Şimdi Ara

Erdoğan'ın boykot açıklamasının ardından Vestel hisseleri uçuşa geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
4.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün sabah saatlerinde yaptığı açıklama ile Vestel'in hisse değerinde ciddi bir artış meydana geldi. ''Onların iPhone'u varsa öbür tarafın da Samsung'u var. Kendi ülkemizde Venüs Vestel var.'' ifadesini kullanan Erdoğan, ABD'nin elektronik ürünlerine boykot uygulanacağını da dile getirdi. Erdoğan'ın, Apple'a alternatif olarak Vestel'i işaret etmesi şirketin hisse değerinin 9 TL'yi aşmasını sağladı.

9 TL değerini aştı 

Bugün borsaların açılmasıyla birlikte 8.69 TL'den işlem görmeye başlayan Vestel Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş. hisseleri, Erdoğan boykot açıklamasını yaparken 8.54 TL değerindeydi. Açıklamanın ardından şirket hisseleri hızla değer kazanmaya başladı. Gün içinde yüzde 8.5 civarında değer kazanan hisseler 9 TL değerinin üzerine çıktı. Hisse değerindeki bu artışla birlikte Vestel'in piyasa değeri 2.8 milyar TL'yi aştı.

Erdoğan'ın iPhone'a alternatif olarak gösterdiği Vestel'in Venus serisinden; Venus 5000 geçtiğimiz yıl aylık ortalama 9500 satış adedine ulaşırken Venus V3 5580 modeli ise aylık ortalama 17 bin adet satmıştı. Aynı süreçte Apple tarafında ise iPhone 6(32 GB) 75 bin adet, iPhone 7(32 GB) 47 bin adet, iPhone 6s (32 GB)  37 bin adet aylık ortalama satış rakamına ulaşmıştı.

• Vestelin tam olarak neresi yerli bana biri anlatabilirmi

Ekran-gorilla glass abd

İsletim sistemi-google android abd

İslemci-qualcomm snapdragon abd

Pil-abd

Adaptor -quick charge destekli oldugundan abd mali

Bir ram kaliyor oda abd uretimi olabilir bile

Bu telefonun tam olarak neresi yerli ben hala anlamadim yada geriye yerli yapilabilecek neresi kalmis
  • Apple dan yana bir dusme oldu mu ?

• Normal bir ülkede şu yapılan suç da şimdi neme lazım susayım içeri falan atarlar.

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    güne yükselerek başladı (2dk önce)
    https://www.marketwatch.com/investing/stock/aapl

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon sektorunde calisan daha iyi bilir telefoncular bu telefonlari satmak dahi istemiyor.. Telefonlar yuzde kaci geri donmus sorun cikardigi icin milletin akliyla alay etmesinler vestel çöptür telefon degil!

• Kendi telefonlarını satamayınca kaliteyi iyileştirmek yerine gidip diğer ithal telefonların vergisini artmasını isteyen bir firmadır hatırlatayım dedim. Gidin general mobile alın daha iyi

• Off offf off. Ya kardeşim offff ki ne offf. Offfff ta offf. Yani nereden başlasam ne desem bilemiyorum. En iyisi hiç girmeyeyim. Offff layıp bitireyim!!!!

• Muhafız. kullanıcısına yanıt
    Ya sende bu cevabimla ciddiye alip usenmeden bakmissin paylasmisin . Ya zaten biliyordum ve emin ol herkes tahmin etmistir de bir etkisi olmayacagina dair .

Tribune oynanma mevcut secmenlerini muhafaza etme ifadelerinden baska birsey degil.... Ama ise yariyor mi algisal olarak elbette evet :))
  • param olsa gider Chinese yuan'ına yatırırım çünkü tüm parçalar oradan geliyor :)

• iPhone suz yapamam. Elimde samsung ile milletin içine çıkamam. rezil olurum. Erdoğan istifa :)

• Artsa ne olacak? Vestel'den herkes şikayetçi, alanların çoğu mağdur oluyor.
  • Ortamlarda vestel apple'a alternatif dersin kim bilecek

Vestel'in kendi yazılımımı var acaba,stabil mi stabil olmalı bi kere

Neyse daha güzelini yapıp ihrac edecekmişiz hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redoracle -- 14 Ağustos 2018; 16:53:14 >
  • Dindar geçinen kılıçla dizi izleme potansiyeline sahip esnaf bir komşum var.

Dükkan camına kocaman, dolara inat zam yok yazmış.

Lafa gelince mangalda kül bırakmaz, akşam ayak üstü sohbet ettik biraz.

iPhone telefonunu çıkardı faceden boykot kampanyası başlattığını gösterip bize destek ver dedi.

Dedim destek vereyim vermesinede, sen önce bi kendinden başla dedim.

iPhone kullanıyorsun, face kullanıp boykot yapıyorsun, bunlar ABD malı. Pişkin pişkin iPhone'dan n'olacak ya dedi.

Biraz daha sıkıştırınca ya boşver siyaseti sana bişey danışacağım dedi.

Biraz dolarım vardı bozdum iyi kâr kaldı, Ford bayisinde ellerinde sadece bir tane corrier kalmış sence alayım mı dedi.

Eee o da ABD malı dedim, önce Ford türk malı falan saçmaladı, sonra yemin ediyorum aynen şöyle dedi, ya boşver ABD falan ben kendi menfaatime bakarım dedi.

Bunları niye yazdım bilmiyorum, herhalde içimi dökmek istedim, yoksa içime ata ata kanser olacağım.

• Vestel adlı firma Android olmadan bir hiç maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 14 Ağustos 2018; 16:55:39 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yerli malı yurdun malı. Herkes acaba onu kullanmalı mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millet kaçak yollarla iPhone alır da takoz Vestel almaz. Boş yere heveslenmesin Vestel.

Ayrıca boykot kısmı resmî websitesinden çıkarıldı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çıkartır eski samsung'u kullanırım yine Vestel venüs almam. Vestel'den bir kere tablet alma hatasında bulundum, onların çöplerini bir daha asla almam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amerika harici dolar rezervi en çok olan ülkeler hangisi ?

• Evet aynı konuşmada Samsung adını da verdi. Gidin Xiaomi alın. Beğeniyorsanız GM alın. işin özü Amerikan almayın!. Olayın mantığını kavrayamıyorsunuz işkembeden sallıyorsunuz.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.