Şimdi Ara

Erdoğan'dan şok Türkçülük açıklaması (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
495
Cevap
0
Favori
74.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
417 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Irk temelli siyaset Bizans oyunudur, sizi de bu oyuna gelmediğiniz için birinci elden tebrik etmek istedim. Demokrasi derler, iç savaştan kurtuluş reçetesi gibi bahsederler, tek yaptıkları size tereddüt yaymaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aman türk demeyin kürt kardeşim üzülür,suriyeli kardeşim ağlar,yahu birader ülkenin adı Türkiye,göstere göstere kürtçülük arapçılık yapılırken hiç mi Türkelere ne olur diye düşünen yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: oa.banner

Kardeş ben 3 dilde yazması kötü bir şey mi dedim? Kimse ülke bölünecek de demedi. Kuruntu lafı da geçmedi. Demografik yapıdan bahsettim, kimsenin bundan rahatsız olmadığını ilettim, sen neyin telaşındasın? Ayrıca bu andımız metni neden seni rahatsız ediyor. Doğru, çalışkan, ilkeli, küçüğünü seven, büyüğünü sayan bir öğrenci yemini neden seni geriyor? Afrika asıllı Fransızlar dünya kupasını kazandı, o adamlar ben Fransızım diyor. Adam isterse Kürt asıllı Türk der sanane. Rahat bırakın kardeşim insanları isteyen istediğini söylesin. Halka karışmayın, halkı germeyin. Bizim halkımız Malazgirt'ten beri Anadolu'da. Beraber yaşamayı, hoşgörüyü yöneticilerden de iyi bilirler, siyasilerden de iyi bilirler.
    Andımız metni geçen yüzyıl kalıntısı,ideolojik bir yansıma,öğrencilerin her sabah bunu okuması gereksiz diye düşünüyorum,savaşa falan girersem bu andımızı okurum heralde

O bahsettiğin Afrika asıllı fransızlar kendini yırtsa fransız olmayacak,sabaha kadar söylese ne olur.Sadece fransızlar onu asimile etmiş derim en fazla

Bu andımız milli bilinç oluştursa kimse bu ülkeden kaçmaya çalışmaz,bunun işe yaramadığı açıkça görülüyor.Milli bilinç böyle her sabah ant icirerek oluşturulmaz

Bu arada unutmadan ekleyeyim,dünyada küreselleşme denilen bir olgu var bundan yaklaşık 50 yıl sonra tek dünyaya doğru evrilecez,ırklar falan çoğunlukla karışacak daha doğrusu bu kavram etkisizleşecek ,milliyetçiliğin biteceğini falan düşünüyorum,bitmese bile etkisi minimuma indirgenecek,dinler de öyle şekilde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: highgen

Vay canına

Bir insan evladı ne kadar sacmalayabilir bunu da görmüş olduk

Türkler İslamin yayılmasında en öncü millettir halifelik makamını koruyan kendine alan yüzyıllarca İslam Adaletiyle hükmedendir müslüman Arap Türk farketmeden herkes İslâm alemine hizmetleri dokunmuştur bedevi isyankar mandacı Arap hintler hariç bunları ayrı tutmak gerekir ne kadar çarpık bir zihniyetin var ki Peygamber efendimiz sav in fetihle müjdeledigi İstanbulu fetheden komutana övgülerle hadislerinde bildirirken sen kalkmış kimin ki keskin muhabbeti yaparak seviyeni göstermişsin boşa vakit kaybısın

Alıntıları Göster
    Peygamberin Türk ırkını övdüğü algısını yaratmaya kalkma. Asıl çarpık zihniyet bu. Yok şu millet İslam'a hizmet etti, yok şu millet etmedi gibi ırkçı mantığın dinle ne alakası var. Fatih'in müslümanlığına, üstünlüğüne, şanına bir şey mi dedik, aksine onu yücelttim, övdüm. Hadis Türkleri mi övüyor, yoksa İstanbul'u fethedeni mi? Kuran'da ehli kitap Rumların putperest Persleri yeneceğini müjdeliyor. Ne yani şimdi Yunanlılar üstün millet de İranlılar alçak millet mi?

Müslüman her liderin kafirle savaşını överim, müslümanla yaptığı hiç bir savaşı din adına övmem
    Bunu din adına övene müslüman denmez.

