Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Erdoğan Rejimi Zulmün Artsın Ki Tez Zeval Bulasın

0
Cevap
0
Favori
100
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Erdoğan Rejimi Zulmün Artsın Ki Tez Zeval Bulasın
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  755 Mesaj
  Erdoğan Rejimi’nin zıvanadan çıkarak topyekun hücuma geçmesi, binlerce yıllık Anadolu deyimini gündeme getiriyor: Zulmün Artsın Ki Tez Zeval Bulasın!

  Rejim, bir yandan, Kürt meselesini halletmek yerine direnen Kürtleri tankla topla yok etmeye çalışıyor.

  Diğer yandan, “Paraleller” diye lakap taktığı Hizmet Hareketi/Cemaat’e yakın özel teşebbüs ve medya organları başta olmak üzere, ne kadar demokratik muhalefet odağı varsa tamamen hukuk dışı yollarla yok etmeye çalışıyor. Bunda, kötü yönetilen kurumları düzeltmek amacıylahukukun devreye soktuğu kayyum müessesesini kullanıyor.

  Daha önce çok kârlı olan Bank Asya, Koza İpek Holding ve medya kuruluşları, şirketlerin bütçesinden on bin TL maaş verilen kayyumların yönetimine geçtikten sonra batırılma noktasına geldi. Satılmaları ve tasfiyeleri gündemde. Kayyumluk son olarak, Kayseri’nin en başarılı şirketler topluluğu Boydak Holding ve Türkiye’nin en fazla satan gazetesi Zaman’ı batırmak için görevlendirildi. Artık sırada Cumhuriyet gazetesi var.

  Erdoğan Rejimi’nin hukuk dışı saldırganlığı burada durmuyor. Fevkalade çok yönlü. CNN Türk’te büyük ilgiyle izlenen Her Şey ve daha iki program, kanal ürkütülerek kaldırtıldı. “Bu Suça Ortak Olmayacağız” bildirisini yayınlayan akademisyenlere, fazla kötü şöhretli olmak nedeniyle artık uygulanamaz olduğu düşünülen TCK Md. 301’den dava açılıyor. Haber yazmak yüzünden casuslukla suçlanan Can Dündar ve Erdem Gül’ün hak ihlaline uğradığı kararını veren Anayasa Mahkemesi, Erdoğan’ın “Karara uymuyorum, saygı da duymuyorum” demesinin ardındanakıl almaz bir biçimde Anayasa’yı ihlalle suçlanıyor. Muhbirlik, artık köklü bir müessese haline getirilmekte. 622 fezlekeli milletvekiline sahip TBMM’de HDP’nin 5 vekilinin fezlekesi gündeme alınmakta.

  Erdoğan Rejimi bu ve benzeri hukuksuzlukları birkaç güne sığdırdı.Topyekun hücumda. Bu basın açıklaması yayınlana kadar bu rezaletlere yenilerinin eklenmesi çok muhtemeldir.

  Sönmekte olan ateş bol duman salarmış. Erdoğan Rejimi bütün cephanesini cepheye sürüyor. Artık, Anadolu’nun binlerce yıllık deyimi hareket halindedir: Zulmün Artsın Ki Tez Zeval Bulasın.

  İMZA ATAN GAZETECİ VE AKADEMİSYENLER
  Abdülhamit Bilici, Ahmet Hulusi Kırım, Ahmet İsvan, Akın Birdal
  Ali Gökkaya, Aydın Engin, Ayten Bakır, Baskın Oran, BülentKeneş, Bülent Tekin, Cafer Solgun, Cengiz Aktar, DeryaYetişgen, Doğan Bermek, Doğan Özgüden, Emre Kocaoğlu, ErdalYıldırım, Ergün Babahan, Erhan Başyurt, Erkam TufanAytav, Fatma Dikmen, Fikret Başkaya, Gençay Gürsoy, Gün Zileli, Güngör Şenkal, Halil Savda, Hanna Beth-Sawoce, HasanCemal, Hasan Kaya, Hasan Lekesiz, Hasan Zeydan, HerkülMillas, Hüseyin Habip Taşkın, İbrahim Anlı, İbrahim Seven, İnciTuğsavul, İştar Gözaydın, Kadir Cangızbay, Kamil Aksoylu, KemalAkkurt, Mahmut Cantekin, Mahmut Konuk, MehmetDemirok, Mehmet Ördekçi, Mehmet Yılmaz, MustafaYetişgen, Oktay Etiman, Perihan Mağden, Raço Donef, RagıpZarakolu, Recep Maraşlı, Rıdvan Bilek, Sait Çetinoğlu, SemraSomersan, Sevgi Akarçeşme, Sidar Demir, Şahin Alpay, Temelİskit, Yasin Yetişgen, Zübeyde Bilget

  http://www.ensonhaber.com/sozde-aydinlardan-erdogana-yeni-bildiri-2016-03-06.html  |
  |
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
sohbet
Blogio
Paykasa
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
3,009
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.