Şimdi Ara

Erdoğan’dan beklenen açıklama Yavaş’tan geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
2
Favori
13.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
332 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Erdoğan’dan beklenen açıklama Yavaş’tan geldi

•     

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 

tam kapanma kararı sonrası sosyal yardım alan vatandaşlar ile pandemi sürecinde işini kaybeden veya gelirinden olan sektör çalışanları için 100 milyon TL’lik destek paketi açıkladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle 3 haftaya tam kapanmaya geçilmesi kararı alınırken, vatandaş için herhangi bir destek paketi açıklanmaması üzerine belediyeler harekete geçti. Vatandaşa ilk destek paketi Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’tan geldi.

Yavaş, pandemi döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşların artması üzerine sosyal yardım alan aileler ile bu dönemde işini kaybeden esnaf ve sektör çalışanlarına müjde veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 232 bin 351 aileye 100 milyon TL’lik destek paketi hazırladıklarını açıkladı.

DESTEK PAKETİNDEN 232 BİN 351 AİLE YARARLANACAK

Sosyal medya hesabında konuyla ilgili paylaşımın sözlerine, ‘Sevgili Ailem’ diyerek başlayan ve Başkent Kart projesini hayata geçirdiklerini duyuran Yavaş, destek paketinin detaylarını şöyle paylaştı:

“Seçimlerden önce söz verdiğimiz, sosyal yardım alan ailelerimizin desteklerden uygarca faydalanabileceği Başkent Kart projemizi hayata geçiriyoruz. Bu sayede artık Ankara’da alan el veren eli görmeyecek, bir tüccar zengin edilmeyecek, yardım ekonomisi tüm kente yayılacak ve aileler standart paketleri değil, ihtiyacı olan ürünleri serbestçe seçerek alabilecekler. Bu vesile ile sizlere Ramazan ayında Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak 100 milyon liralık büyük destek paketimizi açıklamak istiyorum. Basımı ve dağıtımı tamamlanan 113 bin ailenin Başkent Kartına 400’er lira tanımlayacağız. Pandemi nedeniyle kapanan sektör temsilcileri ve çalışanları ile geliri azalan esnaflardan oluşan 18 bin 500 kişiye 400’er lira nakit ödeme yapacağız.”

“DESTEK EKONOMİSİ TÜM KENTE YAYILACAK”

Kartlarına ve isimlerine yükleme yapılan vatandaşlara kısa mesaj yoluyla bilgilendirme yapılacağını belirten Yavaş, şöyle devam etti: “Bu yeni destek anlayışımız sayesinde, kartlara yüklenen ya da nakit yatırılan ekonomiden semtlerdeki bütün esnaflarımız yararlanacaktır. Kart basımı bayram sonrasına kalan aileler ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızdan oluşan 100 bin 851 aileye ise 470 lira tutarında gıda kolisi dağıtımını bu hafta içi tamamlayacağız. Böylece Mübarek Ramazan ayında 232 bin 351 aileye 100 milyon lira destek sağlamış olacağız.”

Öte yandan Yavaş, 1 Nisan tarihinde yeniden başlattığı ‘6 Milyon Tek Yürek’ kampanyasına katılarak destek veren tüm hayırseverlere de teşekkür etti.

Bilgi ,gorgu,anlayis,ahlak ve vicdan farki.Herkes kendine yakisani yapiyor.

https://tele1.com.tr/erdogandan-beklenen-aciklama-yavastan-geldi-378651//

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hiç bir partiyi kesinlikle ama kesinlikle desteklemiyorum. Bireysel olarak desteklediğim tek ve yegane kişi MANSUR YAVAŞTIR.

Ankara da oturuyorum yol kenarında yapılan duvar toprak kayması sonucu arabaların üzerine devrildi. ALLAHA şükür can kaybı olmadı olan arabalara oldu. Buranın yapımından sorumlu kişileri saymama gerek yok TOKİ yaşam alanı. Ortada büyük bir mağduriyet olmasına rağmen büyük şehir belediyesi hemen olaya el atıp boydan boya bütün duvarı yıkıp yenisini ve sağlamını yaptı. Ama bazı siyasi fanatik zihniyetler duvarın arabaların üzerine yıkılmasına yorum yapmaz iken 500 metre uzunluğundaki duvarın 2 ayda yapılmasına laf etti. ALLAHIM düşmanın bile fanatiğinden korusun beni bu kadar körü körüne fanatiklik olmaz.

