Şimdi Ara

Erdoğan Kira Artışları ve Burslar Hakkında: 'Abartılacak Bir Sorun Yok, Elinize Dilinize Dursun Ya'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
4.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Erdoğan Kira Artışları ve Burslar Hakkında: 'Abartılacak Bir Sorun Yok, Elinize Dilinize Dursun Ya"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 76'ncı Genel Kurulu'na katılmak üzere Atatürk Havalimanı'ndan Amerika Birleşik Devletleri'ne hareketi öncesi açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan, kira ve gıda fiyatlarındaki artışlarla ilgili gelen soruya 'Suistimal varsa, takiple bu zulmün önüne geçeceğiz. Marketlerde ciddi fiyat farklılıklarıyla ilgili bizzat kendim de ilgileneceğim. Zincir marketlerdeki fiyat farklılıklarının üzerine gitmek suretiyle buralardaki ciddi fiyat farklılıklarını da süratle kaldıracağız. Özellikle yurt konusunda bir defa Türkiye'de biz bugüne kadar hiçbir iktidarın yapmadığı yatırımları yaptık' sözlerine yer verdi.

• Suistimal varsa bunun sorumlusu olan bakan arkadaşlarım bunları yakın takibe almak suretiyle bu zulmün önüne geçeceğiz. Gerekli bakan arkadaşlarımızın vesilesiyle bu konuda adım atacağız. 
    • Bizim atacağımız adım şu, zincir marketler başta olmak üzere tüm marketlerde bu denetimleri ciddi bir şekilde sürdürmek suretiyle fiyat farklılıklarının üzerine gitmek suretiyle ciddi fiyat farklılıklarını da süratle kaldıracağız. 
    • İnşallah ABD dönüşü de bizzat kendim de ilgilenmek suretiyle üzerine gideceğiz.

Erdoğan, fahiş kira artışına gösterilen tepkileri 'abartılı' buldu:

• Kılıçdaroğlu ile birlikte hareket eden medya grupları var. Onlar devamlı karalama kampanyasını sürdürüyorlar. Ne yaparsa yapsın kervan yürüyor. 
    • Hiçbir dönemde olmadığı kadar yalan atıyor ki bir sene içerisinde bu sorunu bitirecekmiş. 
    • Zaten böyle abartılacak bir sorun yok ki. Bizim üniversite öğrencilerine yönelik atılan adımlar hiçbir dönemde atılmış değil.

'Üniversite öğrencilerinin aldığı burs biz geldiğimizde 45 liracıktı.'

• Bu şehirleri dolaşıyorum ben nerede ne var yerinde gezerek görüyoruz. Bunların yalanlarına inanmak mümkün değil.
    • Üniversite öğrencilerinin aldığı burs biz geldiğimizde 45 liracıktı. 650 liraya çıktı nereden nereye geldi. 
    • Asistan seviyesinde olanlar neredeyse asgari ücrette bir ücret alıyorlar bu noktaya geldi. Fakat bunlar bunu görmek istemiyorlar görmeyecekler de. 
    • Harçlarla ilgili uzun yılların sorunuydu. Bu harçları kim kaldırdı, biz kaldırdık. Sizin döneminizin sorunu olan harçları biz unutmadık. Bunlar CHP döneminden gelen sorunlardı bunları biz kaldırdık.
    Erdoğan Kira Artışları ve Burslar Hakkında: 'Abartılacak Bir Sorun Yok, Elinize Dilinize Dursun Ya"Yaşasın Türkiyeyoutube
    Erdoğan: Biz göreve geldik, üniversite öğrencilerinin aldığı burs 45 liracıktı. Elinize dilinize dursun ya. Şu anda bunlar 650 liraya çıktı.
    https://www.youtube.com/watch?v=VpE7w7v6tgg

Kaynak:

