Şimdi Ara

Erdoğan: Cumhurbaşkanlığı sistemi en doğrusudur demiyoruz (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
2
Favori
7.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • akp nin en büyük kozu "eyt" dir başka hiç bir şansı kalmamıştır...vaad olarakta deil meclisten geçirmezse şansı 0..ammaaa meclisten geçirirse oy verecek koyun çok tanıyorum o koyunlar şuan oy moy yok diyolar ve full akp lilerdi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Az önce kasaptan geldim. Kuzu pirzola kg fiyatı 120 lira olmuş. Almanya'da 1 adet komple kuzu 130-150 Euro arası. Bilmem anlatabildim mi.

Sen ne diyorsun kardeşim ? 150 euro 1300 lira.

kasaptan 20 liralık kuzu eti alıp yiyoruz nabıcan kalp damarını mı tıkıcan ?

• Troller ve yalaka yandaşlar (medya) şimdi de bu sözün hikmetine! dâir yeni tevillerini anlatmaya başlayacaklar.

Milli Eğitim'in içine ettiler yaz-boz tahtası gibi. Aynısını başkanlık için de yaptılar. Ar-Ge 0, uzmanlara danışmak yok, aksini iddia edenler hâin vs. Bildiğini okumak var sadece.

Önce kafalarına göre bi sistem çıkartıyorlar, sonra ona muhalefet edip değiştiriyorlar. Aynısını muhalefet yapınca hâin, kendileri yapınca vatan evladı oluyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Padişahlık gelirse harem'de gelir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Padişah olmadan bırakmayacak bu düşman.

• Başakanlık sistemi parlamenter sistemle kıyaslandıgında kat kat iyi oldugu aşikar.asıl mesele de bu. Parlamenter sistemde iş yapmak cok zordu,kaos tan besleniyordu muhattabın yoktu devlette herkesi mutlu etmen gerekiyordu dolayısıyla cok hantal ve verimli değildi.zaten meclis cogunlugu elinizdeyse ondada konrol ve denetim prtatikte mümkün değildi. .başkanlı sisteminde her ne olursa olsun %50+1 inin ikna edecek ve oyunu alacak ve 5 sene sonra tekrar seçim olacak bir sistem den bahsediyoruz..damat hariç bakanların çoğuna kimsenin itirazı yok..bu halkın %50+1 ikna edemezse bidahaki seçimde yeni başkan hayırlı olsun..meclisin teoride gorevi denetim ve kanun cıkrama yani yasama olması lazım şimdilik o sistem çalışmıyor bu nedenide parti yasasının ,daraltmış bolge ve seçim barajının düşürülmemesi bu kanunlar değiştiğinde ve yürürlüğe girdiğinde daha etkin bir meclis göreceğiz..

• El_domingo kullanıcısına yanıt

Bu sözlerini iktidar değiştiğinde de hatırla.

Kendi bozduğunuz adalet ve yönetim sistemi sizin ayağınıza da taş değdirince bu yetkiler ne böyle diye ağlamayın  

• bu gider başka sistem gelir, o sistem gider başka sistem gelir. sistem çok

• Ne zaman yeni osmanlı sistemine geçeceğiz

• El_domingo kullanıcısına yanıt
    Deme öyle inanasım geliyor sonra

• Maaş da 15-20 bin lira onu ne yapacaksın?

• Ben destekliyorum. Sonuna kadar başkanlık. Elbette gün olur o atama, sınırsız kararname ve bütçe yetkileri bizim de elimize geçer. Ne bu rakipten korkunca ben oynamıyorum ya tavırları?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rasyonel teletabi -- 24 Temmuz 2020; 13:29:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babadol

Maaş da 15-20 bin lira onu ne yapacaksın?

Onların vergisi çok , gurtbetçiler ağlıyor.Orada para yetmediği için türkiye de tatil yapıyorlar.

Markette 1 şişe su 20 tl , bizde ise 1 tl

• muhalefet hadi anlaşalım diye buna atlarsa gerçekten eksik zekalı olduklarını kanıtlarlar, o zaman ülke için hiç ümiit kalmaz..

• Atatürk: Bir gün laflarım ilimle çelişirse ilmi seçin. Yani Atatürk Dönek size göre. Aptal sürüsü sizi.

• Daha iyi yönetim biçimi var elbette oda padişahlık . 2023 e az kaldı ..kafirlerin sonu gelecek .ümmetin gücüyle hamdolsun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat8361 -- 24 Temmuz 2020; 15:20:6 >
  • Gurbetçiler buradakiler oraya gitmesin diye ağlıyor, çok şikayetçilerse memleket burada.

• Turkforce T kullanıcısına yanıt

Yazdıkların doğru ama bizim en büyük hatamız kendimizi ABD ve Fransa ile kıyaslayıp onların uyguladığı sistemi sorunsuz bizimde uygulayacağımıza inanmamız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Joviii

Yazdıkların doğru ama bizim en büyük hatamız kendimizi ABD ve Fransa ile kıyaslayıp onların uyguladığı sistemi sorunsuz bizimde uygulayacağımıza inanmamız.

Dünyada kimsenin kullandığı sistemi kullanmak zorunda değiliz.

Tepeden inme iş yaparsan, kendide profesör diyebilen Burhan Kuzu gibilerinin elinden bu ucube sistem çıkar.

Diğer tüm partiler yapmayın etmeyin bu iş böyle olmaz derken, siz bilmezsiniz %50'yi zor tutuyoruz derken herşey güzeldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: babadol

Gurbetçiler buradakiler oraya gitmesin diye ağlıyor, çok şikayetçilerse memleket burada.

İroni yapıyorum hocam 😂😂😂

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.