Şimdi Ara

Erdoğan ABD'de: 'Gidiş Pek Hayra Alamet Değil, Biden ile İyi Başladık Diyemem'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ABD'de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-ABD ilişkileri hakkında 'Gidiş pek hayra alamet değil' diyerek 'Ben oğul Bush ile iyi çalıştım, sayın Obama ile iyi çalıştım, sayın Trump ile iyi çalıştım ama sayın Biden ile iyi başladık diyemem' ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantısına katılmak üzere bulunduğu ABD'nin New York kentinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Afganistan ve Suriye bağlamında Türkiye-ABD ilişkilerinin seyrini nasıl gördüğünün sorulması üzerine Erdoğan, 'Türk-Amerikan ilişkilerinde sağlıklı bir sürecin işlediğini doğrusu söyleyemem. Niye? Bakın biz F-35'leri aldık, 1 milyar 400 milyon dolar ödeme yaptık ve bu F-35'ler bize teslim edilmedi. Amerika önce bunu bir defa halletmeli. Bize S-400 konusunu bahane edip F-35'leri vermemek, her şeyden önce bir defa devletler arası ilişkilerde ne diplomasi noktasında ne de münasebetler noktasında bir kimlik ortaya koymaktır. Amerika'nın önce bunu bir defa düzeltmesi lazım.' dedi.

Erdoğan, uluslararası hukuka dayalı olarak ne yapılması gerekiyorsa yapacaklarını vurgulayarak, 'Bize sürekli S-400'ü dayatmalarını bir defa bizim kabul etmemiz mümkün değil. Bizim için S-400 işi bitmiştir. Buradan geri adım atmamız da mümkün değil. Amerika'nın bunu uluslararası diplomaside, ilişkilerde doğru bir yere oturtması gerekir. Ama şu ana kadar bunu oturtamadılar. Biz Türkiye olarak dürüst davranıyoruz, duruşumuz dürüsttür ama Amerika maalesef dürüst davranmadı, davranmıyor.' diye konuştu.

"İyi başladık diyemem, gidiş pek hayra alamet değil"

Türkiye ile Amerika arasında 20 milyar dolar civarında ticaret hacmi bulunduğunu ve bunun artmasını arzu ettiklerini belirten Erdoğan, savunma sanayisine yönelik adımlar attıklarını ve atmaya da devam edeceklerini söyledi.

Erdoğan, şöyle konuştu:

'Şunu da bilmeleri gerekir ki artık eski Türkiye de yok. Bu Türkiye başka bir Türkiye. Savunma sanayisinde de biz her geçen gün daha ileri gidiyoruz, daha ileri gideceğiz. Ama yarın 'Niçin F-35'i almıyorsun?' diyemezler. Vermezsen almayız. O zaman biz daha başka kapılara da müracaat ederiz. Burada CBS ile yaptığım röportajda onlara da onu söyledim. 'Yani başka yerlerden almayı mı düşünüyorsunuz?' diye sordu. 'Gerekirse alırız' dedim. Sen bana şimdi Patriot vermeyeceksin, ondan sonra biz S-400'ü aldığımızda 'Niye S-400'ü aldın?' diyeceksin. Türkiye, kendi savunmasına yönelik ne gerekiyorsa onu alır. Gerekirse bunları üretmeye de başlar. Zaten şu anda başladık. Bundan sonra bunu daha da ileri safhalara taşıyacağız. İnşallah kendi insansız savaş uçaklarımızı da üreteceğiz. Bunu da görecekler. Bu adımları da inşallah atıyoruz. Temennim odur ki iki NATO ülkesi olarak birbirimize hasmane değil, dostane davranalım. Ama iki NATO ülkesi olarak şu andaki gidiş pek hayra alamet değil. Benim Başbakan, Cumhurbaşkanı olarak yaklaşık 19 yıllık yöneticilik hayatımda Amerika ile olan münasebetlerimde geldiğimiz nokta maalesef iyi bir nokta değil. Ben oğul Bush ile iyi çalıştım, sayın Obama ile iyi çalıştım, sayın Trump ile iyi çalıştım ama sayın Biden ile iyi başladık diyemem.'

