Şimdi Ara

Epson Yazıcım Kartuşları tanımıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
22.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • epson sx 510 yazıcımda dolan kartuş kullanıyorum. Kartuşlar tanınmıyor hatası vermeye başladı. kartuşları tek tek takınca tanıyor. 4 kartuşu birden takınca tanımıyor. Yazıcı ayarlarında kartuşu değiştirince karuş bu yazıcıyla uyumlu değil hatası alıyorum. katuşlar bozulmuştur dedim. değiştireyim dedim .

değiştirmeden önce boş kartuşları takınca da aynı hata verdi. şimdi kartuşlarım mı bozuldu yoksa yazıcıda mı bir hata var? acaba epson kullanan arkadaşlar yardımıc olabilirmi. yazıcıya boş kartuş takınca normalde de mi o hatayı veriyor. yoksa başka bir hatamı veriyor. eğer boş kartuş bu hatayı veriyorsa dolan kartuşları değiltireecem. yoksa yazıcıyı garatiye göndercem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dolby44 -- 9 Eylül 2012; 14:27:04 >

• Genelde elinizle çiplerin üzerine ve çiplerin temas ettiği yüzeyi şöyle bir silmeyi deneyin. Ben böyle yaptıgımda düzeliyor genelde
  • quote:

Orijinalden alıntı: dolby44

epson sx 510 yazıcımda dolan kartuş kullanıyorum. Kartuşlar tanınmıyor hatası vermeye başladı. kartuşları tek tek takınca tanıyor. 4 kartuşu birden takınca tanımıyor. Yazıcı ayarlarında kartuşu değiştirince karuş bu yazıcıyla uyumlu değil hatası alıyorum. katuşlar bozulmuştur dedim. değiştireyim dedim .

değiştirmeden önce boş kartuşları takınca da aynı hata verdi. şimdi kartuşlarım mı bozuldu yoksa yazıcıda mı bir hata var? acaba epson kullanan arkadaşlar yardımıc olabilirmi. yazıcıya boş kartuş takınca normalde de mi o hatayı veriyor. yoksa başka bir hatamı veriyor. eğer boş kartuş bu hatayı veriyorsa dolan kartuşları değiltireecem. yoksa yazıcıyı garatiye göndercem.

kartuş boş da olsa, tam dolu da olsa, yarı dolu da olsa, çip ne derse odur ve çip de her takışta tam dolu der. yani dolulukla alakalı değildir bu durum. kartuşun üzerindeki çipin bir fotosunu ekleyebilir misiniz acaba(internetten de bulabilirsiniz ama dikkat edin kontakları ve tipleri elinizdekiyle aynı olsun ki anlayıp yardımcı olabilelim...
  • cip resmi aşağıda.resimi benim kartuşun cipinin. orjinal boş kartuşları takınca aynı hatayı vermesi normalmi

http://d1209.hizliresim.com/11/9/cutgp.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dolby44 -- 9 Eylül 2012; 21:44:49 >
  • quote:

cip resmi aşağıda. orjinal boş kartuşları takınca aynı hatayı vermesi normalmi

http://d1209.hizliresim.com/11/9/cutgp.jpg

yazıcıya göre değişiyor aslında boş kartuşa tanınmadı diyen yazıcı da gördüm boş kartuş diyen de... ama bir şey daha söyleyeceğim: epson yazıcılardan kartuş değiştirme işi biraz tuhaftır bunu ilk kez yapmıyorsunuz değil mi? demek istediğim eğer kartuş değiştirme dediğiniz zaman çıkan adımlarda "sadece" yazanları ve sizden istenenleri yapmazsanız veya buna ilave başka şeyler de yaparsanız(mesela eskiyi çıkarın dediğinde çıkarıp doldurup yine aynı adımda iken takarsanız tanınmıyor hatası verir.) ben bu hatayla sadece bu durumda karşılaştım...
  • bu kartuşlardan kullandığım 2. yazıcı. sıkıntım şu dolum kartuşları kullandığım zaman tanınamadı hatası veriyor. elimde orjinal dolu kartuş yok. eski orjinal (boş) kartuşları denediğimde aynı hata oluyor. asıl merak ettiğim şu: normalde de boş kartuşlar takıldığında aynı hatayımı veriyor. yoksa karutuşları tanıyıp boş kartuşmu diyor. eğer boş diyorsa yazıcım arızalı garantiye göndercem. birisi epson yazıcıya orjinal boş kartuşu takıp, epson programındaki hatayı söyleyebilirmisiniz
  • quote:

bu kartuşlardan kullandığım 2. yazıcı. sıkıntım şu dolum kartuşları kullandığım zaman tanınamadı hatası veriyor. elimde orjinal dolu kartuş yok. eski orjinal (boş) kartuşları denediğimde aynı hata oluyor. asıl merak ettiğim şu: normalde de boş kartuşlar takıldığında aynı hatayımı veriyor. yoksa karutuşları tanıyıp boş kartuşmu diyor. eğer boş diyorsa yazıcım arızalı garantiye göndercem. birisi epson yazıcıya orjinal boş kartuşu takıp, epson programındaki hatayı söyleyebilirmisiniz

tamam anladım ozaman kartuş çipinde sorun olabilir aldığınız yerle iletişime geçin düzgün bir yerse geri alır zaten bu arada orijinal boş kartuş taktığımda bazen tanınmadı bazen de boş kartuş hatası alıyorum bu kartuşun %20 dolu olması veya çipe göre tamamen bitmiş olmasıyla alakalı yani bu durumu etkileyen faktörler çok fazla o yüzden bir şey diyemem ayrıca aldığınız yer gidebileceğiniz bir yer ise götürün yazıcıyı genelde memnuniyetle yapıyorlar kendi ürünleri sonuçta...
  • Malatya dayim . Teknik servisle gorustum 6 ay garantisi var denildi. Yeni kartula garanti gonderme arasinda kaldim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Malatya dayim . Teknik servisle gorustum 6 ay garantisi var denildi. Yeni kartula garanti gonderme arasinda kaldim .

