Şimdi Ara

Erdoğan: Gençlerimizin Lozan'ı incelemesi, birilerini rahatsız ediyor (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
4.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LittleThings

quote:

Orijinalden alıntı: Lilladass

quote:

Orijinalden alıntı: 1881

quote:

Siz Anıtkabir de takılmaya devam edin gerisini bize bırakın Aklınızın alamayacağı işleri biz yaparız. Sana bol peezlenmeler

Sizin kadar müslüman olmasak da mezarlarda içki içilmeyeceğini biliyoruz.

Tebrik ederim çok bilgilisin puta da tapılmaması gerektiğini biliyormuydun.

Bunun gibi mi?

Bu mesaja eklenen görseller:

Erdoğan: Gençlerimizin Lozan'ı incelemesi, birilerini rahatsız ediyor

Seri üretime geçmiş adamlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sevket861

Niçin karşı çıkıyorsunuz anlamıyorum.Adam 100 yıl önce mecburiyetten vermiş de olsak oralar bizim toprağımızdır diyor.
    Ve milletine 100 yıl önce lozanla tarihe gömülen , Bizim olanı kirli oyunlarla Bizden alınan veya zaruret olduğu için verilen yerlerin , Türk milletine "Amaan verdik gitti işte yea" diyerek 100 yıldır tarihin tozlu raflarında durarAk gündeme getirilmemesinden bahsetmiş.
    Cb haklı Musul Telafer Kerkük TÜRKTÜR

Örneğin Yahudi bankerlerden gece gündüz faizle para dilenen
    Ekonomiyi kayyuma kapitülasyona teslim edip boğaz kıyısını yalılar köşklerle dolduranlar da fazla tartışılmıyor. Osmanlı çöktü kaybetti toprakları uzatacak bir şey de yok. Sanki her gün bilim tarih tartışmaları oluyor da bu eksik kaldı.

Kayyum atanmış ekonomiyle hangi toprağı elinde tutabilirsin. Bulgar ermeni yunan arap hepsi başkaldırdı- osmanlı güçsüzdü kaybetti.
    Atatürk ve İsmet paşanın kurtuluş savaşında kaybettiği savaş mı var. Sevr ile cücüğe dönen bir devleti muhteşem bir coğrafyayı elinde tutacak şekilde imar ettiler bir de ulus yarattılar

Bugün bakıyorum da Atatürkün tepesinde günde 50 bomba patlamış Çanakkale olsun kurtuluş savaşı olsun

Son 15 Temmuz darbe girişiminde ayrımsız bütün siyasetçiler korkudan kaçacak delik aradılar. Hiçbirini göremedik meydanda üstelik koruma orduları olmasına rağmen- iktidarı muhalefeti

O adamlar başka adamlardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolf Larsen

quote:

Lozan neden şimdi gündem oldu ? Buradaki asıl mesaj batıyadır. Misak-ı Milli diye boşuna yırtınmıyor bu adam. Fırat kalkanı ve Musul operasyonları çok manidar. Hedef 2023 ... Başkanlığın ilk 5 yılı bitince Misak-ı milli mücadelemiz sonucuna ulaşır. Artık amacı olan bir Türkiye var.

Ekleme: 83 Musul değil eyalet Musul

Amacı olan Türkiye'yi hiç beğenmedim ben, Rusya'da bu kafada halk sürünürken saçma sapan şeyler peşinde koşuyor. Batı ülkeleri bu yüzden hep önümüzde olacak halkları mutlu ve zengin saçma sapan politik şeylerle teselli olmalarına gerek yok özgürler ve zenginler.

Özgürler ve zenginler , evet doğru. Biz prangalarımızdan kurtulduğumuz gün özgür ve zengin olacağız ama gülü koklamak için önce dikenler canını yakacak. Akşamdan sabaha düzeltilebilecek bir şey değil bu 150 yıllık bir oyun ve içten kuşatmadan bahsediyorum. İnşallah bizde o günleri göreceğiz.

• RTE ye cahil bilgisiz diyen en büyük cahildir adam zehir gibi zaten olmasa buralar kadar gelemezdi ülkenin %50 sini uyutuyor.

Müthiş bir hitap yeteneği var cumhurbaşkanında.