Milletten gideceksek Türkler cehennemi boyladı demek. Mesela Müslüman olup da Kuran'ı yasaklayan, halifeliği kaldıran, Ezanı yerelleştiren Türklerden başka bir ırk var mı, ne yani şimdi Türkler İslam'a büyük zarar verdi mi diyecez.

Siyasi olgulara bakarak Türkleri din kılıfı altında yüceltmeye kalkmanın mantığı nedir?

Her yazdığım cümleyi kendi bağlamında değerlendir, eğip büküp çarpıtma..

Türklerin Araplardan daha üstün olduğu hatta diğer tüm müslüman ırklardan da üstün olduğunı iddia eden bir kafanın İslamla hiç alakası yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 25 Ekim 2018; 14:4:55 >

• Konuya yazanların büyük Bir kısmı Konya'dan ötesine geçmemiş anlaşılan.

Ball gibide yaparlar her horoz kendi memleketinde öter. Türkiye cumhuriyeti sınırları içinde Kürt memleketleri var arkadaşım dili geleneği görenegi farklı.

şimdi birileri 3 Gr lik aklı ile hükümet yanlısı sanmasın ama muhalefet diyince ülkenin partisinden çok ağız yapılıyor bu forumda.

• asau kullanıcısına yanıt
    Doğru Suudlar müslümandır. Onlar zaten Yemen göçmenlerini köle olarak görmez kendini üstün görmez. Neymiş anlattıklarım bilinen şeylermiş anlattıklarım gerçekler. Okuyabilirsin gerek yabancı kaynaklardan gerek Türklerden millete laf edip arap faşizmi yapmanda ayrı konu Arapların tarihi ortada anlatmama gerek yok yaptıkları yavşaklıklarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asau

Peygamberin Türk ırkını övdüğü algısını yaratmaya kalkma. Asıl çarpık zihniyet bu. Yok şu millet İslam'a hizmet etti, yok şu millet etmedi gibi ırkçı mantığın dinle ne alakası var. Fatih'in müslümanlığına, üstünlüğüne, şanına bir şey mi dedik, aksine onu yücelttim, övdüm. Hadis Türkleri mi övüyor, yoksa İstanbul'u fethedeni mi? Kuran'da ehli kitap Rumların putperest Persleri yeneceğini müjdeliyor. Ne yani şimdi Yunanlılar üstün millet de İranlılar alçak millet mi?

Müslüman her liderin kafirle savaşını överim, müslümanla yaptığı hiç bir savaşı din adına övmem
    Bunu din adına övene müslüman denmez.

Milletten gideceksek Türkler cehennemi boyladı demek. Mesela Müslüman olup da Kuran'ı yasaklayan, halifeliği kaldıran, Ezanı yerelleştiren Türklerden başka bir ırk var mı, ne yani şimdi Türkler İslam'a büyük zarar verdi mi diyecez.

Siyasi olgulara bakarak Türkleri din kılıfı altında yüceltmeye kalkmanın mantığı nedir?

Her yazdığım cümleyi kendi bağlamında değerlendir, eğip büküp çarpıtma..

Türklerin Araplardan daha üstün olduğu hatta diğer tüm müslüman ırklardan da üstün olduğunı iddia eden bir kafanın İslamla hiç alakası yoktur.

Alıntıları Göster
    İslam tarihinde hiçbir alim Araplığıyla bir yerlere gelmemiştir; çünkü tüm okumuşlar başka diyarlardan gelmiştir. Sizin bu Arap hayranlığınızın bir temeli yok. Dolayısıyla Arap bakışaçısıyla bakarsak zaten tarih yok.

Kimse kendine saygı beklemekle dinden çıkmaz, tam tersine hakkına sığınmış olur. Diyoruz ya bu bir hak. Hak olmasa biz de olmazdık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Osmanlı döneminde belirli süreler devam eden ve Abdülhamit döneminden itibaren daha da belirginleşen TÜRK ifadesi değersiz hor görülen bir insan grubunu temsil etmektedir. Millet kavramı içinde TÜRK kelimesi birşey ifade etmemektedir (Osmanlı ailesi mensubu olmak). Türkler köylü, alt sınıf kafası çalışmayan hor görülen, devlet kurumlarında tercih edilmeyen kişilerdir.

