Şimdi Ara

Erdoğan'dan Başbuğ'a tepki: Yazıklar olsun, gereği yapılacak, Başbuğ'dan yanıt geldi (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
1
Favori
10.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BlackLead

bu rte abd'de de falan başkan olsa ülkenin bütün siyasetçilerini ve gazetecilerini içeri tıkardı herhalde

kim ne dese tayyip çıkıyor gereği yapılacak diyor . bu ne lan ? İleri demokrasi mi?

Amerika orası ileri demokrasi değil... Özgürlükler ülkesinde özgürlük karşıtı en küçük olayda yargı gereğini yapar gerekirse başkanı indirirler.. Siyaset yargıya müdahale edemez orada...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak-09k

Soyle bakalim ey Recep Tayyip, sehitlerimize kelle, apo itine sayin diyene yapilmasi gereken ne?
    Vatan evlatlarini, gencecik canlari siyasetinize alet etmeyin diyene yapilmasi gereken ne?

Anlat bilelim ki ona gore muamele edelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: voodoo child

quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

bu rte abd'de de falan başkan olsa ülkenin bütün siyasetçilerini ve gazetecilerini içeri tıkardı herhalde

kim ne dese tayyip çıkıyor gereği yapılacak diyor . bu ne lan ? İleri demokrasi mi?

Amerika orası ileri demokrasi değil... Özgürlükler ülkesinde özgürlük karşıtı en küçük olayda yargı gereğini yapar gerekirse başkanı indirirler.. Siyaset yargıya müdahale edemez orada...

Kurumlara gerek yok, bu tip bir söylem batı demokrasilerinde olsa o kişide seçimde aday olacak yüz olmaz çünkü mitingine bir avuç insandan fazlası gitmez.

Batı özgürlüklere demokrasiye çok sesliliğe karşıt görüşlere açık ve saygılı. Bizim toplum tek dil, tek din, tek bayrak masalları ile uyutulmaktan keyif alıyor.

Almanya ile geçmişi unutup yeni bir sayfa açma teklifimiz olmuş, bunu bir muhalif söylese. Sen hainsin terörist Zekeriya Öz ile Can Dündar'a kanat germiş Almanya ile dostluk olur mu derler.

Onlar deyince makul başkası söyleyince ihanet.

Erdoğan'dan Başbuğ'a tepki: Yazıklar olsun, gereği yapılacak, Başbuğ'dan yanıt geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 14 Şubat 2018; 23:5:10 >
  • Başbuğ doğru demiş, ben bunu haftalardır operasyon başladığı zamandan beri söylüyorum ama 15 yıldır iktidar olmasına rağmen muhaliflerden iktidarı çözemeyen kitle var hâlâ.

Ancak Başbuğ'un artık çekilmesi lazım. Önce adam olup bu hainleri orduya sızdırmayacaktı. O başta yanlış yaptı.
  • Rte durumların farkında dikkat edin şehitlerin aileleri ve evleride tv lerde gösterilmiyor kendi pislikleri arkada işini hallediyor bunlari insanlar görür.şimdi heralde istedigi karsiligi toplumdan bulamamiski heralde şehit evlerine gidip yasin okuyormuş

Bu yaptıklari ülkede derin yaralar açtı

Tamam siyasetçi kendi pr sini yapacakta dini ve milli degerleri bu kadar kullanilmazki

Türk bayraği ve milli degerler seçim propagandasında yasak diyor sonra

Ayyıldız ittifakı diye diger insanlar sanki hainmiş gibi saçma sapan işler yapıyor

• Daha iki üç yıl önce bir şehit yakınına "abin de bu mesleği seçmeseydi" diyen, 6-7 yıl önce şehit ailelerini meclisten dışarı attıran da bendim.

Erdoğan'dan Başbuğ'a tepki: Yazıklar olsun, gereği yapılacak, Başbuğ'dan yanıt geldi

• adam tv ye cıkmasa kaçtı dersiniz cıkıp açıklama yapsa siyaseti karıştırdı dersiniz bu hiç bitmeyecekmi

• Sayın İlker Başbuğ haklı , ak parti bütün değerleri dejenere etmeye devam ediyor , halkta bunu yiyor ne kadar yapay ve samimiyetsiz oldu çoğu şey.