Kaynak:

Erdoğan ABD'de: 'Gidiş Pek Hayra Alamet Değil, Biden ile İyi Başladık Diyemem'onedio
    https://onedio.com/haber/erdogan-abd-de-gidis-pek-hayra-alamet-degil-biden-ile-iyi-basladik-diyemem-1005223?ref=slider2

• "İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile bir araya geldi, basına kapalı bir görüşme yaptı."

Önemli kısmı burası. Görüşme içeriği %100 şu.

Ne olur iktidarıma destek verin, diktatörlüğüme ses çıkarmayın, ne istiyorsanız yapıyorum, beni TR iktidarına siz getirdiniz, biden e hizmet etmek istiyorum ama olmuyor, siz yardım edin bana...

İngiltere elçisini çekmedi. Fransa gibi kibir ve küstah bir ülkeye yapılan muameleye sevindim diyebilirim. Kıta Avrupasının en ırkçı toplumudur kendileri. Avustralyalı dizel denizaltı ile kazıklayacaklardı.

Bu elemanlar, know how transferine çok uzaktır. İngilizlerin adı çıkmasına rağmen Fransızlar bu konuda çok hassastır. Çok uluslu firmalarında çalışırsan telefonunu faksını mailini takip ederler. Faksın bir nüshası gideceği yere, bir nüshası IT bölümüne gider. Kendilerinden başka tüm ülkeleri aşağı görürler, italyanı, ispanyolu vs dahil buna

• Adamlar ne çok başkan değiştirmiş ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biden,çook ayıp etti çook.Bi daha gidermiyiz ABD'ye?

ABD BAŞKANI BİDEN'IN GÖRÜŞTÜĞÜ LİDERLER

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, BM 76. Genel Kurulu'nda birçok liderle görüştü. Biden'ın görüştüğü liderler şu şekilde;

• İngiltere Başbakanı Boris Johnson. Biden, Johnson ile 1.5 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.
    • Avustralya Başbakanı Scott Morrison yüz yüze görüştü.
    • Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüşme gerçekleştirdi.
    • Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile telefon görüşmesi yaptı.
    • Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefonda görüştü.
    • Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih ile bir araya geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vommel -- 23 Eylül 2021; 21:27:22 >

• Bu fotograf ne böyle ya Erdoğan ABD'de: 'Gidiş Pek Hayra Alamet Değil, Biden ile İyi Başladık Diyemem'  Ardından bogazını sıkıp iki tane çakmış mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Bu fotograf ne böyle ya   Ardından bogazını sıkıp iki tane çakmış mı acaba?

Avustralya ile yapılan "Yüzyılın Anlaşmasını" ABD ve İngiltere'ye kaptıran Fransa'da tepkiler öfkeye dönüşürken Fransız siyasetçiler, bu durumu, "Yüzyılın Anlaşması, yüzyılın fiyaskosu" haline geldi şeklinde değerlenirdi.

ABD Başkanı Joe Biden, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Avustralya Başbakanı Scott Morrison ile 15 Eylül Çarşamba günü katıldığı sanal basın toplantısında, ABD, İngiltere ve Avustralya'nın AUKUS adı altında yeni bir güvenlik iş birliği kurduğunu, bu kapsamda ABD ile İngiltere'nin Avustralya ile nükleer enerjili denizaltı teknolojisini paylaşacağını duyurdu.

Kaynak: Fransa'dan Amerika ve İngiltere'ye tepki: Sırtımızdan vurdular

Hatta Fransızlar,ingiltere,Avusturalya ve ABD elçilerini geri çektiler.

