Şimdi Ara

Erdoğan: Dolar düşecek göreceksiniz (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
3.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: spacenet

Ülkenin sorunu faiz değil, düşük ihracat ve cari açık, bir anlayamadılar şunu.
    kardeşim açsınlar paypal ı amazonda ebay da ihracat yapalım ülke şahlansın.
    valla ben Artvin de ne bulursam ebay a satışa koymak niyetindeyim ama ülke yöneticileri ihracat yapmama mani oluyor.
  • Tarih aralığı vermemiş dikkat ederseniz.Hangi tarihtekinden daha aşağı düşecek bilmiyoruz yani.Acaba hangisinden bahsediyor?

11.07.17 tcmb kur 3.63
    11.07.18 tcmb kur 4.75
  • Çıktığından fazlası düşecek mi o önemli. Yoksa dolar hergün 1-2 kuruş düşüp tekrar yükseliyor.
  • Trump'ın güçlü dolar ile FED'in faiz politikası ile alaka doların yükselişi.. Dolar dünya rezerv parası ve ABD hızla dolar çekiyor piyasalardan. Dolar bu sebeple yükseliyor. 2000'li yılların ortalarında ortalık dolardan geçilmiyordu, 2013'ten beri likitide akışını durdurdular. Ha bu politika ne zamana kadar böyle gider bilinmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

kardeşim açsınlar paypal ı amazonda ebay da ihracat yapalım ülke şahlansın.
    valla ben Artvin de ne bulursam ebay a satışa koymak niyetindeyim ama ülke yöneticileri ihracat yapmama mani oluyor.

Doğru diyorsun devletin bireysel ihracatı desteklemesi gerekli. Öyle aklıma esti yasakladım tavırlarıyla devlet yönetilmez. THY neredeyse her ülkeye uçuyor. THY ile PTT çok güzel bir sinerji oluşturabilir. PTT'nin THY ile işbirliği yapması ve devletin yurt dışı postaya sübvansiyon vermesi lazım. Hatta devlet dev konteyner gemileri yaptırıp ihracatçının mallarını ücretsiz taşımalı. Para gidecekse buralara gitmeli, 1 liralık köprü için halka 10 lira ödetmek devlet yönetmek değildir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hala faiz faiz deyip duruyorlar eğer faizi emirle düşürürseler doları tutamazlar, bunu kendileri de biliyordur. Eğer faizi düşüreceklerse dalgalı kurda kalmayacaklar demektir, bu durumda sabit kur kaçınılmaz olur. Sabit kur demek bir resmi devlet kuru bir de piyasadaki asıl kur olmak üzere iki kur düzeyinin oluşması demektir. Eğer bankada döviziniz varsa bunu çekmek istediğinizde banka size bu dövizi düşük olan resmi devlet kurundan TL'ye çevirip ödeyecektir, döviz olarak vermeyecektir. Bankada dövizi olanlar çok büyük kayıp yaşayacaktır. İnanmayanlar Venezuela'ya bakabilir, aynı dediğim durum yaşanıyor orada şu anda. Devlet 1 Dolar/10 Bolivar şeklinde kuru sabitlemiş ama gerçekte 1 Dolar/114712 Bolivar şu an. Bankada doları olan Venezuelalıların halini bir düşünün.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erdoğan: Dolar düşecek göreceksiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düşüyor mu reisim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vay be hem faizi hem dolari dusurecekler. Reis ekonomiyi yeniden yaziyor.

• OPTİMİST kullanıcısına yanıt
    Peki tl neden bircok para birimine karsi deger kaybediyor?

• Seçim meydanında bile 10 söylediği şeyin 7 si yalan olan birinin lafları. Ha, artık tat vermiyor. Bu yaptığı 12 ciltlik kitabın son sayfası, sıkıldık okumaktan. Okumayı bilmeyenler için 50 cilt olsa ne yazar.
  • ekranı ters çevirince gerçekten düşüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

Peki tl neden bircok para birimine karsi deger kaybediyor?
    Anahtar kelime aynı : Rezerv para ve Dolar. Doların rezerv para olmaktan çıkması veya daha adil daha kontrollü bir düzen kurulması lazım.
  • Ne zaman göreceğiz?
  • OPTİMİST kullanıcısına yanıt
    Turk piyasalarina guven, yabanci yatirimcinin ayrilmasi gibi durumlar onemsiz yani?

• Hep yükselir hiç düşmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

Turk piyasalarina guven, yabanci yatirimcinin ayrilmasi gibi durumlar onemsiz yani?
    Önemli ama esas belirleyici olan bunlar değil..
  • Benim doları euroyu yükseltiyor diye AKP'ye oy verdiğini söyleyen gurbetçi tanıdığım dün Erdoğan dolar düşecek deyince, gidip Türkiye'den gelen daire-dükkan kiralarını falan hemen dolara çevirmiş, 20000 dolar almış, şu an bu sabah da hemen satmış, 4000-5000 TL kâr etti 24 saatten az sürede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gabuk

Oyun sıkıntı değil. Alamancı dayı oğlu sürüsüyle oyun getirdi geçen. Hepsi de orijinal kutulu. Steam hesabını da devretti bana . Malzeme var da pişirerek tencere yok
    Cumartesi günü kasa aldım, 6200 e. Bugün iş yerine de aynısını alayım dedim 6700 tuttu. Al bekleme.
  • Eski krizler zamanı ülkede herşey dolara bağlı değildi. Yerli üretim vardı. Şimdi fasulyeye kadar herşey dolarla geliyor eskiye göre fark bu.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.