Şimdi Ara

Erdoğan: Ne yapalım? 40 yaşında emekli mi olalım? 40 yaşında, 50 yaşında emekli mi olur? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
2
Favori
32.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tamam bende desteklemiyorum ama "Maaşı yetmediği için diğer maaşa başvurdu" gibi kelimeler ahlaksızca ve hiç etik değil lütfen kirli siyaset yapmayalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu ülkede ortalama 65 yıl yaşanıyor,sen 60 yaşında emekli yapınca mezarda emeklilik oluyor bu.hatta yeni işe girenler için 65 oldu,yani hiç bir zaman emekli olamayacaklar.boşuna prim ödüyor enayiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Bende 31 yaşındayım, emekliliğime 29 sene var. Siz nasıl 52'de emekli olabiliyorsunuz? Erkekte 60 - bayanda 58 değil miydi? Bizim yaşta olup 18'de sigortası başlayanlar için?
    ailesi 99 öncesi sigortalı göstermiştir çocuk oyuncu olarak.böylece mümkün.keşke benide gösterselermiş. 1ay ödemek bile yeterliydi,önemli olan giriş zamanı.
  • Tabi ki bu yaslarda emekli olunmamasi lazim. Ancak buradaki sorun 40 50 yasina gelmis, issiz kalmis insanlar var. Bu insanlara kimse is vermiyor. Kasiyer bile olamiyorlar. Bu insanlar napacaklar? Devlet olarak bu duruma cozum bulunmasi şart. Napacak bu adamlar?

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    hocam benim sigortam 2004 yılında başladı o sene sigortası başlayanlar için emeklilik yaşı 52 idi. ondan 1 sene sonra yaşı epey yükselttiler. dayımın dükkanında yazları çalışıyordum o da sigortamı başlatmıştı. babam ve dayımın yaptığı kıyak diyelim... bir de işim gereği erken emeklilik hakkım var yıpranma payından dolayı ancak öyle olduğunda emekli maaşı bağlanmıyor sadece emeklilik primi alabiliyorsun.
  • chp'li olarak eyt ve erken emekliliğe karşıyım. biliyor musunuz bilmiyorum ama o emekli maaşları ve sağlık giderleri tayyip'in değil bizim cebimizden çıkacak. tıpkı olabilecek bir kyk kredi affı gibi.
  • çözüm basit. kendi kendinizi emekli edeceksiniz. para biriktireceksiniz harcamayacaksınız. mümkünse evlenip çocuk yapmayacaksınız.
  • besttrr kullanıcısına yanıt
    Mesai saatleri ciddi denetim getirilebilir. Bu şekilde 12 saat çalışanlar 8 saat çalışacak 2kişinin 1 günde yaptığı işi 3 kişi yaparak iş imkanı sağlanabilir. İşçi maliyetleri artacağı için fiyatlarda artar tabi.

• Emeklilik yaşı 60-65 olsun diyenleri;
    Benim gibi 10 saat ayakta sıcak da gavur gibi soğuk da Antartika gibi olan fabrikaya davet ediyorum! Gelsinler bi görsünler bakim nasıl oluyormuş?

• 40 yaşında emekli olunmaz kardeşim. 43 yaşındayım ve daha çok çalışmam lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Alında bu gelecek için oldukça büyük bir sorun. Hem milyonlarca mülteci ülkemize yerleştirildi ve büyük ihtimalle gönderilmeyecekler hem de sayın Erdoğan 3 çocuk yapın, 4 çocuk yapın deyip emeklilik yaşına 65 yapıyor. Burada büyük bir çelişki var. Eğer 65 yaşında emekli olacaksan genç nüfusu azaltmamız gerekli. Eğer böyle devam ederse işsizliğin önüne geçmek mümkün olmayacak.
  • 2000 tl’ye 69 yaşına kadar emekli olalım.75’inde zaten öleceğiz.İş yok eğitim yok gelecek yok..

• Rte 46 yaşında emekli oldu! Bu akpliler hep kendine müslüman kendine iyi başkasına kötü!!!

• 75-80 yapsınlar ya sorun yok zaten çoğu kişi o yaşı göremiyecek bir çoğumuz dahil
  • Bunu oy vermeye giderken düşünseniz iyi olmazmı.20 yasşında çalışma hayatına girmiş bir birey bence 45 yada 50 yaşında emekli olmalı çünkü ömür denene bir gerçek var TÜRKİYEDE ortalama ömür kaç ? Şimdiki sistem emekli etmek üzerine değil kasayı beslemek üzerine
  • Bizden önceki nesili 20 30 yıl çalıştırdılar emekli yaptılar. Milyonlarca insanın emekli maaşını ödemek için bizi mezara sokuyorlar.
  • Çelik sektöründe çalişyorum adam eksik çalişyoruz sürekli mesai mesai verdikleri 3 kuruş bide çaliştigimiz yer agir sektör olarak geçmiyor arkadaşlarımdan ölen oldu sakat kalanda en iyisi bel boyun fitigi mekanikçi oldugumuz için işimiz agir birde gazlara isiya maruz kaliyoruz ben 60 yaşina kadar nasil çalişayim ben çalişmak istersem bile işveren çaliştirmaz maaşa gelince Afrikayi emekliliğe gelince Avrupayi örnek gösterirler

• En fazla 50 olmalı, 65 nedir.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.