• -Erdoğa'nın New York'da ki Türkevi'nde görüştüğü liderler;

-Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile bir araya geldi.Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. (Bu görüşmeden hemen sonra Zelenskiy'nin baş yardımcısı Sergey Şefir'e Ukrayna'da suikast girişiminde bulunuldu. şefir kurtuldu,şöförü öldü)

-Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ile bir araya geldi.Görüşme yaklaşık 30 dakika sürdü.

-Gürcistan Başbakanı Irakli Garibaşvili'yi kabul etti.Görüşme yaklaşık 30 dakika sürdü.

-Gine Bissau Cumhurbaşkanı Umaro Sissoco Embalo ile bir araya geldi.Görüşme basına kapalı yapıldı.

-Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile bir araya geldi.Görüşme iki ülke heyetlerinin katılımıyla gerçekleşti.1 saat sürdü.

-Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanoviç ile görüşmesi oldu.45 dakika sürdü.

-Arnavutluk Başbakanı Rama'yla görüştü.GÖrüşme 1 saat sürdü.

-Slovenya Cumhurbaşkanı Pahor ile bir araya geldi.Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

-Burundi Cumhurbaşkanı Ndayishimiye ile de bir araya geldi.Görüşme 30 dakika sürdü.

-Irak Cumhurbaşkanı Salih ile bir araya geldi.Salih bu görüşmeye ABD başkanı biden ile yaptığı görüşmenin sonraki günü katıldı.Görüşme 1 saat sürdü.

-Libya Başkanlık Konseyi Başkanı el-Menfi ile bir araya geldi.Görüşme 40 dakika sürdü.

-İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile bir araya geldi, basına kapalı bir görüşme yaptı.

Ayrıca Hırvatistan eski Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar Kitarovic, Bulgaristan eski Cumhurbaşkanlarından Petar Stoyanov , Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi eski Sırp üyesi Mladen Ivanic ve FIFA Başkanı Gianni Infantino ile de görüşmeler yaptı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARTH_BLACK -- 23 Eylül 2021; 21:51:1 >

• İngiltere elçisini çekmedi. Fransa gibi kibir ve küstah bir ülkeye yapılan muameleye sevindim diyebilirim. Kıta Avrupasının en ırkçı toplumudur kendileri. Avustralyalı dizel denizaltı ile kazıklayacaklardı.

Bu elemanlar, know how transferine çok uzaktır. İngilizlerin adı çıkmasına rağmen Fransızlar bu konuda çok hassastır. Çok uluslu firmalarında çalışırsan telefonunu faksını mailini takip ederler. Faksın bir nüshası gideceği yere, bir nüshası IT bölümüne gider. Kendilerinden başka tüm ülkeleri aşağı görürler, italyanı, ispanyolu vs dahil buna

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DARTH_BLACK kullanıcısına yanıt

"İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile bir araya geldi, basına kapalı bir görüşme yaptı."

Ne olur iktidarıma destek verin, diktatörlüğüme ses çıkarmayın, ne istiyorsanız yapıyorum, beni TR iktidarına siz getirdiniz, biden e hizmet etmek istiyorum ama olmuyor, siz yardım edin bana...

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

"İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile bir araya geldi, basına kapalı bir görüşme yaptı."

Tam terside olabilir..çarşambadan sonra görürüz ne konuşulmuş,konuşulmamış..

ingiltere bir ülkeye yakınlaşma yada uzaklaşma politikalarını başka ülkelere yaptığı adımlarla mesaj verir ilk etapda..Örnek fransaya atılan son kazık...

sorulacak soru şu;

ingiltere, suriye konusunda rusyaya frenmi yapacak yoksa Türkiye'ye yolmu verecek?

borise gelince,kraliçenin hizmetkarı olarak bir ulak görevi yapan adama yalvarsanız ne olacak? Bu görüşme sonrası erdoğan "ey amerika" demeyede başladıysa bu işin sonu hayır olsun demekten başka seçenekde yok şuan.

• quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

Tam terside olabilir..çarşambadan sonra görürüz ne konuşulmuş,konuşulmamış..

ingiltere bir ülkeye yakınlaşma yada uzaklaşma politikalarını başka ülkelere yaptığı adımlarla mesaj verir ilk etapda..Örnek fransaya atılan son kazık...

sorulacak soru şu;

ingiltere, suriye konusunda rusyaya frenmi yapacak yoksa Türkiye'ye yolmu verecek?

borise gelince,kraliçenin hizmetkarı olarak bir ulak görevi yapan adama yalvarsanız ne olacak? Bu görüşme sonrası erdoğan "ey amerika" demeyede başladıysa bu işin sonu hayır olsun demekten başka seçenekde yok şuan.

Alıntıları Göster

Erdoğan’ın ikili görüşmelerinin hemen hepsini açılışı yapılan Türkevi’nde gerçekleştirdiğini aktaran Acet, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın görüşmenin ardından “Görüşmeniz nasıl geçti” şeklindeki soruya, “Always good/Daima iyi” şeklinde bir cevap verdiğini, ikili görüşmeyle ilgili taraflardan herhangi açıklama yapılmadığını yazdı.

Askeri konular ve savunma sanayii meselelerinin konuşulduğu bölümde, İngiliz Başbakan Türkiye’nin SİHA’larıyla ilgili övgü dolu sözler sarf ettiğini aktaran Acet, “Görüşmede Türkiye ile İngiltere arasında bir süredir görüşmeleri yapılan ortak ‘uçak gemisi’ projesi gündeme geliyor. Projenin kaç yılda biteceği konuşuluyor” dedi.

Boris Johnson görüşmesinden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın New York Times’tan gazetecilerle bir araya geldiğini yazan Acet, “Öğrendiğime göre bu mülakatta Erdoğan’da S-400’le ilgili süreçler, Türkiye’nin F-35 programından çıkarılması gibi gelişmeler hatırlatıldıktan sonra ‘Bütün bu olanlardan sonra S-400 almanıza değdi mi?’ şeklinde bir soru yöneltiliyor.

Erdoğan, Türkiye’nin bu kararı alış süreciyle ilgili bilinen gerekçeleri sıraladıktan sonra, ‘Değdi mi?’ sorusuna, ‘Evet, değdi’ diye cevap veriyor" diye yazdı.

Erdoğan ABD'de: 'Gidiş Pek Hayra Alamet Değil, Biden ile İyi Başladık Diyemem'yeni şafak
    Boris Johnson’ın Erdoğan’la görüşmesinde gündeme gelen 107 yıllık bir utanç hikayesi
    https://www.yenisafak.com/yazarlar/mehmet-acet/boris-johnsonin-erdoganla-gorusmesinde-gundeme-gelen-107-yillik-bir-utanc-hikayesi-2059678

• Biden tam anlamıyla .unak birisi.Bunun nedeni Türkiye'nin bölgedeki konumunu anlamamış olmasından kaynaklanıyor.Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu da göremiyor.Türkiye an itibariyle;

1-Milyonlarca sığınmacıya ev sahipliği yapıyor

2-Sınırları Amerika'nın öncülüğünde başlayan Suriye iç savaşı nedeniyle cihatçı ve ypg'li teröristlerle dolu

3-Yine sınırlarının tam ötesinde Amerika'nın en büyük rakiplerinde olan Rusya bulunuyor

Yani Türkiye her açıdan kuşatılmış durumda olan bir ülke.Üstelik Amerikanın müttefiği konumunda olan bir ülke.Böyle bir ülkeyi dışlamak,sırt çevirmek,kendi başlattıkları Suriye iç savaşında yalnız bırakmak Amerikan diplomasisinin ne kadar beceriksizce idare edildiğini göstermesi açısından çarpıcı.Bu kadar kibir,bu kadar bencillik Amerika'ya yarar sağlamaz.En azından nezaketen dahi olsa Erdoğan ile görüşmesi onu dinlemesi gerekirdi.Sonuçta görüşme talep eden kişi böyle kritik bir coğrafyada olan bir ülkenin üstelik Amerika'nın müttefiği konumunda olan bir ülkenin Cumhurbaşkanı..Dahası kendisi de Amerika'yı temsil etme konumunda olan bir kişi.

