Şimdi Ara

Erdoğan: Her Şey Huzura Kavuşmadan OHAL'i Kaldıramayız (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
2.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Scorpion28

quote:

Orijinalden alıntı: Tornado of Souls

turizmi doğrudan etkiliyor.arap bile gelmiyor artık.bizzat sektörde çalışan akrabalarımdan biliyorum.

Ülkenin her yeri arap doldu diye bangır bangır bağıranlar şimdi arap bile gelmiyor diye sitem mi ediyor?
    Hükümet siyaset mesleği gereği iki yüzlü anladık da. Vatandaş olarak size ne oluyor da iki yüzlülük yapıyorsunuz şimdi?

Arapların gelip gelmemesi umrumda değil.Hepsi birden yok olsalar göbek atarım.Araplar bile ohalin ne olduğunu bilip ülkeye gelmiyor.Şuraya odaklan araplar bile...Şimdi anlamışsındır umarım.

Millete ikiyüzlü diyeceğine, cahilliğini aşmak için kitap oku.

• Kadrolasma bitmeden kaldirmasinlar zaten boyle iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asau kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun.

Şu zeka seviyenizi gördükçe daha çok şükrediyorum.

• Tornado of Souls kullanıcısına yanıt
    Geç bu hikayeyi arap turist sayısı t.c tarihinde hiç olmadığı kadar yüksek seviyede. Ülkede ohal var fakat vatandaşı etkileyen bir durum yok, sıkı yönetim yok kısıtlama yok. Devlet bazı prosedürleri aşmak için kullanıyor bu durumu sadece.

Yok truzim etkileniyor filan hikaye. Truzim nası etkilenir biliyormusun Alman devleti bu kafayla, Rus devleti yaptırım kafasını sürdürürse etkilenir.

• Scorpion28 kullanıcısına yanıt
    Senin o gördüklerinin yarısı arapların çapulcusu.Harcama yapmayan kesim.Diğer yarısı da mülteciler Rusya krizinden sonra ki arap akını kesildi artık.Turizme katkı yapan araplar gelmiyor.Avrupaya gidiyorlar.Onların bile gözü açıldı.Biz hala 3 maymunu oynuyoruz.Sen de benim anlattıklarıma hikaye demeye devam et.Yakında otelciler isyan bayrağını açınca bu mesajı alıntılarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkD

2019'a kadar OHAL'in uzayacağını düşünüyorum.

E , tatlı geldi tabii.

2019 sonrası da malum , doğal ohal gibi bir şey.

Bu konu açılmadan önce aklıma bu gelmişti, bir yere yazacaktım, demek ki sadece ben öyle düşünmemişim.
  • Adam demis vatandas etkilenmiyor. Ac ohal'i oku. Dogru tabii makarna yiyip memleket eyiye gidiii diyenleri etkilemiyor cunku zaten bireysel haklarini kullanan insanlar degil ohal normal insanlro kisitliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kurunu yanında yaş yanacak ve bu doğal mı ?

Rivayet odur ki

Hz. Ali anlatıyor: “Bir gün Ömer’i, binekli olarak ve telaş içinde, hızlı hızlı giderken gördüm; “Ya emire’l-müminin nereye gidiyorsun?” diye sordum. “Devlete ait develerden biri kaçmış, onu aramaya gidiyorum” diye cevap verdi. O zaman ben: “İnan ki, senden sonra bu milleti idare edecek olanlara ağır bir yük bırakıyorsun! Herkes senin yaptığını yapamaz!” dedim. Bunun üzerine şöyle konuştu: “Hz. Muhammed aleyhissalatü vesselamı, hak peygamber olarak gönderen Allah’a yemin ederim ki, Fırat kenarında bir oğlak kaybolsa (yahut bir kurt bir koyunu kapsa) korkarım ki kıyamet gününde onun bile hesabı Ömer’den sorulur!”
    Tabi bu olay doğrumu bilmiyorum ama zaten burada önemli olan buradan çıkarılması gereken mesaj
    Yani
    Adalet terazisi bu kadar hassas olacak bir tane mazlumun ahını alamazsın

Fedakârlık diyorsun bu neyin fedakârlığı ? Onca yıl devletin milletin için çalış sonra seni kapının önüne koysunlar yok ya . herkes sana hain gözüyle baksın ki adamları bir suçla itham bile edemiyorlar. Bu mu fedakârlık ? Bu hakkının sonuna kadar yenilmesidir. Ayıp ayıp bunun yarın ahiretide var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shanks0 -- 19 Mayıs 2017; 19:21:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Shanks0

Kurunu yanında yaş yanacak ve bu doğal mı ?

