Şimdi Ara

Erdoğan Başkan Seçilince Dolar 3TL'nin Altına Düşecek! (ANA KONUSU) (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.170
Cevap
18
Favori
42.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
638 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülkenin yüzde 52'sini ne güzel kandırdılar ama :)
  • Daha başkan seçilmedimi seçinde düşürsün doları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePassenger -- 22 Mart 2019; 21:48:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Daha başkan seçilmedimi seçinde düşürsün doları
    Az kaldı hele bi sistem otursun düşecekmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Daha başkan seçilmedimi seçinde düşürsün doları
    Mart seçimlerinden sonra,Eylul-Ekim gibi tekrardan baskanlik seçimlerine gidince ( Başkanlığı dönem dönem tazelemek lazım, tekrar barışan çiftlerin "nikah tazelemesi" gibi ) dolar bu kez gerçekten düşecekmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 24 Mart 2019; 14:50:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omega Speedmaster

Mart seçimlerinden sonra,Eylul-Ekim gibi tekrardan baskanlik seçimlerine gidince ( Başkanlığı dönem dönem tazelemek lazım, tekrar barışan çiftlerin "nikah tazelemesi" gibi ) dolar bu kez gerçekten düşecekmiş

Alıntıları Göster
    Valla anlamadım gitti hocam dolar 1.80tl'de kafayı kaldırdığından beri bu dolar düşecek ama saçlarımızda beyazlar çıkmaya başladı ama bu dolar düşmüyor.

FED faiz arttırmayacağını hatta bilanço daraltmasını keseceğini söylüyor. Normalde bu şartlar altında, bu faiz ile bizim 5tl'nin altına gitmemiz lazımdı ama çok şükür bu fırsatı da kaçırdık

• quote:

Orijinalden alıntı: vaypcnet

3tl hiç kimseden duymadım , zaten 3tl nin altına gelmesi ekonomiye zarar verebilir , 4ün altına gelecektir.
    Kafalar zehirrr
  • 6 geliyor sıkı tutunun 3x2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 24 Mart 2019; 17:22:28 >
  • hatrix kullanıcısına yanıt
    Kendime cevap vereyim. Ne oldu bu ''Başkanlık geldiken sonra dolar 3 TL olacak'' mevzusu ya ?
  • KANDIRILDIK arkadaşlar.
  • o da birşey mi 2018 yılı sonundaki dolar kuru hedefi 1.97 tl idi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 16 Haziran 2019; 7:55:39 >
  • hatrix kullanıcısına yanıt
    Bu konu efsaneler efsanesi olma yolunda sağlam adımlarla ilerliyor:D

Benim hiçbir şey yapmama gerek dahi yok. Tayyip Baba sağolsun yaptıkları ve yapamadıkları ile efsane edecek bu konuyu

Bu konuyu ben unutuyorum bizim forum unutmuyor. DH'den korkulur valla
  • Yazık daha başkan olamadı ki, biri cumhurbaşkanı diyor biri başkan diyor. Tam başkan olsun o zman düşer belki dolar

• quote:

3tl hiç kimseden duymadım , zaten 3tl nin altına gelmesi ekonomiye zarar verebilir , 4ün altına gelecektir.
    Hocam merhaba nasılsınız? 1 yıl önce bu zamanlar Başkanlık Sistemi hakkında bu konuyu açmıştım. Dolar 4'ün altına gelmedi ama 7tl'nin üstüne çıktı ve o zamandan beri hiç 5tl'nin altını bile görmedi.

Başkanlık Sistemi ile dolar, enflasyon, faiz düşecek dediler ama hepsi 2 katına çıktı.

Kısacası Erdoğan ve AKP yine ve her zaman ki gibi yanıldı..

Ve artık bu noktadan kısa vadeli pozitif gelişmeler hariç bir dönüş umudu kalmadı. Çünkü borçluluk çok yüksek ve bu kadar düzensiz bir ülkeye kimse borç vermek istemez.

Belki FED faiz indirir ve S400 meselesi çözülürse bir "yalancı bahar" olabilir ama ya sonrası? Bizi bu duruma getiren neyi düzelttik ki gelecek daha iyi olsun? Anca petrol ya da doğal gaz bulmamız lazım..

• Trolleri görmek istediğimiz konular

• Nasılsınız akboylar iyimi böyle? Yoksa sizde 50 liralık alanlardanmısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Hocam merhaba nasılsınız? 1 yıl önce bu zamanlar Başkanlık Sistemi hakkında bu konuyu açmıştım. Dolar 4'ün altına gelmedi ama 7tl'nin üstüne çıktı ve o zamandan beri hiç 5tl'nin altını bile görmedi.

