Şimdi Ara

Erdoğan Başkan Seçilince Dolar 3TL'nin Altına Düşecek! (ANA KONUSU) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.171
Cevap
18
Favori
42.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
638 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dolar 3 tl ye filan düşmez.. Dolar biraz salınır sonrasında merkez bankası yüksek fiyattan sattığı dolarları aşağıdan toplar.. bence en dip yeri 4.20 seviyeleri olur orası bile zor gib.. FED tekrar faiz arttırıma gidecek yıl içinde..
    Bir önemli nokta dolar fiyatı değil faizlerin yüksekliği.. bu seviye 1 kaç ay devam ederse enflasyon üzerinde yukarı baskılama yapar.. öncelik faizleri uygun şekilde düşürmek olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spunch1212

Hadi dolar düştü diyelim hadi işsizlikte düştü, peki ya meclise giren hddppk meclise gitmişken terör nasıl bitecek ? Gerçekten merak konusu.
    Bu ülkede kardeşçe, saygılı yaşamayı öğrenirsek terör biter.

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz. (Yunus Emre)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Erdoğan'ın açıklamalarını takip edin eğer Merkez Bankası bana bağlı, benimle ortak karar almak zorunda vs. derse. Bide faizleri düşürcem derse dolar kısa orta uzun yukarı gider.

Faiz arttırımı ben sürekli bekliyorum hocam biliyorsunuz:) Faizler %11 iken %16-17 olmalı diyordum 15 ay önce:)

Şuan aynı verimi almak için dahada artmalı ama arttırırlar mı göreceğiz?

Bist için şirketlerin karlılık durumları iyi olmalı hocam. Ama yüksek enflasyon ve yüksek kur döneminde bilançoları yabancı para cinsinden olan daha karlı olacaktır diye tahmin ediyorum. Çünkü %22 yıllık kredi faizi olan bir ülkede bir şirket ne kadar karlı olur soru işareti?

İnsanlar vakıfbanktan %20 yıllık mevduat faizi alırken bist çok riskli gelebilir. Hocam şuan yorum yapmak zor yarın piyasalar açılsın ilkgünü hatta ilk haftayı bir görelim sonra daha sağlıklı yorumlar gelir. Hem RTE'nin açıklamalarını da duymak gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Faiz daha artmalı diyorsunuz

Bu halde enflasyon durduğu yerde durur mu?!

Zam vergi vs

Önümüz felaket.

Kim seçilse bu olacaktı.

Şimdi ohalde tek adam rejiminde olacak ve asla kimse sesini çıkaramayacak.

İstenen bu değil miydi zaten!
    Kutluyor insanlar felaketlerini.
    Kutluyor insanlar seçimlerini.
    Asıl sorun burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 25 Haziran 2018; 1:54:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

Faiz daha artmalı diyorsunuz

Bu halde enflasyon durduğu yerde durur mu?!

Zam vergi vs

Önümüz felaket.

Kim seçilse bu olacaktı.

Şimdi ohalde tek adam rejiminde olacak ve asla kimse sesini çıkaramayacak.

İstenen bu değil miydi zaten!
    Kutluyor insanlar felaketlerini.
    Kutluyor insanlar seçimlerini.
    Asıl sorun burada.

Alıntıları Göster
    " İnsanlar istediklerini yapmakta özgürdür, katlanacakları şey sadece sonuçlarıdır."

Evet faizler artmalı yoksa Türkiye zorlu bir dönemi daha zor geçirecektir. Duvara çarpacağız ama olabildiğince erken ayağımızı gazdan çekip frenlere olabildiğince sert ama frenleri de patlatmayacak sertlikte basmalıyız. Yani faizi gereğinden fazlada arttırmamalıyız.

Hiçbir ülke bir duruma 1-2 yılda gelmez. Biz bu duruma 2007 yılından sonra yaptığımız yanlış ekonomik politikalar ve kararlar yüzünden geldik.