Cumhuriyetle beraber hor görülen bu insanlar eğitimle iş yaşantısı ile toplum hayatına katılıyor. Doğal olarakta antropologlar TÜRK nesli araştırmaya başlanıyor. Reşit Galip'e sallayan yukarıdaki arkadaşlar o dönemim çalışmalarının neden yapıldığından haberi yok. Avrupalılar o dönem TÜRK diye bir ırk yoktur varsa da batı medenyeti ile hiç alakası yoktur. Orta Asyayı temsil eden bir ırk grubudur diyolar. Yani bizden aşağılar alt insan ırkı bakışı. O dönem yapılan bu çalışmalar Avrupa medeniyeti ve insanların biyolojik yapısı ile Anadoluda yaşayan insanların (çoğu TÜRK) biyolojik yapısında bir fark olmadığını aynı grup insan türü olarak siyasette cevap vermeyi sağlıyor. Bu topraklarda Her grup insan atasını merak edip antropolojik çalışma yapabilir. Buda kimseyi ilgilendirmez.

Yeni kurulan TÜRKİYEDE herkes vatandaşlık bağı ile ülkeye bağlıdır. Buna da TÜRK denir. Atatürk bunu söylemiş zaten. Kimsenini diline ırkına bakılmadan. Zaten böyle bir durumda anayasa maddeleri kişilere gerekli cezayı veriyor. Siz andımızda TÜRKÜM demekle bu ülkenin vatandaşıyım diyorsunuz. Kimse atan deden Orta Asyadan geldi gelmedi onu sormuyor.

Reşit Galip yada başkalarına sallayan kişiler İstiklal marşında bahsedilen "Irkıma" kelimesinden biz peki neyi anlıyacağız. Burdaki ırk bizi yani Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarını yani TÜRK leri (Irk dan bağımsız herkes) temsil ediyor.

Ülkeye TÜRKİYE ismini ATATÜRK vermedi. Batılı ülkeler yaptıkları devlet yazışmalarında ve Anadolununu işgalinde bölünmesinde burada genel yoğunluk TÜRK'ler yaşadığı için TÜRKİYE ismini onlar kullanıyor. Bütün yazışmalarda ve metinlerde bu var. Türkiye Devleti diyen onlar. Kurtuluş savaşı dönemi ve Mondros dönemi boyunca hep böyle. (Türkiye Devleti diyen onlar).Devletin ismini düşünmek gibi birşeyi de o zaman kimse düşünmemiş (memlekette yemeye ekmek yokken)

Kurtuluş savaşı ve sonrasında aşırı Türkçü düşünenler yok mu var. Enver Paşa örneği. Zararının ne olduğunu da herkes biliyor. Türkçülük Turancılık gibi konular o dönem inananlar olsa da dünyada gerçeğinde Atatürk böyle düşünmüyor. Ama Türklerin atası kim, nereden geldi gibi Türklüğü bilimsel olarak araştırıp tez konusu yapma yazılı hale getirme konusunda çok çalışıyor. (Sümerler ve daha önceki medeniyetlerin Türklüğü yada başka ülkelerin Türk ırkından geldiği gibi). Bunlarda bilimsel olarak araştırılsın. TÜRK olan arkadaşlar atası dedesi kim bilsin. Başka ırktanım diyenlerde araştırıp bulabilir. Yazılı hale getirebilir. Ama ben bu ırktanım seni yaşatmam dedimi devlet anayasası ile bunu engellemeli. Hitlerin ve o dönem Avrupanın üstün ırk olduğunu iddia ettiği bir dönemde bu tür çalışmalar da normal karşılanmalı. Adam sen alt ırksın dediğinde hayır demen için araştırma ve yazılı kaynak sunabilmen lazım

Bu ülkede Türkler çoğunlukta olabilir. Diğer insanlar ırk olarak görüyorsa kendini sayısal olarak az olabilirsiniz. Ama bu ülkenin vatandaşı olduğunuz için biz size TÜRK diyoruz. Almanya da olsaydınız Alman sınız denecekti. Durum sadece bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktoprakbaris -- 25 Ekim 2018; 16:13:1 >