Yalnız basın açıklamasında şu anlayana çok iyi bir mesaj olmuş (Pınarhisar'da mangalda balık yaparak mağdur olanlar anlamasada)

http://www.ilkerbasbug.com.tr/?p=3473

quote:

Sayın Cumhurbaşkanı’nın da konuşma içeriğimle ilgili olarak tam ve doğru bilgilendirilmediğini düşündüğümü belirtmek isterim. Ancak, beyanlarında geçen “gerekli cevabı alacak” şeklindeki ifade ile bugüne kadar uğradığımız haksızlıklara yeni bir haksızlığın daha ilave edilebileceğinin kastedildiğini değerlendirmek istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asau

quote:

Orijinalden alıntı: forumu

Erdogan'in klasik gereksiz cikislarindan biri.

Afrin konusunda ic siyasete konu edilmemeli.

Ayrica operasyon aleyhinde konusulmamali.Bunun dusunce ozgurlugu ile alakasi yok. Adamlar orada canini ortaya koymus, sen burada oturdugun yerden bidi bidi yapiyorsun. Bu da yanlis.

Doğru diyorsunuz...

Artı olarak söyleyeceğim İlker Başbuğ bize kendini melek, kahraman, önemli bir adam olarak satmaya kalkmasın. İş demokrasi, hukuk, anayasa filan filan olunca bu şahsın da yatacak yeri yok. Başkasını suçlayıp kendisini ak pak sunmasına millet kanmaz. Haksızlığa uğradı diye, görevdeyken yaptığı haksızlıkları millet unutmaz. Eski Türkiye'nin klasik bir karakteri kendisi. Ağlattığı yüzlerce ananın sadece birinin hakkı onu boğmaya yeter. Elinden gücü gidince, millet hakkını söke söke alınca, hatalıydım deyip sıyrılmakla milleti kandıramaz. Sanki yaptıkları çok basit yanlışlıklarmış gibi, bizde hatalar yapmış olabiliriz diyor. Hala onurlu bir özür dilemiş değil, hatalar yapmış olabiliriz diyor, suçlar işledik demiyor.. Elinden gücü gidince, güç aldığı derin devlet çetesini millet RTE eliyle yok edince artık dokunulabilir, hesap sorunulabilir hale gelince normal vicdanlı insan olduğunu anladı nihayet. Hatalar yapmış olabilirim, olabiliriz diyor, yaptım, yaptık demiyor. Anayasayal suç işlemek hataysa o zaman herkes hata edebilir! O zaman Başbuğ da kendisine karşı yapılan tek bir hatayı affetsin, uğradığı tek bir haksızlık üzerinden rant devşirmesin.

Doğruları görmesi için milletin kendisine RTE eliyle şamar atmasını neden bekledi?

Bu ülkede bir kişinin haksızlığa uğraması, haksızlığa uğrayanın geçmişte yaptığı haksızlıkları temizlediğine inanması moda oldu!

aynı hataları yapıp olduya bu adam bugun rte nin yanında olsaydı bugün böyle konuşmayacaktın diğmi.. (hoş ne demek istediğini anlamadık
    gerçi de..)
  • Diktatör olsa fikirlerinden dolayı kimseyi tehdit etmezdi.
  • Ne kadar sinsi insanlarsınız.

Gerekli Cevabı Alacak demiş.

Haberde

Gereken yapılacak şeklinde yorumlanmış ve sizde burada provoke ediyorsunuz !!

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

quote:

Orijinalden alıntı: forumu

Erdogan'in klasik gereksiz cikislarindan biri.

Afrin konusunda ic siyasete konu edilmemeli.

Ayrica operasyon aleyhinde konusulmamali.Bunun dusunce ozgurlugu ile alakasi yok. Adamlar orada canini ortaya koymus, sen burada oturdugun yerden bidi bidi yapiyorsun. Bu da yanlis.

Doğru diyorsunuz...

Artı olarak söyleyeceğim İlker Başbuğ bize kendini melek, kahraman, önemli bir adam olarak satmaya kalkmasın. İş demokrasi, hukuk, anayasa filan filan olunca bu şahsın da yatacak yeri yok. Başkasını suçlayıp kendisini ak pak sunmasına millet kanmaz. Haksızlığa uğradı diye, görevdeyken yaptığı haksızlıkları millet unutmaz. Eski Türkiye'nin klasik bir karakteri kendisi. Ağlattığı yüzlerce ananın sadece birinin hakkı onu boğmaya yeter. Elinden gücü gidince, millet hakkını söke söke alınca, hatalıydım deyip sıyrılmakla milleti kandıramaz. Sanki yaptıkları çok basit yanlışlıklarmış gibi, bizde hatalar yapmış olabiliriz diyor. Hala onurlu bir özür dilemiş değil, hatalar yapmış olabiliriz diyor, suçlar işledik demiyor.. Elinden gücü gidince, güç aldığı derin devlet çetesini millet RTE eliyle yok edince artık dokunulabilir, hesap sorunulabilir hale gelince normal vicdanlı insan olduğunu anladı nihayet. Hatalar yapmış olabilirim, olabiliriz diyor, yaptım, yaptık demiyor. Anayasayal suç işlemek hataysa o zaman herkes hata edebilir! O zaman Başbuğ da kendisine karşı yapılan tek bir hatayı affetsin, uğradığı tek bir haksızlık üzerinden rant devşirmesin.

