Şimdi Ara

Er yada geç öleceksek, insanlığa hizmet etmenin amacı nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir zamanlar çalışabildiğim kadar çalışıp insan oğluna bir yardımım dokunmasını, bir şey yapmadan ölmemek isterdim. Özellikle biyoloji alanında idi bu isteğim. Sonra bir sabah uyandığımda çok farklı düşünmeye başladım. Albert Einstein bile olsam bir anlamı olmayacağını. belki fazladan mezarıma bir çiçek bırakacak birilerinin olacağını , en fazla bir günü benim adım ile anacaklarına inanmaya başladım. Elbette Bilim insanı olmak, insanlığa hizmet etmek iyi birşey. Ama ömrünü harcamaya değecek kadar iyi bir şey mi emin olamaz oldum. Ve zamanla bu fikirden soğudum. Sevdiğim şeyleri yapmaya başladım. Ne zaman öleceği belirsiz birisi gibi yaşamaya başladım. Sonuç olarak bir gecede geleceğe dair tüm fikirlerim değişti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survival -- 20 Ekim 2017; 17:26:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• benimde aklıma takılan konu şu yani bütün olay imanımı korumak devamımı gelecek inancını koruyunca yani?
    Allah cennette ne yapacakki mesela insanı en üstün varlık haline getirecek tamam ama en üstünü nedir abi aklıma gelebilecek birçok şeyi düşünüyorum ama.
  • Çözümü bulunamayan, bilinmeyen hastalıkları araştıran bilim insanları dışında bir keşif üzerinde çalışanların ilk amacının insanlığa hizmet olduğunu zannetmiyorum. Yani bugün uzayda canlılık belirtisi arayan biri o dalı sevdiği için orada. Merak duygusunu, keşif duygusunu yok edemediği için orada. Diğer bilim adamlarından önde olup o hazzı yaşamak için uğraşıyor. Bu sebepler uzar gider ama asla bir hizmet için bilimle uğraştıklarını sanmıyorum. Biyolojiyi seviyorsan biyoloji üzerine çalış sonuç elde edemesen bile çalış. Kimseye hizmet etmeden ve ölüm sonrasını düşünmeden sadece anın güzelliği için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.Huron

Çözümü bulunamayan, bilinmeyen hastalıkları araştıran bilim insanları dışında bir keşif üzerinde çalışanların ilk amacının insanlığa hizmet olduğunu zannetmiyorum. Yani bugün uzayda canlılık belirtisi arayan biri o dalı sevdiği için orada. Merak duygusunu, keşif duygusunu yok edemediği için orada. Diğer bilim adamlarından önde olup o hazzı yaşamak için uğraşıyor. Bu sebepler uzar gider ama asla bir hizmet için bilimle uğraştıklarını sanmıyorum. Biyolojiyi seviyorsan biyoloji üzerine çalış sonuç elde edemesen bile çalış. Kimseye hizmet etmeden ve ölüm sonrasını düşünmeden sadece anın güzelliği için.

• quote:

Çözümü bulunamayan, bilinmeyen hastalıkları araştıran bilim insanları dışında bir keşif üzerinde çalışanların ilk amacının insanlığa hizmet olduğunu zannetmiyorum. Yani bugün uzayda canlılık belirtisi arayan biri o dalı sevdiği için orada. Merak duygusunu, keşif duygusunu yok edemediği için orada. Diğer bilim adamlarından önde olup o hazzı yaşamak için uğraşıyor. Bu sebepler uzar gider ama asla bir hizmet için bilimle uğraştıklarını sanmıyorum. Biyolojiyi seviyorsan biyoloji üzerine çalış sonuç elde edemesen bile çalış. Kimseye hizmet etmeden ve ölüm sonrasını düşünmeden sadece anın güzelliği için.

çıkarda olabilir adamda bilimle uğraşmasının sebebi.
  • her yada geç

• quote:

Merak tabi ki önemli ama insanlığa katkı sağlama duygusu da vardır bence hocam. Mesela benim bilim yapmak istememin sebebi bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ratch -- 20 Ekim 2017; 20:58:3 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.