• berk768 kullanıcısına yanıt
    Olaya AKP veya fanatik AKP karsitligi ile degil de . And kulturu gunumuzde hangi gelismis ulkelerde vardir ?
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Nagehan Alçı da böyle bir başlık atmış, ne tesadüftür ki, sonrasında verdiği olmadığı örnek de nedendir bilinmez kan davasına dönüşmüş İngiltere-İrlanda barbarlık maçı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Nagehan Alçı da böyle bir başlık atmış, ne tesadüftür ki, sonrasında verdiği olmadığı örnek de nedendir bilinmez kan davasına dönüşmüş İngiltere-İrlanda barbarlık maçı...
    Anlamadim. Biraz daha detay ...
  • Eğer Almanya'da yaşayan bir Türk olsam ve Her sabah Almanım doğruyum çalışkanım diye bir ant okutsalar SEVE SEVE okurum. Eğitim sağlık her türlü altyapı ihtiyacımı Almanya devleti karşılıyor çünkü. adı üstünde ALMAN-YA, Alman ülkesi. Ben Almanyada yaşayan bir Türk'üm ama ALMAN vatandaşıyım. ALMANYA'nın geleceği için diğer alman vatandaşları ile işbirliği içinde çalışmak benim için bir onurdur. Çünkü Almanya'da yaşıyoruz Almanya'nın ekmeğini yiyoruz. Almanya'da oluşturulan altyapıyı kullanıyoruz ve bunu çocuklarımıza miras bırakmak için her birimiz Alman vatandaşları olarak Almanya için çalışıyoruz.

Türkiyede adı üstünde TÜRK-iye Türklerin ülkesi aynı ALMAN-ya gibi. Azeri,terekeme,laz,çerkez,kürt zamanında atalarımız TÜRK-iye adı altında birleşmeyi uygun görmüşler. 100 yıl sonra kime ne oluyor? kime ne batıyor? Ben batanı söyleyeyim. Andımızın sonundaki Ey Büyük Atatürk! cümlesi tüm bunların problemi. Ama problem sanki ırkçılıkmış gibi gösteriyorlar. Atatürk'e dil uzatmaya cesaret edemiyorlar çünkü.

Belki andımızın Atatürk kısmı tartışılır ancak tartışırken şunu da düşünmek gerekir ki Atatürk bir ülkeden öylesine gelip geçmiş tarih kitaplarına girmiş bir lider değildir. Osmanlı devletinden günümüzde halen içinde yaşadığımız Cumhuriyeti kuran, kuruluş aşamasına kadar siyasi,askeri her türlü mücadelenin içinde bizzat bulunmuş ve bu cumhuriyetin temellerini elleri ile atmış hem askeri hem siyasi bir liderdir. Kısacası Atatürk demek Türkiye Cumhuriyeti demek ile eş değerdir. Dünya'da eşine çok zor rastlanılan bir durum bu. Böyle bir durumda Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde okullarda andımızın okutulması çok doğaldır ve hiç bir şekilde diğer ülkeler ile karşılaştırılması ve ırkçılık gibi benzetmeler yapılması mümkün değildir.

İşin ilginç yanı Türk kelimesinden gocunanlar 600 sene boyunca bir ailenin soyadı altında yaşadıklarının farkında değiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t4hr1 -- 25 Ekim 2018; 17:42:7 >

• Senin Bizim Bu Ülkenin Cumhurbaşkanı İle Ne Alıp veremediğin Var... Saygı Duyacaksın Arkadaş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

İslam tarihinde hiçbir alim Araplığıyla bir yerlere gelmemiştir; çünkü tüm okumuşlar başka diyarlardan gelmiştir. Sizin bu Arap hayranlığınızın bir temeli yok. Dolayısıyla Arap bakışaçısıyla bakarsak zaten tarih yok.

Kimse kendine saygı beklemekle dinden çıkmaz, tam tersine hakkına sığınmış olur. Diyoruz ya bu bir hak. Hak olmasa biz de olmazdık.

Alıntıları Göster
    Senin kafan galiba Türk ırkçılığı hayranı olduğu için herkesi başka ırkların hayranı olduğunu iddia ediyorsun.

Ben Arap hayranı da değilim, Türk hayranı da değilim.

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Dinime küfreden Müslüman olsa diyorum. Andımız ırkçılık, karının çok olağan akışta anlattığı ne? Papatya toplama, piknik yapma müsabakası mı? Bildiğin gerilla kontrgerilla müsabakası güzellemesi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Başpiskopos

Bu ülkede 50 milyon Türk varken 25 milyon Kürt var...BU KÜRTLER MECBUR MU SENİN TÜRKÇÜLÜK ANDINI OKUMAYA...Burası Türkiye ve bu ülkede yaşayanlarda Türkiye Halklarıdır.
    25 Milyon Kürt mü ?