Doğruları görmesi için milletin kendisine RTE eliyle şamar atmasını neden bekledi?

Bu ülkede bir kişinin haksızlığa uğraması, haksızlığa uğrayanın geçmişte yaptığı haksızlıkları temizlediğine inanması moda oldu!

"Kandırıldık kandirildim aldatildim en tepedeyim ama yediler beni, kafa kola aldilar... " bilmem anlatabildim mi...?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrAslan-BH -- 15 Şubat 2018; 15:52:7 >
  • asau kullanıcısına yanıt
    Ne garip insanlarsınız. Okuyorum bazen, geriliyorum, ama düşüncelerim buraya yazılamayacak kadar sert çoğu kez.

Oradan buradan alınmış yandaş bir kaç caps ile delil sunuyor gibi bir havaya giriyorsun birde.

Bu adam Darbe suçu yüzünden haksız yere yatırıldı ve suçsuz olduğu kanıtlanıp serbest bırakıldı. Zamanında FETO ile iş birliği yapan keza bu 2013 e kadar süren , "hocam gül döktük yollarına ne olur artık gel" (RTE 2012 de söylemiştir, yandaş gazeten bunu şu an göstermez) diye bir söz bile söylemiştir. Sonrasında ise "kandırıldık" diyerek olayın içinden çıkmıştır. İlker Paşa ise Fetö ya sonuna kadar karşı biri olarak durmuştur hep dimdik. Keza sırf karşı olduğu için de Darbe ayağına, Camiler bombalanacak ayağına hapislere atılmıştır.

Sorgulamanız gereken şey İlker Paşa değil şu an. Söylediği sözde bir yanlışlık yok çünkü. Düşüncesini ifade ettiği için (ki bunu gayet medeni ve ayrıştırmaya izin vermeyerek yapıyor) belki de gereği olarak hapis yatabilecek birini bence bırakın siz. Bunu ona yapacak kişiye odaklanın. Sizde mi kandırıldınız yoksa ?
  • kurs@tz kullanıcısına yanıt
    Yahudi cesaret madalyası da dahil bir çok şey takan birini mi savunuyoruz şu an ?
  • spirituals kullanıcısına yanıt
    Asla savunmuyorum, ikisi de aynı sistemin başımıza musallat ettiği zararlılar ve hiç bir zaman bu toprakların çocuklarının lehine bi icraatları olmadı, tasmalarını tutan sahipleri belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurs@tz -- 16 Şubat 2018; 23:5:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KortX

Başbuğ doğru demiş, ben bunu haftalardır operasyon başladığı zamandan beri söylüyorum ama 15 yıldır iktidar olmasına rağmen muhaliflerden iktidarı çözemeyen kitle var hâlâ.

Ancak Başbuğ'un artık çekilmesi lazım. Önce adam olup bu hainleri orduya sızdırmayacaktı. O başta yanlış yaptı.

Ne yapsaydı giyotinden mi geçirseydi. O zamanda asker hacıyı hocayı kesti olacaktı.

• emekli olan neden emekli olamıyor bir türlü
  • bu ülkede tam de cumhuriyetin kurulduğu 29 ekim gününde peşmerge denen pkk, pyd, ypg ıvır zıvır ne kadar bize karşı saldıran adamın olduğu örgüt varsa bir arada olduğu bir grup devlet kontrolüyle ırak tan sokulup tam da şu an askerimizin şehit olduğu yerlere geçirildi

onu bunu bırakın güya peşmerge diye açıkça bağı bilinen pydlilere kendi askerimize eğitim verdirildi

hepsini geçtim sadece bundan dolayı gelişmiş bir ülkede, yargı sistemi oturmuş bir ülkede, buna emri vereni vatana ihanetten yargılarlar, idam yasalsa idam ederler

diğer herşeyi geçin sadece bunlar bile yeter
  • Kekeye diss attın başına büyük bele aldın yo

• Tabii ki iç siyasete malzeme olacak. Oycuklar oycuklarr katlansın hep oycuklarrr.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.