor, yaşlılar, engelliler, kimsesiz çocuklar gibi dezavantajlı gruplara yönelik 16 ülkede özel programlar gerçekleştiriyoruz."

  'Bazı ülkelere bütçe desteği vermeye çalışıyoruz'

  Türkiye'nin gelişmekte olan bazı ülkelerde, yerel kaynaklar kullanılarak kişisel koruyucu malzeme üretilmesine yönelik eğitim programları düzenlediğini anımsatan Erdoğan,"Salgın nedeniyle ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalan bazı ülkelere bütçe desteği vermeye çalışıyoruz. Özel sektörümüz de kamusal alandaki çabalarımıza katkı sağlamaktadır" dedi.

  Bugüne kadar 50'yi aşkın Türk firmasının 20'nin üzerinde ülkenin salgınla mücadelesine destek olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünya, aşı üretimi kapsamında gelen haberlere ümit bağlamıştır. Bu vesileyle, aşı çalışmalarında önemli bir başarıya imza atan, oturuma da çevrim içi iştirak eden BioNTech firmasının kurucuları Prof. Uğur Şahin'i ve Dr. Özlem Türeci'yi huzurlarınızda şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum. Türkiye olarak yürüttüğümüz, 12'si Dünya Sağlık Örgütü listesinde bulunan 16 aşı çalışmasından birinde insan denemelerine başlanmasından da büyük memnuniyet duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

  Türkiye'nin öncülük ettiği çabalar neticesinde 2021'in Dünya Sağlık Örgütü tarafından 'Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı' ilan edildiğini hatırlatan Erdoğan, bu kapsamda, dünyanın dört bir yanında fedakarca görev yapan tüm sağlık çalışanlarına şükranlarını iletti.

  İnsani ve Sağlık Acil Durumlarına Hazırlıklılık Dünya Sağlık Örgütü-Coğrafi Ayrık Ofisi'nin de eylülde İstanbul'da açıldığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin, Dünya Sağlık Örgütü'nün çalışmalarına verdiği desteğin tezahürü olan ofisin, salgınla yürütülen çabaları güçlendireceğini söyledi.

  'Hassas grupların hakları korunmalı' uyarısı

  Erdoğan, güçlü tarım, gıda ve imalat sektörü, şehir hastaneleri, tecrübeli ve özverili sağlık çalışanları ile kuşatıcı sosyal güvenlik sisteminin, bu süreçte Türkiye'nin en önemli avantajları olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

  • "Tüm dünyada bu süreçten daha fazla etkilenen hassas gruplar vardır. Tedbirlerin kapsayıcı olması, hassas ve dezavantajlı grupların ihtiyaçlarına özen gösterilmesi elzemdir. Bunun bilinciyle, kadınların, çocukların, yaşlıların ve engellilerin haklarının korunmasına özel önem atfediyoruz.
  • Korumamız altındaki 3.6 milyon Suriyeli, ülkemizdeki sağlık hizmetlerinden, aynı vatandaşlarımız gibi yararlanabiliyor. Kovid-19 hastalığının bir süre daha bizimle olacağının farkındayız. Nitekim son haftalarda dünya genelinde vaka, hasta ve vefat sayılarında yaşanan tırmanış, bu gerçeği hepimize hatırlatmaktadır."

  Bu süreçte sadece salgınla değil, aynı zamanda artan İslam düşmanlığı, yabancı karşıtlığı ve ırkçılıkla da mücadele edilmesi gerektiğine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Malum, üyesi olduğumuz G20 platformu tarafından başlatılan 'Borç Erteleme Girişimi'ni başından beri destekledik. Sürdürülebilir tedarik zincirleri ve dağıtım ağları konusu dahil 'Yeni Normal'e geçişi teminen çalışmalarımızı hızlandırmak mecburiyetinde olduğumuzu da hatırlatmak isterim" dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Salgının bize hatırlattığı bir diğer husus da Birleşmiş Milletler sisteminin, günümüz tehdit ve ihtiyaçları ışığında reforma tabi tutulması gereğidir. Birleşmiş Milletler sisteminin daha etkin, demokratik, adil ve şeffaf hale getirilmesi için Genel Kurul'un güçlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Özel Oturum'un uluslararası toplumun salgına karşı yürüttüğü mücadeleye ivme kazandırmasını diliyorum"ifadelerini kullandı.


  https://tr.sputniknews.com/amp/turkiye/202012031043338724-erdogan-bu-zorlu-donemi-asabilmenin-anahtari-uluslararasi-is-birligi-ve-kuresel-dayanismadir


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >  |
  |
 • Bu konu hakkında 2 tane atasözü var.

  1-https://eksisozluk.com/ayrani-yok-icmeye-taht-i-revanla-gider-sicmaya--210358

  2-https://eksisozluk.com/sultanahmette-dilenip-ayasofyada-sadaka-vermek--992189
 • Ekonomik sıkıntı çeken bir ülke daha var Türkiye adında. Ona da yardım eder umarım Erdoğan: Salgın nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan bazı ülkelere bütçe desteği vermeye çalışıyoruz 

 • bu nasıl bir egodur yarabbim... Bizim bütçe açığı bazı ülkelerin geliri kadar ama hala hava atma peşinde...


