Şimdi Ara

Erdoğan: İşsizlik verileri üzücü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • TÜSİAD YİK toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, işsizliğin giderek artmasını 'üzücü' olarak değerlendirdi.

İşsizlik oranlarındaki artış

Rusya ile iyice iyileşen ilişkilerimizi, mevcut kazancımızın üzerine ilave ediyoruz. Büyüme hızımızı ihtiyacımız olan oranlara çıkarmak için bir dizi önlem aldık. Cazibe merkezleri projesiyle yatırımların hızla tamamlanmasını sağlıyoruz. Proje bazlı yatırım teşvik sistemini başlatarak Türkiye'nin enerji, teknoloji geleceğini garanti altına almaya çalışıyoruz. Bilhassa yüksek katma değerli ürünlerin ülkemizde üretilmesine önem veriyoruz. Bu projenin bir diğer kazanımı da öncelik verdiğimiz sektörlerde kendi devlerimizi ortaya çıkartacak olmasıdır. Enflasyonla mücadele her zaman olduğu gibi bugün de üzerinde hassasiyetle durduğumuz bir konudur. İşsizlik oranlarındaki artış son dönemin en üzüntü verici olumsuzluğu olmuştur. TOBB'un 7 Şubat'taki ekonomi şurasında bir istihdam seferberliği başlatmıştım. Bu kapsamda pek çok kişi ve kurumlar sözler verdiler. Bu sözlerin takibi için valilerimizi görevlendirdim. En kısa sürede bu valilerimizde görüşüp bu sözlerin ne kadar yerine getirildiğini teker teker soracağım. 

"Bankalarla anlaşamıyoruz"

Bütçe açığını ve cari açığı kontrol altında tutma politikamızı yeni dönemde de kararlılıkla sürdüreceğiz. Şahsen önem verdiğim bir diğer mesele de, özel sektörün en kolay şekilde finansmana ulaşmasını sağlamaktır. Maalesef bu konuda bankalarla anlaşamıyoruz. Faizlerin bu kadar yükseltildiği yerde girişimcilere ulaşmak kolay olmuyor. Türkiye'yi başarıya ulaştıracak bankaların faiz kazancı değil, girişimlerin artmasıdır. Sizlerden bu konuda destek bekliyorum. Sizlerin de katkısıyla bir ortak akılda buluşacağımıza inanıyorum. Sizleri ve yatırımlarınızı klasik bankacılık sistemiyle rekabet edecek önemli bir imkan olarak görüyoruz. Ekonomimiz, yatırımlarımız ve projelerimiz için bütün imkanları değerlendirmenin mücadelesi içindeyiz. Diğer ülkelerle oluşturduğumuz ekonomik iş birliği platformlarını geliştirmek için çabalıyoruz.
    http://www.yenicaggazetesi.com.tr/erdogan-issizlik-verileri-uzucu-163850h.htm

• Nalet olası kılışdar yüzünden hep.
  • "diger ulkelerle olusturdugumuz ekonomik isbirligi" derken hangi ulkeleri kastetti aceba ikidebir aramizin bozulup durdugu ulkeler mi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşaat sektörüne hız verin okuyan adam da iş bulsun inşaatlarda...
  • Yavv aslında %43le Başkansın artık, öncedende CB. Yani istersen işsizği düşürebilirsin. Hatırlatayım dedim. Böyle bir yetkin var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nüfüs artıyor,bence dogum kontrol uygulanmalı ülkenin her yerinde.

en azından saglam adımlar atılana kadar.
  • İşsizliği üzülerek bitireceğiz elhamdülillah.
  • Kılıştar 15 yıldır bu ülkenin başında işsizliği çözemedi. Ah benim milletim bir kere bile şans vermediniz Tayyip Erdoğana, tek yapabildiği üzülmek.

• Reis sen sıkma canını önceden iş bulunamazdı; şimdi iş beğendirilemiyor kimseye .

• Bu tayyip akıllı adam. Şimdi ben cumhurbaşkanıyken bu sonuçlar çıktı deyip partinin başına geçersem bu sorunlar ortadan kalkacak diyecek. Çom çomlarda hemen ikna olacak. Akıllı mı çakal mı orada kaldım.

• Özür dilerim suçlusu benim
  • quote:

Orijinalden alıntı: geranimo486

nüfüs artıyor,bence dogum kontrol uygulanmalı ülkenin her yerinde.

en azından saglam adımlar atılana kadar.

tek cocuk yapan bile devlete en az 20 bintl vergi vermeli bence 2 cocuk yapan 45 bin 3 cocuk yapan 100 bin baska turlu bu gereksiz nufusu azaltamayiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üzülmene gerek yok sayın cumhurbaşkanı biz senin yaptığın duble yollarla ve avm lerin dolan otoparklarına bakıp keyif sigaramızı yapıp osmanlı dizilreri izleyip gururla sokakta çekirdek çıtlatıp tesbih sallıyoruz ve mutluyuz reis
  • bunlar niye muhalefet moduna girdiler
    paralel evrenden mi geldiler nedir.
  • Erdoğan üzüntü konusunda haklı. Çünkü işsiz kaldın mı isyan eder oy vermezsin.

AKP'nin istediği, az işsizlik bol tavuk döner ve imamhatip.

Eşek beyni kolay yönetiliyor bunları yapınca.

23 milyon hayvan var bu ülkede kalite olarak iyi ayaklı
  • Yol yaptık işsizler yolda simit - su satsın..
  • Cehape ülkeyi ne hale getirdi

• Olur mu ya her 3 suriyeliden 3 u de is sahibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Torpil kamudan özele sıçradı. Kamuda yer kalmadı, şişti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.