Şimdi Ara

ERASMUS / AVRUPA'DA EGITIM ILE ILGILI SORULARINIZ ITINAYLA CEVAPLANIR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
63
Favori
44.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
155 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bestzedDH

Çapa istanbul üniversitesine bağlı hocam
    cahillik basa bela :)
    http://www.sbu.edu.tr/FileFolder/Dosyalar/eb408a43/2018_12/saglik-bilimleri-universitesi-erasmus-partner-universiteler-67b19969.pdf

iki üniversite varmis anlasmasi olan.
  • Lisans okurken erasmus yapmadığım için pişmanlik yasıyorum.

Yuksek lisansta da olmuyor herhalde, zaten is güç derken zor olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker07

Lisans okurken erasmus yapmadığım için pişmanlik yasıyorum.

Yuksek lisansta da olmuyor herhalde, zaten is güç derken zor olur.
    yanlisin var hocam, yüksek lisans icin de var ancak kapasitesi daha az. Yani lisanstan 10 gönderiyorsa, yüksek lisanstan 3 gönderirler..

Ayrica doktora düsünüyorsan erasmus mundus diye bir program var. bir tanidigim ispanya'da biyoloji okuyordu bu sekilde.
  • Aynen ben de doktora yapıyorum şu an ve Erasmus ile Barcelona'da staj yapıyorum. Hiçbir şey için geç değil
  • ertan2002 kullanıcısına yanıt
    Düşünebilirim hocam su anda akademik olarak ne yapacagimi kesinlestiremedim.

1 hafta yurtdisina cikinca euro hesabı yapiyorum turist olarak.

erasmus hibe destegi cok önemli.
    Akademik olarak kattigi güç, yeni kültür, sosyallik vs. baya ilgi çekici yani.

Buradaki isi birakmaya deger mi, bana ne katar iyice sorgulamam gerekiyor. Lisansta yapsaydim cok daha rahat olurdum

Bir araştırayım hibesi falan var mi diye. Sag ol hocam

çok teşekkür ederim sağ olun , söyledikleriniz kulağıma küpe edip bu sene başvuracağım ama anlaşma polonya ile ne düşünüyorsunuz ? :)

• D. B. Cooper kullanıcısına yanıt
    polonya güzel ve tarihi yer. türk restoranlari vs bulursun.. Halki biraz kavgacidir özellikle sarhos olunca.. öyle cok bulasma :) ama güzel anilarin olur, kiz arkadasin vs yoksa orda güzel bir polak bulursun :) kim bilir belki bi daha geri dönmek de istemeyebilirsin (ciddi söylüyorum)
    Ooooo polak mı ? Çok severim polak :)

Dinleyeceğim hocam :) bir an bir cesaret geldi gidiyorum ulan jakcka

• D. B. Cooper kullanıcısına yanıt
    pardon hocam yanlis söyledim, polak degil polka olacak. polak erkeklere deniyor, polka kizlara :) dikkat et hedef sapmasin.

dogu avrupa kizlari güzel olur. Cek kizlari bana daha güzel geliyor.. Bati tarafinda okursan ostrava'ya kesinlike gitmeni tavsiye ederim özellikle cuma-cumartesi aksamlari stodolni :) Ortam güzel.. Belki youtube da videolar bulabilirsin..

Cesaret gösterilmeyecek bi sey yok hocam.. Her türden insan geliyor.. Portekizden bi eleman gelmisti 40 yasinda, sen düsün artik :) Zaten gittiginde muhtemelen tek olmayacaksin türkler olacak vs. Polonya vize konusunda da kolay. bi süre türklerle takilip ayrilirsin.. Ben ilk dönem türklerin oldugu yurtta kaldim, sonra firsatini bulur bulmaz birak odayi yurdu degistirdim daha sonra sehri degistirdim :) Benim yapabildigimi cogu kisi hayal edemez aslinda, bilmiyorum ama kendi kisiligimi orada buldum diyebilirim.

Erasmus koordinatörünün sekreteriyle aram cok iyiydi :) Bugüne kadar buraya gelen 2 tane "iyi" ögrenci var, biri ben, digeri de erasmus tanitimlari icin video klip cektirdikleri bi cocukmus :) Yillar gecti ama hala aklimda. Imkanim olsa aslinda cek cumhuriyetinde yasamak isterdim, bi de orda dil ögrendin mi.. Zaten türk sayisi da az. 1500 civari türk var. Bir kac tanidigim türk de var :) Düsün hocam beni o kadar cok etkiledi, isvicre gibi refah bi ülkede yasasam da cek cumhuriyeti gözümde bi baska.. Tabi cok da cile cektim vize sürecinde.. uzun lafin kisasi, gitme sansin varsa kesin git.

not: beni erasmus vizyonunu kazandiran kisi polonya'da erasmus yapmis (sakarya'da yaz okulunda üstten ders aldigimda tanismistim, ben mugla'da okuyordum). Erasmusla gitmis, iste filmleri anlayabiliyorum vs deyince acayip heyecanlaniyordum.. Erasmusa onun tavsiyesiyle basvurdum.. Suan calistigim yerde olmami inan erasmusa borcluyum.

