Şimdi Ara

Erdoğan'dan Babacan ve Davutoğlu'na Suçlama:Halk Bankası Dolandırılmaya Çalışılıyor

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
8
Cevap
0
Favori
341
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Erdoğan'dan Babacan ve Davutoğlu'na Suçlama:Halk Bankası Dolandırılmaya Çalışılıyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  400 Mesaj


  Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden Ahmet Davutoğlu'nu Ali Babacan'ı ve Mehmet Şimşek'i hedef aldı. Eleştirilerini mal varlığına Halk Bankası tarafından tedbir konulan Şehir Üniversitesi üzerinden yapan Erdoğan eski yol arkadaşlarına "Bunlar Halk Bankasını da dolandırmaya çalışıyorlar" dedi..  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen AKP İstanbul İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu.

  Erdoğan, Ahmet Davutoğlu’nun kurucusu olduğu Bilim ve Sanat Vakfı’na ait İstanbul Şehir Üniversitesi’nin mal varlıklarına Halkbank tarafından tedbir konulması ilişkin konuştu. Erdoğan Şehir Üniversitesi üzerinden, parti kurma hazırlığı içindeki eski yol arkadaşlarına yüklendi:

  "Hani bunlar dürüsttü?"


  "Özellikle bir siyasi ayağında bizim olduğumuzu bir siyasi ayağında da malum zatın olduğu söylendi. Şunu çok açık söylemek durumundayım her şeyden önce şehir üniversitesinin tahsisi başbakanlığım döneminde yapan benim. Tahsisini yapan ben olduğuma göre daha sonra malum zat başbakan olunca bu tahsisi şehir üniversitesine mülkiyet devrine dönüştürmüştür.

  Türkiye’de hiçbir üniversiteye tapu devri olmamıştır. Bunlar dürüstlüğü kimseye bırakmıyorlar değil mi. Öksüz yetimin hakkını kalkıp kurdukları üniversiteye tapu devri yapmak suretiyle bunu sağlıyor

  Bu nasıl doğruluk. Peki yanında kim var? Yine bir başka isim Sayın Babacan var. Mehmet Şimşek var. Başka kim var Feridun bilgin var.

  Hani bunlar dürüsttü ya? Dürüstlüğü bunlar kimseye bırakmıyordu?"

  "Alavere dalavere yapıyorlar"


  "Kimin ne olduğun yaptıklarıyla öğrenin diye anlatıyorum" diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

  "Ve bunlar Halkbank'ı da dolandırmaya çalışıyorlar. Halkbank bunlara ciddi bir kredi veriyor faka ödeme planlarında bunlar Halkbank’a ödemeleri yapmıyorlar.Ödemeyi yapmayınca Halkbank'a sürekli kendilerini uyarıyor.

  Borçları 417 milyon noktasında. Yapılandıralım diyorlar. Neyi nasıl yapılandıracaksın.Sen Halkbank'a teminat dahi vermedin. Futbol kulüplerinin bütün gelirlerine el koyuyor. Senin neyine el koyacak.

  Bir başka alavere dalavere yapıyorlar. Alacağımız öğrencilerin yapacakları ödemeye el koyun. Sen daha mevcut kotanı doldurmamışsın. Bizim halef selef olduğumuz cumhurbaşkanı aradı. “Siz bu işi arzu ederseniz halledersiniz” dedi. Kendisine dedim ki temenni ederdim ki siz benim yerimde olun.

  Geçmişte bankaların nasıl battığını biliyoruz. Bizim dönemimizde bankaların hiçbiri kasayı boşaltmadı. Biz de kasayı boşaltamayız. Ülker grubu buraya ciddi destekler verdi daha sonra çekildi.

  Buranın hamisi Marmara Üniversitesidir. Marmara Üniversitesi borçları ödesin diyorlar. YÖK de diyor ki siz de mütevelliyi bırakın. Onu da yapmıyorlar. Kardeşlerim tezgah başka. Biz ne oradaki öğrencilerimizin ne de akademisyenlerin düşmanıyız. Hiçbir vakıf üniversitesinde bunların yaptığı gibi bir uygulama yok.Burada adeta Halkbank'ın dolandırılması söz konusu."


