Şimdi Ara

ERASMUS - Rezekne/Letonya [Bol SS] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
11
Favori
8.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: EvilMorty

Hocam bu arada Qfer uygulamasını indir telefonuna. Birçok fastfood ürünlerde indirim oluyor. Mesela hesburgere gidiyorsun uygulamadan seçtiğin menüyü gösteriyosun telefonu alıp bir kod giriyorlar. 5.5 euro olan menü 4 euro falandı.

Birde ucuza iphone bulabilirsin. Ben iphone se 64gb gold'u türkiyede 2.500 iken orada pasaport kaydıyla beraber 1700tl ye denk getirdim. Aklında bulunsun.

Bakıcam hocam çok teşekkürler. Telefon ihtiyacım yok hocam ama bir arkadaş Almanya'dan almayı düşünüyor. Karşılaştırmış oradan daha ucuza alacakmış sanırım. Bir tanıdığının BMW'den indirim kuponu falan varmış sanırım.
  • Bir şişe Beluga Transatlantik alirim. :) Rusyada, markette 15$ civariydi. Tabi gece kulüplerinde fiyatlar değişir.
  • Donald Trump kullanıcısına yanıt
    Erasmustan sonra Türkiyede bi yatay geçiş yapmak güzel olur hocam kafamda öyle bir plan var.@Donald Trump
    Sağolun hocam yanıtınız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdembyrby -- 27 Eylül 2017; 12:46:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdembyrby

Erasmustan sonra Türkiyede bi yatay geçiş yapmak güzel olur hocam kafamda öyle bir plan var.

Sonraki sene ben bir dönem daha Erasmus veya Mevlana falan yapabilirim. Buradaki okul pek önemli değil ztn.
  • güncelleme var mı hocam. bir iki kız fotosu da bekliyoruz sokaktan filan :D
  • Mini güncelleme: Winter has come

Slovak arkadaşla ormanda mantar topladık.

ERASMUS - Rezekne/Letonya [Bol SS]ERASMUS - Rezekne/Letonya [Bol SS]ERASMUS - Rezekne/Letonya [Bol SS]

Buzlukta bira unutmayın.

ERASMUS - Rezekne/Letonya [Bol SS]

Geldiğimiz ilk günden beri kapının önünde bulunan göl sonunda dondu.

ERASMUS - Rezekne/Letonya [Bol SS]ERASMUS - Rezekne/Letonya [Bol SS]ERASMUS - Rezekne/Letonya [Bol SS]ERASMUS - Rezekne/Letonya [Bol SS]ERASMUS - Rezekne/Letonya [Bol SS]

• quote:

Orijinalden alıntı: Stoa

güncelleme var mı hocam. bir iki kız fotosu da bekliyoruz sokaktan filan :D

Kız mız yok.
  • Yaşamak istediğim ülke. Değer mi diye araştırmalarım devam ediyor. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Godrilla

Yaşamak istediğim ülke. Değer mi diye araştırmalarım devam ediyor. :D
    Soğukla aran iyiyse Riga'da yaşamaya belki değebilir ama diğer şehirler asla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donald Trump

Soğukla aran iyiyse Riga'da yaşamaya belki değebilir ama diğer şehirler asla.

Alıntıları Göster
    aynen o konuda biraz bilgi sahibi oldum çok boşmuş şehirler. zaten insanlari da soguk olunca depresif bi yasam surersin dediler letonyalilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar hocam
    İlk aydan sonrası hakkında yorum yazmamışsın sanırım. Ne yaptın? Nasıl geçti? Özellikle giderler nasıl oluyordu yurt hariç?

Bu dönem Riga'ya gideceğim. Öğrenci hosteli diye bir yerde kalacağım ve aylık 140€ imiş. Onun dışında Rusça'ya başlamıştım, orada da en az 2 ay kurs almak istediğimden bütçeyi sıktım biraz.

Kurs parasını da düşünce aylık cebime 300-310€ gibi bir miktar kalıyor. Başka şehirleri/ülkeleri gezme gibi bir amacım yok. Riga'yı bol bol gezmeyi, her gün yeni insanlarla tanışmayı düşünüyorum dil geliştirme açısından. Haritadan baktığıma göre okul-yurt arası yürüme mesafesinde yani toplu taşımaya da pek para gitmez haftaiçi.

Parasal konuya ne diyorsun? Sence yeter mi 300-310 €

Not: Sigaram yok. Alkol olarak %90 bira içiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Management

Selamlar hocam
    İlk aydan sonrası hakkında yorum yazmamışsın sanırım. Ne yaptın? Nasıl geçti? Özellikle giderler nasıl oluyordu yurt hariç?

Bu dönem Riga'ya gideceğim. Öğrenci hosteli diye bir yerde kalacağım ve aylık 140€ imiş. Onun dışında Rusça'ya başlamıştım, orada da en az 2 ay kurs almak istediğimden bütçeyi sıktım biraz.

Kurs parasını da düşünce aylık cebime 300-310€ gibi bir miktar kalıyor. Başka şehirleri/ülkeleri gezme gibi bir amacım yok. Riga'yı bol bol gezmeyi, her gün yeni insanlarla tanışmayı düşünüyorum dil geliştirme açısından. Haritadan baktığıma göre okul-yurt arası yürüme mesafesinde yani toplu taşımaya da pek para gitmez haftaiçi.

Parasal konuya ne diyorsun? Sence yeter mi 300-310 €

Not: Sigaram yok. Alkol olarak %90 bira içiyorum.
    140 yurt için bana fazla göründü, biz 75 veriyorduk sanırım ve fazla geliyordu. Ama aylık 300 euro ile çok rahat geçinirsin, yersin, içersin. Birde senin yerinde olsam diğer ülkeleri gezmeye de bütçe ayırırdım, çünkü uçakla ulaşım o kadar ucuz ki...

• quote:

Orijinalden alıntı: Donald Trump

140 yurt için bana fazla göründü, biz 75 veriyorduk sanırım ve fazla geliyordu. Ama aylık 300 euro ile çok rahat geçinirsin, yersin, içersin. Birde senin yerinde olsam diğer ülkeleri gezmeye de bütçe ayırırdım, çünkü uçakla ulaşım o kadar ucuz ki...

Alıntıları Göster
    Valla Riga'da harbiden fazlaymış yurt parası. En ucuz bulduğum yurt 100€ idi o da başka üniversitenin yurduydu. O üniversitede okumayacağımız için kabul etmediler.

Teşekkür ediyorum

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.