Şimdi Ara

Erasmus hakkında bilgisi olanlar?(Çek Cumh.,Slovakya,İsveç) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: fatihgh3

quote:

Orijinalden alıntı: atatersbinenkovboy

Erasmus konusunda hertürlü soruyu cevaplayabilirim. Ben henüz gitmedim ama bütün yakın arkadaşlarım gitti. ıncık cıncık herşeyini biliyrum.

İsveç'e sakın gitme. Çok pahalı ciddiyim çok pahalı. Giden arkadaşım(durumu iyi yani arabası bile var istanbulda) marketten bisküvi falan yedik bazı öğünlerde falan diyordu. mc donalds menüleri 10euro civarında falan diyordu. netten araştır istersen isveçi ama pahalı baya.

kalıcak yer dert etmişsin. her okulda kalıcak yeri öğrenci kendi ayarlar. AB sana para hibe edicek. Benim arkadaşlara aşağı yukarı 4000euro hibe etmişti dönemlik. Hepside bu parayı kalıcak yere vermişti. Bi arkadaşım frankfurtta 3+1 ev öğrenciler için her kişiye 1 oda şeklinde 500 eurodan tutmustu. (fiyat o bölge için normal) italyaya giden zaten 700euro falan vermişti milanoda. kiralar orda uçuk. kalıcak yeri erasmus forumlarda araştır yani. onu sen bulucaksın. gerekirse gitmeden önce bulup kapora yollıcaksın. ya da senin okulda üst dönemlerde gidenlere sor onlar yol yordam gösterir kalıcak yer konusunda.
    bir arkadaşımda liberec'e gitmişti. hatunlar cok güzel diyordu ama onun dersle alakası yoktu net bılmıyorum çek cumhuriyetnden memnun olup olmadıgını.

EDİT: almanyaya giden arkadaşım azıcık almancasıda vardı ama buraya geldiğinde almancası hiç gelişmemişti çünkü ordaki herkes ingilizce biliyor diyordu

bu isveçte kaç euroyla geçinebiliriz pahalı fln ama gelirse gitmeyi çok istiyorum da

onu giden birine sormak lazım ama benim arkadaş frankfurtta kalıcak yer parası hariç 500euro ile geçiniyordu aylık. o isveçe çok pahalı dedi o şartlarda

• quote:

onu giden birine sormak lazım ama benim arkadaş frankfurtta kalıcak yer parası hariç 500euro ile geçiniyordu aylık. o isveçe çok pahalı dedi o şartlarda

hmm sağol hocam cvp için bende içki yok karı kız yok geçiniriz heralde gidersek

belçika için de fikriniz varsa belirtirseniz sevinirim, polonya diyorlar genelde ama ben pek istemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 3 Mart 2012; 11:15:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihgh3

quote:

hmm sağol hocam cvp için bende içki yok karı kız yok geçiniriz heralde gidersek

belçika için de fikriniz varsa belirtirseniz sevinirim, polonya diyorlar genelde ama ben pek istemiyorum

içki yoksa ortam zor be kardeş. kolay gelsin. erasmus forumları var onları bulabilirsen daha yararlı olur

• quote:

içki yoksa ortam zor be kardeş. kolay gelsin. erasmus forumları var onları bulabilirsen daha yararlı olur

valla hocam içki yok cigara yok ne işin var gurbet ellerde diyosun haklı olarak

napalım bi gidelim görelim enazından saol cvp için
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.