Şimdi Ara

Erdoğan:'Yerli üretim(araba) yapamıyorsak dükkanı bırakıp kapatalım' (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
1
Favori
8.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: KortX

Muhalefet partisi gibi iktidar partisi bunlar. Bir değişik. Yakında 15 yıldır CHP yüzünden araba yapamadık derlerse şaşırmayalım.

Yok kardes 80 yil araba üretemedi. Son 15 yila özgü değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bane ne ya!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat204 -- 20 Mayıs 2017; 1:1:57 >
  • bu arabayı yapıp (yapmazlar ya)60-100 binliraya satmazlarsa adam değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Önder -- 20 Mayıs 2017; 1:37:39 >
  • niceworkisc N kullanıcısına yanıt
    15 yıldır iktidar olan da bu parti. O kadar sürede yerli birşey üretebilmiş mi acaba? Aksine, gıdada bile dışarı bağımlı olmaya başladık.

80 yıl içinde yerli malı arabamız da olmuştu ayrıca. Bu nasıl sallamaktır bilemedim.

Ayrıca 80 yıl üretemedi deyip, bu hükümeti aklaman da güzelmiş. 80 yıl boyunca gelen bütün hükümetleri savunduğumu falan sanıyorsun herhalde. Kafan güzelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KortX -- 20 Mayıs 2017; 2:41:30 >
  • biz boş boş tartışırken özbekistan bile araba yaptı cumhurbaşbakanımız.
  • quote:

15 yıldır iktidar olan da bu parti. O kadar sürede yerli birşey üretebilmiş mi acaba? Aksine, gıdada bile dışarı bağımlı olmaya başladık.

80 yıl içinde yerli malı arabamız da olmuştu ayrıca. Bu nasıl sallamaktır bilemedim.

Ayrıca 80 yıl üretemedi deyip, bu hükümeti aklaman da güzelmiş. 80 yıl boyunca gelen bütün hükümetleri savunduğumu falan sanıyorsun herhalde. Kafan güzelmiş.

Benimde 15 yillik hükümeti savunduğumu dusunuyosun heralde seninde kafan güzelmiş. Milli savunmada cok fazla yerlilestik. Bu sadece helikopter yapmak değil. Helikopterin parçalarının yapilmasi , silah tank vs vs. Kurtuluş savaşında uçak benzin deposu bulamadi bu memleket. Kıbrısa çıktığında bak bakalim bi ne zorluklar yaşamışsın. Seri araba üretilmiyor evet ancak gormedigin çünkü icinde olmadığın savunma sanayisinde cok ama cok buyuk yerlilesme oldu. 80 yilda 8.000 kilometre yol yapan ülke (sadece yol baska bi yatirim yok) 10 yilda 25.000 km yol yaptı. 5km yolun 1.000.000 fazla tuttuğunun altinida cizmek isterim. Suan butun polislere yerli tabanca veriliyor %100 yerli yapımı. Bunlar küçük tabancalar bunlarin buyugu fuzeler, tank vs vs tamamen yapılıyor. Hersey devletten degil insanlardanda beklemek lazm. Hangi araba markasini devlet yapıyor? Fiatin cok ama cok buyuk bir kısmı turkiyede yapilip baska ulkelere ithal ediliyor. Bunu yapanlar neden yerli arabaya yanasmioyr. Aksaray mersedes tir fabrikasi günlük 150 tir uretiyor. Bu ulkede araba uretiliyor ancak hic birinyerli degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• türkiyede bir otomobile ait tüm parçalar imal ediliyor. buna mikroçipler de dahil.
    hiçbiri en üst teknoloji veya kalite değil ama üretiliyor bir şekilde.

eğer devlet bunların bir markada birleşmesi için gerekli ortamı hazırlasaydı şimdiye kadar 1 değil 10 tane farklı otomobil markamız olurdu. bunlardan biride dünya çapında bilinir hale gelirdi.