Hz. Ali anlatıyor: “Bir gün Ömer’i, binekli olarak ve telaş içinde, hızlı hızlı giderken gördüm; “Ya emire’l-müminin nereye gidiyorsun?” diye sordum. “Devlete ait develerden biri kaçmış, onu aramaya gidiyorum” diye cevap verdi. O zaman ben: “İnan ki, senden sonra bu milleti idare edecek olanlara ağır bir yük bırakıyorsun! Herkes senin yaptığını yapamaz!” dedim. Bunun üzerine şöyle konuştu: “Hz. Muhammed aleyhissalatü vesselamı, hak peygamber olarak gönderen Allah’a yemin ederim ki, Fırat kenarında bir oğlak kaybolsa (yahut bir kurt bir koyunu kapsa) korkarım ki kıyamet gününde onun bile hesabı Ömer’den sorulur!”

Adalet terazisi bu kadar hassas olacak bir tane mazlumun ahını alamazsın

Fedakârlık diyorsun bu neyin fedakârlığı ? Onca yıl devletin milletin için çalış sonra seni kapının önüne koysunlar yok ya . herkes sana hain gözüyle baksın ki adamları bir suçla itham bile edemiyorlar. Bu mu fedakârlık ? Bu hakkının sonuna kadar yenilmesidir. Ayıp ayıp bunun yarın ahiretide var.

Su an ki araplar issiz ve suc işleyip suc oranini yukseltenler.Bizim bahsettigimiz ulkeye para harcayan araplar.Bunu da dusunemiyorsan bosuna muhalefet olma birader.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hannover 96

Adam demis vatandas etkilenmiyor. Ac ohal'i oku. Dogru tabii makarna yiyip memleket eyiye gidiii diyenleri etkilemiyor cunku zaten bireysel haklarini kullanan insanlar degil ohal normal insanlro kisitliyor.

Böyle diyenler kendileri dışındakileri, yani akpli olmayanları vatandaş olarak görmedikleri için kimseyi etkilemiyor diyorlar.

Bir de yandaş medya yapılan haksızlıkları, ohalin kişisel çıkar için kullanılmasını fetöyle alakası olmayan işlerin yapıldığını söylemiyor, anlatmıyor.

Bir kısmı da zaten ne olsa savunacak kesim. Savunmak için bahane lazım, "millete haksızlık yapılıyor ama bu iyi bir şey" diyemezler. Bu yüzden kimseyi etkilemediğini, etkilenenlerin fetöcü olduğunu söylüyorlar.
  • Ne arabından bahsediyorsun bu cevabının benim yazdığımla ne ilgisi var ?

• Ohal olduğunu ancak yarası olup gocunanlar hisseder.
    Normal vatandaşa olumsuz değil pozitif yansıması var. Umarım fetö ve tüm terör tehditleri yok oluncaya kadar ohal devam eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shanks0

Ne arabından bahsediyorsun bu cevabının benim yazdığımla ne ilgisi var ?

Ustte ki yazdigin mesaj alintilamak icin ugrasmadim.

• Erdoğan yanibiz gidene kadar ohal devam edecek demek istemiş.

• quote:

Biliyor muydunuz?‏ @BilseniziyiOlur 18 May
    @BilseniziyiOlur adlı kullanıcıya yanıt olarak

ABD'li Bilişim Uzmanı Walter McDaniel'in Bylock Raporu - 9

Bylock, Apple mağazasında 12 ülkede ilk 100, 47 ülkede ise ilk 500 arasına girdi
    5 yanıt 41 retweet 23 beğenme

ABD'li Bilişim Uzmanı Walter McDaniel'in Bylock Raporu - 8

Bylock; Google Play, Apple ve bir çok web sayfasında, herkese açık uygulamaydı.
    47 retweet 29 beğenme

ABD'li Bilişim Uzmanı Walter McDaniel'in Bylock Raporu - 7

Bylock'un kurulum dosyasına sadece belirli kişilerin ulaşabildiği iddaası yanlış
    32 retweet 20 beğenme