Ucuz ve bol para döneminde sorunlar sümen altı, halı altına itildi çünkü para bolken sorunlar göze çarpmıyordu. Artık para bol değil ve bu yapmakta özgür olduğumuz seçimlerin bedelini tüm halk olarak ödeyeceğiz. Bundan kaçış yok. Kim seçilirse seçilsin durum böyle olacaktı..

• Bak işte buna itiraz ederim. Doların 3 tl olması mümkün değil. 4 desen belki ama 3 olamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: banzar

Bak işte buna itiraz ederim. Doların 3 tl olması mümkün değil. 4 desen belki ama 3 olamaz.
    Hocam 4tl bile imkansız. Anca ABD ekonomisi tökezleme işareti gösterirse olur o da şuanda zor görünüyor.
  • Equris kullanıcısına yanıt
    zaten dolar 3 ün altına düşsün birdahaki seçimde +65 alır akp.
  • quote:

Hocam 4tl bile imkansız. Anca ABD ekonomisi tökezleme işareti gösterirse olur o da şuanda zor görünüyor.

Alıntıları Göster
    doları 5 li 6 lı rakamlara hazırlanmamız gerekir dış borç yıl sonuna kadar ödenmesi gereken 400 milyar dolar ödeme var fed baskısı var ayrıca abd halkbanka ceza kesilmedi o da bekleniyor gerçekleri görelim
  • quote:

Benim beklediğim büyük gün geldi ve Erdoğan Başkan oldu ve Türkiye resmen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçti hayırlı olsun. Bu konuyu açmak için sabırsızlanıyordum. AKP'lileri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik ederim. Umarım ülkesine şuana kadar ettiği gibi değil çok daha iyi hizmet eder.

Ama benimle bu forumda ya da sosyal medyada da "Başkanlık Sistemi ile Dolar 3TL'nin altına düşecek" tartışmalarını çok görmüşsünüzdür. Ve ben çok kez geyik olsun diye "Başkanlık Sistemi gelecek ve dolar 3tl'nin altına düşecek çünkü söz verildi" diye yazarım unutulmasın diye. Ve nihayet o gün geldi..

Şimdi diyorum ki "Halep ordaysa, arşın burda" istenilen şart oluştu. Başkanlık Sistemi geldi..

Hatta ben biraz kıyak geçiyorum ve Dolar'ı 3.50tl'nin altına düşürün görelim..

Söz uçar yazı kalır..

Bakalım Başkanlık Sistemi ile ülke şahlanacak mı? Göreceğiz..

Hocam size zahmet ilk mesaja listeler halinde yazabilir misiniz seneye falan takip ederiz =)
    Ekonomik bir kaç öge ve genel görüşler.

