Şimdi Ara

Erdoğan'dan Başbuğ'a tepki: Yazıklar olsun, gereği yapılacak, Başbuğ'dan yanıt geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
116
Cevap
1
Favori
10.135
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Erdoğan'dan Başbuğ'a tepki: Yazıklar olsun, gereği yapılacak, Başbuğ'dan yanıt geldi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    10373 Mesaj

Yıkım konusunda katılıyorum. İşin kötü tarafı yıkım olumca hepimiz yıkılacaz. Ergenekoncu hariç yada cemaatçi hariç olmayacak. Yıkım gelmeden önce hukuğa acilen dönmek gerekir.

Burada şuda aklıma gelmiyor değil. Ergenekon balyoz davalarından içeri giren perinçeğin

Hukuk siyasetin köpeğidir lafı.

Herkes suçlu bence kimse evrensel hukuktan bahsetmiyor. Herkes kendi hukukunun derdinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    umix353 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Recep Tayyip Erdoğan'ın gözümde Nihat Doğan'dan farkı yok..

Konuş konuş nereye kadar, her şeyi kendi siyasi çıkarlarını için oy malzemesi olarak kullan...

Akıllı insan düşündüğü herşeyi söylemez, fakat söylediği herşeyi düşünür.... Binlerce yıl önce söylenmiş bu söz..

Tiksindik artık..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |

Hatırlarsanız zamanında Tayyip ile Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu arasında “1 saattir konuşuyorsun” tartışması çıkmıştı.

Çıkışta (ya da ertesi gün tam hatırlamıyorum) gazeteciler soru sordu Tayyip’e. Tayyip’de dediki “Bununla ilgili açıklamayı sonra yapıcam”

Niye sonra açıklama yapıyorsun?Konuşşana işte orada.

Niye konuşamıyor çünkü illa biri kağıda yazıp oda oradan yani prompter denilen aletten okuyacak.

Düşünün adam çıkıp iki kelime laf edemiyor.

Gereği yapılacak dediği de bu işte. Şimdi birileri onun eline kağıt tutuşturacak ertesi gün. Oda ona bakıp okuyup,gerekli cevabı başkasının ağzından verecek.

Zaten Tayyip’in verdiği röportajlara ve katıldığı Tv kanallarında ki konuşmalarına bakın. Yavaş yavaş konuşur ve hep aynı teraneyi anlatır. Yani anlatacak konuşacak bir şeyi yok bulamıyor adam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vega -- 14 Şubat 2018; 3:18:39 >

• Yarbay
    2053 Mesaj
    Diktatör!!! *Tarihin Kara sayfalarında yer alacak Bir Diktatör Bozuntusu!!

|
    |

İlker Paşa eski Genelkurmay başkanı ve ömrünü bu milletin ordusuna vermiş bir Orgeneral. O çıkıp düşüncesini söylemeyecekte kim söyleyecek?

@asau

Yazdığına da iyi güldüm İlker paşa için "hatalıydım deyip sıyrılmakla milleti kandıramaz." diyen siz, her işten "Hatalıydım, millet affetsin" diyip sıyrılan, sorumluluk almayan birine 15 senedir oy veriyorsunuz. Anladık siz alkol almazsınız da, çok severek içtiğim bir içecek olan Ayran'ın kafa yaptığını bilmiyordum. En azından bende yapmıyor. En fazla uyku getirir. Siz de genetik galiba. Benim baba da çok çelişir kendiyle.
    Bahsedilenler: asau

Gondorian
    Ranger of Ithilièn
  • Yarbay
    2151 Mesaj
    Savaşı başını sonunu siyaset belirliyor. Fikir beyan etmekte suç değil.

|
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: kırılanhayaller

quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Gereği neymiş lan özgür iradesiyle düşüncesini ifade edemeyecek mi kimse??