ABD'li Bilişim Uzmanı Walter McDaniel'in Bylock Raporu - 6

Ad-soyad ile arama ve ekleme zaten hiç bir uygulamada mümkün değil.
    32 retweet 18 beğenme

ABD'li Bilişim Uzmanı Walter McDaniel'in Bylock Raporu - 5

Kullanıcı/ID özelliği Bylock'un özel ve gizli uygulama olmadıgının ispatıdır.
    32 retweet 20 beğenme

ABD'li Bilişim Uzmanı Walter McDaniel'in Bylock Raporu - 4

Piyasadaki bir sürü haberleşme programında E2EE yani "asimetrik şifreleme" var.
    36 retweet 20 beğenme

ABD'li Bilişim Uzmanı Walter McDaniel'in Bylock Raporu - 3

Asimetrik şifreleme özelliği 1970'lerden beri var, Bylock'a özel bir durum değil
    2 yanıt 38 retweet 24 beğenme

ABD'li Bilişim Uzmanı Walter McDaniel'in Bylock Raporu - 2

Bylock piyasadaki bir çok haberleşme programından daha düşük güvenliğe sahiptir.
    41 retweet 27 beğenme

ABD'li Bilişim Uzmanı Walter McDaniel'in Bylock Raporu - 1

Bylock'un örgütsel ve gizli bir program iddasının teknik olarak anlamı yok.

Doğru mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

quote:

Orijinalden alıntı: Doblolu Esnaf

quote:

Orijinalden alıntı: asau

Türkiye'de OHAL varmış. Kim biliyor OHAL olduğunu veya normal yaşamda OHAL olduğuna dair hangi belirtiler var? Bunlar OHAL'ın ne olduğunu görmemişler daha. Merak eden Avrupaya bi uğrasın, OHAL'in ne olduğunu öğretsinler size..

Hiç bir şeyden haberin yok sürekli konuşuyorsun.

Daha az önce bimer den bir cevap geldi.

Herkesin anayasal hakkı olan bilgi edinme hakkı ve dilekçe hakkına dayanarak ihraçlarla ilgili bilgi ve belge talep etmiştik. (neticede bu iş mahkemeye gidecekse hangi bilgi, belge ve delillere dayanarak ihraç işlemi uyguladılar öğrenmek istedik) gelen cevap ohal Nedeniyle anayasal bir hak olan bilgi edinme hakkı da sınırlanmış bu yüzden bilgi veremiyorlarmış. Hayır mahkemeye gidelim diyoruz ohal diyor. İhraç KHK ile olduğundan o KHK yi anayasa mahkemesine götürelim diyoruz ohal diyor. KHK çıkardılar 2 ay içinde komisyon kuracağız dediler 5 ay geçti komisyon ortada yok. Kendi KHK larina kendileri bile uymuyorlar.

İdare bir işlem yapıyor gerekçe göstermiyor. (Hukuk devleti ilkesi ihlali) Gözünün üstünde kas var diye mi ihraç ettin? Elindeki bilgi belge ve delilleri sun, karşı taraf da savunmasını yapsın. (savunma hakkının ihlali) Ama bunlar hem bilgi ve belge saklıyorlar (çünkü yok) hem de ohal i uzatarak hukuki süreci işletmiyorlar. İhraç edilen kitlenin çok önemli bir kısmı yıllarca Feto ya karşı olup muhalefet olduğu bilinen kişiler. Hepsi değil ama çok önemli bir kesim böyle. AKP den tek Feto cü çıkamıyor yahu ise bakar mısınız?

Türkiye'de OHAL varmış. Kim biliyor OHAL olduğunu veya normal yaşamda OHAL olduğuna dair hangi belirtiler var?

mi demiştin? Buyur...

Türkiye'de şuan 140 bin kişi ihraç edildi aileleri ile beraber bir milyon kişi şuanda bu sürecin içinde. Bu insanlar maaş alamıyorlar, emekli ikramiyesi alamıyorlar, çocukları var okula gönderemiyorlar, üniversite okuyan çocuğu varsa kirasını ödeyemiyorlar, arabası varsa satmak zorunda kalıyorlar. Bak bir milyon kişi diyorum...

Normal yaşamı etkileyen ne var değil mi???

Hadi hukuk, kural, kanun tanımıyorsunuz, peki Kul hakkı nedir hiç haberiniz var mı?