• Ooo haftalık reise hakaret konusu açılmış. Sibere bildirelim bu klavye komandolarını
  • cemsinan kullanıcısına yanıt
    Yazdığımı bi tekrar okur musun.Atatürkle Rte yi kıyaslamadım.
    Adam bi laf söylüyor " Yea ama cb şunu şöyle yapmıştı" Diyorlar.
    Adam lozandan konuşuyor başka bi yanlışını da söyleyip bu söylediğinin yanlış olduğu yazılıyor.
    Şunu yazarsanız anlarım"Rte birkaç yıl önce lozanı savunurken önce hezimet dedi , Sonra düzeltip zaruret dedi" Yanlış olan budur.Musulun verilmesi Zaruretin sonucudur..Tarihin tozlu raflarına kaldırılması da Siyasi Yetersizliğin eseri.
    Ortada yıllardır Irak diye bir devlet bile adeta kalmamasına rağmen Yıl olmuş 2016 lozan da lozan demesine ben de kızmıyor değilim.
    Yıllarca Abd projelerine alet olup Şimdi Bıçak kemiğe dayanınca , Aa aklım başıma geldi demek deli saçması bir şeydir.

• Gençlerimiz dediği cahil akkoyunlar mı?

• LittleThings kullanıcısına yanıt
    Bu kadar mı zoruna gidiyor o 50 rakamı

• quote:

Orijinalden alıntı: 4007

Bu kadar mı zoruna gidiyor o 50 rakamı

Bende o 50 rakamının içindeydim maalesef gecen secimde. Artık olanları adamların görüslerini anladıktan sonra daha da oy atmam onlara

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark_Knife

Bu konudaki mesajlar açık açık yobazlaşmış kişilerin tayyip düşmanlığını göstermeye yetiyor. Ne olursa olsun memnun olmayacak bu kesim geberip gitse de rahatlasak.

Fikir ve ideolojiler ölmez, gebermez.

Geberip gidecek olan sizin çakma peygamberiniz.
  • Lol'den ötesine kafası basmayan bir kısım gençliğimiz kendisini konuşturmuş yine. Hayatında 1 tane kitap okumamış, 2 cümleyi bir araya getiremeyen, nefretle kendisini var etmeye çalışan insan örneğisiniz.

Mesaj çoktan şikayet edilmiş, sizin gibi faşist, tek yönlü, aksi görüşlere tahammül edemeyen insanlar gitse biz rahatlasak keşke.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 20 Ekim 2016; 11:27:10 >
  • melinoz M kullanıcısına yanıt
    Tek bildiğiniz bu, eleştiri yeteneği ve bilginiz olmayınca, Kamal'da Kamal. Atatürk'e imanımız yok, inancımız var. Azıcık saygılı olmak çok zor ama dimi? Siz, size uzak olan her şeyden nefret eder ve hakaret edersiniz, cahillik bunu gerektirir çünkü. Ezbere konuşan sizsiniz, 2 kulaktan dolma bilgiyle Osmanlıcılık taslıyorsunuz.
    Şu tarz konulara girmeyeceğim diyorum, ama dayanamıyorum bazen.Nasıl bir toplumda yaşıyoruz. Kin ve nefretle beslenip, cahillikle fikir sunuyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 20 Ekim 2016; 11:32:43 >
  • haydarali34 kullanıcısına yanıt
    İroniye bak! "1923 psikolojisiyle hareket edemeyiz" diyor ama adamın kafası 600 sene geriden geliyor. Adamın tüm cümleleri mantıksız. Daha geçen sene lozan başarıdır diyen kişi şimdi neler diyor.
  • 15 yıl ülkeyi cemaate satan adam nası bu lafı der, bu millet nası alkışlar bu yaptığını o devirde yapsaydı Türkiye denen bişi kalmazdı. Tarih kitaplarında okutulması gereken gençlerin sorgulaması gereken senin de ülkeyi satmandır ki bir daha başımıza gelmesin. Ama tam tersi yapıyor yüzsüzlüğün bu kadarı. Vahdettin hayranı adamdan ne beklersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hexedemical -- 20 Ekim 2016; 12:14:55 >
  • Çok sevdiği dedelerinin;

1912 Uşi Anlaşmasıyla 12 Adalar Bölgesini kaybettiğini
    1912 1. Balkan Savaşı ile tüm balkanları, doğu trakyayı ve batı trakyadan Edirne ve Kırklareli dahil kaybettiğini
    Ancak;
    1913 2. Balkan Savaşı ile çıkan anlaşmazlıktan yararlanıp ancak Edirne ve Kırklareli'ni geri alabildiğini
    1914 - 1918 1. Dünya Savaşı ile Suriye ve Irak dahil Anadolu sınırlarına kadar olan tüm topraklarını, Kıbrıs ve Ege'de kalan irili ufaklı adalarla beraber Gökçeada Bozcaada dahil tüm adalarını kaybettiğini
    1920 sevr anlaşması ile İç Anadolu ve Orta Karadeniz dışındaki tüm topraklarını kaybedip, devletin tamamen yok edildiğini

Kurtuluş Mücadelesinin başlamasıyla son kalan dedesi Vahdetti'nin İngiliz gemisiyle kaçıp gittiğini bilmiyor.
    Kurtuluş Mücadelesini başlatan yayan ve yöneten ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ele geçirmiş olsaydı dedeleri kendi dedesi değil babasının bile kim olacağını bilmeyecekti.

