Şimdi Ara

Erdoğan: 'Enflasyon faize bağlı, domatese değil.'

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
24
Cevap
0
Favori
1.102
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Erdoğan: 'Enflasyon faize bağlı, domatese değil.'
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7403 Mesaj
    Ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, MKYK’da yaptığı sunumda, Türkiye’nin taze kayısı ve haşhaş tohumu üretiminde dünyada ikinci, mercimek üretiminde dünyada üçüncü sırada yer aldığını anlattı. Yılmaz, “Domates üretiminde dünyada dördüncü, Avrupa’da birinci sıradayız. Tütün üretiminde Avrupa’da birinci sıradayız. Kuru üzüm, kuru incir, kuru kayısı üretiminde dünyada birinci sıradayız. Fındık, kiraz ve incir üretiminde dünyanın birincisiyiz” dedi.

Sunumda enflasyon ile ilgili de bilgi veren Yılmaz’ı dinleyen Erdoğan, faiz yüksek olduğu için enflasyonun düşmediğini söyledi. Erdoğan, “Enflasyonu domatese, ona buna bağlıyorsunuz, alakası yok. Enflasyon faize bağlı, domatese değil. Faiz yüksek olduğu için enflasyon düşmüyor. Faizi düşüremiyorsunuz” yorumunu yaptı.

http://www.hurriyet.com.tr/erdogandan-khk-yorumu-denetimden-kacmiyoruz-40742417

|
    |

• Yüzbaşı
    602 Mesaj
    Faiz lobisinin işi. Ah ulan dış güçler, ah ulan faiz lobisi.
    |
    |
    enflasyon erdogana bagli o nederse o cikiyor

Yav arkadaş insan her şeyi bilemez....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcwolf28 -- 21 Şubat 2018; 7:25:46 >
    |
    |
    Allah aşkına birisi gidip desin ki enflasyon cari açığa bağlı. Cari açık dövizin yükselmesine, dövizin yükselmesi yurt içi fiyatların yani enflasyonun artmasına, artan enflasyon da faiz oranlarının yükselmesine neden oluyor. Enflasyonun sebebi olan cari açık; domates, kayısı, fındık satarak kapatılamaz, teknolojik ürün ihracatı gerekir ki o da bizde yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spacenet -- 15 Şubat 2018; 22:42:58 >
    |
    |
    aslında doğru söylüyor, doğrudan olmasa da enflasyon ve faiz arasında ilişki vardır ama şu durumda faizlerin düşürülmesi sonucu oluşacak enflasyonu hesaplamayı ben dahil hiçbir baba yiğit istemez.
    |
    |

AMD Ryzen İşlemci Kullananlar Kulübü

AMD Ryzen 9 3950X @4.7Ghz / Asus x570 TUF / Corsair Vengeance LED 4x16GB 3200Mhz CL16 / PNY Tesla P100 AI GPU / Nvidia Titan Volta / EVGA 750W P2 80+ Platinum / Corsair 400C / Corsair H115i / Corsair ML140 x4 / Corsair RapidFire RGB / Corsair M65 Pro RGB / Corsair Void USB RGB / Corsair MM300 Medium / ASUS VG248QE 144Hz / Samsung Evo 970 1TB / Samsung Evo 840 120GB x2 / WD Green 1TB
  • Yüzbaşı
    504 Mesaj
    Benim de böyle seçmenim olsa ben de böyle küçümser, alay ederim tabi. Adamda suç yok seçmenine göre bir hitabı ve zeka aşağılayıcı konuşmaları var.
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Gecmis icinde gecerli mi? Yani simdi domates gibi urunlerin fiyatlariyla alakasi yoksa gecmiste de ayni sey olmaz mi? Sonucta enflasyon denen sey ayni. O zaman bu her sey bu faizlerle falan alakaliymis. O zaman ki hukumetlere "enflasyon boyle yuksek, insanlar urun alamiyor" diye bosuna yuklenilmis olmaz mi?

Bilmedigimden soruyorum.
    |
    |
    Diplomasında bir sıkıntı olduğu dediği bu cümleden belli.
    |
    |
    Asus VG248QE 144Hz//Amd Ryzen 3700x//Asus Tuf X570-Plus//Evga Rtx 2070 Super FTW 3 Ultra+//Corsair 16GB DDR4 3200Mhz//Corsair 960GB MP510 SSD //Western Digital Caviar Black 6GB//Thermaltake Toughpower Grand 1050W//Cooler Master Haf X 942//Logitech G710// Razer Lachesis
  • Yüzbaşı
    813 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Circassian81

Üretiminde 1. Olduğumuz şeylerim ithal şeylerden pahali olması :(

Evin çevresindeki marketlerde artık hep Kanada menşeili yeşil mercimek var, yerlinin yarı fiyatı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    erdoğan ekonomiden hiç anlamıyor o konuda hemfikir olabiliriz.ama hala anlıyormuş gibi ahkam kesmesini anlamıyorum.türkiye'de faizler 0 olsa bile enflasyon yüksek çıkar.maliyet enflasyonu azalırsa bu sefer talep enflasyonu zirve yapar. faizler düşükken konut fiyatları aşırı yükselmişti,şimdi faizler arttı konut fiyatları duraklama dönemine girdi piyasa gayet sakin.
    |
    |

Ve o balon elbet patlayacak patlayacakki vuracak kriz çok derinden etkileyecektir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    spacenet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

a) Ekonominin en basit durumlarından birini bilmiyor ve hatta bir türlü öğrenemiyor.
    b) Seçmenlerini kandırıyor.

@forumu
    @atmaca57
    |
    |
    Ama şu doğru çoğu şirket kredi ile ayakta faizler biraz daha artarsa sen seyreyle gümbürtüyü.
    |
    |

28 saniyeden itibaren izlersiniz artık ayarlayamadım
    |
    |
    unforgiven1127 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bir musaitte izleyecegim hocam cok gordum bu videoyu ama firsatim olmadi izlemek icin

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    eraglises kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    725 Mesaj
    Yaşa reis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat204 -- 28 Şubat 2018; 23:2:25 >
    |
    |
SEO
Canlı Tv izle
Media Sözlük
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,529
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.