Özgür irade, kaç yıldır adam aynı şeyi yapıyor. Kendisine muhalefet olanı, aynı düşünceden olmayana demediğini bırakmadı. Adam ben merkezci yaşayan biri. Örnek vereceğim de olmayacak...

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: umix353

quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Gereği neymiş lan özgür iradesiyle düşüncesini ifade edemeyecek mi kimse??

Özgür irade, kaç yıldır adam aynı şeyi yapıyor. Kendisine muhalefet olanı, aynı düşünceden olmayana demediğini bırakmadı. Adam ben merkezci yaşayan biri. Örnek vereceğim de olmayacak...

Aman boşverin örneği, adamlar hapishanelerin eğitim seviyesini yükseltti resmen böyle yapa yapa

|
    |
    Asus Prime Z270-A - İntel İ7 7700K 5.0 Ghz(Delid-1.23v) - Zotac GTX 1070 AMP EXTREME - Corsair CMK16GX4M2B3000C15B 16GB - Samsung 850 Evo 500 - Toshiba P300 2TB - Corsair H150i Pro- Thermaltake Core V71 TG - ASUS PCE AC68 - Evga 750GQ - Logitech G602 - Acer Predator XXB71HUABMIPRZ- Corsair MP510 480 GB

• Yarbay
    2370 Mesaj
    Ilker Basbug: Muhtemelen benim sozlerim yanlis aktarildi.

Gercekten de oyle tepki gosterecek bir aciklamasi yok. Basbug'a ben de katiliyorum.

|
    |

|
    |

|
    |

Bu arada muhalefetin bu işi siyasete alet etmeyin demesi operasyonun başarılı olduğunu gösterir. Aksi olsaydı burdaki müzminler dahil gece gündüz istifaa diye siyasi malzeme yapardı. Bu anlamda sevindirici.

|
    |

Müslümanlar bir vücudun azaları gibidir. Biri bir rahatsızlık çekse diğerleri de o acıyı hisseder. Hz. Peygamber (SAV)
  • Yüzbaşı
    415 Mesaj
    Başbuğ haklı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Olsa da bir şey değişmiyor ki, istediğini yapıyor.

|
    |
    El Fuego kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Senin zihniyetine göre sadece muhalif parti üyeleri konuşsun tüm halk sussun, kimsenin bir şey hakkında fikri olmasın, sadece bu meseleyi meslek edinenlerin düşüncesi olsun? Buna saçmalamak diyoruz da uzattım işte tek kelimede anlamazsınız diye

|
    |
    joker-38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: asau

quote:

Orijinalden alıntı: forumu

Erdogan'in klasik gereksiz cikislarindan biri.

Afrin konusunda ic siyasete konu edilmemeli.

Ayrica operasyon aleyhinde konusulmamali.Bunun dusunce ozgurlugu ile alakasi yok. Adamlar orada canini ortaya koymus, sen burada oturdugun yerden bidi bidi yapiyorsun. Bu da yanlis.

Doğru diyorsunuz...

Artı olarak söyleyeceğim İlker Başbuğ bize kendini melek, kahraman, önemli bir adam olarak satmaya kalkmasın. İş demokrasi, hukuk, anayasa filan filan olunca bu şahsın da yatacak yeri yok. Başkasını suçlayıp kendisini ak pak sunmasına millet kanmaz. Haksızlığa uğradı diye, görevdeyken yaptığı haksızlıkları millet unutmaz. Eski Türkiye'nin klasik bir karakteri kendisi. Ağlattığı yüzlerce ananın sadece birinin hakkı onu boğmaya yeter. Elinden gücü gidince, millet hakkını söke söke alınca, hatalıydım deyip sıyrılmakla milleti kandıramaz. Sanki yaptıkları çok basit yanlışlıklarmış gibi, bizde hatalar yapmış olabiliriz diyor. Hala onurlu bir özür dilemiş değil, hatalar yapmış olabiliriz diyor, suçlar işledik demiyor.. Elinden gücü gidince, güç aldığı derin devlet çetesini millet RTE eliyle yok edince artık dokunulabilir, hesap sorunulabilir hale gelince normal vicdanlı insan olduğunu anladı nihayet. Hatalar yapmış olabilirim, olabiliriz diyor, yaptım, yaptık demiyor. Anayasayal suç işlemek hataysa o zaman herkes hata edebilir! O zaman Başbuğ da kendisine karşı yapılan tek bir hatayı affetsin, uğradığı tek bir haksızlık üzerinden rant devşirmesin.