Anlık (25.06.2018) - Güncel fiyatlar Edit : Tarih eklendi =)
    Motorin 5,72 - 5,72
    Benzin 6,28 - 6,28
    Dolar 4,60 - 4,65
    Eur 5,35 - 5,44
    Faiz 17,5 - 17,75
    Enflasyon 15,4 (05.07.2018) - 15,4
    Terör - Terör örgütü etkinliği hat safhada, şehitler veriyoruz, haberlere dahi konu olmuyor çoğu zaman. - Hala devam ediyor. Pkk ile aynı başlıkta devam edicek.
    Fetö - En birinci düşman, Bakalım Amerikaya yalandan da olsa iade talebi geçilecek mi ? - Hala Amerikada keyif çatıyor.
    Pkk - En birinci diğer düşman, bakalım terör faaliyetelerinin önüne geçilebilecek mi ? - Hala devam ediyor.
    Reza ZSarrafbp - Vatan sever, hayır sever, çalışkan, cari açığı kapatan bir iş adamı (Bu heriften dolayı ağır yaptırımlar ve darbe yiyeceğimizi düşünüyorum ondan yazıyorum) - Hala Amerikada hapisanede keyif çatıyor (Duyumlara göre hücresine kadın falan götürüyorlarmış =).
    Yol - Yeterli seviyede yol var, yapılan açıklamalara göre 2018 de 16 yılda tüm ilkeyi asfalt ile sarmış durumdayız, yani artık bu konuda gelişme aptık diye milletin karşısına çıkmasınlar bir zahmet =) - Yol haberlerini takip etmiyorum ama buraya 3. köprüyü falan ekleyelim 2023 e kadar elli kere açılış yaparlar.
    Yol-suzluk =) - Yol-suzluk hat safhada, yandaşlık hat safhada =) - Hala devam ediyor.
    Ohal (Niye varsa =) - Kalkacağı söylendi bekliyoruz =) - Hala devam ediyor.
    Ekleme 26.06.2018
    Din kardeşlerimiz Suriyeliler ülkelerine geri gönderilecektir, Sayın RTE nin dediğine göre ise bunlar meslek sahibi insanlar canım çalışsınlar ekonomimize katkıları olsun. (Benim işsiz kardeşlerim ben sizlerin çalışmasını isterdim, ne idüğü belirsiz, kanımca kansız, korkakların değil =/ Madem ekonomide çalışan eksikliği var o zaman biz hepimiz salak ve tembeliz =))
    Daha da edit yapmayalım bu kadar sorun bence yeterli =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatrix -- 5 Temmuz 2018; 12:53:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Şimdi insanlar ikilemde kaldı dolarmı euro mu alsam yoksa repo mu yapsam zaten parası olmayanın düşüneceği bişey yok onlara bedava kek çay var , ne demiş bi büyük; parası olaaaan burdan olmayan şuraaadan...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Illusive Man

zaten dolar 3 ün altına düşsün birdahaki seçimde +65 alır akp.
    Doları 3tl'nin altına düşürsünler gelecek seçimde bende AKP + Erdoğan'a oy vereceğim burada tüm forum önünde söz veriyorum hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dephyr

doları 5 li 6 lı rakamlara hazırlanmamız gerekir dış borç yıl sonuna kadar ödenmesi gereken 400 milyar dolar ödeme var fed baskısı var ayrıca abd halkbanka ceza kesilmedi o da bekleniyor gerçekleri görelim

Alıntıları Göster
    Doların düşüş trendine girememesinin yegane sebeplerinden biride kısa vadeli borç ödemesi için dolara olacak olan talep. Bişeye talep varsa değeri artar o yüzden dolarda artış olacaktır önümüzdeki dönemde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatrix

quote:

Benim beklediğim büyük gün geldi ve Erdoğan Başkan oldu ve Türkiye resmen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçti hayırlı olsun. Bu konuyu açmak için sabırsızlanıyordum. AKP'lileri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik ederim. Umarım ülkesine şuana kadar ettiği gibi değil çok daha iyi hizmet eder.

Ama benimle bu forumda ya da sosyal medyada da "Başkanlık Sistemi ile Dolar 3TL'nin altına düşecek" tartışmalarını çok görmüşsünüzdür. Ve ben çok kez geyik olsun diye "Başkanlık Sistemi gelecek ve dolar 3tl'nin altına düşecek çünkü söz verildi" diye yazarım unutulmasın diye. Ve nihayet o gün geldi..

Şimdi diyorum ki "Halep ordaysa, arşın burda" istenilen şart oluştu. Başkanlık Sistemi geldi..

Hatta ben biraz kıyak geçiyorum ve Dolar'ı 3.50tl'nin altına düşürün görelim..

Söz uçar yazı kalır..

Bakalım Başkanlık Sistemi ile ülke şahlanacak mı? Göreceğiz..

Hocam size zahmet ilk mesaja listeler halinde yazabilir misiniz seneye falan takip ederiz =)
    Ekonomik bir kaç öge ve genel görüşler.

