Şimdi Ara

Erdoğan: Arkadaşlar beni dinlerler-dinlemezler, ben yüksek faize karşıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye olarak ticaret diplomasisi alanında yeni bir sıçramaya ihtiyaç duyuyoruz" dedi.  Erdoğan: Arkadaşlar beni dinlerler-dinlemezler, ben yüksek faize karşıyım

  Türkiye olarak ticaret diplomasisi alanında yeni bir sıçramaya ihtiyaç duyuyoruz. Her ne kadar bu salgın beraberinde çeşitli zorluklar, sıkıntılar getirse de iş dünyamızın önünde yeni fırsat pencereleri açıyor.

  Salgın sonrası dönemde de dünya, Türkiye'nin başarılarını konuşmaya devam edecektir. Türk firmaları bu dönemde, kaliteli ürünleri, rekabetçi fiyatları, hepsinden önemlisi güvenilirlikleriyle rakiplerine fark atıyor. Şüphesiz bunda dünya genelinde Asya merkezli üretim biçimlerine yeni alternatifler oluşturma çabasının da payı var.

  2020'nin son ayında tüm zamanların ihracat rekorunu kırdık. Küresel ticaret ve büyümede beklenen büyük düşüşe karşılık Türkiye pozitif büyüme çizgisinin altına düşmemeyi başarmış bir ülkedir.

  Türk Lirası'nın dolara karşı yüzde 12 değer kazandığını görüyoruz. Paramızın değerindeki artış ve altın fiyatlarındaki gerileme sayesinde borç stokumuz yaklaşık 150 milyar lira azaldı. Ülke risk primimiz düşüyor.


  AB ile Gümrük Birliği anlaşmamızı güncelleme çalışmalarımız sürüyor. İnşallah 2021 yılında bu çalışmaları daha da ileriye taşıyarak yolumuza devam edeceğiz.


  Salgın nedeniyle yapmak zorunda kaldığımız kısıtlamaların üretici ve çalışanlarımızın üzerinde oluşturduğu yükü, en az seviyeye indirebilmek için pek çok ilave desteği uygulamaya geçirdik, gerekirse yeni destekleri de devreye alacağız.

  Türkiye'nin her türlü zorluğa, yeni gelişen fırsatlara ve farklı senaryolara hazırlıklı olduğunu herkese gösterdik. Ülkemizi yatırım, üretim ve teknoloji üssü yapacağız.


  Arkadaşlar beni dinlerler-dinlemezler, ben yüksek faize karşıyım ve mücadelemi de sonuna kadar devam ettireceğim. İnandığım tek şey var, yüksek faizle bir yere varamayız. Asıl iş faizi düşürmek suretiyle enflasyona aşağı çekmektir.

  Paramızın değerindeki artış, altın fiyatlarındaki gerileme sayesinde kasımdan bu yana merkezi yönetim borç stoku 150 milyar lira azaldı.


  2020 yılında toplam bütçe harcamaları 1 trilyon 202 milyar liraya ulaşarak, program hedefimizin altında kaldı.

  Programda bu sene için öngördüğümüz büyüme oranının gerçekleşmesi durumunda, bütçe açığı milli gelirin yüzde 3.6 oranına gerileyecektir.

  Bütçeye gelen ilave yüklere rağmen, mali disiplinden taviz vermemekte kararlıyız.

  Salgının uzamasına bağlı olarak 2020'de bütçe gelirlerinden feragat edip hayata geçirdiğimiz düzenlemelerin bir bölümünü, bu senenin ilk çeyreğine ve hatta bazılarını 2021'in ilk yarısına kadar uzattık.

  Bir taraftan maliye politikasını aktif bir biçimde kullanırken, diğer yandan bütçe açığını aşağıya çekecek tedbirleri hayata geçireceğiz.

  2021 yılı için bütçe açığını milli gelirin yüzde 3,5'i seviyesinde tutmayı, yeni hedef olarak belirledik.

  Hizmetlerimizi artırırken kamu olarak vatandaşın bize emanet ettiği vergileri en doğru şekilde ekonomik ve verimli kullanacağız.

  Vergi politikalarımızı adil, öngörülebilir, sade, yatırımı, üretimi, istihdamı, ihracatı teşvik edecek bir temele oturtacağız.

  Özellikle kamu harcamalarını daha verimli hale getirecek bir tasarruf programını hayata geçireceğiz.

  İktisat tarihi kitaplarına geçecek böylesine zorlu bir küresel konjonktürü 18 yılın birikimi ve tecrübesi sayesinde başarıyla atlatacağımıza olan inancım tamdır.


  Vatandaşlarımız müsterih olsunlar, bize 18 yıldır güvendiler ve netice ortada. Bundan sonraki süreçte de bize güvensinler.


  Kaynak:https://www.patronlardunyasi.com/haber/Erdogan-Arkadaslar-beni-dinlerler-dinlemezler-ben-yuksek-faize-karsiyim/245593
 • Türkiye'de yüksek faiz yok zaten. Hatta reel faiz negatif.

 • Bende ötv ye, yüksek vergilere karşıyım

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Demekki faiz artacak
 • "bize 18 yıldır güvendiler ve netice ortada"


  Bu kısım doğru size güvendiler bizi yaktılar.

 • Dedikten sonra dolar birden 7.50 e fırladı.. Bu zatın kendi düşüncelerini içine atıp tüm gün çenesinin kapalı olması ülkenin geleceği açısından son derece faideli olacaktır..


  Ayrıca Ainesi iştir kişinin lâfa bakılmaz, dolayısıyla erdoğanın bu lafının hiçbir inandırıcılığı yoktur

 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.