Şimdi Ara

Erdoğan: Kanalın Paralarını Söke Söke Sizden Alırlar (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
1
Favori
10.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi güzel tepki veriyoruz da. Millet bu açıklamayı bile bırak seçim gününü, iki gün sonra unutur. Neleri neleri unuttu bu millet..

6 gün aç kaldığına hayıflanıp, 7.gün karnı doyduğunda susan toplumdan bi cacık olmaz.

• Tamam da 128 milyar dolar nerede?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşi yapanların altı yaş olduğu için iş kolay. Biz salak mıyız? Parasını söke söke alırmıştı... Diğer pisliklerinden tutup çekersin. Bağlantılarını önüne koyarsın. Sonra da "şimdi güzel kardeşim, kredin kamu bankasından. Hem kredini üstleniyorum, hem mala çöküyor ve seni "kurtarıyorum" dersin. "Tıpış tıpış" verir malı.

Az önce devletleştirdin. Şimdi durabilirsin.

-------

Veya sonuna kadar gidersin. Diğer pisliklerinden yargılatır, herife milyar liralık vurgun faturası çıkarır, mala gene el koyarsın. Devleti soymaktan yargılanan şirket ve imza yetkilileri varken, şirket tahsilat gene yapabilir, ama tedbiren ödemeyi kesmeni sağlayacak bir ara karar elini rahatlatır. Şimdi, ödeme alamıyor, ama kredisi var. Hoppaa... Bir süre sonra kamu bankaları harekete geçip icra başlatır. Bingo...

---------

Sayın cumhurbaşkanımız bu insanların temiz olduğu varsayımı ile konuşuyor. Ama öyle bir dünya olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu iş adamları tertemiz, püripak olsalardı cumhurbaşkanımız haklıydı.

----------

Bu arada ben kanala karşı değilim. Bu konunun cahiliyim. Bu konuda, meselenin askeri, doğal, ticari, tüm boyutlarını inceleyecek hepsi alanında en iyisi olan uzmanlardan bir kurul kurarım. Onların kararına da saygı duyarım. Yap derlerse devam. Yapma derlerse dururum. Kara cahil olmadığım için, herşeyin en iyisini bildiğimi sanmam. İşin uzmanlarına sorarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: lightning70

Bu mesaj silindi.

Şehrin dibinde tarla aldım. 25 yıldır. İmar geçmedi. AYM'ye gideyim... Erdoğan: Kanalın Paralarını Söke Söke Sizden Alırlar olmaz değil mi?

Tarlayı alırken devletten imzalı söz aldın mı? Hükümetin sözlü iddiaları bir sözleşme yerine geçmez. Geçse idi, cumhurbaşkanımızın danışmanı olan jölelinin dolar hakkındaki öngörüsünü devletin taahhütü olarak ele alalım ve hep birlikte değer kaybı davası açalım devlete?

Ben dolarımı satıp TL alırken devletle sözleşme mi imzaladım "dolar kuru 4tl'yi geçerse farkın devlet tarafından ödenmesi..." Erdoğan: Kanalın Paralarını Söke Söke Sizden Alırlar yok... O zaman devleti bağlayan bir şey yok.

Hükümete inanıp hareket etti isen senin bileceğin iş. İş hayatı bu. Kazanmak da var, kaybetmek de... Elinde bir sözleşme yoksa durum bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Pek çok kişi kabul etmez ama gerçek şu ki, İngilizler İstanbul'a geldikleri gibi gitmediler.

Boynumuza tasmayı takıp gittiler. Yoksa ne alâka Londra Mahkemeleri?

Alıntıları Göster

Hocam siz galiba çok safsınız, ya da muhakeme yeteneğiniz yok.

Yani bu hükümetin başarısızlıkla ya da nedeni henüz belli olmayan bir sebeple bilerek yaptığı sözleşme detayını bile eskilere bağlamaya çalışıyorsunuz.

Bugün Türkiye'de yabancı bir sürü yatırımcı var, organize sanayi bölgelerinde vs. teşvikler de veriliyor. kimse kalkıp da londra mahkemesine gitmiyor.

RTE, hangi sebeple yabancı mahkemenin işin içine girdiğini söylemelidir, harcadığı para babasının değil. Çünkü kendisi bir yüzük bir kefenle yola çıkmıştı. Kendi beyanı buydu.

Boynuna tasmayı takan en azından ekonomik anlamda kimin olduğu belli, dövizle borçlanma - ABD enflasyonunu baz alma- 50 yıllık anlaşmalar - geçiş garantileri - hasta garantileri vs.

• yorumsuz

• Erdoğan: Kanalın Paralarını Söke Söke Sizden Alırlar
  • Ülkeyi nasıl bir kapana soktuğunu övünerek anlatıyor. Miller de alkışlıyor. Akıl fikir gerçekten yurt dışına çıkmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

daha dün ingiltere parayla covid aşısı yapıyor diye esip gürlüyordu. çok da dikkate almayın artık.

o şirketler havasını alır hükümet değiştiğinde.

İngilterede covid aşısı bedava sanırım ben arkadaşıma sordum para ödemedik dedi sağlık çalışına değil sadece bir firmada çalışıyor.

Öyle olsa söylerdi.

Ben türkiyedeki açıklamaları umursamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 29 Haziran 2021; 13:5:57 >
  • Naruto45 N kullanıcısına yanıt
    ABD de aşı olan herkese 50 dolar ödeme ve çekilişle 1milyon dolar kazanma şansı olduğunu söyledi, tvde geçen ay haberlerde...

• @lightning70
    Kim olduğum değil de kim olmadığımı söyleyebilirim. Bilgisi olmadan forumda laf sıçan, insanlara tehdit yağdıran, şimdi uza! gibi ergence şeyler yazan birisi değilim.
    Sen kimsin? Şaka şaka, umrumda değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalotalar -- 29 Haziran 2021; 21:44:3 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Size diyor öyle bir ihale bırakacağım ki, s.ke s.ke parasını ödeyeceksiniz.

• deserthawk D kullanıcısına yanıt
    Muhakeme yerinde çok şükür. Bu durumdan pek çok kişinin farkında olmadığını başta söyledim zaten.

RTE'nin kendi başına vereceği bir karar değildir o...

• konuda ismi geçen Deutsche Bank :bizden bir şey isteyen olmadı, demiş. söke söke almayı düşündükleri bir şeyi vermeyi düşünmemişler şimdilik.

• O ve Çevresi gidecekse ben payıma düşeni keyifle öderim ....

• o kanal yapılır ve parası ödenemezse, umarım birileri boğaz ile kanal arasındaki bölgeye, borçlar karşılığı çökmez

• Yeni gelen yönetim ödemeyebilir, diyelimki mahkemeler türkiyenin ödemesine hükmetti o zaman türkiye devletinin yazacağı cezaları nasıl kaldıracaklar? Ödenmeyeceğini anlayan şehir hastahaneleri yap işlet devret cileri kendi paylarına düşeni satmaya çabalıyorlar şuan. Bu konular üzerine iki değerli arkadaşımla birlikte yaptığım konuşmaya kulak kabartabilirsiniz.

• Sandığı getir, nasıl alıyorlar görürüz.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.