ırakta türk malı gıdalar nasıl satılıyorsa türk malı arabalar da satılırdı.
    fakat hükümetimiz enerjisini başkanlık sistemine, stadyum inşaasına ve suriyeye ayırmakta.

toprağa ne su ne tohum veriyorlar ama sürekli sürmek istiyorlar.
    Nereye savunmuyorsun. Basbaya savunuyorsun işte. Yapılan yolları savunuyorsun koyu AKP'liler gibi. Yapılan tankı savunuyorsun ama motorunu Alman'ın yaptığını bilmiyorsun. Ya da bu hükümetin döneminde yapıldığını sandığın o Fırtına obüslerinin daha önceden zaten yapıldığını, yalnızca seri üretimlerinin bu hükümet döneminde yapıldığını bilmiyorsun.

Herşeyi devletten beklememek lazım diyorsun, ama bir yandan 80 yılda yapılanları şikayet ediyorsun. Şuna benziyor söylediklerin; ben AKP'li değilim ama bu hükümet çok iyi şeyler yapıyor.

Hayır efendim, bu hükümetin 15 yılda yaptığı en iyi şey kapalı alanda sigara yasağıdır. Bunun dışında çok fazla yanlış ve büyük hatalar yapmıştır. Özellikle dış siyaset ve ekonomi alanında ülkenin geldiği konumu görüyoruz.

• quote:

Nereye savunmuyorsun. Basbaya savunuyorsun işte. Yapılan yolları savunuyorsun koyu AKP'liler gibi. Yapılan tankı savunuyorsun ama motorunu Alman'ın yaptığını bilmiyorsun. Ya da bu hükümetin döneminde yapıldığını sandığın o Fırtına obüslerinin daha önceden zaten yapıldığını, yalnızca seri üretimlerinin bu hükümet döneminde yapıldığını bilmiyorsun.

Herşeyi devletten beklememek lazım diyorsun, ama bir yandan 80 yılda yapılanları şikayet ediyorsun. Şuna benziyor söylediklerin; ben AKP'li değilim ama bu hükümet çok iyi şeyler yapıyor.

Hayır efendim, bu hükümetin 15 yılda yaptığı en iyi şey kapalı alanda sigara yasağıdır. Bunun dışında çok fazla yanlış ve büyük hatalar yapmıştır. Özellikle dış siyaset ve ekonomi alanında ülkenin geldiği konumu görüyoruz.

Sen ben savunmuyorum diyorsun da ben savunmuyorum deyince mi basbaya oluyor? Durumu son 15 yila yikma diyorum millete yik diyorum son 100 yilda yasamis butun herkese yik diyorum. Millet arabayi son 15 yilda yapmaya baslamadi. Son 15 yılıda esas alarak butun liderlere yik diyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

quote:

Milli savunmada cok fazla yerlilestik. Bu sadece helikopter yapmak değil. Helikopterin parçalarının yapilmasi , silah tank vs vs. Kurtuluş savaşında uçak benzin deposu bulamadi bu memleket.

quote:

80 yilda 8.000 kilometre yol yapan ülke (sadece yol baska bi yatirim yok) 10 yilda 25.000 km yol yaptı. 5km yolun 1.000.000 fazla tuttuğunun altinida cizmek isterim. Suan butun polislere yerli tabanca veriliyor %100 yerli yapımı. Bunlar küçük tabancalar bunlarin buyugu fuzeler, tank vs vs tamamen yapılıyor.

Şu iki cümlen savunmanı gayet iyi örnekliyor.

Ben 80 yılı savunmam. Bu ülke kurulduğundan beri Atatürk gibi lider gelmedi. Bunu söylesen anlarım. Ama sen kalkıp bana üstteki saçma sapan örneklerle gelirsen ben sana elbette savunuyorsun derim.

