Şimdi Ara

Erdoğan Başkan Seçilince Dolar 3TL'nin Altına Düşecek! (ANA KONUSU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.171
Cevap
18
Favori
42.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
638 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim beklediğim büyük gün geldi ve Erdoğan Başkan oldu ve Türkiye resmen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçti hayırlı olsun. Bu konuyu açmak için sabırsızlanıyordum. AKP'lileri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik ederim. Umarım ülkesine şuana kadar ettiği gibi değil çok daha iyi hizmet eder.

Ama benimle bu forumda ya da sosyal medyada da "Başkanlık Sistemi ile Dolar 3TL'nin altına düşecek" tartışmalarını çok görmüşsünüzdür. Ve ben çok kez geyik olsun diye "Başkanlık Sistemi gelecek ve dolar 3tl'nin altına düşecek çünkü söz verildi" diye yazarım unutulmasın diye. Ve nihayet o gün geldi..

Şimdi diyorum ki "Halep ordaysa, arşın burda" istenilen şart oluştu. Başkanlık Sistemi geldi..

Hatta ben biraz kıyak geçiyorum ve Dolar'ı 3.50tl'nin altına düşürün görelim..

Söz uçar yazı kalır..

Bakalım Başkanlık Sistemi ile ülke şahlanacak mı? Göreceğiz..

• Hocam size zahmet ilk mesaja listeler halinde yazabilir misiniz seneye falan takip ederiz =)
    Ekonomik bir kaç öge ve genel görüşler.

Anlık (25.06.2018) - Güncel fiyatlar Edit : Tarih eklendi =)
    Motorin 5,72 - 5,72
    Benzin 6,28 - 6,28
    Dolar 4,60 - 4,65
    Eur 5,35 - 5,44
    Faiz 17,5 - 17,75
    Enflasyon 15,4 (05.07.2018) - 15,4
    Terör - Terör örgütü etkinliği hat safhada, şehitler veriyoruz, haberlere dahi konu olmuyor çoğu zaman. - Hala devam ediyor. Pkk ile aynı başlıkta devam edicek.
    Fetö - En birinci düşman, Bakalım Amerikaya yalandan da olsa iade talebi geçilecek mi ? - Hala Amerikada keyif çatıyor.
    Pkk - En birinci diğer düşman, bakalım terör faaliyetelerinin önüne geçilebilecek mi ? - Hala devam ediyor.
    Reza ZSarrafbp - Vatan sever, hayır sever, çalışkan, cari açığı kapatan bir iş adamı (Bu heriften dolayı ağır yaptırımlar ve darbe yiyeceğimizi düşünüyorum ondan yazıyorum) - Hala Amerikada hapisanede keyif çatıyor (Duyumlara göre hücresine kadın falan götürüyorlarmış =).
    Yol - Yeterli seviyede yol var, yapılan açıklamalara göre 2018 de 16 yılda tüm ilkeyi asfalt ile sarmış durumdayız, yani artık bu konuda gelişme aptık diye milletin karşısına çıkmasınlar bir zahmet =) - Yol haberlerini takip etmiyorum ama buraya 3. köprüyü falan ekleyelim 2023 e kadar elli kere açılış yaparlar.
    Yol-suzluk =) - Yol-suzluk hat safhada, yandaşlık hat safhada =) - Hala devam ediyor.
    Ohal (Niye varsa =) - Kalkacağı söylendi bekliyoruz =) - Hala devam ediyor.
    Ekleme 26.06.2018
    Din kardeşlerimiz Suriyeliler ülkelerine geri gönderilecektir, Sayın RTE nin dediğine göre ise bunlar meslek sahibi insanlar canım çalışsınlar ekonomimize katkıları olsun. (Benim işsiz kardeşlerim ben sizlerin çalışmasını isterdim, ne idüğü belirsiz, kanımca kansız, korkakların değil =/ Madem ekonomide çalışan eksikliği var o zaman biz hepimiz salak ve tembeliz =))
    Daha da edit yapmayalım bu kadar sorun bence yeterli =)
    Turkiye cumhuriyetinin işi bitti bu saatten sonra teror goc multeci savas ekonomik istikrarsızlık diş ticaret acıgılar basedemeyecekler

Arap turistle dıs ticaret acıgını kapatmaya çalışıyor

Adamlara bisiklete vergi kokledi dusunebiliyor musunuz bu akpden bi bok olmaz

Anca man adasına milyon dolar kaçırırlar
    Yav benim anlamadigim neden bir akpli uye cikip ekonomiyle ilgili bu tarz yorumlara cevap vermiyor. Halbuki 7/24 ulasilabiliyor hepsine forumda. İnce hdp tarzi bir konu olsun mesela aninda damlarlar. Adamlar keke oy verdi deyince de “hala anlayamadiniz” diyorlar. Ney ulan ney soyleyin biz de anlayalim. Nesine oy veriyorsunuz bu adamin. Nasil bir ulke halkiysa %40inin ulke ekonomisi umrunda degil(%12 cikar sagliyor diyelim).