  "Kimin eli kimi cebinde belli değil"


  Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Tabi bizim burayı tahsis etmemiz bunlara ne denli önem verdiğimizin ifadesiydi. Eğer şahsım bu zata muhalif olsaydı, oradaki öğrencilere benim bir muhalefetim olsaydı ben TEKEL’in bu kadar değerli arazisini neden buraya tahsis edeyim.

  Bizim derdimiz yeter ki bu tür üniversitelerimiz kurulsun bunlar çoğalsın ve bunlarla beraber geleceğe çok farklı şekilde yürüyelim. Burası tabi Marmara’ya nazır Maltepe’de çok çok güzel bir yerde ve değeri itibarıyla da 2,5 milyar değerinde olan bir yer. Bunu bila bedel devrediyor. Böyle bir şey olabilir mi?

  Hani dürüstsünüz? Dürüstlüğünüz bu ise bu ülke batmış. Allah bizi bu duruma düşürmesin. Bu konuyla ilgili kararlı bir şekilde adımlarımızı atmaya devam edeceğiz. Bu işi Danıştay’a müracaatını yapan da CHP’ye yakın olan mimar ve mühendisler odasıdır. Şu anda bunları ziyaret edenler kim CHP’nin parti sözcüleri genel başkan yardımcıları.Kimin eli kimi cebinde belli değil."

  Kaynak: onedio  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiLLETiNVEKiLi -- 7 Aralık 2019; 23:57:13 >  |
  |
  _____________________________
  Demokratik Değişim Hareketi. Demokratik seçimler için 41 ilde 2000 kişi gerekiyor CHP-iyi parti demokrasi için adım atmazsa seçimlere girebilecek parti kurmalıyız
 • Yüzbaşı
  400 Mesaj
  Davutoğlu Twitter'dan cevap vermiş
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  Demokratik Değişim Hareketi. Demokratik seçimler için 41 ilde 2000 kişi gerekiyor CHP-iyi parti demokrasi için adım atmazsa seçimlere girebilecek parti kurmalıyız
 • Yarbay
  2562 Mesaj
  Aynen hahlısın reyizim

  Bu rezza zarrab ve amerihadaki halk bankası olayı halk bankasi müdürügün habis yatması da heb bu yüzden

  Batö ve kep (babacancı terör örgütü ve küçük enişte partisi) tezgahladı bunları

  Selam ve kelam ile  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  -----------------------------THE FORUMLORIAN--------------------------
 • Binbaşı
  1753 Mesaj
  iki tarafta aynı taraftaydılar neden araları bozuldu ki
  |
  |
  _____________________________
  g51
 • Teğmen
  114 Mesaj
  Eski Kullanıcı Adı:
  YasinOMÜ  CHP iç kavgası , MHP - İP kavgası ile aynı sebep güç mücadelesi...  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Bahsedilenler: cem1907
  _____________________________
 • Teğmen
  170 Mesaj
  Devletin muhtemelen sağda solda kalan 3-5 varlığını kapma savaşı. Mal varlıkları araştırılsın diyenler onlar doydu biz doyamadık kalanıda biz yiyelim hesabı 😉 al birini vur ötekine. Ayvayı yemişiz  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  SEAT LEON 1.4 TSİ.
 • Yüzbaşı
  315 Mesaj
  Yumusak karnı olan ortaya çıkacak.
  Ahmet Davutoğlu sert çıkıs yaptı , kendisi hakkındaki ithamlara.
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  5367 Mesaj
  Halkin karşına çıkıp birde göz göre yalan söylüyorlar. Millete yetim öksüz malı yiyorlar diyorlarda kendileri ne yiyor ?

  İşlerine gelince en güzel arazileri Kendi yandaşlarına verebilenler neler neler anlatıyorlar.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  Cihad ; insanı öldürmek değil, insanı kazanmaktır.- Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Canlı Tv izle
SEO
kolayoto.com
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.