Burası Türkiye ve bu ülkede yaşayanda TÜRK halkıdır.Türkiye halkı sizin gibi bölücülerin uydurduğu vatanı bölme işleminin temeli olarak bölücülüğü halka empoze etmeye çalışmasıdır.Beğenmiyorsanız aşağıda Suriye ırak var yallah oraya.Türkiye adı üstünde ne demek ? Türk-iye Türklerin sahip olduğu vatan demek.neyin kafasını yaşıyosunuz siz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uchiha-İtachi -- 25 Ekim 2018; 18:12:29 >
  • Uchiha-İtachi kullanıcısına yanıt
    Evet 25 milyon Kürt yaşıyor bu Ülkede...Taraf tutmuyorum ve bu Ülke sadece Türklerin değil aynı zamanda burada yaşayan Envai Çeşit milletinde Vatanıdır...IRKÇILIK YAPMA...Bu ülkenin Cumhurbaşkanı bile Kürtleri vatandaş kabul etmişken, Sen kimsin ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Türkiye sadece Türklerin vatanı değildir...Türk vatandaşı olmuş her çeşit Milletinde vatanıdır...TÜRKİYE SADECE TÜRKLERİN DEĞİL TÜM TÜRKİYE HALKLARININDIR.

Beni nasıl Pkk ile aynı Tutupta yargılıyorsun...Terörün ve Pkk’nın Allah bin türlü Belasını versin...HER KÜRT TERÖRMÜDÜR, BU NASIL CAHİLİYE BİR ZİHNİYETTİR.

• danger-gddr D kullanıcısına yanıt
    İyi ki bir ideoloji öğrenmişsiniz. İdeoloji aşağı ideoloji yukarı. Sabah akşam ideoloji. Her şeye ideolojik bakan insan her şeyi ideolojik görür. Şu an içinde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin temeli ve anayasasındaki maddeler ve Milli Eğitim Temel Kanunu okullarda okutulan andımız ile birebir örtüşmektedir. Bunun sebebi de kurucu unsurun yani Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyetin askeri,siyasi,sosyal ve akla gelebilecek her alanında A'dan Z'ye bizzat yer almış olması. Kısacası Türkiye Cumhuriyeti demek Atatürk demektir. Bu dünyada eşine çok az rastlanılan bir durum. Türk toplumunun geçmiş yaşantısını ve kültürünüde hesaba katarsak Andımızın okullarda okutulması çok doğaldır. Diğer ülkeler ile karşılaştırmak veya bunda başka niyetler aramak çok mantıksız olur.

Andımızın okutulması tamamen bu milletin yaşayış biçiminden, kültüründen gelen doğal bir durum. Buradaki mesele bilinç oluşturalım herkes savaşmaya hazır olsun gibi bir saçmalık değil saçmalık diyorum çünkü bilimsel olarak 20-30 saniye okutulan bir ant ile böyle bir şeyin olması mümkün değil.

Peki sadece 20-30 saniyelik bir ant kimi niye rahatsız eder? Cevap çok basit Atatürk'e ingiliz ajanı,mason diyen, lozan bir hezimettir diyen, hem laik hem müslüman olunmaz diyerek cumhuriyet ve devrimlerine ölümüne, kör testere ile kafa kesecek kadar düşman olan kişilerin her sabah Atatürk adını anmak istememesinden kaynaklanmaktadır.

Şuan ülkede karşı devrim yapılmaktadır. ve bu devrim ırkçılık demokrasi insan hakları gibi kavramların içine gizlenerek yapılmaktadır. Eğer kör testere ile kubilayın kafasını kesen zihniyeti sen küreselleşme olarak görüyorsan devam et. Andımız kaldırılsın kervanına sende katıl. Mesele burada ne küreselleşme ne insan hakları. Mesele insanlık düşmanlarının bu ülkeye insan haklarını kadın haklarını eşit vatandaşlığı getiren Atatürk ve o zihniyetteki insanların yok edilmesi. Böyle bir durumda andımızı kaldırarak küreselleşemezsin. Tam tersine atatürk'ün demokrasi ve insan haklarına bağlı devrimlerine sadık kalarak onlara sahip çıkarak ilerleyebilirsin. Bu durum herhangi bir şekilde gülünecek veya alaya alınacak bir konu değil. Türkiye'de her alanda insan hakları kılıfında islamcılık ve bağnazlık işleniyor. Eğer bu kadar olaydan sonra halen bunu fark edemeyen varsa gerçekten yazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t4hr1 -- 25 Ekim 2018; 18:29:3 >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.