Erdoğan Kira Artışları ve Burslar Hakkında: 'Abartılacak Bir Sorun Yok, Elinize Dilinize Dursun Ya"
    Erdoğan Kira Artışları ve Burslar Hakkında: 'Abartılacak Bir Sorun Yok, Elinize Dilinize Dursun Ya"onedio
    Erdoğan Kira Artışları ve Burslar Hakkında Konuştu: 'Abartılacak Bir Sorun Yok, Elinize Dilinize Dursun ya'
    https://onedio.com/haber/erdogan-kira-artislari-ve-burslar-hakkinda-konustu-abartilacak-bir-sorun-yok-elinize-dilinize-dursun-ya-1004296?ref=slider1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vommel -- 19 Eylül 2021; 15:20:15 >

• Resmen zir cahilsin :)

2001deki 30 dolar 2021de 70 dolardan cok cok daha degerli

eger 20 yildir abdde ev fiyatlari araba yemek fiyatlari en az 2-3e katlamadigini dusunuyorsan ve abde enflasyon yok zannediyorsan 😂 helal olsun,

dolar altın değil :)

Al sana kanit

2002 Big Mac fiyatı 2.39$

2010 Big Mac fiyatı 4.19$

2020: Big Mac fiyatı 7.89$

Kaynak:https://www.eatthis.com/big-mac-cost/
  • 45 liracıkla 650 lirayı karşılaştırması ekonomi biliyorum diyen birine çok yakışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu millete böyle dayilanilmaz sandiktan cok degisik tepkiler gelir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NumberOfPi

45 liracıkla 650 lirayı karşılaştırması ekonomi biliyorum diyen birine çok yakışıyor

Kendi seçmenlerine yönelik konuşuyor. Onlara 650>45 diyorsun, sadece buna bakar ölümüne destek moduna geçiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C99111CD4

Bu mesaj silindi.

Güzel kardeşim, o senin için değil, kendi seçmeni için konuşuyor. Biz daha cümlenin başındayken mantıksızlığını anlarken, o cümlenin tamamını 50 kerede dinletsen, 100 kerede açıklasan, 1000 kerede ispatlasan anlayamayacak bir kitle var. Yani o sana bana değil, hedef belli.

• Üniversite öğrencisi bizlerin tepkisi: tamam padişahım.

• 2001 kyk bursu 2 çeyrek altın
    2021 kyk bursu 0.8 çeyrek altın

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hem evlenin çocuk yapın diyor hem alın gücümüzü düşürüyor. Hep bizle dalga geçiyor zoruma giden bu.

• Kiraların bu kadar artmasının en büyük sebebi mültecilerdir.

• Zengin açın halinden anlamaz. Zamanında elit diye bahsettikleri kişiler arkasından konuşurken şimdi onlara bile rahmet okutuyorlar.

• yurt ücretleri ne kadar artmış onu da söylese bari.

45tk kyk kredisi olduğu yıllarda o parayla kaç adet ders kitabı alınabiliyordu şuan kaç tane alınabiliyor.

o vakitler yiyecek ve yemek ücretleri kaç tl idi şimdi kaç tl.

o vakitler kıyafet ücretleri kaç paraydı şimdi kaç para?

yahu adam gibi orta kalite bir ayakkabı bile olmuş 200tl. ha BİM nin sattığı 70tl lik ayakkabılarda mevcut ama 2 ay giymeye yırtırıp kopmazsa şanslısınız.

• 300-500bin $ peşinatla gemicikler alıp sonra onların kendini ödeyebileceği bir ekonomisi olup sadece bir yüzüğe sahip olan biri için doğru konuşuyor. Ben olsam da böyle derdim.

• İki tane cümle yeter zaten..

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • doğru söylüyor, o kadar mülteciden sonra yerine gelen parti de çözemez bu sorunu. Gülelim mi ağlayalım mı...

• Öğrenciye elinize dilinize dursun ne demektir ya..20 yıl öncesinin 45 lirasını bugünün 45 lirasıyla karşılaştırıp şu anda 650 lira veriyoruz demiyor mu bir de. O zaman o günün 45 lirası bu günün 4000 tl si yapıyor bu söyleme dayanarak..

• KYK bursu değil kredi ... Faizi geri ödenen para burs olmaz

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.