Valla hedef şaştı bir kere :) polak istiyorum ahahahah şaka bir yana gerçekten ben kazanacağımı düşünüyorum derdimi anlatacak kadar ingilizce biliyorum :) diploma notumda kötü sayılmaz 80 civarı sadece cesaret edemiyorum , üninin polonyayla anlasması oldugu icin polonya var seceneklerde :) arkadasımda cek cumhuriyeti gitmisti öve öve bitiremiyordu cek kızlarını , haydi bakalım hayırlısı olsun , sizin adınıza sevindim umarım başarılı bir şekilde sürdürürsünüz hayatınızı

• quote:

Orijinalden alıntı: D. B. Cooper

Valla hedef şaştı bir kere :) polak istiyorum ahahahah şaka bir yana gerçekten ben kazanacağımı düşünüyorum derdimi anlatacak kadar ingilizce biliyorum :) diploma notumda kötü sayılmaz 80 civarı sadece cesaret edemiyorum , üninin polonyayla anlasması oldugu icin polonya var seceneklerde :) arkadasımda cek cumhuriyeti gitmisti öve öve bitiremiyordu cek kızlarını , haydi bakalım hayırlısı olsun , sizin adınıza sevindim umarım başarılı bir şekilde sürdürürsünüz hayatınızı
    cok fazla detaya girip kafanizi karistirmak istemiyorum, merak eden gidip görür tecrübe edinir diyeyim sadece :) kolay gelsin sana da
  • Erasmus sadece 1 dönemlik mi, maksimum kaç dönem kalabiliyoruz?

• Selam kardeşim seni bana Allah gönderdi

Erasmus öğrenim hareketliği ve staj dışında nasıl yurtdışına gidebilirim ??

Toplum hizmeti proje vs. deniyor bunları bana anlatır mısın ??

Ve öğrenciliğim bitti ama AÖF'üm var bu etkili olur mu ?? İlla öğrenci mi olmam lazım toplum hizmeti proje zımbırtıları ile gitmek için ??

Bir de bu Basel'de çalışma konusunda ne yaptın da oralar seni aldı ?? Yani neleri yapman orada işe girmene büyük artı sağladı bunları yazar mısın ??
  • ne kadar araştırmayan, incelemeyen hazıra konan tayfa varsa bu konuya toplanmıs. adam üniversitesinin erasmus anlaşmalarını bile gelmiş konuya açan arkadaşa sormuş el insaf ya elinin altında internet var üniversitenin sayfasına girip öğrensene çok mu zor? erasmus nedir diye soran adam var ve bu arkadaş üniversite okuyor. ilginççç .. adam araştırmaktan aciz çaba yok gayret yok "ben nasıl yurt dışına giderim?","ben nasıl dil öğrenirim?" diye sorup duruyor. arkadaş bu iş girişimcilikle ve cesaretle olur. sen araştırmaktan incelemekten acizken bırak yurtdışını evden dışarı çıkabilmen senin mucize . bu senin için yeterli yurtdışı snn için ekstraya girer. elin avrupalısı amerikalısı seni ne yapsın?

(sözüm araştıran inceleyen işin peşinden koşan arkadaşlara değil. konuyu açan arkadaşı da tebrik ediyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hünkar1453 -- 13 Ağustos 2019; 18:13:49 >
    Hocam bu sağlık bilimleri üniversitesi benimki istanbul üniversitesi şu sayfanın istanbul üniversitesi için olanını bulamıyorum ben

• Abdülhak Hamit Tarhan kullanıcısına yanıt
    tam emin degilim ama max 11 ay olmasi lazim hocam ben o sekilde baya bi hibe almistim :) yani 2 dönem kalabilirsin..
  • TheYips kullanıcısına yanıt
    hocam bu toplum ivir zivirlari hakkinda cok bilgim yok. Bazilari öyle gidiyor duyuyorum ama nedir ne degildir bilmiyorum pek. Bazen bizim genclik bakanligi öyle seyler yapiyor. Staj icin aiesec e bakabilirsin ögrenci olmana gerek olmayabilir.. Aöf ne kadar gecerli bilmiyorum onu da ancak ne kadar cok sey yapmissan o kadar hanene pozifit yazilir.

Benim isim adim adim oldu hocam. Ben önce yüksek lisans yaptim, okurken ayni zamanda calistim ve mezun olduktan sonra da devam ettim. Calistigim yer bana iyi bir referans mektubu verdi (burda isten ayrildiginda vermek zorundalar ve referanslar cok önemli, türkiye'deki gibi degil). Benim zaten bilgim iyi derecedeydi alanimda. Iki is görüsmesine gittim, biri kabul etmedi (muhtemelen bütcelerini asan bir ücret istedigim icin), digerinde ise benimle is görüsmesi yapan kisiyi ters köse yaptim :) O sekilde calisiyorum iste.. Yani isinde iyi olursan ve cok iyi seyler yapmissan kapilar acik. Tabi bir de dil avantaji var. Benim almancam, diger adaylara göre daha iyiymis.. Ayrica ingilizce biliyorum, biraz fransizca ve cekce de anliyorum. Hem lisans hem yüksek lisans tezim iyiydi. Ayrica elektronik ve bilgisayar okudugum icin iki alanda da iyi bilgi sahibiyim, bunun yaninda mobile uygulamalar da gelisitiyorum. Ayrica PIC, PLC gibi seyler de biliyorum.

Bi gün cv mi cek cumhuriyetindeki bir firmaya yollamistim, bana cevap olarak, yalan söylüyorsun, kimsenin cv'si böyle olamaz yazmislardi :))

• Özel mesaj kutunuza bakar mısınız?
  • Hünkar1453 H kullanıcısına yanıt
    hocam bu bizim insanimizin karakterinden kaynaklaniyor. Bazen öyle mesajlar aliyorum ki "bana yardim etmek zorundasin" sekline dönüyor :) Bazilari arastirip bulamayacagini düsünüyor, bazilari hala kabugunu kiramadigi icin cesaret edemiyor vs vs. Cok gördügüm icin elimden geldigince yardimci olmak istiyorum.. Ben de zorlandim, öyle ki bilet almak bile zor olabiliyordu.. Insanlarin biraz kabugunu kirmalari gerek, gerisi gelir.. Tesekkürler mesajin icin
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.