Bu arada oturduğum bölge etimesguta bağlı yani MHP ye.

• İşte vatandaşını düşünen gerçek bir lider. Enerji şirketleri ve müteahit için değil halk için imkanlarını kullanmaya çalışan bir lider.

• Belediyenin yaptığını hükümetin yapamaması.

• iban atar hükümet

• Kim C. Başkanı siz karar verin bu başlık içeriğine göre yorumlayıp. Cevap ortada.

Erdoğan’dan beklenen açıklama Yavaş’tan geldi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşallah bunu da baltalamazlar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kitabdar kullanıcısına yanıt

Şimdiden kudurmuş bir kesim var engel koymanın yollarını aradıklarına eminim ama kanıtlayamam Erdoğan’dan beklenen açıklama Yavaş’tan geldi 

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=167016&start=5980

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recplayer -- 28 Nisan 2021; 19:37:20 >
  • recplayer kullanıcısına yanıt

Hiçbir şey yapamazlar anca kendilerine koysunlar onlar

• Bu adam icin adam gibi adam diyorum forumda kizanlar oluyo.

Parti kur oy verelim reis :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Mansur Yavaş halkı için çalışıyor.

• Bravo

• Bu insanların değerini bilmek gerek. Helal olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 28 Nisan 2021; 10:29:12 >
  • Gerçek Başkan
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Kim C. Başkanı siz karar verin bu başlık içeriğine göre yorumlayıp. Cevap ortada.

%52.6 ile oy ile seçilen Cumhurbaşkanı dır...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seçimlerde kesinlikle cumhurbaşkanı adayı olmalı. Umarım kılıcdaroğlunu aday diye çıkarmazlar. Bu yardımları görmezden gelen yandaş medya suskun. Umarım birgün hakettiği yerde olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deleteextra -- 28 Nisan 2021; 14:14:27 >
  • Uzun zamandır görmediğimiz bir halk adamlığı örneği. Bu adam cumhurbaşkanı olmalı.

• kimileri millete iban yollar, para ister... kimileri de milletin derdine derman olur...

önemli olan şu siz "kimileri" nin tarafındasınız...?

• retro61 R kullanıcısına yanıt

Aynen biri sadece bir belediye başkanı ve halkına yardım ederken % 52.6 ile seçilen de en büyük çetenin vergi borçlarından sonra kira borçlarınıda sildi.

• Bu adam cumhurbaşkanı adaylığını koysun yüzde 75 oy almasın yüzüme gelin tükürün.

En güvenilir devlet kurumu sanırım Ankara büyükşehir belediyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 28 Nisan 2021; 16:57:20 >
  • Hiç bir partiyi kesinlikle ama kesinlikle desteklemiyorum. Bireysel olarak desteklediğim tek ve yegane kişi MANSUR YAVAŞTIR.

Ankara da oturuyorum yol kenarında yapılan duvar toprak kayması sonucu arabaların üzerine devrildi. ALLAHA şükür can kaybı olmadı olan arabalara oldu. Buranın yapımından sorumlu kişileri saymama gerek yok TOKİ yaşam alanı. Ortada büyük bir mağduriyet olmasına rağmen büyük şehir belediyesi hemen olaya el atıp boydan boya bütün duvarı yıkıp yenisini ve sağlamını yaptı. Ama bazı siyasi fanatik zihniyetler duvarın arabaların üzerine yıkılmasına yorum yapmaz iken 500 metre uzunluğundaki duvarın 2 ayda yapılmasına laf etti. ALLAHIM düşmanın bile fanatiğinden korusun beni bu kadar körü körüne fanatiklik olmaz.

Bu arada oturduğum bölge etimesguta bağlı yani MHP ye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JRache -- 28 Nisan 2021; 16:14:3 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.