Benim tek savunduğum ve değindiğim nokta gıdada dışa bağımlı olduğumuz (ki bununla ilgili bir sürü haber var kendin araştırabilirsin) ve zamanında Devrim adlı araba markamızın olması. Bunun üzerine gidilmemesi de elbette o dönemki hükümetlerin hatalarıdır. Hatalı yapımdan dolayı yarım bırakılmış bir projedir.

Ben sırf 15 yıla yıkmıyorum. Ama bana 80 yılı gösterip 15 yılı aklıyorsan kusura bakma da savunmuş oluyorsun.

Ayrıca geçmişte olan şeyi değiştiremeyiz. Ama şu anı ve geleceği belirleriz. O yüzden geçmiş övmenin ya da geçmişe söylenmenin bir anlamı yok.

• quote:

quote:

Milli savunmada cok fazla yerlilestik. Bu sadece helikopter yapmak değil. Helikopterin parçalarının yapilmasi , silah tank vs vs. Kurtuluş savaşında uçak benzin deposu bulamadi bu memleket.

quote:

80 yilda 8.000 kilometre yol yapan ülke (sadece yol baska bi yatirim yok) 10 yilda 25.000 km yol yaptı. 5km yolun 1.000.000 fazla tuttuğunun altinida cizmek isterim. Suan butun polislere yerli tabanca veriliyor %100 yerli yapımı. Bunlar küçük tabancalar bunlarin buyugu fuzeler, tank vs vs tamamen yapılıyor.

Şu iki cümlen savunmanı gayet iyi örnekliyor.

Ben 80 yılı savunmam. Bu ülke kurulduğundan beri Atatürk gibi lider gelmedi. Bunu söylesen anlarım. Ama sen kalkıp bana üstteki saçma sapan örneklerle gelirsen ben sana elbette savunuyorsun derim.

Benim tek savunduğum ve değindiğim nokta gıdada dışa bağımlı olduğumuz (ki bununla ilgili bir sürü haber var kendin araştırabilirsin) ve zamanında Devrim adlı araba markamızın olması. Bunun üzerine gidilmemesi de elbette o dönemki hükümetlerin hatalarıdır. Hatalı yapımdan dolayı yarım bırakılmış bir projedir.

Ben sırf 15 yıla yıkmıyorum. Ama bana 80 yılı gösterip 15 yılı aklıyorsan kusura bakma da savunmuş oluyorsun.

Ayrıca geçmişte olan şeyi değiştiremeyiz. Ama şu anı ve geleceği belirleriz. O yüzden geçmiş övmenin ya da geçmişe söylenmenin bir anlamı yok.

Yazmış olduğum şeyler develtimizin millestigine yonelik soylemler tabikide bundan gurur duyup anlatacağım. Kardeism 15 yıldır araba üretmiyorlar diyorsan yaptığı seyide söyleyeceksin. 100 yilda bunun hicbiri yapilmamis şükür yavas yavas yapılıyor. Ancak bunun yeterli olmadığını söylüyoruz. Burada bahsettigim 80 yil boyunda sadece 8000 km yapildi dedigim olay ülkede yapılan isi anlatmak icin. Yokaa bir ulkenin gelişmişliğini yol göstermez. Hepimiz istiyoruz üreten bir türkiye. Hic birimiz istemiyoruz ülkenin torpil uzerine kurulmasini

Yol yapmak mı marifet?

Altay Tankı %100 yerli dediniz, motor Almanya'ya ait.

Atak helikopteri tamamen yerli diyorsunuz motoru Amerikan.

Fiat'ın çok büyük kısmı Türkiye'de yapılıyor diyorsun. Fiat zaten İtalyanlara ait. Yine motoru onlar yapıyor.

Yani temel parçayı üretemedikten sonra yemişim o üretimi.

Bana yollarla, köprülerle gelme. O işte rant var. Rant işi değil, yatırım yapsınlar da o zaman tamam, bu adamlar birşey yapıyorlar diyelim.

%100 yerli üretim deyip millete de yalan söyleme.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.