Anlık (25.06.2018) - Güncel fiyatlar Edit : Tarih eklendi =)
    Motorin 5,72 - 5,72
    Benzin 6,28 - 6,28
    Dolar 4,60 - 4,65
    Eur 5,35 - 5,44
    Faiz 17,5 - 17,75
    Enflasyon 15,4 (05.07.2018) - 15,4
    Terör - Terör örgütü etkinliği hat safhada, şehitler veriyoruz, haberlere dahi konu olmuyor çoğu zaman. - Hala devam ediyor. Pkk ile aynı başlıkta devam edicek.
    Fetö - En birinci düşman, Bakalım Amerikaya yalandan da olsa iade talebi geçilecek mi ? - Hala Amerikada keyif çatıyor.
    Pkk - En birinci diğer düşman, bakalım terör faaliyetelerinin önüne geçilebilecek mi ? - Hala devam ediyor.
    Reza ZSarrafbp - Vatan sever, hayır sever, çalışkan, cari açığı kapatan bir iş adamı (Bu heriften dolayı ağır yaptırımlar ve darbe yiyeceğimizi düşünüyorum ondan yazıyorum) - Hala Amerikada hapisanede keyif çatıyor (Duyumlara göre hücresine kadın falan götürüyorlarmış =).
    Yol - Yeterli seviyede yol var, yapılan açıklamalara göre 2018 de 16 yılda tüm ilkeyi asfalt ile sarmış durumdayız, yani artık bu konuda gelişme aptık diye milletin karşısına çıkmasınlar bir zahmet =) - Yol haberlerini takip etmiyorum ama buraya 3. köprüyü falan ekleyelim 2023 e kadar elli kere açılış yaparlar.
    Yol-suzluk =) - Yol-suzluk hat safhada, yandaşlık hat safhada =) - Hala devam ediyor.
    Ohal (Niye varsa =) - Kalkacağı söylendi bekliyoruz =) - Hala devam ediyor.
    Ekleme 26.06.2018
    Din kardeşlerimiz Suriyeliler ülkelerine geri gönderilecektir, Sayın RTE nin dediğine göre ise bunlar meslek sahibi insanlar canım çalışsınlar ekonomimize katkıları olsun. (Benim işsiz kardeşlerim ben sizlerin çalışmasını isterdim, ne idüğü belirsiz, kanımca kansız, korkakların değil =/ Madem ekonomide çalışan eksikliği var o zaman biz hepimiz salak ve tembeliz =))
    Daha da edit yapmayalım bu kadar sorun bence yeterli =)

Alıntıları Göster
    Ben genelde ilk mesajlarımı gerekmedikçe orjinal halini bozmuyorum insanlar yazısını değiştirdi demesin diye bu yüzden sizin mesajı artılayalım en çok oylananlarda öne çıksın hocam:)

• Döviz ve altın fiyatları sabah erken saatlerdedolar 4.54 altın 184 e kadar geriledi ama bunun panik satışları olduğu açıktı borsa açıldıktan sonra bile yükselme devam etti altın 189 dolar 4,63

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltravioleTT -- 25 Haziran 2018; 12:15:28 >
  • Rez!

Dış güçleeeeelll, hurrraaaa, ama dış güçler bizim stratejik ortağımııızzz!

• Yerli arabayı da unutmayalım arkadaşlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oy vermemiş, oy verenden çok çıkıyor sesi

• Bekliyoruz haydi

• quote:

Erdoğan'ın açıklamalarını takip edin eğer Merkez Bankası bana bağlı, benimle ortak karar almak zorunda vs. derse. Bide faizleri düşürcem derse dolar kısa orta uzun yukarı gider.

Faiz arttırımı ben sürekli bekliyorum hocam biliyorsunuz:) Faizler %11 iken %16-17 olmalı diyordum 15 ay önce:)

Şuan aynı verimi almak için dahada artmalı ama arttırırlar mı göreceğiz?

Bist için şirketlerin karlılık durumları iyi olmalı hocam. Ama yüksek enflasyon ve yüksek kur döneminde bilançoları yabancı para cinsinden olan daha karlı olacaktır diye tahmin ediyorum. Çünkü %22 yıllık kredi faizi olan bir ülkede bir şirket ne kadar karlı olur soru işareti?

