Şimdi Ara

Erdoğan: Dolar 3.50’un Altına Düşecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • - Hükümet ekonomiyi canlandırmak için teşvikler hazırladı. Dövizde bir gerileme oldu. Para, faiz politikalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Varlık Fonu büyük önem arz ediyor. Ama bazı malum kafaların, bu işlerden anlamadıkları için hazmedemediğini gördük. Bunlar geçmişte de Özal’ı anlayamıyordu. Şimdi dünyayla yarışan projeler yapıyoruz, aynı kafa bunlara da karşı çıkıyor. Bunları anlamakta zorlananlar Varlık Fonu’nu da anlayamıyor. Ne yaptı Varlık Fonu? Ciddi güç kattı Türkiye ekonomisine. Ama o kadar cahiller ki tutup bunun bir özelleştirme olduğunu iddia ediyorlar. Ne alakası var? Elden çıkarılan bir şey yok ki. Bunların hepsi karşı tarafa bir tür teminat. Varlık Fonu ayrıca ortaklığa da girebiliyor. İkili ortalıklar, üçüncü ülkelerle farklı ortaklıklar suretiyle gücünüze güç katıyorsunuz. Çeşitli imtiyazlar elde ediyorsunuz. Nitekim ilanı yapılır yapılmaz dolarda düşüş başladı. Ben inanıyorum ki 3.50’nin de altına düşecek. Niye? Türkiye’ye girdiler durmayacak, bunu göreceğiz. Dedim ya, Türkiye ekonomik açıdan hâlâ güvenli liman. Büyümede de inşallah öyle korkulacak bir durum olmayacak.

http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2260785-cumhurbaskani-erdogan-dolar-35in-altina-iner

• Cok gerilemis ya hakkaten 3.50 falan yakinda ameriga batmasa bari biraz turk lirasi verelim onlara. Daha dolar 2.80 ken ticaret odasi baskani bize dolari 2.60 dan verin zordayiz diyordu. Hesabini siz yapin. Millet fatura odeyemiyor bunlar daha hala 20 kurus kazandilar diye seviniyorlar.
  • Demek ki 3.40'ın altına düşmeyecek
  • dışarıdan gelen illegal sıcak para kısa vadeli çözümdür. uzun vadeli çözüm üretim üretim üretimdir. tabi ürettiklerini satabilmek için de etrafındaki ülkelerle kavgalı olmamak gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

dışarıdan gelen illegal sıcak para kısa vadeli çözümdür. uzun vadeli çözüm üretim üretim üretimdir. tabi ürettiklerini satabilmek için de etrafındaki ülkelerle kavgalı olmamak gerekir.

Üretimin olmazsa olmazı güvenilirliktir.Biliyorsun döviz ülkesiyiz biz,üretimde milli bir kalkınma yaşanana dek,bel kemiğimiz yabancı yatırımcı ve turizm sektörüdür.Yabancı piyasa bize güvenmez ise,hem borsada çökersin,hemde yatırımcı gelme konusunda.Maalesef ülkemizdeki yatırımcı altyapısı bozuldu.Yıllardır Türkiye yediği ambargolardan,krizlerden yeni kurtulmuştu ki,bataktan çıktık diyorduk ki,daha büyük bir batağa saplandık.Bu kez önümüzde ekonominin çökmesi yanında,çok büyük iki tehlike daha var,deprem ve savaş tehlikesi.Bunlarda olursa fatihayı okuyacak hoca,ülkenin naaşını gömecek belediye kalmaz.Çok dikkatli olmamız gereken ve stresli günlerden geçiyoruz,yabancı basında sürekli Türkiye ve değerli şirketleri adına kara bir propaganda yapılıyor,mesela THY gibi.Yine binlerce öğretmen,yargı mensubu,asker,polis,akademisyenin ohal khk ları ile ihraç edilmesini, yabancı basın çok iyi propaganda malzemesi olarak kullanıyor.Tüm bunlar yatırımcı endeksini düşürüyor.Acilen bir takım önlemler alınması gerekiyor,terör olaylarında da, ne yapacaksak bir an önce yapmamız lazım.Piyasa çok dalgalı,sayın cumhurbaşkanı bir konuşuyor,piyasa uçuyor.Terörle mücadelede,ekonomide,Suriye planında acilen Türkiye rotasını çizmeli ve derhal kurtulmalı bu süreçten.Tabi ki,ohal denilen süreçten de çıkmamız lazım.Arap paraları ile nereye kadar ?Elin şşeyi ile gerdeğe girilmez diye bir söz vardır,anlayana...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeeb12 -- 18 Şubat 2017; 10:42:52 >

• Ben bu konuda sadece 1.5 TL yi alkışlarım..Ciddi diyorum bu ülkede dolar 1.5 TL olsun gider oy veririm Akp'ye..
  • Demekki 4 kesin referandumdan sonra

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu sene 214 milyar dolar borç ödeyeceğiz, seneye de aynı şekilde. Bakalım o zaman dolar ne kadar olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prinergy

bu sene 214 milyar dolar borç ödeyeceğiz, seneye de aynı şekilde. Bakalım o zaman dolar ne kadar olacak.

varlık fonunu kefil gösterip dışardan kredi alacaklar.
  • buna sevinen akplidir. isterse 3 olsun, 1 dolar karşısında 3 lira az mı? 1.3-1.5 seviyelerine düşmedikçe sevinmem.
  • Vay be halimize bak 3.50 nin altına düşmesine sevineceğiz 3-4 sene önce 2 tl idi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

quote:

bu sene 214 milyar dolar borç ödeyeceğiz, seneye de aynı şekilde. Bakalım o zaman dolar ne kadar olacak.

osmanlının son dönemlerini yaşıyoruz adeta hasta adam olduk
  • Seneye bütçe açığı arttığında varlık fonunun iyi olup olmadığı anlaşılır.

• 3.45 ucuz mu yani simdi?

• quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

quote:

Hazine zaten o kredilere kefil oluyor. Sorun kefalet değil. Şirket hisseleri ve gayrımenkulleri değerinin altında okutup çarkı çevirmek. Bunu yaparken de sayıştay denetiminin dışında kalmak.
  • Sen başımızda ol yeter düşmese de olur.
  • Kirli para geliyormuş rürkiyete.ulan dünyanın kirli parası isviçrede aklanıyor.kimse bir şey diyor mu.türkiyeye 50-100 milyar dolar kara para geliyorsa isviçreye tirinyon dolarlar geliyor.dünyanın sesi çıkıyor mu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tonyukuk

buna sevinen akplidir. isterse 3 olsun, 1 dolar karşısında 3 lira az mı? 1.3-1.5 seviyelerine düşmedikçe sevinmem.

Bende arkadaş. Banane 1.20 li seviyelerde devr aldılar anca o seviyede saygı duyarım bunlara.

Hala 3 azmış gibi konuşuyorlar.

• Ölümü gösterip sıtmaya razı etme taktiği.
    Daha 6 ay önce 2.80 den 3.90'a çıkmış doların 3.50'ye ineceğine sevinmek mi lazım acaba.

Marketlerde ulaşımda yapılan %20-%30 zamlarda geri gelir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tonyukuk

buna sevinen akplidir. isterse 3 olsun, 1 dolar karşısında 3 lira az mı? 1.3-1.5 seviyelerine düşmedikçe sevinmem.

ozaman ihracatı kime yapacaksın?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.