Doğruları görmesi için milletin kendisine RTE eliyle şamar atmasını neden bekledi?

Bu ülkede bir kişinin haksızlığa uğraması, haksızlığa uğrayanın geçmişte yaptığı haksızlıkları temizlediğine inanması moda oldu!

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: asau

quote:

Orijinalden alıntı: forumu

Erdogan'in klasik gereksiz cikislarindan biri.

Afrin konusunda ic siyasete konu edilmemeli.

Ayrica operasyon aleyhinde konusulmamali.Bunun dusunce ozgurlugu ile alakasi yok. Adamlar orada canini ortaya koymus, sen burada oturdugun yerden bidi bidi yapiyorsun. Bu da yanlis.

Doğru diyorsunuz...

Artı olarak söyleyeceğim İlker Başbuğ bize kendini melek, kahraman, önemli bir adam olarak satmaya kalkmasın. İş demokrasi, hukuk, anayasa filan filan olunca bu şahsın da yatacak yeri yok. Başkasını suçlayıp kendisini ak pak sunmasına millet kanmaz. Haksızlığa uğradı diye, görevdeyken yaptığı haksızlıkları millet unutmaz. Eski Türkiye'nin klasik bir karakteri kendisi. Ağlattığı yüzlerce ananın sadece birinin hakkı onu boğmaya yeter. Elinden gücü gidince, millet hakkını söke söke alınca, hatalıydım deyip sıyrılmakla milleti kandıramaz. Sanki yaptıkları çok basit yanlışlıklarmış gibi, bizde hatalar yapmış olabiliriz diyor. Hala onurlu bir özür dilemiş değil, hatalar yapmış olabiliriz diyor, suçlar işledik demiyor.. Elinden gücü gidince, güç aldığı derin devlet çetesini millet RTE eliyle yok edince artık dokunulabilir, hesap sorunulabilir hale gelince normal vicdanlı insan olduğunu anladı nihayet. Hatalar yapmış olabilirim, olabiliriz diyor, yaptım, yaptık demiyor. Anayasayal suç işlemek hataysa o zaman herkes hata edebilir! O zaman Başbuğ da kendisine karşı yapılan tek bir hatayı affetsin, uğradığı tek bir haksızlık üzerinden rant devşirmesin.

Doğruları görmesi için milletin kendisine RTE eliyle şamar atmasını neden bekledi?

Bu ülkede bir kişinin haksızlığa uğraması, haksızlığa uğrayanın geçmişte yaptığı haksızlıkları temizlediğine inanması moda oldu!

Bu ne boş mesaj rte kandırıldım deyince affediyorsunuz başbuğun ne eksiği var ?
    |
    |

• Yarbay
    2375 Mesaj
    Cumhurbaşkanı haklı, Çünkü bu operasyon yapılmasa bir 5 sene sonra bu itler çoğalıp o bölgede bela olacaklar dı. Bu devletin bekası için yapılıyor temiz niyet ile....

Operasyon da ben hükümet yanlısı yada reklamı hareket göremedim. Daha da mhp işaretleri var: ) olsun da problem yok.

İlker paşa herkesi kendi gibi görüyor sanırım, neyse. ağlama duvar zamanı gelmiş galiba: )

|
    |

|
    |
Reklamlar
SEO
Mobilya Takımları
haberler
kolayoto.com
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.