Başkanlık Sistemi ile dolar, enflasyon, faiz düşecek dediler ama hepsi 2 katına çıktı.

Kısacası Erdoğan ve AKP yine ve her zaman ki gibi yanıldı..

Ve artık bu noktadan kısa vadeli pozitif gelişmeler hariç bir dönüş umudu kalmadı. Çünkü borçluluk çok yüksek ve bu kadar düzensiz bir ülkeye kimse borç vermek istemez.

Belki FED faiz indirir ve S400 meselesi çözülürse bir "yalancı bahar" olabilir ama ya sonrası? Bizi bu duruma getiren neyi düzelttik ki gelecek daha iyi olsun? Anca petrol ya da doğal gaz bulmamız lazım..

Alıntıları Göster
    Merhaba , iyiyim teşekürler siz nasılsınız?

Tekrarlıyorum kimse dolar 3tl'ye gelecek demedi , diğer tüm zamanlarda olduğu gibi yine attığınız yalanlara kendiniz inanıyorsunuz.Geçen yıl seçim öncesi ve sonrası 4,50,4,70 civarlarında seyrediyorken yine her zamanki gibi olağan dışı saldırılara maruz kaldık.Paramız da bir miktar değer kaybetti ancak bu bizim için kabul edilebilir bir şey.

"Dolar 10kr daha yükselsin , millet daha da fakirleşsin , darbe olsun yetmedi biz içerde isyan çıkaralım maçamız yemezse dışarıdan müdahale gelsin,saldırı olsun işgal edilelim yeter ki bu muhafazakarlar başımızdan gitsin" kansızlığında olacak değiliz ya.

s400'ü de alacağız evelAllah , içerde koç gibi yabancı güdümlü para babalarının önderliği ve sizlerin de yardımlarıyla dolar 10tl de olabilir , sıkıntı yok.

Biz hep 50tl'lik alıyoz benzini ama memleket bizim , bitti ona buna peşkeş çekme dönemleri.

• vaypcnet kullanıcısına yanıt
    Haber sitelerini özellikle sizin zevkinize göre seçtim. Haklısınız ama kendi ağzından 3 ün altına düşecek dememiş ama 3.5 nin altına düşecek demiş. Sizin için kabul edilebilirdir diye düşünüyorum bu rakamın , zira çarşı pazar yangın yeriyken, alım gücü bu kadar düşmüşken 10 20 krş artışı kabul edilebilir buluyorsunuz. Eee tabi havuz medyası da boş durur mu? Yine aynı tarihlerde Amerikadan şuradan buradan yine bir ekonomist! (restoran işletmecisi) bulup halka umut pompalamakta geç kalmamış.

https://m.ahaber.com.tr/ekonomi/2017/02/18/cumhurbaskani-erdogan-dolar-35-tlnin-altina-iner

https://m.sabah.com.tr/ekonomi/2017/02/07/referandum-sonrasi-dolar-3-liraya-inebilir

Diyeceğim şu ki; bu günler elbette ki geçecek eminim sizin kitlenizin de "dıj güçler" söylemini yutmayacağı zamanlar gelecektir. Ama o zamanda iş işten geçmiş olacaktır.
    Allah halkımıza hidayet versin çünkü baştakilerden ve onların politikaların dan birşey olmayacağını yakınen hissediyoruz.

• vaypcnet kullanıcısına yanıt
    ‘’Bitti ona buna peşkeş çekme dönemleri.’’ Biraz açar mısınız? Bilgilendirin bizi. Kim peşkeş çekmiş? Kime çekmiş? neyi peşkeş çekmiş? Nasıl peşkeş çekmiş? Nerede peşkeş çekmiş? Ne kadar peşkeş çekmiş?

Kendisini hiç sevmediğim ama şu sözünü motto olarak kullandığım birisi var .

Ne yaptınız oğlum, sıfırladınız mı?

Ne olursa olsun kafanıza girmiyor değil mi? Gerçekleri bizden daha iyi biliyorsunuz ama işinize gelmiyor. Ne de olsa beraber yürürünüz bu yollarda...

Bir sıfırlayamadık sizin şu kokuşmuş zihinlerinizi, hayır, kendi halinizde takıldanız sorun değil ,toplumuda zehirlemeye başladınız.

• quote:

Merhaba , iyiyim teşekürler siz nasılsınız?