Tamam ulan koydunuz bize, en buyuk sizsiniz de nolur soyleyin artik dunden beri kornalara abanarak neyi kutladiginizi. Yani onceden ne yapamiyordunuz da simdi yapabileceksiniz? Turkiyeye ne olacak da boyle sevinclisiniz?
  • Rezerve.
    Edit: 25 Ağustos 2020 Dolar 7.40 TL.
    Edit: 18 Kasım 2021 Dolar 11.28 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 18 Kasım 2021; 22:52:25 >
  • Sonunda bu forumdan birisi yenilgiyi kabullendi bende seni tebrik ediyorum anlayışlı insanmışsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3tl hiç kimseden duymadım , zaten 3tl nin altına gelmesi ekonomiye zarar verebilir , 4ün altına gelecektir.
  • Ben inandim yola devam

• Terör bitecek, işsizlik bitecek, dolar düşecek... Bakalım bunların kaçını yapabilecekler? Şimdi mazeretleri de kalmadı.
  • TL nin değer kazanması için yapılan bir şey yok ki. Dış güçler, faiz lobisi, ameriganın oyunu der geçerler. Halk nasılsa böyle söylemlere severek inanıyor.
  • Hayal görmeyin

Ötv ye yansıtılan mazot benzin zamları yansıyacak yeni vergiler ötv artışları olacak.

Elektriğe suya yapılamayan zamlar yapılacak.

Bu kim seçilirse seçilsin kısa vade olacak olandı.

Seçim başka ekonomi başka.

• Doların bizle alakası yok, biliyorsunuz hep dış güçler.
  • Kek ve sitlaç yiyeceğiz beleş

Tek iyi olan bu oldu.

• Yapisal reform yap,ohali kaldir,hukukda,adaletde seffaf ol otomatikmen dolar iner zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • önüne 1 rakamını koymayı unutmuşsun
    dolar 13,5tl tl olacak 5 yıl içinde
  • Yerli ve milli pilavlı makbule yiyeceğim hocam.Ne olsun başka.

• Benzin fiyatları bir süredir bastırılıyordu ötv indirimiyle, şimdi ötvyi salıverince benzin 7 yi aşacaktır.
  • Dolar düşmeye başladı. Bu secim sonuclarına göre ekonomide hiç bir sıkıntı yok.

Biz burda boşuna konuşuyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: namsar29

Doların bizle alakası yok, biliyorsunuz hep dış güçler.
    Kemal derviş politikası

Herşeyi özelleştir imf borcunu öde kalanla araba telefon hatta tohum gübre saman et vs ithal et.

Bu 2007 yılına kadar sürdü.

Aynı aklı verenler bu defa bankaları ele geçirip özel sektörü ve tüketici milleti borç sarmalına aldı.

Sonuç 460 milyar dolar dış borç bunun yarısı 1 yıl ve kısa vadeli.

Yazın yenilen hurmalar kışın tırmalar.

Hadi millet bu borç sizlerin ödeyiniz.

• Bedelli çıksın!!!
  • Turkiye cumhuriyetinin işi bitti bu saatten sonra teror goc multeci savas ekonomik istikrarsızlık diş ticaret acıgılar basedemeyecekler

Arap turistle dıs ticaret acıgını kapatmaya çalışıyor

Adamlara bisiklete vergi kokledi dusunebiliyor musunuz bu akpden bi bok olmaz

Anca man adasına milyon dolar kaçırırlar

• Olur arkadaslar 3 tl olmasi icin asgari ucretin 3 te 1 oraninda azalmasi lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: kal42kal42

Sonunda bu forumdan birisi yenilgiyi kabullendi bende seni tebrik ediyorum anlayışlı insanmışsın
    Teşekkür ederim fakat benim için bu çok beklenen bir sonuçtu. Ben İnce'nin bu seçimi kazanabileceğine inanmıyordum çünkü aynı kadro.

Ama İnce bu kadar konuştuktan sonra chp'ye oy vermiş biri olarak istifa edecek mi? Çok merak ediyorum. Eğer istifa edip emekli moda geçmezse Kılıçdaroğlu'na söylediği herşeyi kendiside yapmış olacak.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.