Peki bu hatayi tek bir murekkep bitti gibi mi aliyorsunuz yani tum kartuslari taktiginizda ve epson status monitor'u actiginizda screenshot yapip ekleyebilirseniz daha aciklayici olacak bence sorun ciplerde cunku az once kartusum bitti, murekkep kartuslari taninmadi dedi ve sari rengin ustune carpi koydu yani bu uyari normal bir uyari demek ki

Ayrica servise yollarsaniz dolan kartus kullandiginizi anlarlar ve garanti disi ederler. Goturecekseniz de epson yetkili servisine goturmeyin.

Dolan kartusu aldiginiz yeri arayin ve soyleyin iade bile yapabilirler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ber3kerd -- 10 Eylül 2012; 8:33:27 >
  • quote:

Malatya dayim . Teknik servisle gorustum 6 ay garantisi var denildi. Yeni kartula garanti gonderme arasinda kaldim .

hiç buralarda bi çözüm arama sana sadece 2 şey diçem 1 kartuşalrı taktığın yerleri bi sil veya orada bi kısa devre var yada senin anakartın chip seti uçmuş yani senin anlican hiç mühalae etmeden garantisi varsa gönder
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet1987

quote:

hiç buralarda bi çözüm arama sana sadece 2 şey diçem 1 kartuşalrı taktığın yerleri bi sil veya orada bi kısa devre var yada senin anakartın chip seti uçmuş yani senin anlican hiç mühalae etmeden garantisi varsa gönder

ahmet1987 arkadaşım, çip setinin uçtuğu kanısına nasıl vardınız acaba? kartuş tanımama durumu arc çiplerde sık karşılaştığımız bir durum değil mi. bu çipler orijinal olarak üretilmiyor ki bozuk olmaları da bir ihtimal ayrıca birçok epson yazıcı biten kartuşa da tanınmadı diyor

benim merak ettiğim tüm dolan kartuşları taktığınızda tanınmıyor uyarısı verdiğinde statusmonitor ne diyor? bütün renklere çarpı mı koyuyor yoksa sadece birine mi çarpı koyuyor?

3.kez söylüyorum dolankartuş firmasıyla irtibata geçmeniz halinde size sorunlu çipi değiştireceklerdir...
  • Firmayla gorustum 6 ay garantisi var dediler. 1seneyi gecti kullanali.

Epson status monitorde tum renkler carpi isaretiyle cikiyor.

• quote:

Firmayla gorustum 6 ay garantisi var dediler. 1seneyi gecti kullanali.

Epson status monitorde tum renkler carpi isaretiyle cikiyor.

bir daha denedim bazı durumlarda hepsine çarpı koyuyor bazı durumlarda sadece birine... o nedenle kesin bir şey söyleyemiyorum. firmadan kastınız dolan kartuş firması mı epson mu? bunu şu nedenle sordum; epson yetkili servisi dolan kartuş kullandığınızı anlar ve garantiden çıkarır cihazı. dolan kartuş firmasıyla irtibata geçmenizi önermemin nedeni sorunun kaynağını daha iyi anlayabilirler ve yeni bir çip gönderip sorunu çözmenizi sağlayabilirler.
  • Dolan kartus firmasiyla gorustum. Olanlar 6 ay garantisi var dedi kartuslarin.

• izmirde olsanız belki yardım edebilirdim ama bu durumda yeni dolan kartuş almaktan başka seçenek yok... yazıcının çip kontaklarının bozulmuş olması çok küçük bir ihtimal fakat çip kontaklarına giden flex kablo çıkmış olabilir ama bunu uzaktan anlayıp yerine takamayız ki... en iyisi malatyadaki bir bilgisayarcıya veya kartuş dolumcuya gösterin
  • yazıcı hiç bir kartuşu tanımadı. garanti servisine gönderdim. 385 lira fiyat verdiler. orjinal kartuş kullanımamış ve içinde kolanaya sıkılmış diye garanti dışı dendi.
    önceden bitmeyenkartus.com kafa açma sıvısı almıştım. onu sıkmıştım. fiyatı onaylamadı. 10 aylık yazıcı gitti. para gitti. elimde mürekkeplerle kaldım. okullar açıldı. acil lazım şimdi.
  • 4 kartuş da orjinal olmasına rağmen T1283 tanınmıyor.siyahı yeni aldım onda bir sorun yok.

• Sarı ve mavi kartuş bitmiş gözüküyor. Onları da yeni mi almıştınız?
  • Arkadaslar,
    benimde epson bx635fwd office yazicim var. yaklasik 4/5 sendir dolan kartuşlarla sikintisiz kullandim. Fakat 2 hafta once mavi kartuş taninmiyor hatasi vermeye basladi bende, direk kartuslari cikarip biten hepsini doldurdum ve tekrar taktim fakat defalarca denememe ragmen mavi kartuşu tanimiyor tekrar cikarip takin diyor . defalarca denememe ragmen olmadi. Diger renklerde sikinti yok sadece mavi olani bu sekilde.. sizce sikinti nedir acaba, ne yapmam gerekir. Kartuslari degistirsemde acaba ayni sikinti tekrarliyacakmi. Daha once hic bu sekilde olmamisti..
    tskler yardiminiz için simdiden..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.