Şimdi Ara

Erdoğan: Demokraside ve ekonomide Türkiye'ye sınıf atlattık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Erdoğan: Demokraside ve ekonomide Türkiye'ye sınıf atlattık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Hattori- -- 21 Mayıs 2019; 23:38:3 >

• 8500 dolar da adaletli değil. 10 kişi milyon dolarlar alırken yüzbinler asgari ücret ile çalışıyor.

4 kişilik ailede bir baba asgari ücret ile çalıştığını hesaplarsak 2100 TL desek 12 ayda 25200 TL yapar. 25200/4 = 6300 TL 6300 TL de 1100 dolar gibi birşey yapıyor. Hadi 4200 Tl giriyor desek eve o zaman da 2200 dolar yapar yıllık gelir kişi başı.

Yani 8500 dolar olması için 4 kişilik aile aylık 18 bin tl gibi birşey kazanması gerek ki bu rakama doktor olan aile bile zor yetişir Türkiye şartlarında.

Çocuk dahil kişi başı 4500 Tl kazanç halinde yıllık 8500 dolar gelir demek.

Maalesef içler acısı durumumuz...
  • 12.000 dolardan 8500 dolara düştü milli gelir. Borçla,aşırı nüfusla buraya gelindi. Para eşitte dağılmıyor. Ayda 800 dolar kazanan kaç kişi bar acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

12.000 dolardan 8500 dolara düştü milli gelir. Borçla,aşırı nüfusla buraya gelindi. Para eşitte dağılmıyor. Ayda 800 dolar kazanan kaç kişi bar acaba?
    Ülkenin çoğu ayda 330 doları zor görüyor, ne 800' ü
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

12.000 dolardan 8500 dolara düştü milli gelir. Borçla,aşırı nüfusla buraya gelindi. Para eşitte dağılmıyor. Ayda 800 dolar kazanan kaç kişi bar acaba?
    8500 dolar da adaletli değil. 10 kişi milyon dolarlar alırken yüzbinler asgari ücret ile çalışıyor.

4 kişilik ailede bir baba asgari ücret ile çalıştığını hesaplarsak 2100 TL desek 12 ayda 25200 TL yapar. 25200/4 = 6300 TL 6300 TL de 1100 dolar gibi birşey yapıyor. Hadi 4200 Tl giriyor desek eve o zaman da 2200 dolar yapar yıllık gelir kişi başı.

Yani 8500 dolar olması için 4 kişilik aile aylık 18 bin tl gibi birşey kazanması gerek ki bu rakama doktor olan aile bile zor yetişir Türkiye şartlarında.

Çocuk dahil kişi başı 4500 Tl kazanç halinde yıllık 8500 dolar gelir demek.

Maalesef içler acısı durumumuz...

• eksi büyümeden sonra eksi sınıf atlama.
  • Bunu demeye gelmiştim

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • biri reise aşağı ile yukarı yönün tarifini versin...
  • Peki Türkiye nin bundan haberi var mı

• Sınıf demedim kılıf dedim
  • Reyisssss, istatistik tablolarını sana baş aşağı gösteriyorlar, inanma..
  • Aşağı doğru atlamış olabilir miyiz acaba?
  • Iyi guzel dalga geciyoruz egleniyoruz falan ama reyiz bunlari sizin icin soylemiyor. Kendi kitlesi icin soyluyor bunu. Aksam Atv alacak bu goruntuleri, kerameti kendinden menkul birisini ya da en iyi ihtimalle yabanci dil sinavini gecemedigi icin sinav kaldirilsin diyen akademisyenlerden birisini koyacaklar yorumcu diye spikerin yanina. Ikisi cok guzel sekilde onaylayacak reyizin soylediklerini, akp kitlesi ise "reyiz ne kadar da dogru soyluyor, vatan hayinleri dis guclerle bir olmus ulkemizi parcalamaya calisiyor" diyerek saflari siklastiracak.

Reyiz bunlari kendi kitlesinin disindaki insanlar icin soylemiyor, uzerinize alinmaniza, yorum getirmenize, gercegi izah etmeye calismaniza gerek yok. Bosuna vakit kaybi.
  • Atlattık derken her gün köprüden atlayıp intihar edenleri mi kastediyor acaba?

• Ayran içtikçe toz pembe görüyorum dostum.

Ayran yasaklanmalı.

• Bakıyoruz herkes ileri gitmiş bizde farklı olmak için geriye gittik bu farkındalıklada sınıf atladık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Redeemertr kullanıcısına yanıt
    Sayısı belirsiz bazı işletmeler 1400TL maaş veriyor, 2050 yatıyor, 650TL geri EFT. Yani maaşı $230 olan cok kişi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Sayısı belirsiz bazı işletmeler 1400TL maaş veriyor, 2050 yatıyor, 650TL geri EFT. Yani maaşı $230 olan cok kişi var.
    hmm bu da ilginçmiş ama insanlar mecbur kalınca o koşullarda da çalışıyorlardır maalesef... Bu ülkenin sonu ne olacak bilmiyorum... Yazık günah.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.