Araştıran o gençlik nerede gerçekten ben de görmek isterim.

Ben sizin bile neden kamal dediginizi bildiginizden supheliyim, ki o sacma paragraftan bir sey anlasilmasini bekliyorsunuz:)
    Yazdigini tamamen okudum, kastiniz nedir soyler misiniz? Ama saldirmadan bilgiyle mantikli cumlelerle lutfen:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 20 Ekim 2016; 12:44:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asau

quote:

Orijinalden alıntı: LittleThings

quote:

Orijinalden alıntı: ladies and gentlemen

adam diyor ki 1914 yılında 2.5m km2 toprağımız lozan antlaşmasıyla 780.000'e düştü. bu adamın 1.dünya savaşının sonuçlarından haberi yok mu? kaybettiğimiz toprakları lozan da mı kaybettik? bu nasıl bir anlayış? ülkenin cumhurbaşkanına bak be.

Ve buna inanan yüzde 50

Devletlerin sadece gerçekçi söylemleri değil, psikolojik tatmin oluşturacak ideaları da olur. Misaki Milli sınırları bu ülkenin psikolojik tatmin sınırlarıdır. Ki zaten Atatürk de Misaki Milli sınırlarından fiili olarak mecburen vazgeçmiş olsa da idea olarak asla vazgeçmemiştir. Misaki Milli sınırları bir ideadır, gerçekleşme olasılığı olmasa bile.
    Yüzde 50 inanıyor diye güya dalga geçmişsin ama bence Türk olan neden inanmaz diye sorgulamalısın!

Şimdi o kafanı ideolojik kumdan çıkar da biraz etrafına bak. Yunanistan halkının %50si değil, Yunan olan herkes Megela İdeaya inanır. Kürtçü olan herkes Büyük Kürdistana inanır. Ermeni olan herkes Büyük Ermenistana inanır. Yahudi olan her insan Arzı Mevduda inanır. Ve bunu o ülkelerdedeki bilim adamları, siyasetçiler, santçılara kısacası herkes milli dava diye savunur! Ve hiç kimse bu ülküyü eleştirmez! Peki Türküm diyen insan neden Misaki Milliye inanmaz? Peki, bunların çoğu ütobik değil mi, belki evet belki hayır, ama mesele o değil. Anlamak için vatansever olman, milletini sevmen yeterli!

Yunan bu iki haritaya bakarak, milli bilincini canlı tutar!!!

Her vatansever Ermeni bu haritaya iman etmiştir!

Her İsraiili bu haritayı Ayet kabul eder!

Kendine Kürtçü diyen her Kürt bu haritayi gönlüne asmıştır!

Peki kendine Türk diyen bir insan bu haritadan neden sıkıntı duyar!

Neden çünkü kendi tarihimizi kendimize düşman gibi gostediler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bunların hocaları ...keske yunan galip gelseydi demedimi ..bu akcomar lara ne anlatıyorsun...

ülkeyi afganıstana cevirip ...sonra bska ulkeye iltica edecekler....

sonra orayıda b.k layacaklar ...sonra oradanda iltica edecekler....

vücütta aynı ıslemı yapan bir cok canlı vardı ...bunlara parazit mi denıyordu ..asalak mı...hatırlayamadım...

ama yararlı parazirt lerde vardı ....bunlar asalak
  • sunu izleyin ulkenın nereye gittigini gorun...

afganıstandada boyle basladı ...

iran dada boyle basladı...

http://tv.sarizeybekhaber.com.tr/video/4-bucuk-yasindaki-kizimiza-bakiniz-ne-okuttular-ey-buyuk-allahim-3869.html

kelimeleri ezberletmısler birde hayır işlediklerini zannediyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qedo -- 20 Ekim 2016; 13:51:57 >
    Ya masali birak ben soylerim ismini, sen once kmal derkenki kastini bir soyle:) Kendinde BILMIYORSUN neden dedigini, bu kadar basit. Soruma cevap ver sonra soru sorarsin. Azicik bilgi kirintisi ariyorum ama nerede:)

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.