İnsanlar vakıfbanktan %20 yıllık mevduat faizi alırken bist çok riskli gelebilir. Hocam şuan yorum yapmak zor yarın piyasalar açılsın ilkgünü hatta ilk haftayı bir görelim sonra daha sağlıklı yorumlar gelir. Hem RTE'nin açıklamalarını da duymak gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Hocam cevabiniz için tesekkur ederim. Dolar yeniden artişa geçti. Gün içinde 4.69 üzerini gördü. Açıkcası seçimlerden dolayı açılış ve gün boyunca durum doların düşüşü yönünde olur gibi gelmişti fakat yatırımcı yeni sisteme güvenmediğini belli etti. Ekonomik açıklamalar gelesiye kadar pozitif bir etki olacağını düşünmüyorum. Dalgalanmalar devam eder gibi geliyor.

Bist'e girmemek sanırım en mantıklı hareket olacaktır. Bu arada bilançoları yabancı para cinsinden olan şirketlerin listesine nerden bakabilirim?

G7 zirvesinde Trump anlaşmayı imzalasaydı, şuan dolar 4.80'lerde olabilirdi.

Çin'in bizim borsamız ve kurumuz üzerinde etkisinden zamanınız varsa kısaca bahseder misiniz? Bu konuda hicbir bilgim yok. Sadece Abd üzerinden dolayli etkilerinin oldugunu biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patatos -- 25 Haziran 2018; 13:42:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Patatos

Hocam cevabiniz için tesekkur ederim. Dolar yeniden artişa geçti. Gün içinde 4.69 üzerini gördü. Açıkcası seçimlerden dolayı açılış ve gün boyunca durum doların düşüşü yönünde olur gibi gelmişti fakat yatırımcı yeni sisteme güvenmediğini belli etti. Ekonomik açıklamalar gelesiye kadar pozitif bir etki olacağını düşünmüyorum. Dalgalanmalar devam eder gibi geliyor.

Bist'e girmemek sanırım en mantıklı hareket olacaktır. Bu arada bilançoları yabancı para cinsinden olan şirketlerin listesine nerden bakabilirim?

G7 zirvesinde Trump anlaşmayı imzalasaydı, şuan dolar 4.80'lerde olabilirdi.

Çin'in bizim borsamız ve kurumuz üzerinde etkisinden zamanınız varsa kısaca bahseder misiniz? Bu konuda hicbir bilgim yok. Sadece Abd üzerinden dolayli etkilerinin oldugunu biliyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam şuanda gerçekleşen fiyat hareketlerini ciddiye alıp anlam yüklemeyin. Şuanda algoritmalar işlem yapıyor. Ben normalde dolar satmam sadece 15 temmuz darbe girişiminden sonra sattım. Birde şimdi 4.7177tl'den sattım az önce. Buradan daha yukarı gitmez kısa vadede diye umuyorum.

Ereğli, Aselsan, Petkim sanırım dolar bilançolu şirketler. googleye dolar bilançolu şirketler ya da dolar döviz geliri olan şirketler yazarsanız iyi olur.

Şuanda deniz çok dalgalı bu tarz piyasalarda gemiyi nasıl yönlendireceğinizi bilmiyorsanız, pozisyonunuzu korumak ve gecelik faiz pusuya yatıp dip noktaları arayıp kısa vadeli trade yapmak en mantıklısıdır.

Mesela ben şimdi 4.7177 den sattım. Bekleyeceğim ve diyelim 4.50tl'ye ani düştü. Hep aşağı gidecek yönü yok oradan alıp mesela yine uzun vadeli bekleyeceğim. Eğer doğru kararlar verebiliyorsanız kısa vadede çok kazanabilirsiniz ama en mantıklısı uzun vadeci olmaktır bizim gibi insanlar için hocam.

Ama kendinizi en iyi siz tanırsınız bu yüzden kendi karakter yapınıza uygun seçim yapmanızı tavsiye ederim. Çok okuyun, çok kişiyi dinleyin ve bir strateji geliştirin hocam. Kısa vadeyi doğru bilmek için kahin olmak gerek:)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.