Şimdi Ara

Erdoğan:'Yerli üretim(araba) yapamıyorsak dükkanı bırakıp kapatalım'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
1
Favori
8.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "ARABA ÇIKARAMIYORSAK, DÜKKANI KAPATALIM"
    Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobil üretimiyle ilgili iş adamları, "Dünya çapında bilinen markalara ihtiyacımız var. İşadamlarımızın bu konuda arkasındayız. Yerli otomobil konusunda adım atılmaması düşündürücü. TÜSİAD üyelerinden cesaretli adım bekliyoruz. Şu salondan babayiğit çıkmıyorsa dükkanı kapayalım." dedi.
    http://www.ensonhaber.com/erdoganin-tusiad-toplantisi-konusmasi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mark Valley -- 18 Mayıs 2017; 18:3:58 >

• kapayalim gitsin bencede elin saabi cadilacini yerli diye getirdiler ne uretim var ne fabrika kimse isin icine girmez tabi o kadar arge yapcak uretici ama parayi devlet goturcek kaporta yapilir her turlu 3 kaliteli motor var reno fiat pejo al motoru yap otv 0 alsin halk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reis yine veriyor ayarı helal olsun bu adamın yaptıklarının verdiği emeğin karşılığı ödenmez

• Türkiye'de kendini riske atabilecek işadamı var mı ? Bence yoktur.Mesela Sabancı'dan örnek ; adam kendini riske atmıyor almış elektrik ihalesini.Dağıtıyor elektiriği alıyor banko parasını.
    Peki Sabancı yerli araba yapamaz mı ? Bence yapar ama bu işin Riski var , harcadığı parayı çıkarabilir mi ? Yapsa bu aracı ihraç edebilir mi ?ihraç edemese bile en azından Türkiye'ye satayım dese en uygun fiyatlı araçlar olan Dacia falan gibi markalardan uygun satabilir mi ?
    Farklı bir teknoloji bulup ya kendisini aldırtıcak zorla ya çok uygun fiyata bir araç çıkarıp böyle aldırtıcak kendini.Devletin bu riske büyük ölçüde ortak olması lazım bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dartanyan96 -- 18 Mayıs 2017; 18:24:42 >
  • Erdoğan kendi partisine ayarı vermiş Yamalı cadillac'ı yerli oto diye yutturanlara gelsin.
  • Bu ne ya yeter Kılıçdaroğlu 15 senedir iktidardasın bi araba yapamadın.
  • Arabanin satis fiyati 30bin euro iken sen arabaya 50bin euro vergi ekleyip tuketiciye sunarsan bu ulkede kimse araba uretmez.Suya sabuna dokunmadan kar/zarar hesabina girmeden havadan 50bin euro kazanc varken gecelim bu isleri..

• Ürettiğin içinmi arabın geliş fiyatından 2 kat vergi koyuyorsun

• ee kapat git o zaman

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Estafurullah ne alakasi var ? Biz kalkariz ya siz oturun aaa suclu muhalefettir .

Yerli araba yapacaksin ama satacaksan eger bu araba Golf kalitesinde olup fiyat olarak yarisi olmalidir ki yerli araca yonelim olsun .

Yoksa araba yapmak zor degil ama bunu kar elde ederek yapman lazim yoksa kim niye yapsin ?

Su an otv oranlarina bakarsaniz eger devlet zaten araba uretmeden 2. Araba parasini kendi aliyor . Niye uretelim ki ?

• Ötv kalkmalı yada oranını indirmeli öncelikle

• Bu vergiler varken hic bir enayi cikip araba yapmaz.

Adam milyarlarca dolari riske edecek, kendisi 1 kazanirken devlet yattigi yerden en az 5 kazanacak. Ustelik bu yatirimci yatirdigi parayi ancak 5-10 yil arasinda geri kazanabilecek.

Simdi basitce dusunelim. Turgeve bagis yapip, rant kazanip bu ranttan yatirdigi parayi 1 yilda geri almak varken kim niye sanayiye otomobile yatirim yapsin? Enayi mi millet?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vergiden geçinen devlet mi?

• kapadın gidin kurtulalım bıktık.
  • dartanyan96 kullanıcısına yanıt
    Hocam Erdoğan açık açık diyor işte siz yapın ben her türlü desteği sağlayacağım diye perdenin arkasında başka şeyler dönüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkanİpek

Hocam Erdoğan açık açık diyor işte siz yapın ben her türlü desteği sağlayacağım diye perdenin arkasında başka şeyler dönüyor

Kac dogumlusun sen ? Yasini soyler misin bana ?

• quote:

Bence bir yapan çıkarsa bu işten kısa vadede değil uzun süreçte karı göze alıp giricek.
    Mesela şu Vestel ilk çıkardığı telefonları hatırlıyorum çok dandikti çakma Çin malı telefonlar gibiydiler.Geçen Vestel Mağazasına geçerken uğradım Vestel 5580 diye bir telefon yapmışlar 900 lira falandı sanırım telefonun tasarımı falan mükemmeldi bayağı kişide görüyorum artık Vestel telefonları.Telefon işini tutturdular , o tasarımı gördüm artık gerisi gelir diyorum.Huawei bundan 5 yıl önce tasarımları falan çöptü şimdi Dünya markası oldular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dartanyan96 -- 18 Mayıs 2017; 18:33:1 >
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    N'için ?

• quote:

N'için ?

Evet bu dunyayi yoneten gucler var siyonistler reptilyan irki kayip atlantistekiler tek boynuzlu atlar veya kim olursa olsun her seyi onlara atamazsin

Hadi bugun 2017 yilinda perde arkasinda biri var peki 1700 yilinda niye teknolojide gerideydin ?

Sebebi hazira konan ya birileri yonetiyor diyenler.

Senin devletin bu oranda vergi alirken sen enayi misin araba ureteceksin ?

Cumhurbaskani niye cikip yerli otomobilde hic vergi olmayacak maksimum fiyati 50 bin tl olacak ve kaliteli olacak demiyor ?

Neden ? Cunku bu ulkeyi vergi ulkesi yaptiniz siz bunu dedigi anda bu ulke batar .

Ozet : hayal kurma bu ulkede koklu sekilde degisim olmadigi surece elin almani gibi ucuza ve kaliteye sahip olamayacaksin

Senin vatandasin tofas serilerinde olmeye mahkum

• Ver mehteri ver mehteri.

Dogru demis, devlet devlet olsa bu kadar senedir birilerine destek olup cikartirlardi. Su Erdogan'i neden halk iktidara hic getirmiyorum anlamiyorum. Adamin bu tarz cok yerinde tespitleri oluyor. "Neden sunu yapmiyorsunuz, boyle yapsaniza" gibi net elestrileri oluyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.