Not:Erdoğancı değilim ancak Erdoğan Türkiye'yi temsil eden bir konumda.Onu görmezden gelmek Türkiye'yi görmezden gelmek demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Long Nightt

Biden tam anlamıyla .unak birisi.Bunun nedeni Türkiye'nin bölgedeki konumunu anlamamış olmasından kaynaklanıyor.Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu da göremiyor.Türkiye an itibariyle;

1-Milyonlarca sığınmacıya ev sahipliği yapıyor

2-Sınırları Amerika'nın öncülüğünde başlayan Suriye iç savaşı nedeniyle cihatçı ve ypg'li teröristlerle dolu

3-Yine sınırlarının tam ötesinde Amerika'nın en büyük rakiplerinde olan Rusya bulunuyor

Yani Türkiye her açıdan kuşatılmış durumda olan bir ülke.Üstelik Amerikanın müttefiği konumunda olan bir ülke.Böyle bir ülkeyi dışlamak,sırt çevirmek,kendi başlattıkları Suriye iç savaşında yalnız bırakmak Amerikan diplomasisinin ne kadar beceriksizce idare edildiğini göstermesi açısından çarpıcı.Bu kadar kibir,bu kadar bencillik Amerika'ya yarar sağlamaz.En azından nezaketen dahi olsa Erdoğan ile görüşmesi onu dinlemesi gerekirdi.Sonuçta görüşme talep eden kişi böyle kritik bir coğrafyada olan bir ülkenin üstelik Amerika'nın müttefiği konumunda olan bir ülkenin Cumhurbaşkanı..Dahası kendisi de Amerika'yı temsil etme konumunda olan bir kişi.

Not:Erdoğancı değilim ancak Erdoğan Türkiye'yi temsil eden bir konumda.Onu görmezden gelmek Türkiye'yi görmezden gelmek demektir.

Planlanmış bir görüşme yoktu zaten.Erdoğan,para ve destek aramaya gitmişti ama olmadı.

Biz ABD'ye muhtacız ama onlar bize muhtaç mı?Bize herhangi bir konuda mecbur mu?

Suriye'de,Irak'ta,Azerbaycan'da adamların istediklerini yaptın mı?Hayır.

Amerikan liderleri,onlara verilen direktifleri uygular.Kafasına göre hareket etme şansı yoktur.

Bir Yunan ve Ermeni hayranı olan ABD Başkanı Biden küstah açıklamasında; Aziz Milletimizin geçmişine utanmadan dil uzatarak, soykırım sözünü kullanması kadar, İstanbul yerine KOSTANTİNOPOLİS lafını sokuşturarak ikinci bir rezalete daha imza attığı gözden asla kaçırılmamalıdır.

Biden’in İstanbul için “Konstantinopolis” ifadesini kullanmasında, “Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’deki çıkarlarının olduğu” ve Biden’in da bu açıklamayla “Türkiye’ye aba altından sopa göstermek istediği” net ve açık görünmektedir. Derin ABD’nin, “Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi Yunanları, KKTC ve Doğu Akdeniz ile ilgili Türkiye üzerine sürmeyi amaçladığı” anlaşılmaktadır.