  Iyice zıvanadan çıktılar, bu ne aymazliktir yahu. Millet işlerini açamıyor açlıkla savaşıyor. Bunlar milletin parasını babalarının parası gibi ona buna savuruyor. Merak ediyorum amaçları ne, Paramız çoksa vergileri düşürün madem. İşte böyle dine dayanan yönetimlerin olduğu ülkelerde sadece paranızı kaybetmekle kalmaz akıl sağlığınızı da kaybedersiniz.

 • Muhalefetin bu sözlere, dışarıya ve mültecilere yapılan bu yardımlara karşılık Trump'ın "ÖNCE AMERİKA!" sloganı gibi "ÖNCE TÜRKİYE!" sloganıyla cevap vermesi gerek.
  ÖNCE TÜRKİYE!!


  TÜRKİYE'NİN ZENGİNLİĞİNİ TÜRKLERE GERİ VERME VAKTİ GELDİ!!


  SURİYE SINIRINA DUVAR ÖRECEĞİM, DUVAR PARASINI ESAD'DAN ALACAĞIM!!


  Miting meydanları bu cümlelerle İNLETİLMELİ!  Erdoğan: Salgın nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan bazı ülkelere bütçe desteği vermeye çalışıyoruz
 • Bu millete müstehak 2ekmek alan aileler var yani bu ne lüks o 1 ekmegi alıp suriyelere bagıslamalı erdoğan akp secmeni biraz fedakarlık yapmalı.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • gayet güzel bir davranış. her türlü zorluğa rağmen, asla bizden ayrı olduğunu düşünmediğimiz ülkelere yapılan yardımların sevabı, destek verenlere yani bu millete yazılıyor inşaallah. ahiretde, ya bu kadar sevap bana nerden geldi diye şaşıracak olanlarla, ya bu günahın benle ne alakası var diye şaşırıp, onca günah bana neden yüklendi diyecek olanların da var olacağını genç nesillere aşılamak gerekiyor. gerçi y ve z kuşağı kendisine zehir aşılıyor ama azını da kurtarmayı başarmış olsak, yine iyidir. bu yardımlaşma bir gerekliliktir. bunun anlamını herkes bilemez. bilen bilir, bilemeyen de: ne işimiz var katarda, suriye'de, azer'de, libya'da, lübnan'da... der durur ve hayalinde sadece içine kapanık, türkiye sınırları içerisinde tek başına yaşayabileceğinin hayalini kurarak, başarılı olacağını düşünür ve bunu savunur. halbuki bir deyim vardır: bir elin nesi var, iki elin sesi var. yaa işte böyle..

 • quote:

  Orijinalden alıntı: iamburak

  Ekonomik sıkıntı çeken bir ülke daha var Türkiye adında. Ona da yardım eder umarım  

  Ona da Chp yardım etsin.


  Adam hangi ülkeye yetişsin. Allah Allah sanki Türkiye'nin başında Rte varmış gibi.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 2 hafta önce bu adam acı reçete falan demiyor muydu ?  cidden insanları aptal olarak görüyorlar.

 • ahmet kontuy kullanıcısına yanıt

  Kardişim benim yepisyeni ufuklar açtınErdoğan: Salgın nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan bazı ülkelere bütçe desteği vermeye çalışıyoruz 


  Suriye, Libya'daki diğer taraf biliyoruzki glu glu ve patates dinine tabii. Biz sevap işliyoruz onlar günah.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: ahmet kontuy

  gayet güzel bir davranış. her türlü zorluğa rağmen, asla bizden ayrı olduğunu düşünmediğimiz ülkelere yapılan yardımların sevabı, destek verenlere yani bu millete yazılıyor inşaallah. ahiretde, ya bu kadar sevap bana nerden geldi diye şaşıracak olanlarla, ya bu günahın benle ne alakası var diye şaşırıp, onca günah bana neden yüklendi diyecek olanların da var olacağını genç nesillere aşılamak gerekiyor. gerçi y ve z kuşağı kendisine zehir aşılıyor ama azını da kurtarmayı başarmış olsak, yine iyidir. bu yardımlaşma bir gerekliliktir. bunun anlamını herkes bilemez. bilen bilir, bilemeyen de: ne işimiz var katarda, suriye'de, azer'de, libya'da, lübnan'da... der durur ve hayalinde sadece içine kapanık, türkiye sınırları içerisinde tek başına yaşayabileceğinin hayalini kurarak, başarılı olacağını düşünür ve bunu savunur. halbuki bir deyim vardır: bir elin nesi var, iki elin sesi var. yaa işte böyle..

  Git yüzünü falan yıka. Kendine gel. Bu kadar uyuşamaz bir beyin. Saçmalamanın bir sınırı var. Bu ne rezillik? Ben kendimi bu hale düşürmezdim.

  Uyuşturucu hayatını mahvetmiş. Ha uyuşturucu değilse Daha da kotu bir durum.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.