Tekrarlıyorum kimse dolar 3tl'ye gelecek demedi , diğer tüm zamanlarda olduğu gibi yine attığınız yalanlara kendiniz inanıyorsunuz.Geçen yıl seçim öncesi ve sonrası 4,50,4,70 civarlarında seyrediyorken yine her zamanki gibi olağan dışı saldırılara maruz kaldık.Paramız da bir miktar değer kaybetti ancak bu bizim için kabul edilebilir bir şey.

"Dolar 10kr daha yükselsin , millet daha da fakirleşsin , darbe olsun yetmedi biz içerde isyan çıkaralım maçamız yemezse dışarıdan müdahale gelsin,saldırı olsun işgal edilelim yeter ki bu muhafazakarlar başımızdan gitsin" kansızlığında olacak değiliz ya.

s400'ü de alacağız evelAllah , içerde koç gibi yabancı güdümlü para babalarının önderliği ve sizlerin de yardımlarıyla dolar 10tl de olabilir , sıkıntı yok.

Biz hep 50tl'lik alıyoz benzini ama memleket bizim , bitti ona buna peşkeş çekme dönemleri.

Alıntıları Göster
    İyi olmaya çalışıyoruz teşekkürler. Ülkenin bu halini gördükçe içimiz yanıyor.

Tayyip Erdoğan 3tl'nin altına gelecek demekten daha kötü şeyler söyledi zamanında. Dolar 2.5tl iken dolar alan yaya kalır dedi. Bu ne demek dolar yükselmeyecek demekti değil mi?

Başkanlık Sistemi ile ülkenin daha güçlü olacağı ve eskisi gibi dış güçlerin operasyon yapamayacağını da iddia ediyordu Tayyip Bey. Ama bu konuda da yanıldı.

Ben asla ve asla dolar yükselsin, millet fakirleşsin kafasında olmadım sadece AKP ve Erdoğan bu kafa ile devam ederse ülkenin ne hale geleceğini yıllar önce konular açarak yazdım. Ve hepsi tek tek gerçekleşti. Boş vaktinizde açıp okuyabilirsiniz 3 yıl öncesinden yazılarımı.

Birde ek olarak şunu asla unutmayın. Bu foreks piyasası o kadar büyük bir piyasadır ki. Tüm Türk Milleti elindeki dolarları satsa sadece kısa vadeli olarak dolar düşer ve sonra eski seviyeye gelir. Buna ne KOÇ'un ne başkasının gücü yeter. Rusya 400 milyar dolar sattı doları tutamadı. Bizde Merkez Bankasının rezervleri yok hatta eksi hane halkında da 185 milyar dolar var ve asla satmaz.

Kısacası bir ülkenin parasının değer kazanması onun itibarına bağlıdır ve geleceğe yönelik, o ülkenin ne yönde gelişeceğine dair beklentiler ile o değerleme olumlu yönde ya da olumsuz yönde gelişir. Suçu dış güçlere vs. atmak yerine suçu biraz kendimizde aramamız gerektiğini düşünüyorum.

Ve maalesef uzun vadede bu kısa dönemli S400 meselesi çözülse bile Türkiye'nin gidişat sinyalleri hiç iyi değil. Çünkü 20 yıllık AKP döneminde git gide daha dışa bağımlı olduk. Önceden tarım ve hayvancılıkta özgürdük. En kötü kendimiz üretiriz aç kalmayız derdik ama o konuda da dışa bağımlı olduk.

Hepimiz aynı gemideyiz, hepimiz aynı zararı çekiyoruz. Elinizde istediğiniz kadar dolar tutun sonuçta paranız sınırlı ve bir yerde o dolarlar bitecek. Yani herkes ama erken ama geç fakirleşecek..

Ama Erdoğan ve AKP ayrımcı değil bütünleştirici bir dil kullanıp, ilk geldikleri yıllardaki gibi yüzünü batıya döner ve doğru stratejiler atarsa hem içerde hem dışarda. Elbette Türkiye'nin de bu girdaptan kurtulma şansı var. Ama bu kafa ile devam edersek 5 yıl sonra daha kötü durumda olacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Forum'dan bir Equris vardı adam yıllarca uyardı ama dinlemedik ama haklıymış diye beni hatırlarsınız.

• Equris kullanıcısına yanıt
    1950'den itibaren yönümüz zaten batı ve doğu tarafa yanaşırsak daha kötü olabilir. Çözüm: Yeni yönün biz olmasını sağlamak. Evet bu çok zor ancak imkansız değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.