• Elbette mecbur değil fakat Türkiye'de 1952'de NATO'ya dahil olmasıyla beraber Türkiye ve Amerika 'müttefik' iki ülke konumuna gelmiştir.Amerika'nın 69 yıllık bir müttefiğine böyle davranması nezaketsizlik,diplomasi bilmezliktir.Görüşmeyi yapar yine bildiği yoldan gidebilirdi.Obama'da Erdoğana bayılmıyordu ama görüşüyordu.Trumptada aynı durum söz konusu.Biden sadece Türkiye'ye değil genel olarak Amerika ile müttefik olan ülkeler nezdinde Amerika'nın güvenirliğine darbe vurur bir durumda.Amerikan dış politikası bunun acısını çekecektir.Hali hazırda Afganistan rezaletide ortada duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 24 Eylül 2021; 4:32:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vommel

Biden,çook ayıp etti çook.Bi daha gidermiyiz ABD'ye?

ABD BAŞKANI BİDEN'IN GÖRÜŞTÜĞÜ LİDERLER

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, BM 76. Genel Kurulu'nda birçok liderle görüştü. Biden'ın görüştüğü liderler şu şekilde;

• İngiltere Başbakanı Boris Johnson. Biden, Johnson ile 1.5 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.
    • Avustralya Başbakanı Scott Morrison yüz yüze görüştü.
    • Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüşme gerçekleştirdi.
    • Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile telefon görüşmesi yaptı.
    • Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefonda görüştü.
    • Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih ile bir araya geldi.

Aklıma Şefkat Yerimdarın indir ulan elini repliği geldi Erdoğan ABD'de: 'Gidiş Pek Hayra Alamet Değil, Biden ile İyi Başladık Diyemem' 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alierennet -- 24 Eylül 2021; 10:25:4 >

• Biden ile kanka olsa devamlı görüşse nasıl karalayacaklarını, neler söyleyeceklerini bildiğim kesim biden ile görüşmeyince mutluluktan kendilerinden geçmişler. Travmatik haller devam ediyor.

• Kesin kenarda dolari var. Pek hayra alamet degil bu aciklamalar Erdoğan ABD'de: 'Gidiş Pek Hayra Alamet Değil, Biden ile İyi Başladık Diyemem' 

• Leipold kullanıcısına yanıt
    Kenara kıyıya sığmaz bence o dolarlar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Planlanmış bir görüşme yoktu zaten oraya BM toplantısına katılmaya ve Türk Evini açmaya gittiler.

Kendi ülkenizi hor görmekte ne kadar meraklısınız, bu kompleks nereden geliyor böyle.. ABD sanki bir tek bizle kötü, gerginlik yaşamadığı ülke mi kaldı, kiminle iyi geçiniyorlar. AB ile mi , Çinle mi Rusya ile mi , Fransa mı Almanya mı. Hepsi şikayetçi ve ABD güvenilir ülke olmaktan çoktan çıktı, itibarı kalmadı dünyada, sadece askeri gücü ve doları var, Dolar giderse askeri güçte kalmaz, nitekim doların akibeti de hiç hoş değil.. ABD devri hızla kapanıyor , Ülkeler de buna göre ittifak kuruyorlar artık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OPTİMİST -- 24 Eylül 2021; 11:5:6 >
  • Biden kibris harekatindan sonra abd‘nin gündeminde yokken Türkiyeye silah ambargosu icin calismis birisi. Dolayisiyla suanki durumu yadirgamiyorum amerikalilarin istediklerini yapinca sizden iyisi olmaz ama gene de bir darbeyle ya da suikastle indirilmeyeceginiz garanti degildir istdiklerini yapmayinca da böyle bir tavir sergiliyorlar bu tavirlari Türkiye‘nin cikarina olmasa da kendimize yeten bir ülke olma yolunda abd den uzaklasmaliyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErTuFx -- 24 Eylül 2021; 11:6:19 >
  • Geçen burda paralı askerler erdoğanın konvoyunu savunup o büyük lider tabi korunacak diyordu ama günün sonunda öyle olmadığını gördük.

Demek ki neymiş itibar sarayla olmuyormuş.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.