Kul hakkı ile karşıma gelmeyin denilmiştir. Haksız yere terörist damgası vurduğunuz insanlar sizin gibileri çoktan Allah a havale etti. On seçim kazananız ne olur, ahirette kaybeden olacaksınız.

Boş boş konuşma, bana atar yapmak senin haddine değil, bu bir. Görüşünü belirt, benim özgürce yorum yapma hakkıma sakın karışma, sen sadece karşı tezlerine sun. İkincisi, benim ne yazdığımı doğru dürüst anlamadan maksat muhalefet olsun diye yorum yapma. Ben normal yaşamdan bahsediyorum. Normal yaşamda OHAL'in olduğunundan kimin haberi var? Toplumda normal yaşamda OHAL'in ne gibi bir kısıtlaması var? Her türlü özgürlüğü, her türlü normal hakkını kullanıyorsun, neyini kısıtlamışlar? Sen daha OHAL ne görmemişsin, umarım gerçek OHAL'in ne olduğunu görürsün bir gün.

Kamuda şöyle olmuş, böyle olmuş diyorsun da, OHAL olsa da olamasa da olabilecek idari kararların gelip buraya OHAL'in sonucuymuş gibi göstermek çok saçma. Elbette OHAL kapsamında alınan kararlar vardır, ama bunların art niyetli olduğunu iddia etmek iyi niyetli bir yaklaşım değil.

Devleti ele geçirmek için ve bir virüs gibi her yere yayılmış olan bir çeteyle mücadele etmek öyle kolay değil. Bu mücadele yaşın yanında kurunun yanması kadar doğal ne var? Milli iradeyi ele geçirmek isteyen dış düşmanların taşeron çetesine karşı verilen mücadelenin zorluğu yanında, sen gelmişsin buraya memur zihniyeti ile efendim maaş alamıyorlarmış, yok perişan olmuşlarmış, falan filan. Devletten daha mı önemli o saydıkların? devletin için fedakarlık yapamıyorsan orada işin ne?

CB'nin bugün TÜSİAD toplantısında yaptığı konuşmayı git izle. Orada senin gibi atarlanıp OHAL kalksın diyen BARONLARA yaptığı okkalı AYAR sana da verilmiş olur. Ağabalarınızın baronları orada RTE'nin çektiği OHAL ayarı konusunda nasıl sus pus olmuşken, seni ve senin gibileri ipleyen kim olur?

Yaşın yanında kuru da yanacak bundan daha doğal ne var dedikten sonra okumadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Scorpion28

Geç bu hikayeyi arap turist sayısı t.c tarihinde hiç olmadığı kadar yüksek seviyede. Ülkede ohal var fakat vatandaşı etkileyen bir durum yok, sıkı yönetim yok kısıtlama yok. Devlet bazı prosedürleri aşmak için kullanıyor bu durumu sadece.

Yok truzim etkileniyor filan hikaye. Truzim nası etkilenir biliyormusun Alman devleti bu kafayla, Rus devleti yaptırım kafasını sürdürürse etkilenir.

Arap turist sayısı asla yükselmedi hatta düşüyor. Sen sayıya göre değil orana göre konuştuğun için böyleydi önceden atıyorum ℅10 arap turist geliyorsa şimdi ℅40 geliyor demi? Bu yükselme demek değil. Ülkeye artık Arap dışında turistler neredeyse gelmediği için Arap turist oranı doğal olarak yükseldi.

Yani 1000 kişi turist geliyorsa bunlar 700 ingiliz 300'u arap olsun oran ℅30. Şimdi İngilizler az geliyo 200 tane gelsin yani 500 kişilik turist grubunda 200 İngiliz 300 arap oluyor, ℅60 Arap oranı çıktı. Bak Arap turist sayısı artmadı.

• Akp kafasindan aşırı sıkıldım. Bir tanesi farklı bir görüş sunamaz olmuş. Ama Erdoğanıda gerçekten tebrik ederim. Fetoşdan daha iyi hipnotize etmiş yandaşlarını :)))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne kadar muhalif varsa hepsini içeri almak adamın amaçı bu tek kontrol edemedigi ekonomik. Kriz.

• Akp lilerden farklı bir şey beklenmez. pek fikir sahibi olmuyorlar. Baştakiler ne derse onların fikride o. Ben neden bu insanlarla tartışmaya gireyim ki ? Mağdur onlar, ülkeyi yöneten onlar. Beni temsil etmiyorlar. Ne yapıyorlarsa yapsınlarz

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.